Modelism - RHC Forum: admiral plantat - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

admiral plantat

#1 Useril este offline   cosminchebac 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 02-July 15

Postat 03 July 2015 - 07:05 AM

Salut baieti. Am iesit cu barca sa ii fac o proba pe apa.Totul perfect pana in 20 de metri.Dupa 20 de metri numai merge cum trebuie.Are toane,cand merge cand nu merge,eu as zice ca nar fi problema de la raza de actiune.Barca este Admiral(chinazarie) avea baterie 7.2v 1800 mha am schimbato cu 6v 7 ah plumb acid ,i-am adaugat inca 2 canale dar folosesc numai unul pentru basculare,firul de la antena l-am legat la o antena mai maricica cu ideea de a se mari raza de actiune dar nu pot sami dau seama daca este bine deoarece dupa 20 de metri o ia razna,si cam asta este .mentionez ca primul drum am duso cam la 100 si un pic de metri in larg fara probleme bascularea a mers perfect,doar ca dupa ce am aduso inapoi au inceput problemele.face figuri exact ca o dacie veche care da numai in nas.daca tin apasat chiar si pe uscat pe inainte si ma indepartez de barca dupa 20 m incepe sa intrerupa.Acum sper sa gasim o solutie de maxim o saptamana ca vreau sa ies iar la peste.Eu stiu ca trebuie sa iau un receptor si o telecomanda noua si se rezolva problema dar nu acum .ms frumos
0

#2 Useril este offline   SID 

  • datebest.net - visit website and win smartphone!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1430
  • Inregistrat: 26-December 09
  • Location:https://t.me/pump_upp
  • Interests:https://t.me/pump_upp

Postat 03 July 2015 - 07:08 AM

Vezi postareacosminchebac, la 03 July 2015 - 07:05 AM, a spus:

Salut baieti. Am iesit cu barca sa ii fac o proba pe apa.Totul perfect pana in 20 de metri.Dupa 20 de metri numai merge cum trebuie.Are toane,cand merge cand nu merge,eu as zice ca nar fi problema de la raza de actiune.Barca este Admiral(chinazarie) avea baterie 7.2v 1800 mha am schimbato cu 6v 7 ah plumb acid ,i-am adaugat inca 2 canale dar folosesc numai unul pentru basculare,firul de la antena l-am legat la o antena mai maricica cu ideea de a se mari raza de actiune dar nu pot sami dau seama daca este bine deoarece dupa 20 de metri o ia razna,si cam asta este .mentionez ca primul drum am duso cam la 100 si un pic de metri in larg fara probleme bascularea a mers perfect,doar ca dupa ce am aduso inapoi au inceput problemele.face figuri exact ca o dacie veche care da numai in nas.daca tin apasat chiar si pe uscat pe inainte si ma indepartez de barca dupa 20 m incepe sa intrerupa.Acum sper sa gasim o solutie de maxim o saptamana ca vreau sa ies iar la peste.Eu stiu ca trebuie sa iau un receptor si o telecomanda noua si se rezolva problema dar nu acum .ms frumos



de curiozitate ce statie ai?
0

#3 Useril este offline   cosminchebac 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 02-July 15

Postat 03 July 2015 - 07:19 AM

o panarama tx 27MHz. Dar m-am gandit bine o sa o modific cum era originala si o sai scot si cele 2 canale, o sa pun bateria veche inapoi o aduc in stagiul original si fac proba daca vad ca merge arunc tot din ia si pun telecomanda cu receptor si mixer pe ia si asta este. Nu mai stau sa bag si regulatoare de tensiune si toate prostiile doar bateria cu receptorul si motoarele direct si asta este

Aceasta postare a fost editata de cosminchebac: 03 July 2015 - 07:24 AM

0

#4 Useril este offline   dululutu 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1476
  • Inregistrat: 14-July 09
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 03 July 2015 - 11:19 AM

pune bateria de 7,2 si vezi daca face la fel
0

#5 Useril este offline   cosminchebac 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 02-July 15

Postat 03 July 2015 - 11:35 AM

la fel face dao naibi.nui mai fac nimic am vb cu cineva de pe acest forum si ma duc la el sa vad ce are
0

#6 Useril este offline   cosminchebac 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 02-July 15

Postat 10 July 2015 - 03:49 PM

Salut din nou baieti.Am rezolvat barca,am facut modificari , sa marit raza de actiune duce acum la 180 m dar am alte probleme. Imi baga apa multa inauntru. Sa fie din cauza ca are greutate pe spate si cand o ia din loc se mai si ridica si sa intre apa pe sus prin capac sau pe la elice.La elice am scos anu trecut si am pus vaselina dar cred ca sa cam dus . Aveti idee ce pot sa fac sa nu mai intre apa.Sa scot elicea sa mai pun vaselina sau sa mai adaug o minigarnitura .Sau sai pun si o greutate pe fata sa nu se mai ridice de bot?.Faza este ca sunt o groaza de asemenea barcute pe net si merg de nu au treaba si ma cam oftic.O sa incerc sa pun o garnitura pe la capac si sa il inchid cu 2 suruburi ca sa preseza pe garnitura.Datimi va rog cateva idei. MS
0

#7 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3946
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 10 July 2015 - 04:03 PM

De elicoptere care iau apa n-am prea auzit. Daca tot ai gresit sectiunea macar deschide alt topic unde trebuie.
0

#8 Useril este offline   cosminchebac 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 02-July 15

Postat 10 July 2015 - 04:13 PM

Nu zic ca nu ai dreptate.Sunt nou pe aici.puteai sa imi dai o idee.ms
0

#9 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 27 July 2015 - 08:32 PM

Salut Cosmin

Bine ai venit pe forum.

Citeaza

O sa incerc sa pun o garnitura pe la capac si sa il inchid cu 2 suruburi ca sa preseza pe garnitura.Datimi va rog cateva idei. MS



Foloseste o banda adeziva transparenta care rezista la apa. E una din solutiile cele mai folosite. Baietii din sectiunea navo vor sti sa iti dea de asemenea sfaturi excelente.


Citeaza

Nu zic ca nu ai dreptate.Sunt nou pe aici.puteai sa imi dai o idee.ms



Roaga moderatorul sa mute topicul tau la sectiunea Navomodelism, nu e deloc complicat. In acest fel esti sigur ca oamenii interesati iti vor raspunde.


Spor.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro