Modelism - RHC Forum: modificare telecomanda 2 ch nqd 27mhz - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

modificare telecomanda 2 ch nqd 27mhz nqd

#1 Useril este offline   costascostas 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 13
  • Inregistrat: 17-April 15

Postat 14 May 2015 - 06:31 PM

Am un catamaran 27 mhz -nqd- gen pistol-2ch-as vrea sa stiu daca se poate modifica cu tot cu riceiver sa iasa 4 ch?si daca se poate monta cava pentru vreo 300m de semnal.am vazut foarte multe modificate si cghiar unul batea la vreo 700m /dar vreau sa stiu practic daca se poate
0

#2 Useril este offline   mihaiui 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 51
  • Inregistrat: 24-January 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 May 2015 - 10:48 AM

Da. Se poate modifica, dar nu mai mult de 250-300m, cu unele modificari. Statia tip NQD mai are libere 1-2 canale in functie de configuratia ei initiala.Sa nu uitam ca totusi aceasta statie este folosita pentru jucarii si nu se poate cere prea mult de la ea.Dar daca o ai, o poti folosi pana iti cumperi una mai profi.
0

#3 Useril este offline   mihaiui 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 51
  • Inregistrat: 24-January 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 May 2015 - 10:55 AM

Mai inainte de toate ideile si iluziile, desfa statia si fa o poza cu tipul integratului care se afla in ea, pentru a nu avea dubii ulterioare daca se poate modifica sau nu.Caci unele chiar daca sunt de tipul NQD nu se merita sa le modifici.Raman la nivelul de "jucarii" si nimic mai mult
0

#4 Useril este offline   costascostas 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 13
  • Inregistrat: 17-April 15

Postat 15 May 2015 - 05:28 PM

Mda e bine si la 300m daca merge si am vreo 3 seturi adica si riceivere.am sa fac foto si daca ma poate indruma cineva cum se face ar fi super/depe tel pot trimite foto?ca am incercat si nu ma lasa,

Aceasta postare a fost editata de costascostas: 15 May 2015 - 05:32 PM

0

#5 Useril este offline   Hurloi Grigore 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 10-May 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti Dr.Taberei 0723371102

Postat 05 October 2015 - 08:06 PM

Vezi postareamihaiui, la 15 May 2015 - 10:48 AM, a spus:

Da. Se poate modifica, dar nu mai mult de 250-300m, cu unele modificari. Statia tip NQD mai are libere 1-2 canale in functie de configuratia ei initiala.Sa nu uitam ca totusi aceasta statie este folosita pentru jucarii si nu se poate cere prea mult de la ea.Dar daca o ai, o poti folosi pana iti cumperi una mai profi.

Sunt direct interesat.
Se poate la 250m,schimband numai tranzitorul final ???? sau mai trebuie si alte modificari .

Multumesc...
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro