Modelism - RHC Forum: Ampenajele...nimic mai simplu...sau nu? - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

Ampenajele...nimic mai simplu...sau nu? Configuratii, profile.....

#31 Useril este offline   oachidori 

  • F22 Raptor Fan
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2375
  • Inregistrat: 05-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-parc IOR
  • Interests:Aeromodele, Modelare 3D

Postat 13 September 2016 - 08:57 AM

Vezi postareaold-boy, la 13 September 2016 - 08:15 AM, a spus:

oachidori din informatiile putine despre modelul tau (profil simetric aripa-ampenaj linie de zero suparafata pe care se aseaza conopia) deduc ca este vorba de un model de acrobatie-3D, parerea mea compensand din profundor vei avea comportament difert al modelului functie de viteza de zbor, in plus unghiul motorului fata de ce il calculezi, vei avea multe probleme la centraj. Cel mai simplu da jos ampenajul si lipeste din nou la 0 grade fata de suprafata pe care se aseaza conopia ,iar la aripa 0,5 grade +.

Este mentionat in semnatura mea, un Vertigo de 2.2 m.Unghiul la motor si la celelalte doua acrobate pe care le- am de 2,2 au fost doar dreapta 3 gr, in jos fiind 0.Si eu ma gandeam sa le deslipesc. O sa ma intalnesc in weekend cu Alex Voicu si o sa stabilesc cu el ce e de facut, ca o sa si verific exact care este unghiul.Problema este ca daca ar fi fost usor de dat jos o faceam fara discutii, dar ampenajul se monteaza prin tubul si un singur surub care practic asigura incidenta ampenajului.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_20160819_065847.jpg

Olivian Diaconescu

Radio:
Multiplex Royal Pro 16 2.4GHz
Aero:
BADAN Kit - Yak55M 2.8m; MVVS116NP; Rezo RE2 MTW
EXTREME FLIGHT - Extra 300 2.3m; MVVS58 Prosport; Rezo -MVVS
MULTIPLEX - Funcub;Parkmaster;Funjet Ultra2
FREEWING - F22 Xicoy X45 Jet
ROBBE - Mistral 2.0m
F22 depron
AERONAUT - Triple RES 2.0m
Auto:
TRAXXAS - E Revo 1/16
ARRMA - Typhon 6S
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro