Modelism - RHC Forum: Parrot Bebop Multicopter - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 46 Pagini +
  • « Prima
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Parrot Bebop Multicopter Cu un ghimbal sa spunem, Pionier?

#421 Useril este offline   EBA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 956
  • Inregistrat: 09-April 09
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI,Balta Alba,
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 16 September 2016 - 10:28 PM

Si daca sunteti un pic mai atenti o sa vedeti carcasa pune cele 2 antene cumva intr-un ungi,exact cel care-l vezi pe radar la semnalul video de pe tableta.

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  4.jpg (283.26K)
    Number of downloads: 44

Aceasta postare a fost editata de EBA: 16 September 2016 - 10:32 PM

SUNTEM FUDULI
0

#422 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 17 September 2016 - 07:32 AM

Vezi postarearonin34, la 16 September 2016 - 10:00 PM, a spus:

cam asa arata in interior.

https://www.youtube....h?v=Uas1XZkfXIU


Ce neindemanatic... parca are doua maini stangi :)

Nu a facut nici o afacere punand omni-ul ala de 5dB, antena aia microstrip pe PCB poate sa fie chiar si 9dB, si a pierdut in felul asta... :unsure:
Dar e bun clipul, sa stim sa nu facem ca el :)
... cu picioarele pe pamant ...
0

#423 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 17 September 2016 - 07:51 AM

Eu vad acolo pe fiecare ramura cate doua patch panel-uri, unul de castig mai mic, cam 9dB si deschidere mare, cel cu un singur patrat, si unul de deschidere mica si castig mai mare, 14dB, cuplate impreuna.
Probabil fiecare jumatate este pentru cate o polarizare, daca ii trazneste cuiva ideea sa intoarca panelul cu 90 grade :) Un fel de diverity pe polarizare.
Polarizarea este indicata de taieturile colturilor la acele patrate, daca nu se taie colturile atunci merge pe polarizare circulara. Si faptul ca punctul de conectare nu este central, tot ca sa favorizeze semnalele de o anumita polarizare.

Jumatatea de 14 dB se gaseste in orice patch din comert, cutiile alea de plastic, genul asta:
http://www.ebraintt....tional-antenna/
aici o vedeti desfacuta, vanduta pe un site de FPV:
http://fpvhobby.com/...el-antenna.html

Daca aveti chef de studiat, aveti aici antene pentru tot weekendul :)
http://www.qsl.net/v...ip_Antennas.htm

EBA, cum era carcasa imbinata? cleme, lipite ? Le mai pui la loc fara sa se vada ? :)

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 17 September 2016 - 07:53 AM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#424 Useril este offline   EBA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 956
  • Inregistrat: 09-April 09
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI,Balta Alba,
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 17 September 2016 - 08:34 AM

Vezi postarearenatoa, la 17 September 2016 - 07:51 AM, a spus:

Eu vad acolo pe fiecare ramura cate doua patch panel-uri, unul de castig mai mic, cam 9dB si deschidere mare, cel cu un singur patrat, si unul de deschidere mica si castig mai mare, 14dB, cuplate impreuna.
Probabil fiecare jumatate este pentru cate o polarizare, daca ii trazneste cuiva ideea sa intoarca panelul cu 90 grade :) Un fel de diverity pe polarizare.
Polarizarea este indicata de taieturile colturilor la acele patrate, daca nu se taie colturile atunci merge pe polarizare circulara. Si faptul ca punctul de conectare nu este central, tot ca sa favorizeze semnalele de o anumita polarizare.

Jumatatea de 14 dB se gaseste in orice patch din comert, cutiile alea de plastic, genul asta:
http://www.ebraintt....tional-antenna/
aici o vedeti desfacuta, vanduta pe un site de FPV:
http://fpvhobby.com/...el-antenna.html

Daca aveti chef de studiat, aveti aici antene pentru tot weekendul :)
http://www.qsl.net/v...ip_Antennas.htm

EBA, cum era carcasa imbinata? cleme, lipite ? Le mai pui la loc fara sa se vada ? :)


Cleme plastic.Scoti cauciucul galben de pe mijloc si poti desparti usor capacele.Intra lejer fara sa se observe ca ai desfacut datorita cauciucului galben care acopera toate marginile .
SUNTEM FUDULI
0

#425 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 17 September 2016 - 08:44 AM

Deci cauciucul ala sta acolo doar prin elasticitate... credeam ca e lipit :)
... cu picioarele pe pamant ...
0

#426 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 17 September 2016 - 09:11 AM

Si ultimele statii multiplex folosesc acelasi patch ceramic, doar o bucata, pe post de antena interna, sub numele de IOAT.

Aveti atasata o poza cu abureala de marketing de pe cutia statiei, si fisa tehnica a patch-ului:
http://farnell.com/d...ets/1669553.pdf

... care il astept sa reintre in stoc la farnell de peste un an :)

OUPS ! ESTE IN STOC ACUM ! deci nu le merge anuntarea prin email la reinoire stoc... :angry2:

http://ro.farnell.co...atch/dp/2250243

Comanda careva din Bucuresti mai multe, ca sa topim transportul de 25 lei ? :D

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de renatoa: 17 September 2016 - 09:13 AM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#427 Useril este offline   victoras_h 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1102
  • Inregistrat: 11-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Irving, Texas

Postat 17 September 2016 - 06:07 PM

Interesant. N-am mai vazut antene cu patch-uri ceramice pana acuma.

Cat este de complicat sa se ajunga la o antena completa, de genul SC2? M-as oferi cobai sa incerc sa fac una cu un pic de ajutor. Am gasit si pe aici patchurile, sunt in jur de $12 bucata.
0

#428 Useril este offline   ronin34 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 181
  • Inregistrat: 10-January 11
  • Gender:Male

Postat 17 September 2016 - 07:54 PM

Comanda careva din Bucuresti mai multe, ca sa topim transportul de 25 lei ? :D
[/quote]

M as baga si eu la ...... Cate bucati ar trebuii pt o antena.....?



0

#429 Useril este offline   victoras_h 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1102
  • Inregistrat: 11-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Irving, Texas

Postat 18 September 2016 - 07:28 AM

AR Pro!

Am zburat azi prima data cu el. It's a keeper cum spunea Renato.


Declaram misiunea 40% cu succes. Aveam doua taskuri de indeplinit: sa testez controller-ul refacut si altitudinea maxima dupa cateva modificari in soft. Nu am trecut de 150m.


Inca cercetez cum putem ocoli limitele impuse, si aici nu ma refer numai la altitudine. Ar mai fi max distance, max tilt angle, max vertical speed si altele. Sunt niste limite hard codate in software care in anumite conditii ar merita sa se poata modifica. Acuma ca scriu ma gandesc la filmuletele de range de pe youtube unde lumea zboara la 3, 4, 5km cand in AR Pro nu vad cum sa pun mai mult de 2km la max distance. ???

Pe scurt, pe bebop ruleaza un program, dragon-prog care controleaza tot ce e important. AR Pro sau FF comunica cu programul respectiv printr-un fisier de configurare de pe bebop, dragon.conf. Problema este ca daca schimbam orice parametri in afara limitelor 'normale' in fisierul de configurare, vine executabilul dragon-prog si le reseteaza. Am incercat mai multe scenarii, am schimbat o valoare si mi-o reseteaza in momentul in care intru in setari in AR Pro. Am schimbat o valoare cu Bebopul pregatit de zbor dar mi-o reseteaza cand decolez. Cheia este in fisierul executabil. Problema mea este ca nu sunt programator si fara un pic de ajutor, nu reusesc sa ma prind cum sa-l modific. Mai exact nu stiu ce sa modific. Am reusit sa-l desfac dar mai departe o cam dau pe intuneric (screenshot-ul e exemplu pana unde am ajuns, sap in fisierul binar, am gasit sectiunile interesante dar nu stiu ce sa schimb).

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  ida.jpg (123.02K)
    Number of downloads: 20

0

#430 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 18 September 2016 - 07:54 AM

Pai de ce nu ii intrebi pe 'tub pe cei care au facut zborurile de 3-5km.
Dar distanta de 2km nu este cu stop, ca la inaltime, din cate stiu eu... am avut 100m uitata prin FF3 cand faceam teste si ma lasa sa ma duc dincolo de ea... :unsure:
Am impresia ca intra in actiune numai cand apesi "physical limits"... :unsure:

Cu patch-urile... din poza aia se vad 4, fara sa mai socotim ce se ascunde sub mana aluia.
Eu vreau doar 1-2, ca sa pun antena interna la statii, nu pentru controller ma intereseaza. Sincer, 50$ mi se pare cam mult sa bag in asa ceva...
... cu picioarele pe pamant ...
0

#431 Useril este offline   EBA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 956
  • Inregistrat: 09-April 09
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI,Balta Alba,
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 18 September 2016 - 08:53 AM

Corect.Pe distanta nu ai limita.In program doar te anunta ca ai trecut de 2km dupa care poti pleca mai departe.Daca activezi "Physical limit"atunci se opreste unde ai setat distanta.
SUNTEM FUDULI
0

#432 Useril este offline   victoras_h 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1102
  • Inregistrat: 11-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Irving, Texas

Postat 18 September 2016 - 07:18 PM

ok. Cu distanta oricum nu e problema. Nu e in plan sa zbor atata de departe. In schimb, in anumite locatii tare tare as vrea sa pot depasi 150m in sus.


Uitasem ceva de ieri. Tot pentru prima data am incercat si RTH. Cand am facut testul de altitudine, sus la 150m am apasat pe RTH. A ramas la altitudinea respectiva si a venit drept pana deasupra mea. A coborat incet pana unde am decolat. Precizia a fost spectaculoasa, s-a oprit exact peste locul de unde am plecat, cred ca nici un metru eroare. Parca si sta pe loc mult mai precis cu AR Pro. Posibil din cauza ca am bifat hover lock dar cel putin cat l-am lasat in pace, aproape 1 minut, a stat perfect nemiscat. Prevad niste timelapse-uri misto.
0

#433 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 18 September 2016 - 07:30 PM

Noroc ca l-au instruit sa nu aterizeze... mie la un RTH mi-a venit un pic lateral, nu mult... 2m, doar ca eram pe malul marii... deja ma descaltasem... :D
... cu picioarele pe pamant ...
0

#434 Useril este offline   victoras_h 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1102
  • Inregistrat: 11-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Irving, Texas

Postat 19 September 2016 - 06:38 AM

Misiune noua!

Azi am testat pentru prima data Flight Planner-ul din AR Pro. Nu e maxim de complicat doar ca pe telefon e un pic de migala sa aranjezi toate waypointurile.
Zborul a decurs fara transpiratii, bine nici nu l-am trimis prea departe, miscarile la waypointuri au fost fluide, ruta a fost urmata cu precizie, cat am putut observa, nu am verificat pe harta dupa. Continuam testele, il trimitem sa exploreze imprejurimile :)

Fiind doar zbor de test, chiar la apus, calitatea video nu e admirabila (mult mult zgomot in imagine, soarele chiar disparea la orizont) dar daca va intereseaza sa vedeti zborul comparat cu flight plan-ul din poza, il urc pe tub oricand.

Daca tot avem mai multe informatii in AR Pro, pentru referinta, cand era in zona cea mai indepartata de mine in flight plan, distanta era in jur de 370m si semnalul wifi pe la -70dBm. Imaginea era ok, portiuni cu mici artefacte/sacadari dar nimic deranjant inca.

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de victoras_h: 19 September 2016 - 06:41 AM

0

#435 Useril este offline   EBA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 956
  • Inregistrat: 09-April 09
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI,Balta Alba,
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 19 September 2016 - 08:45 AM

Vezi postareavictoras_h, la 19 September 2016 - 06:38 AM, a spus:

Misiune noua!

Azi am testat pentru prima data Flight Planner-ul din AR Pro. Nu e maxim de complicat doar ca pe telefon e un pic de migala sa aranjezi toate waypointurile.
Zborul a decurs fara transpiratii, bine nici nu l-am trimis prea departe, miscarile la waypointuri au fost fluide, ruta a fost urmata cu precizie, cat am putut observa, nu am verificat pe harta dupa. Continuam testele, il trimitem sa exploreze imprejurimile :)

Fiind doar zbor de test, chiar la apus, calitatea video nu e admirabila (mult mult zgomot in imagine, soarele chiar disparea la orizont) dar daca va intereseaza sa vedeti zborul comparat cu flight plan-ul din poza, il urc pe tub oricand.

Daca tot avem mai multe informatii in AR Pro, pentru referinta, cand era in zona cea mai indepartata de mine in flight plan, distanta era in jur de 370m si semnalul wifi pe la -70dBm. Imaginea era ok, portiuni cu mici artefacte/sacadari dar nimic deranjant inca.


Pai nu-i pacat sa nu-l vedem si noi filmuletul?.Lasa calitatea video,cine-i carcotas si nu-i place,sa nu se uite. :rofl:
SUNTEM FUDULI
0

#436 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 19 September 2016 - 10:57 AM

Ia sa vedem, putina detectivistica... :)
Cine gaseste cea are in comun cu Parrot bunaciunea de serviciu din ultimul Bond, Spectre ? :)

http://api.ning.com/files/b8ZVJ4Q*UlKzJRgoEIG609Z1mr1V8Y-wCwQQ9svB-LPtMW2UMNav4vsvykHpakws3ZG*BV4nxhzArCsorO676qHXlhIxq4vu/spectre_86197.jpg

Nu, in film nu apare nici un Bebop :p
... cu picioarele pe pamant ...
0

#437 Useril este offline   djtaotao 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 995
  • Inregistrat: 27-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu

Postat 19 September 2016 - 11:49 AM

E fiica co-fondatorului Parrot.
0

#438 Useril este offline   EBA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 956
  • Inregistrat: 09-April 09
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI,Balta Alba,
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 19 September 2016 - 12:28 PM

Vezi postarearenatoa, la 19 September 2016 - 10:57 AM, a spus:

Ia sa vedem, putina detectivistica... :)
Cine gaseste cea are in comun cu Parrot bunaciunea de serviciu din ultimul Bond, Spectre ? :)

http://api.ning.com/files/b8ZVJ4Q*UlKzJRgoEIG609Z1mr1V8Y-wCwQQ9svB-LPtMW2UMNav4vsvykHpakws3ZG*BV4nxhzArCsorO676qHXlhIxq4vu/spectre_86197.jpg

Nu, in film nu apare nici un Bebop :p


:unknw:
SUNTEM FUDULI
0

#439 Useril este offline   ronin34 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 181
  • Inregistrat: 10-January 11
  • Gender:Male

Postat 19 September 2016 - 04:13 PM

Vezi postareaEBA, la 19 September 2016 - 12:28 PM, a spus:

:unknw:


tatăl ei este președinte-executiv al companiei franceze de wireless Parrot.



0

#440 Useril este offline   victoras_h 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1102
  • Inregistrat: 11-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Irving, Texas

Postat 19 September 2016 - 08:10 PM

Vezi postareaEBA, la 19 September 2016 - 08:45 AM, a spus:

Pai nu-i pacat sa nu-l vedem si noi filmuletul?.Lasa calitatea video,cine-i carcotas si nu-i place,sa nu se uite. :rofl:



Flight plan-ul l-a executat intre 00:30 si 04:00, aprox. La plecare l-am setat la 5m/s si la intoarcere 3m/s. Drumul real a durat cam cu 1 minut mai putin decat a fost estimat in AR Pro. Ultimele doua minute l-am butonat eu, incercam sa-mi dau seama daca am setat bine stickurile la gamepad (deadzone si travel).

O greseala care cred ca e usor de facut in flight plan, la POI, nu am schimbat altitudinea. A ramas tot la 20m si cand a ajuns acolo, a ridicat privirea. Trebuie doar tinut cont cam cat de inalt e punctul de interes in jurul caruia se invarte. De asemenea mai trebuie sa vad cum e cu progressive orientation, pare misto dar nu cred ca trebuie bifat neaparat la toate punctele.



0

#441 Useril este offline   victoras_h 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1102
  • Inregistrat: 11-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Irving, Texas

Postat 22 September 2016 - 04:56 AM

Pssst!

Misiune interesanta astazi cu momente de fericire brazdate de palpitatii intense.



Am testat o modificare noua si pentru ca nu am facut ceva bine, mi-a crapat aplicatia cu Bebop-ul in stratosfera. Au fost cateva minute intense in care deja ma resemnasem ca-l caut pe camp dupa ce se termina bateria - cazul fericit, dar pana la urma am scapat. Si-a facut treaba si a venit singur acasa. Spre sfarsit am reusit sa reconectez si aplicatia. Nu bagati in seama efectul de jello la urcare, i-am crescut viteza mult sa scad durata testului cat posibil. La coborare si la urcari mai line, nu se vede. Probabil nu e suficient de rigid cadrul pentru urcari in blana.



Clipul este 'unlisted' si probabil o sa-l dau jos in cateva zile. Detalii concrete, pm.


0

#442 Useril este offline   EBA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 956
  • Inregistrat: 09-April 09
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI,Balta Alba,
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 22 September 2016 - 07:58 AM

Vezi postareavictoras_h, la 22 September 2016 - 04:56 AM, a spus:

Pssst!

Misiune interesanta astazi cu momente de fericire brazdate de palpitatii intense.



Am testat o modificare noua si pentru ca nu am facut ceva bine, mi-a crapat aplicatia cu Bebop-ul in stratosfera. Au fost cateva minute intense in care deja ma resemnasem ca-l caut pe camp dupa ce se termina bateria - cazul fericit, dar pana la urma am scapat. Si-a facut treaba si a venit singur acasa. Spre sfarsit am reusit sa reconectez si aplicatia. Nu bagati in seama efectul de jello la urcare, i-am crescut viteza mult sa scad durata testului cat posibil. La coborare si la urcari mai line, nu se vede. Probabil nu e suficient de rigid cadrul pentru urcari in blana.



Clipul este 'unlisted' si probabil o sa-l dau jos in cateva zile. Detalii concrete, pm.





Maaaai ce facusi? ai spart softu? cum ai sarit de aia 150 metri? deci se poate? :o
SUNTEM FUDULI
0

#443 Useril este offline   ronin34 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 181
  • Inregistrat: 10-January 11
  • Gender:Male

Postat 22 September 2016 - 08:32 AM

Vezi postareavictoras_h, la 22 September 2016 - 04:56 AM, a spus:

Pssst!

Misiune interesanta astazi cu momente de fericire brazdate de palpitatii

http://www.youtube.c...h?v=D1AsMXfjJMI


Daca poti sa dai detalii . am vazt ca zbori cu Ar Pro 3, ce versiune si ce setari ai folosit. Multumesc.
0

#444 Useril este offline   victoras_h 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1102
  • Inregistrat: 11-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Irving, Texas

Postat 22 September 2016 - 06:41 PM

Vezi postareaEBA, la 22 September 2016 - 07:58 AM, a spus:

Maaaai ce facusi? ai spart softu? cum ai sarit de aia 150 metri? deci se poate? :o


Nu chiar, inca nu i-am dat de cap la softul de pe Bebop dar se pare ca sunt variante in care nu taie la limita. Cum ziceam, nu a fost cea mai fericita varianta ca mi-a crapat AR Pro in mijlocul zborului. Continuam testele si mai adunam date :)
0

#445 Useril este offline   victoras_h 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1102
  • Inregistrat: 11-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Irving, Texas

Postat 22 September 2016 - 08:55 PM

A mai aparut vreo solutie de prelucrat DNG-urile? De cand nu m-am mai jucat cu Lightroom, a expirat licenta demo si nu mai vreau sa reinstalez.

Am vazut cum se foloseste bebop360, aplicatia de care vorbeati pe aici acum ceva vreme, dar e numai pentru IOS. Ma gandesc la un scenariu in care fac un Flight Plan in care face singur pozele la unghiuri predefinite si apoi sa scoatem cumva o mica panorama, nu neaparat 360. Cum era cea facuta de panopixel pe aici, doar ca site-ul nu mai merge si nu am mai gasit informarii despre...
0

#446 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 23 September 2016 - 08:52 AM

http://hugin.sourceforge.net/download/

http://www.acapixus....tware/rectfish/
... cu picioarele pe pamant ...
0

#447 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 24 September 2016 - 12:43 PM

Inca o "lipeala" faina cu bebop... https://kuula.co/post/7fzVS
... cu picioarele pe pamant ...
0

#448 Useril este offline   ronin34 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 181
  • Inregistrat: 10-January 11
  • Gender:Male

Postat 24 September 2016 - 03:26 PM

Cine ma poate ajuta? Am un controler Gamesir g3s, tel Huawei y6, le pot lega bluetooth dar prin cablu mini USB-mini USB nu pot, stie cineva ce setari se fac?
0

#449 Useril este offline   PETT 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 362
  • Inregistrat: 26-May 15
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI CITY

Postat 24 September 2016 - 04:18 PM

Vezi postarearonin34, la 24 September 2016 - 03:26 PM, a spus:

Cine ma poate ajuta? Am un controler Gamesir g3s, tel Huawei y6, le pot lega bluetooth dar prin cablu mini USB-mini USB nu pot, stie cineva ce setari se fac?

Am incercat exact acelasi lucru astazi, cu 3 controllere, 2 de la ipega si un madcatz. Toate merg pe bt, dar tableta nu le vede pe usb...
Ma gandesc sa studiez un pic ce semnale primeste modulul de bt din controller pe intrare, sa vad daca ma pot lega acolo, si sa elimin modulul bt.
0

#450 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 24 September 2016 - 04:29 PM

Telefoanele cer root-are de regula ca sa accepte game controller pe usb.
Tabletele in schimb nu cer asa ceva... ciudat ca zici ca nu iti merg pe tableta...

Ai incercat ceva genul cum povesteste aici:
http://thetechtime.b...or-android.html ?

...sau...

https://www.youtube....h?v=PuRjBJj8bhY ?

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 24 September 2016 - 04:31 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

Arata acest topic


  • 46 Pagini +
  • « Prima
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro