Modelism - RHC Forum: help!!! - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

help!!!

#1 Useril este offline   cafanu 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 22-November 05

Postat 22 November 2005 - 05:21 PM

As dori sa imi spuneti de unde as putea sa imi iau niste accesorii..(pensete, cuttere etc.) Mentionez faptul ca am gasit un site care are super scule dar deocamdata nu pot sa comand.
0

#2 Useril este offline   Crios 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 616
  • Inregistrat: 08-September 03

Postat 22 November 2005 - 05:51 PM

Incearca la conexelectronic. Incepe cu www si se termina cu punct ro.
Acolo poti comanda cu plata ramburs. Magazinul este totusi in Bucuresti, oras trecut ca resedinta in profilul tau.
Bafat!
0

#3 Useril este offline   cafanu 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 22-November 05

Postat 23 November 2005 - 01:08 PM

Multumesc frumos...nu se poate sa le stii pe toate si presupun ca de aia exista forum ca sa intrebi si sa te documentezi.....
0

#4 Useril este offline   cafanu 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 22-November 05

Postat 23 November 2005 - 01:27 PM

Si in afara de asta nu m am referit strict la scule de uz general ci la cele pentru modelism...exista o firma de afara care are niste produse foarte misto, dar asa cum am zis nu pot inca sa comand de la ei....prin urmare ma interesa daca exista asa ceva la noi.
0

#5 Useril este offline   Olaf The Viking 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1259
  • Inregistrat: 17-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete statice, Feteasca Neagra

Postat 23 November 2005 - 02:37 PM

cafanu, la 23 Nov 2005, 14:08, a spus:

Multumesc frumos...nu se poate sa le stii pe toate si presupun ca de aia exista forum ca sa intrebi si sa te documentezi.....

Mai citeste o data ce a zis Crios. Cuvintele cheie sunt "ramburs" si "oras in profilul tau". Tu trebuia sa intelegi ca poti sa te duci la ei si sa-ti cumperi nu sa astepti sa ti le trimita ei prin posta, cu ramburs. Tu ai inteles total aiuirea ca iti reprosa ca nu ai auzit de Conex.
Intai da cu toporu' si pe urma intreaba-l ce-a vrut!
sau ia-ti ceva dragut de aici www.machete.ro.
0

#6 Useril este offline   cafanu 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 22-November 05

Postat 23 November 2005 - 03:06 PM

Mea culpa daca am inteles gresit, dar cand am spus ca nu pot comanda era nu pentru faptul ca nu stiam cum pot plati sau ca nu puteam sa ma duc la un magazin de scule, ci pentru ca ce am vazut eu era de afara si nu am inca gata cardul sa imi pot comanda.Atat.
0

#7 Useril este offline   Crios 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 616
  • Inregistrat: 08-September 03

Postat 23 November 2005 - 03:47 PM

Deci, cafanu,
Ideea care am incercat sa ti-o sugerez era sa mergi sa vezi cu ochii tai (daca poto merge pana la ei) si sa-ti alegi ce-ti trebuie si ce-ti convine ca pret.
Eu cand am fost interesat de ceva de la ei si pentru ca n-am avut timp sa merg la ei la sediu, am facut comanda pe net la aresa pe care ti-am dat-o si obiectele le-am platit atunci cand mi-a sosit coletul la posta (plata ramburs) deci fara card pentru ca nici eu nu am asa ceva.
Poti vedea toate produsele lor la ei pe site si crede-ma ca au scule de modelism doar ca ei nu stiu asta. Au pana si strung si freza pretabile pentru modelism, pensete, cutere, lampi cu lupa, spirale din cele subtirele si extrem de greu de gasit si multe altele doar ca eu ma opresc aici ca "sa nu mi-o iau" ca le fac reclama pe siteul asta.
In alta ordine de idei, ia ca atare ceea ce scriu eu si nu da interpretari ca iei plasa :) .
Bafta!

PS

Citeaza

Incearca la conexelectronic. Incepe cu www si se termina cu punct ro
Daca nu te-ai prins, adresa siteului se afla in citat, dar daca iti dau exact adresa exista posibilitatea ca mesajul sa fie sters. Reclama pe acest forum este interzisa.

Aceasta postare a fost editata de Crios: 24 November 2005 - 10:24 AM

0

#8 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 594
  • Inregistrat: 25-April 03

Postat 23 November 2005 - 08:15 PM

Scule speciale pentru modelism nu prea gasesti :o Dar o penseta, chiar daca o folosesc si doctorii sau criminalistii o sa gasesti. Ca sa nu mai zic de un bisturiu, o freza dentara sau un disc diamantat! Un cleste dintr-o truisa de manechiura, un compas distantier, un subler, ceva pile fine, un traforaj, o bormasina de gaurit circuite imprimate cu burghiele aferente si uite asa pui de o trusa de machetist!:D
0

#9 Useril este offline   cafanu 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 22-November 05

Postat 24 November 2005 - 04:47 PM

da Ok..multumesc inca o data....despre faza cu site-ul cred ca era de ajuns sa imi spui conexelectronic...si banuiam eu ca era punct ro... :huh:
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro