Modelism - RHC Forum: Parrot Bebop Multicopter - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 46 Pagini +
  • « Prima
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Parrot Bebop Multicopter Cu un ghimbal sa spunem, Pionier?

#1081 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3946
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 31 January 2018 - 12:33 PM

Desigur, nevoi diferite solutii diferite. Eu as prefera sa raman cu o filmare excelenta si sa car un phantom decat sa car un bebop2/ceva mititel si sa raman cu ceva care nu-mi face placere sa vad.
Aterizarea cu bebopul nu e stralucita, sare de pamant de 1-2 ori cand aterizeaza. Ce sa mai zic de disco...
0

#1082 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 31 January 2018 - 02:51 PM

In foto deja s-a trecut de mult la principiul "cea mai buna camera este cea care o poti purta cu tine peste tot"
Din cauza celularelor, si nu a camerelor compacte, DSLR-urile o sa aiba soarta dinozaurilor, mai ales ca urmeaza lovitura de gratie in curand, primul film de Oscar filmat integral cu celularul.
Gandirea asta unii o aplica si la filmari aeriene ;) sa mai vorbesti de phantom in era post mavic mi se pare neadaptare la realitate.

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 31 January 2018 - 02:52 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#1083 Useril este offline   victoras_h 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1102
  • Inregistrat: 11-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Irving, Texas

Postat 31 January 2018 - 06:24 PM

Vezi postarearenatoa, la 31 January 2018 - 02:51 PM, a spus:

In foto deja s-a trecut de mult la principiul "cea mai buna camera este cea care o poti purta cu tine peste tot"
Din cauza celularelor, si nu a camerelor compacte, DSLR-urile o sa aiba soarta dinozaurilor, mai ales ca urmeaza lovitura de gratie in curand, primul film de Oscar filmat integral cu celularul.
Gandirea asta unii o aplica si la filmari aeriene ;) sa mai vorbesti de phantom in era post mavic mi se pare neadaptare la realitate.


Cat e de adevarat. Ma ia durerea de cap cand ma gandesc cat de incantat am fost ca am strans suficienti bani pentru cine stie ce obiectiv nou, mare, zoom, wide, rapid... nu conteaza, pentru un mirrorless, nu demult si acuma ma trezesc ca aproape tot timpul imi ajunge si ce face telefonul din buzunar. Trist sau progres...
0

#1084 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 31 January 2018 - 07:49 PM

Trist.
Un aparat optic, presupune lentile. Cu cat mai mari, cu atat mai luminos este obiectivul. Cu un ...nimic...cat o fractiune de unghie trebuie sa amplificam si sa corectam.
Cam acelasi lucru se intampla cand ridicam in slavi niste difuzoare sau casti cu membrane ridicol de mici.
Parerea mea.
0

#1085 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 31 January 2018 - 09:18 PM

Si la ce ne trebuie atat luminozitate din optica, atunci cand senzorii au ajuns sa permita imagini multumitoare la lumina la care ochii nostrii nu mai vad ?
Pe film ISO 400 era tot ce puteam spera prin anul 2000, acum avem 3200 suficient de curat ca sa fie utilizabil.
"Good enough" este elementul cheie, pixel peeping a ramas doar pentru romantici.

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 31 January 2018 - 09:20 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#1086 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 01 February 2018 - 02:14 PM

Vezi tu, "Good enough", echivalentul lui ''merge si asa'' imi da o stare de tristete profunda.

Aceasta postare a fost editata de dan_mitea: 01 February 2018 - 02:16 PM

0

#1087 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 01 February 2018 - 02:21 PM

Nu e asa, Dane, cand good enough a devenit pe bune GOOD ENOUGH, impinsul mai departe de genul "cheltui 90% mai mult pentru 10% mai bun" devine elitsm, bling, fasoneala... in nici un caz progres.

Progresul este cand ce foloseau campionii se vinde la HK ;)
... cu picioarele pe pamant ...
0

#1088 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3946
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 01 February 2018 - 02:46 PM

Am mai pus poza asta pe aici, o mai pun odata:

https://s13.postimg.org/tlm2g0ndj/vlcsnap-2017-08-17-18h39m42s201.png
Asta e bebop 2. Asta NU e good enough.

Aceasta postare a fost editata de Ciprian97: 01 February 2018 - 02:47 PM

0

#1089 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 01 February 2018 - 07:43 PM

Acel obiectiv mare, de dinozaur, precum bine stii, corecteaza si aberatiile optice. Nu multe telefoane inteligente se pot lauda cu un obiectiv format din multe lentile, din diverse varietati de sticla, lipite sau nu intre ele. Chiar si acelea, poate gresesc, nu o pot face la nivelul unuia mare...parea mea.
In general, tendinta de a face ceva repede, care oricum nu este pentru multa vreme si cu rezultate good enough ma intristeaza.
Sa fiti iubiti.

Aceasta postare a fost editata de dan_mitea: 01 February 2018 - 07:44 PM

0

#1090 Useril este offline   EBA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 956
  • Inregistrat: 09-April 09
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI,Balta Alba,
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 09 February 2018 - 10:24 PM

Mai,discutati aici despre o drona hobby si aveti pretentii sa iasa din ia,o pictura de michelangelo.Nu o sa se intample. :pardon:

Punctul forte nu este pozatul de pus la rama in tablou.Este de dus in vacanta cu familia si de vazut acasa amintiri.Iar ce au facut baietii de la parrot se pare ca nici acum nu are egal.Si anume ghimbalul digital,restul e de cine ce vrea sa faca cu drona.

Am ramas relativ surprins de mavic air in sfarsit a scos si dji ceva mai usor dar placerea se spulbera cand vezi pretul,nemeritat as spune iar in era digitala,sa mai umbli cu chestii mecanice..........

Pentru o drona de 2 lei imaginea cam asta este, https://vimeo.com/254855095 Insa ghimbalul digital,face toti banutii restul, este ca sa spun asa,moka. :rofl:
SUNTEM FUDULI
0

#1091 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3946
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 09 February 2018 - 10:30 PM

Gimbalu' ala nu face 2 lei, poate 50 bani cat te joci cu el in mana si-l intorci pe toate partile sa vezi cam cat poate.
Doar sa nu-i dai REC, ca daca vad ce colturi negre imi trage cand dau cu spatele si privirea in jos imi amintesc cat am dat pe el. N-am sa vad asa ceva niciodata la o fosila mecanica. Sau blur la colturi. Sau distorsie. Sau sharpness cam ca un topor ruginit. Sau doar 30fps. Sau doar poze distorsionate. Sau WDR din epoca GP2. Sau memorie limitata la 8gb - FFS exista carduri de 32gb care nici 60 lei nu costa si cand se umple le schimbi fara laptop/telefon ca la bebop. Sau... http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

Aceasta postare a fost editata de Ciprian97: 09 February 2018 - 10:31 PM

0

#1092 Useril este offline   alex nicolita 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 06-February 18

Postat 09 February 2018 - 10:31 PM

Vezi postareaEBA, la 09 February 2018 - 10:24 PM, a spus:

Mai,discutati aici despre o drona hobby si aveti pretentii sa iasa din ia,o pictura de michelangelo.Nu o sa se intample. :pardon:

Punctul forte nu este pozatul de pus la rama in tablou.Este de dus in vacanta cu familia si de vazut acasa amintiri.Iar ce au facut baietii de la parrot se pare ca nici acum nu are egal.Si anume ghimbalul digital,restul e de cine ce vrea sa faca cu drona.

Am ramas relativ surprins de mavic air in sfarsit a scos si dji ceva mai usor dar placerea se spulbera cand vezi pretul,nemeritat as spune iar in era digitala,sa mai umbli cu chestii mecanice..........

Pentru o drona de 2 lei imaginea cam asta este, https://vimeo.com/254855095 Insa ghimbalul digital,face toti banutii restul, este ca sa spun asa,moka. :rofl:


Ai dreptate, pentru un ochii neantrenat si nu foarte pretentios, in conditii de luminozitate potrivite ies niste filmari bune. De multe ori problema este efectul jello si temperatura joasa. Am inteles ca functioneaza optim la peste 15 grade Celsius.
0

#1093 Useril este offline   EBA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 956
  • Inregistrat: 09-April 09
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI,Balta Alba,
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 09 February 2018 - 10:58 PM

Nu stiu cum faceti voi si filmati numa nasoale,ai probleme cu ia, cand ai facut ultimul upgrade?la mine nu face asa ceva si am filmat la greu,bine nu alerg la ful speed cu capu in jos expre sa vad colturi si alte alea,memoria e arhisuficienta de 8 giga si la mavic air tot atat ai memorie,filmezi,descarci,esti prea pretentios tati la imagine si cred ca nu ti-ai luat drona potrivita.

Nici eu nu dau 2 lei pe un film 4k care oricum e irelevant pe un ecran FHD,si atunci prefer ghimbalul digital,ma salveaza de probleme la crash,restul e cum am mai spus depinde ce vrei sa faci cu drona,vrei filme artistice,nu-ti iei drona de hobby .
SUNTEM FUDULI
0

#1094 Useril este offline   aantikk 

  • ex aantik
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 995
  • Inregistrat: 11-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Buzau\Kalamata

Postat 10 February 2018 - 12:06 AM

Bebop, pistol cu apa.
0

#1095 Useril este offline   AlbertoBebop 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 135
  • Inregistrat: 12-October 16

Postat 10 February 2018 - 12:11 AM

Vezi postareaCiprian97, la 09 February 2018 - 10:30 PM, a spus:

Gimbalu' ala nu face 2 lei, poate 50 bani cat te joci cu el in mana si-l intorci pe toate partile sa vezi cam cat poate.
Doar sa nu-i dai REC, ca daca vad ce colturi negre imi trage cand dau cu spatele si privirea in jos imi amintesc cat am dat pe el. N-am sa vad asa ceva niciodata la o fosila mecanica. Sau blur la colturi. Sau distorsie. Sau sharpness cam ca un topor ruginit. Sau doar 30fps. Sau doar poze distorsionate. Sau WDR din epoca GP2. Sau memorie limitata la 8gb - FFS exista carduri de 32gb care nici 60 lei nu costa si cand se umple le schimbi fara laptop/telefon ca la bebop. Sau... http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif


Ne povesteai ca ai reusit sa scapi de esecul Bebop in schimbul unei sumé rezonabile.
Eu unul astept cu interes sa ne spui ce te-ar multumi din piata dronelor, in schimbul penelor de papagal.
0

#1096 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3946
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 10 February 2018 - 12:26 AM

M-ar multumi mavic pro, cu toate neajunsurile lui - pret, ingradire de functii(NFZ), tot ce e specific DJI de ani de zile. Si le-as ierta pe toate doar de as scoate imagine la care sa ma uit cu placere.
Il vanez pe licitatii ebay, s-a dat pachet complet cu 500 eur - am fost fraier ca nu l-am luat, era pret ok.
0

#1097 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 13 February 2018 - 05:36 PM

3 incercari sa ghiciti ce ar putea fi asta...

http://www.uctronics...era-module.html

... siii, mai ales, ce potentiala utilizare ar putea avea :D
... cu picioarele pe pamant ...
0

#1098 Useril este offline   EBA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 956
  • Inregistrat: 09-April 09
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI,Balta Alba,
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 15 February 2018 - 03:42 PM

Vezi postarearenatoa, la 13 February 2018 - 05:36 PM, a spus:

3 incercari sa ghiciti ce ar putea fi asta...

http://www.uctronics...era-module.html

... siii, mai ales, ce potentiala utilizare ar putea avea :D


Interesant senzorul.Dar eu as merge mai departe cu tehnologia,astea cu mii de k-uri pe senzor imi par deja fumate.Eu as pleca pe partea asta mecanica in sensul ca la senzorul asta,2 lentile una focus si cealalta zoom,si iese un pericol de camera,ceva in genul CCD-urile alea de exterior care au asa ceva numa ca sunt fixe dar te lasa sa te joci cu zuumul si focus din 2 butoane dispuse pe exterior,ele avand mecanica deja in interior pentru lentilele respective doar facut adaptare la servomotoare si un joystik,ar fi interesant.
SUNTEM FUDULI
0

#1099 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 15 February 2018 - 06:16 PM

Mai incearca, n-ai nimerit :)
... cu picioarele pe pamant ...
0

#1100 Useril este offline   EBA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 956
  • Inregistrat: 09-April 09
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI,Balta Alba,
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 15 February 2018 - 08:09 PM

Vezi postarearenatoa, la 15 February 2018 - 06:16 PM, a spus:

Mai incearca, n-ai nimerit :)


Sa nu zici ca e chiar senzorul care-l pun baietii pe parrot?si doar au schimbat pamblica? :pardon:

Aceasta postare a fost editata de EBA: 15 February 2018 - 08:12 PM

SUNTEM FUDULI
0

#1101 Useril este offline   AlbertoBebop 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 135
  • Inregistrat: 12-October 16

Postat 15 February 2018 - 11:06 PM



Sau de ce nu e asa de cotat Bebopul: are implementat si activ Modul de zbor anti-prost.
0

#1102 Useril este offline   EBA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 956
  • Inregistrat: 09-April 09
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI,Balta Alba,
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 15 February 2018 - 11:39 PM

Vezi postareaAlbertoBebop, la 15 February 2018 - 11:06 PM, a spus:



Sau de ce nu e asa de cotat Bebopul: are implementat si activ Modul de zbor anti-prost.



Ha,criminalii :rofl: Interesant de vazut si b2 chiar nu face fata la niste amarate de frunze?......testam.....
SUNTEM FUDULI
0

#1103 Useril este offline   bernek 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 173
  • Inregistrat: 26-February 16
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 18 February 2018 - 11:37 PM

Salutare ! Am ajuns si eu sa parchez Phantom 2-ul si am luat un Bebop 2 FPV si sunt foarte multumit de el !

Renatoa ai schimbat Bebop 1-ele ? Ultima data la RR aveai SC1 la el proaspat cumparat.

Astept acumulatorii aftermarket sa soseasca si ma apuc de zburat la modul serios :))
0

#1104 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 19 February 2018 - 09:30 AM

L-am schimbat in sensul de altul la fel, cel de la RR s-a scufundat pe o plaja in Scotia... :(

SC-ul ala l-am vandut la scurt timp dupa RR-ul acela (2016) Prea mare, prea de la tara... :)
... cu picioarele pe pamant ...
0

#1105 Useril este offline   bernek 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 173
  • Inregistrat: 26-February 16
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 20 February 2018 - 12:24 AM

Vezi postarearenatoa, la 19 February 2018 - 09:30 AM, a spus:

L-am schimbat in sensul de altul la fel, cel de la RR s-a scufundat pe o plaja in Scotia... :(

SC-ul ala l-am vandut la scurt timp dupa RR-ul acela (2016) Prea mare, prea de la tara... :)


Eu am SC2-ul si mi se pare mic :) personal imi placea SC1 mai ales cand l-am vazut la tine !

Am vrut sa te intreb cu aplicatie zbori ... eu am probleme mari cu FreeFlight PRO ... ceva de genul:


1. iPhone 6S (iOS 11.2.X) - merge bine fara probleme - ecran mic nu vad mai nimic - daca zbor FPV cu el in ochelarii de la Parrot e ok

2. iPad mini 1st gen (iOS 9.3.5) - merge execrabil si se mai si blocheaza / inchide aplicatia (l-am cumparat pe deageaba, inclusiv flight plan-ul de 100 RON)

3. Samsung Galaxy Tab A6 (model 2016 - Android 7.0 Nougat) - cumparata chiar azi de noua de la Vodafone - merge foarte bine cand merge in rest se inchide aplicatia (crash) foarte enervant ! - asta era ultima mea sansa ...


Banii sau terminat Galaxy Tab-ul nu merge si prin urmare am ramas cu urmatoarele aplicatii:


Android:

1. AR Pro 3 (Shellware) - merge totul bine la prima vedere (inca nu am zburat cu ea dar am avut toate versiunile anterioare la AR Drone 2.0)

2. 4FLY - facuta de ceva spanioli cred interfata frumoasa habar nu am cum se comporta in zbor ...


iOS:

1. Bebop PRO - am zburat cu ea pare ok la prima vedere toate bune si frumoase pana cand i-am dat track la un POI si cand ma invarteam vesel in jurul lui am pierdut controlul la stick-uri noroc ca a mers take off/land si am "aterizat" mai fortat.

2. Bebop Control - nu merge cu SC2 astept sa vad daca se rezolva in viitor :)
0

#1106 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 20 February 2018 - 08:12 AM

AR Pro... uber alles :)
... cu picioarele pe pamant ...
0

#1107 Useril este offline   EBA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 956
  • Inregistrat: 09-April 09
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI,Balta Alba,
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 20 February 2018 - 03:21 PM

Vezi postareabernek, la 20 February 2018 - 12:24 AM, a spus:

Eu am SC2-ul si mi se pare mic :) personal imi placea SC1 mai ales cand l-am vazut la tine !

Am vrut sa te intreb cu aplicatie zbori ... eu am probleme mari cu FreeFlight PRO ... ceva de genul:


1. iPhone 6S (iOS 11.2.X) - merge bine fara probleme - ecran mic nu vad mai nimic - daca zbor FPV cu el in ochelarii de la Parrot e ok

2. iPad mini 1st gen (iOS 9.3.5) - merge execrabil si se mai si blocheaza / inchide aplicatia (l-am cumparat pe deageaba, inclusiv flight plan-ul de 100 RON)

3. Samsung Galaxy Tab A6 (model 2016 - Android 7.0 Nougat) - cumparata chiar azi de noua de la Vodafone - merge foarte bine cand merge in rest se inchide aplicatia (crash) foarte enervant ! - asta era ultima mea sansa ...


Banii sau terminat Galaxy Tab-ul nu merge si prin urmare am ramas cu urmatoarele aplicatii:


Android:

1. AR Pro 3 (Shellware) - merge totul bine la prima vedere (inca nu am zburat cu ea dar am avut toate versiunile anterioare la AR Drone 2.0)

2. 4FLY - facuta de ceva spanioli cred interfata frumoasa habar nu am cum se comporta in zbor ...


iOS:

1. Bebop PRO - am zburat cu ea pare ok la prima vedere toate bune si frumoase pana cand i-am dat track la un POI si cand ma invarteam vesel in jurul lui am pierdut controlul la stick-uri noroc ca a mers take off/land si am "aterizat" mai fortat.

2. Bebop Control - nu merge cu SC2 astept sa vad daca se rezolva in viitor :)


Eu am SC1 si vreau sa-mi iau SC2, spune-mi te rog mai exact ce nu merge cu bebop2 si SC2?.Parca si mie imi pare acum cam mare SC1,in rest merge perfect cu bebop2.
SUNTEM FUDULI
0

#1108 Useril este offline   AlbertoBebop 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 135
  • Inregistrat: 12-October 16

Postat 20 February 2018 - 05:06 PM

Vezi postareabernek, la 20 February 2018 - 12:24 AM, a spus:

Eu am SC2-ul si mi se pare mic :) personal imi placea SC1 mai ales cand l-am vazut la tine !

Am vrut sa te intreb cu aplicatie zbori ... eu am probleme mari cu FreeFlight PRO ... ceva de genul:


1. iPhone 6S (iOS 11.2.X) - merge bine fara probleme - ecran mic nu vad mai nimic - daca zbor FPV cu el in ochelarii de la Parrot e ok

2. iPad mini 1st gen (iOS 9.3.5) - merge execrabil si se mai si blocheaza / inchide aplicatia (l-am cumparat pe deageaba, inclusiv flight plan-ul de 100 RON)

3. Samsung Galaxy Tab A6 (model 2016 - Android 7.0 Nougat) - cumparata chiar azi de noua de la Vodafone - merge foarte bine cand merge in rest se inchide aplicatia (crash) foarte enervant ! - asta era ultima mea sansa ...


Banii sau terminat Galaxy Tab-ul nu merge si prin urmare am ramas cu urmatoarele aplicatii:


Android:

1. AR Pro 3 (Shellware) - merge totul bine la prima vedere (inca nu am zburat cu ea dar am avut toate versiunile anterioare la AR Drone 2.0)

2. 4FLY - facuta de ceva spanioli cred interfata frumoasa habar nu am cum se comporta in zbor ...


iOS:

1. Bebop PRO - am zburat cu ea pare ok la prima vedere toate bune si frumoase pana cand i-am dat track la un POI si cand ma invarteam vesel in jurul lui am pierdut controlul la stick-uri noroc ca a mers take off/land si am "aterizat" mai fortat.

2. Bebop Control - nu merge cu SC2 astept sa vad daca se rezolva in viitor :)


Aplicatia, oricare ar fi, se intelege bine cu o anumita configuratie a telefonului sau tabletei: versiunea Android, RAM etc.
De aceea FFPRO le merge bine unora iar altora li se deconecteaza in 10 metri.
De peste 1 an, eu zbor doar cu AR Pro 3 care imi ofera siguranta. Nu mi s-a intamplat niciodata sa se deconecteze imprevizibil.
0

#1109 Useril este offline   EBA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 956
  • Inregistrat: 09-April 09
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI,Balta Alba,
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 20 February 2018 - 09:35 PM

Vezi postareaAlbertoBebop, la 20 February 2018 - 05:06 PM, a spus:

Aplicatia, oricare ar fi, se intelege bine cu o anumita configuratie a telefonului sau tabletei: versiunea Android, RAM etc.
De aceea FFPRO le merge bine unora iar altora li se deconecteaza in 10 metri.
De peste 1 an, eu zbor doar cu AR Pro 3 care imi ofera siguranta. Nu mi s-a intamplat niciodata sa se deconecteze imprevizibil.


Corect.De exemplu eu nu am avut probleme cu Free flight pro,merge perfect cu android 7 si telefoanele xiaomi redmi 3 si ulefone.
SUNTEM FUDULI
0

#1110 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 21 February 2018 - 09:20 AM

(Order Total: GBP 397.94)
Payment Total: RON 2.245,28

Disco nou cu sc2 si rama display, din UK (Amazon), livrat la usa !
... cu picioarele pe pamant ...
0

Arata acest topic


  • 46 Pagini +
  • « Prima
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro