Modelism - RHC Forum: Parrot Bebop Multicopter - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 46 Pagini +
  • « Prima
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Parrot Bebop Multicopter Cu un ghimbal sa spunem, Pionier?

#1111 Useril este offline   EBA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 956
  • Inregistrat: 09-April 09
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI,Balta Alba,
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 21 February 2018 - 03:59 PM

Vezi postarearenatoa, la 21 February 2018 - 09:20 AM, a spus:

(Order Total: GBP 397.94)
Payment Total: RON 2.245,28

Disco nou cu sc2 si rama display, din UK (Amazon), livrat la usa !

Perfect,exact ce-mi trebuie,sc2. :rofl:
SUNTEM FUDULI
0

#1112 Useril este offline   bernek 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 173
  • Inregistrat: 26-February 16
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 21 February 2018 - 10:03 PM

Vezi postareaEBA, la 20 February 2018 - 03:21 PM, a spus:

Eu am SC1 si vreau sa-mi iau SC2, spune-mi te rog mai exact ce nu merge cu bebop2 si SC2?.Parca si mie imi pare acum cam mare SC1,in rest merge perfect cu bebop2.


Totul functioneaza normal cu SC2. Singurul lucru care nu imi merge (personal) este FreeFlight Pro cu tableta mea Samsung Galaxy TAB A6 ... cu alt device merge (gen iPhone sau Android mai vechi).

Ce e fain la SC2 e ca nu mai trebuie sa te legi wireless la Skycontroler si iti si incarca bateria la device. Poti baga in mod avion telefon sau tableta comunicarea intre ele se face pe cablu micro USB (sau lightning daca folosesti iOS).

Unii zic ca ai range mai mare datorita faptului ca nu mai ai nevoie de wireless activat pe telefon/tableta si interferente cat mai mici. Parerea mea e daca telefon se conecteaza la SC1 pe alt canal nu ar fi probleme cu interferente (1,6,11 sunt individuale pe 2.4 pe 5.8 nu stiu sa iti spun).

SC2 are numai 2,4 GHz ! asta nu stiu cat conteaza pentru tine sau nu dar iti reamintesc faptul.

In schimb e mic usor lejer frumos :) la mine tableta e mai mare decat SC2 :D

Vad ca si voi zburati cu Bebop-urile cu AR Pro 3 !! asa ma gandesc sa fac si eu ! e aplicatia care imi inspira cea mai multa incredere.
0

#1113 Useril este offline   bernek 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 173
  • Inregistrat: 26-February 16
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 21 February 2018 - 10:06 PM

Vezi postarearenatoa, la 21 February 2018 - 09:20 AM, a spus:

(Order Total: GBP 397.94)
Payment Total: RON 2.245,28

Disco nou cu sc2 si rama display, din UK (Amazon), livrat la usa !



Daca ai o cunostiinta in state merita cumparat de aici:

https://www.bhphotov...v_kit_with.html

Costa numai 400 USD !
0

#1114 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 21 February 2018 - 11:28 PM

Trebuie sa iti fie dator vandut ca sa iti aduca ditamai cutia din state...
Sincer, nu ma asteptam sa ajunga in EU la asa discount vreodata.
Acum tot caut motive sa ma conving ca la banii astia as face si eu una la fel, cu o camera plata si un autopilot oarecare... si nu prea reusesc sa ma conving :)

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 21 February 2018 - 11:30 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#1115 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 21 February 2018 - 11:33 PM

Lupta cu asta daca poti... :angry2:

https://www.ebay.co....TE/112824463228

Cu mine ma cert :)
Nu stiu ce mai sta sa ma gandesc, avand in vedere ca sc2 se da second la 150 imediat...

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 21 February 2018 - 11:34 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#1116 Useril este offline   AlbertoBebop 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 135
  • Inregistrat: 12-October 16

Postat 21 February 2018 - 11:56 PM




Mie chiar imi place cum se vede si cum se comporta.
0

#1117 Useril este offline   bernek 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 173
  • Inregistrat: 26-February 16
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 22 February 2018 - 12:01 AM

Vezi postarearenatoa, la 21 February 2018 - 11:33 PM, a spus:

Lupta cu asta daca poti... :angry2:

https://www.ebay.co....TE/112824463228

Cu mine ma cert :)
Nu stiu ce mai sta sa ma gandesc, avand in vedere ca sc2 se da second la 150 imediat...


Eu zic sa il cumperi ! Cel putin sa pui un bid ... un disco ar fi o completare simpatica la colectia ta. Eu tocmai ce am cumparat Bebop 2 FPV kit-ul si am 2-3 zboruri cu el. Nu imi permit "moral" sa mai cumpar si un disco :D
0

#1118 Useril este offline   bernek 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 173
  • Inregistrat: 26-February 16
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 22 February 2018 - 12:09 AM

Vezi postareaAlbertoBebop, la 21 February 2018 - 11:56 PM, a spus:




Mie chiar imi place cum se vede si cum se comporta.


La viteza mare sau vibratii in zbor parca apare un pic de jeleu dar imaginea e mai mult decat acceptabila la temperaturi de peste 15 grade Celsius si fara vant puternic sau zbor cu tendinte acrobatice. Asta nu o spun din experienta dar am observat si citit mult despre Bebop 1 si 2 si am vizionat multe clip-uri pe Youtube... toate care sunt filmate la temperaturi scazute spre 0 Celsius sau chiar sub sunt neclare. Senzorul foto/video CMOS cred ca functioneaza optim la 15-25 grade si de acolo apare problema. (nu sunt sigur e doar o parere).

Personal cel mai distractiv mi se pare zborul FPV cu ochelarii din kit e genial ! Daca pui un telefon cu peste 500 PPI imaginea e foarte buna. (rezolutia e doar 720p la streamul video dar personal sunt multumit ! mai mult ma deranjeaza sa vad pixelii telefonului decat claritatea imaginii).
0

#1119 Useril este offline   EBA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 956
  • Inregistrat: 09-April 09
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI,Balta Alba,
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 22 February 2018 - 10:46 AM

Jeleul apare din cauza palelor care nu sunt echilibrate sau motoare descentrate datorita unui crash.Dar cea mai mare problema sunt palele care nu sunt echilibrate.din 2 seturi cumparate de pale am reusit abia sa fac 4 pale bune si alea tot am mai echilibrat putin la ele,parerea mea este sa verificati palele si sa le re echilibrati,eu asta am facut.

Bagati un zbor de test la 1 metru de sol si puneti mana pe bratul motorului sau chiar vezi bratul vibrand,si atunci e nasol trebuiesc echilibrate elicele.

Aceasta postare a fost editata de EBA: 22 February 2018 - 10:50 AM

SUNTEM FUDULI
0

#1120 Useril este offline   bernek 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 173
  • Inregistrat: 26-February 16
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 23 February 2018 - 05:00 PM

Vezi postareaEBA, la 22 February 2018 - 10:46 AM, a spus:

Jeleul apare din cauza palelor care nu sunt echilibrate sau motoare descentrate datorita unui crash.Dar cea mai mare problema sunt palele care nu sunt echilibrate.din 2 seturi cumparate de pale am reusit abia sa fac 4 pale bune si alea tot am mai echilibrat putin la ele,parerea mea este sa verificati palele si sa le re echilibrati,eu asta am facut.

Bagati un zbor de test la 1 metru de sol si puneti mana pe bratul motorului sau chiar vezi bratul vibrand,si atunci e nasol trebuiesc echilibrate elicele.


La batranul Phantom aveam facut o tija filelata la strung cu care echilibram elicile si mergea brici ! dar la Bebop 2 imi explici te rog ce metoda folosesti ? Nu m-am uitat antent la elici cum arata partea de prindere dar mi se pare ca e cam dificil sa le prinzi in ceva sa le echilibrezi ?!

La AR Drone 2.0 era simplu ca se montau pe un ax si avea de rezerva...

Am vazut video acesta

La baiatul din video trepideaza urat Bebop 2 se vede tare pe filmare.... Eu mana nu am pus-o pe brate sub motor dar cu ochiul liber nu am vazut asa ceva. Ma gandesc ca la viteza mai mare trepideaza si mai tare sau viteza de hoover e apropiata destul de mult de viteza elicilor in miscare ?

Aceasta postare a fost editata de bernek: 23 February 2018 - 05:04 PM

0

#1121 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 23 February 2018 - 06:33 PM

s-ar putea face sacrificand un clopot de motor... :unsure:
impins axul sa treaca prin clopot, avand ax in ambele parti devine posibila fie levitatia intre magneti, fie asezarea pe taisul a doua lame.
Va fi necesar la elicile fara gaura de dat gaura mica, doar sa treaca axul.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#1122 Useril este offline   bernek 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 173
  • Inregistrat: 26-February 16
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 23 February 2018 - 11:42 PM

Vezi postarearenatoa, la 23 February 2018 - 06:33 PM, a spus:

s-ar putea face sacrificand un clopot de motor... :unsure:
impins axul sa treaca prin clopot, avand ax in ambele parti devine posibila fie levitatia intre magneti, fie asezarea pe taisul a doua lame.
Va fi necesar la elicile fara gaura de dat gaura mica, doar sa treaca axul.


Complicat si personal nu stiu cat de bine pot da gaura centrata in elice. Cred ca cel mai bine apelez la un strungar sa imi faca un ax cu o piesa rotunda de diametrul clopotului si gata. Prima data trebuie sa vad cat jeleu am si cat de mari sunt vibratiile pe motoare/brate.

Am inceput sa folosesc si eu AR Pro 3 mai serios si imi place tare mult. Am facut remote access script-ul cu el dar nu merge doar daca sunt conectat direct la Bebop 2 pe WiFi. Prin SC2 nu merge ...

Sunt tare incantat de jucarie si daca baiet despept eram ma intorceam la Parrot acum 1-2 ani cum mi-ai recomandat tu !

In materie de baterii ce se foloseste ? LiPo sau LiHV ? Am gasit ceva:

https://hobbyking.co...-lipo-pack.html

https://hobbyking.co...15c-w-xt60.html

https://hobbyking.co...om-qr-x350.html

Care e C rating la Bebop 2 ? 10 C ?

Am luat de pe ebay (Taiwan) 2 battery 3100 mAh copie dupa originale. Astept sa ajunga sa vad cat sunt de bune ...

Merita transformat conectorul de pe Bebop 2 in XT60 ? sa imi cumpar un incarcator classic si sa folosesc una din bateriile de mai sus. Din cate am lecturat cred ca la LiHV trebuie un incarcator special tensiunea fiind 4.3 in loc de 4.2 / celula ? (sper ca nu ma incurc).
0

#1123 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3946
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 24 February 2018 - 12:34 AM

S-au gandit si altii sa hackuiasca bateria si sincer, pentru deranj si castig, nu merita. Da banu' la Parrot si ia-ti originale. Cand zbori in vacanta inca un charger RC nu-ti mai lipseste.
0

#1124 Useril este offline   bernek 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 173
  • Inregistrat: 26-February 16
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 24 February 2018 - 01:11 AM

Vezi postareaCiprian97, la 24 February 2018 - 12:34 AM, a spus:

S-au gandit si altii sa hackuiasca bateria si sincer, pentru deranj si castig, nu merita. Da banu' la Parrot si ia-ti originale. Cand zbori in vacanta inca un charger RC nu-ti mai lipseste.


Nu ar fi complicat dar ... vorba ta deranjul + nu arata bine o baterie legata pe el cu arici ...
Acum astept cele 2 buc din Taiwan sa vad ce e de capul lor ... zice 3100 vs 2700 cat sunt originalele (sa fie real un 2500-2600 si e ok). Daca tin cat originale eu zic ca merita daca zbor considerabil mai putin si sunt mai proaste fac investitia si cumpar originale.

Referitor la concediu nu am dus niciodata vreo drona cu mine si sincer chiar imi doresc. Anul acesta ne-am platit un concediu in Turcia si tare mi-as dori sa duc Bebop-ul cu mine ! (imi e frica sa nu raman fara el la intoarcere la imbarcare).
Acum doi ani am fost in Grecia cu familia si tare am vrut sa duc DJI-ul cu mine si pe ultima suta de metrii am abandonat idea ... Bebop e mai mic si dragut poate reusesc anul acesta !
0

#1125 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 24 February 2018 - 09:07 AM

Avand cele doua baterii aftermarket, macar ramai cu doua carcase, poti la o adica sa le schimbi celulele cu 3000 multistar, doar decupezi spatele, sunt mai lungi si ies afara 1 cm, dar in rest se pastreaza mufa, si mecanismul de fizare/zavorare.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#1126 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 24 February 2018 - 09:13 AM

Cu trei baterii nu ai ce face daca esti in natura si nu ai o solutie de back-up, ca 50 minute de filmare deja au umplut cei 8G interni.
Solutia cea mai simpla este un micro stick de 5 grame dual usb, cu 64G ar trebui sa ajunga tot concediul... :unsure: Eu din asta am:
www.emag.ro/memorie-usb-kingston-datatraveler-microduo-64gb-usb-3-0-otg-dtduo3-64gb/pd/DC4S1BBBM/
Rezolva si problema transferului, care dureaza o vesnicie din bebop in PC, chiar prin cablu usb.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#1127 Useril este offline   bernek 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 173
  • Inregistrat: 26-February 16
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 24 February 2018 - 10:10 AM

Vezi postarearenatoa, la 24 February 2018 - 09:07 AM, a spus:

Avand cele doua baterii aftermarket, macar ramai cu doua carcase, poti la o adica sa le schimbi celulele cu 3000 multistar, doar decupezi spatele, sunt mai lungi si ies afara 1 cm, dar in rest se pastreaza mufa, si mecanismul de fizare/zavorare.


Bine spus ! Daca chiar o nu o sa am ce face intr-o zi o sa ma apuc de ele !

Vezi postarearenatoa, la 24 February 2018 - 09:13 AM, a spus:

Cu trei baterii nu ai ce face daca esti in natura si nu ai o solutie de back-up, ca 50 minute de filmare deja au umplut cei 8G interni.
Solutia cea mai simpla este un micro stick de 5 grame dual usb, cu 64G ar trebui sa ajunga tot concediul... :unsure: Eu din asta am:
www.emag.ro/memorie-usb-kingston-datatraveler-microduo-64gb-usb-3-0-otg-dtduo3-64gb/pd/DC4S1BBBM/
Rezolva si problema transferului, care dureaza o vesnicie din bebop in PC, chiar prin cablu usb.


La asta nu m-am gandit (m-am obisnuit cu sd card de 32 care il aveam pe Phantom nu il puteam umple intr-o zi cu 4 baterii)

Stick-ul care il ai de la EMAG e genial ! mic usor si are si micro usb ! Imi cumpar si eu unul :)
0

#1128 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 24 February 2018 - 10:27 AM

Microusb este musai ca sa intre in bebop. Initial am cautat o solutie sa conectez un stick la bebop, si cel mai natiral parea cablu otg + stick normal.
Cand am ajuns la emag, baietii de acolo mi-au sugerat sa incerc solutia asta 2-in-1, si pentru cativa lei in plus mi s-a parut intr-adevar geniala. Ma si gandeam sa scurtez cablul OTG sau sa il fac cumva colac pe bebop... :)
... cu picioarele pe pamant ...
0

#1129 Useril este offline   bernek 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 173
  • Inregistrat: 26-February 16
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 24 February 2018 - 10:33 AM

Trebuie facute ceva modificari soft sa salveze pe stick sau o face automat ?

Tocmai ma uitam la acest video: https://www.youtube....h?v=QsRUVbAhgqw

Mi se pare mie sau chiar e mai clara imaginea la 24 fps ?
0

#1130 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 24 February 2018 - 10:35 AM

Vezi postareabernek, la 23 February 2018 - 11:42 PM, a spus:

Complicat si personal nu stiu cat de bine pot da gaura centrata in elice. Cred ca cel mai bine apelez la un strungar sa imi faca un ax cu o piesa rotunda de diametrul clopotului si gata.
...
Care e C rating la Bebop 2 ? 10 C ?
...
Din cate am lecturat cred ca la LiHV trebuie un incarcator special tensiunea fiind 4.3 in loc de 4.2 / celula ? (sper ca nu ma incurc).


Nu trebuie sa o dai super centrata, dupa ce ai trecut axul prin clopot il folosesti ca un poanson, ciocanesti cu el in elice, si apoi dai gaura in locul ala, cat de mult poti gresi gaura? :unsure: o fractiune de mm shift chiar in centru este nula pentru CG comparativ cu aceasi masa la capatul unei pale...

Da, 10C este la originala, dar cele mai bune rezultate la B1 le-am avut cu LiHv 65C 1300mAh, 14 minute.

LiHv are chiar 4.35V, dar B1 nu suporta, nu se armeaza pana cand tensiunea pe baterie nu scade sub 12.75V, adica 4.25 pe celula. Fac supravoltarea asta pe program de Pb, mai tin 5 min dupa ce s-a terminat incarcarea normala.
Dar se simte supravoltarea asta... din plin ! Este singura baterie cu care dupa decolare am 99% si care apoi mentine 3 minute peste 90% tensiunea...
... cu picioarele pe pamant ...
0

#1131 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 24 February 2018 - 10:41 AM

Vezi postareabernek, la 24 February 2018 - 10:33 AM, a spus:

Trebuie facute ceva modificari soft sa salveze pe stick sau o face automat ?


Automat dupa ce se umple memoria interna, sau setat din AR Pro, Camera Settings/Local Storage Directory.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#1132 Useril este offline   AlbertoBebop 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 135
  • Inregistrat: 12-October 16

Postat 24 February 2018 - 04:28 PM

Vezi postarearenatoa, la 24 February 2018 - 10:35 AM, a spus:

Nu trebuie sa o dai super centrata, dupa ce ai trecut axul prin clopot il folosesti ca un poanson, ciocanesti cu el in elice, si apoi dai gaura in locul ala, cat de mult poti gresi gaura? :unsure: o fractiune de mm shift chiar in centru este nula pentru CG comparativ cu aceasi masa la capatul unei pale...

Da, 10C este la originala, dar cele mai bune rezultate la B1 le-am avut cu LiHv 65C 1300mAh, 14 minute.

LiHv are chiar 4.35V, dar B1 nu suporta, nu se armeaza pana cand tensiunea pe baterie nu scade sub 12.75V, adica 4.25 pe celula. Fac supravoltarea asta pe program de Pb, mai tin 5 min dupa ce s-a terminat incarcarea normala.
Dar se simte supravoltarea asta... din plin ! Este singura baterie cu care dupa decolare am 99% si care apoi mentine 3 minute peste 90% tensiunea...


Eu pt B1 mai recomand Floureon 2200 mAh cu 25C. Vara am scos peste 15 minute iar la 2 minute dupa decolare e tot 100%. Are descarcare proportionala, curata, nu-ti da emotii. Are insa 188 de grame, asa ca ochiul la linia orizontului!
0

#1133 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 26 February 2018 - 11:15 AM

La naiba cu #resist... am renuntat si am muscat-o... prea buna, prea de la tara... oferta :)

La 325 euro cu transport, din care jumate este SC-ul, bun si la bebop, si daca ma lasa spuma, tot va fi simplu de transplantat pe alta zburatoare.
Ce ma uimeste este cantitatea uriasa in stocuri, de une l-am luat a vandut 829 bucati pana in clipa asta !
Desi am mai trait asemenea lichidari masive, de exemplu Multiplex cand a terminat cu Royal Evo in state a lichidat la 125$ statii de 600$, totusi, chiar se accepta asemenea pierderi ? :unsure:
Sau suntem noi naivi si astea sunt costurile reale la care se produce un Disco, si cand iese nou la 1200 fraier e cine il cumpara... nu cine cere...

Anyway... poate mai vrea si altcineva: https://www.ebay.co....tm/142681588518
... cu picioarele pe pamant ...
0

#1134 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3946
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 26 February 2018 - 11:31 AM

Costul de productie poate fi si 200$ pentru un disco, dezvoltarea si reclama costa pana la 1200. 2 bucati de spuma nu-s o avere, si nici 2 servo + motor + esc. Restul existau deja. CHUCK insa nu exista de inainte.
0

#1135 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 26 February 2018 - 11:37 AM

Chuck este 80% placa de bebop. Alta iesire de motor, mai fortoasa, dar una in loc de 4, si doua iesiri de servo.
Aceasi camera, procesoare si senzori. Un senzor pitot in plus.

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 26 February 2018 - 11:37 AM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#1136 Useril este offline   furios 

  • RAPTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1168
  • Inregistrat: 30-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bragadiru
  • Interests:Heli

Postat 26 February 2018 - 06:28 PM

La asa oferta,m-am bagat si eu...
Desi nu am zburat niciodata aripa si nici FPV,va fi cel putin o dubla premiera pentru mine.Sper sa ma descurc macar la zbor fara FPV.
T-REX 500 PRO
T-REX 600N/OS55HZ-R
T-REX 700X
T-REX 800 TOURBINE
RAPTOR 90 SE gasser
HENSELEIT 3DNT
Save the flybar !!

---------Alexe Gabriel----------
0

#1137 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 26 February 2018 - 06:43 PM

Probabil nu esti foarte in tema ca asta nu o zbori tu, zboara singura :)
No kidding, vezi clipuri pe 'tub, decolarea si aterizarea sunt asistate, hands free.
Mansa de gaz e ca la multicoptere DJI, cu arc si revenire, in repaus inseamna pastreaza altitudinea la care esti acum. Sus/jos inseamna urca sau coboara atata timp cat tii stick-ul impins/tras, iar viteza de urcare/coborare este proportionala cu deplasarea stick-ului.
O sa fie distractiv... la primele zboruri sa ai o protectie pe lentila musai !
... cu picioarele pe pamant ...
0

#1138 Useril este offline   furios 

  • RAPTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1168
  • Inregistrat: 30-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bragadiru
  • Interests:Heli

Postat 26 February 2018 - 07:00 PM

Si...nu se poate manual?
Distractia unde este?
Vreau manual totul....asistat doar daca vreau,se poate?
T-REX 500 PRO
T-REX 600N/OS55HZ-R
T-REX 700X
T-REX 800 TOURBINE
RAPTOR 90 SE gasser
HENSELEIT 3DNT
Save the flybar !!

---------Alexe Gabriel----------
0

#1139 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 26 February 2018 - 07:19 PM

Cu statie normala, da, se poate, dar iti trebuie receptor CPPM/SBUS

Vezi aici cum se face:



si aici cum evolueaza in cele 3 moduri de zbor:


Aceasta postare a fost editata de renatoa: 26 February 2018 - 07:21 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#1140 Useril este offline   furios 

  • RAPTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1168
  • Inregistrat: 30-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bragadiru
  • Interests:Heli

Postat 26 February 2018 - 07:44 PM

Perfect,mersi.
T-REX 500 PRO
T-REX 600N/OS55HZ-R
T-REX 700X
T-REX 800 TOURBINE
RAPTOR 90 SE gasser
HENSELEIT 3DNT
Save the flybar !!

---------Alexe Gabriel----------
0

Arata acest topic


  • 46 Pagini +
  • « Prima
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro