Modelism - RHC Forum: Carburator Walbro WT-1107 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Carburator Walbro WT-1107

#1 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 06 May 2015 - 11:15 AM

Am un carburator Walbro WT-1107 (carburatorul care vine stock pe Zenoah G320RC) pe care l-am cumparat din US si l-am folosit pe masina mea aproximativ o ora. Din pacate motorul meu nu s-a impacat prea bine cu el, asa ca il voi vinde. Nu mi-e f clar de ce n-a functionat, dar aia e. Am dat 250RON pe el, il vand cu 100RON dar il vand "as is". Mai exact, daca se dovedeste ca problema nu a fost la motorul meu ci chiar la carburator (vreo mizerie blocata prin ace, i don't know) e treaba cumparatorului sa-l rezolve. Din ce-am citit pe forumurile de pe-afara nu e teribil de complicat de curatat un carburator pentru a elimina diverse mizerii pe-acolo dar e peste nivelul meu de cunostinte.

Link: http://tttechnicalho...oah-cy-engines/
1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#2 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 13 May 2015 - 01:14 PM

S-a vândut, se poate închide. Mulțumesc.
1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro