Modelism - RHC Forum: Intrebare / sfaturi sisteme FPV - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Intrebare / sfaturi sisteme FPV

#1 Useril este offline   gabibv 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 27-June 10

Postat 30 April 2015 - 10:11 PM

Salut am o mare rugaminte la voi cei cu mai multa experienta decat mine in domeniul FPV, imi puteti spune daca sistemele camera/emitator/receptor FPV transmit semnal Full HD ( 1080p ) sau HD ( 720p ).Vreau sa realizez un sistem prin care sa transmit un semnal video HD sau Full HD din punctul A ( locatie fixa unde se afla o camera video FPV sau alt model ) in punctul B ( locatie fixa unde se afla receptorul ) pentru ca mai apoi sa folosesc semnalul receptionat si sa il procesez mai departe pentru a-l putea distribui. Multam
0

#2 Useril este offline   schumixmd 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 78
  • Inregistrat: 02-October 13
  • Gender:Male
  • Location:Chisinau

Postat 01 May 2015 - 08:01 PM

Vezi postareagabibv, la 30 April 2015 - 10:11 PM, a spus:

Salut am o mare rugaminte la voi cei cu mai multa experienta decat mine in domeniul FPV, imi puteti spune daca sistemele camera/emitator/receptor FPV transmit semnal Full HD ( 1080p ) sau HD ( 720p ).Vreau sa realizez un sistem prin care sa transmit un semnal video HD sau Full HD din punctul A ( locatie fixa unde se afla o camera video FPV sau alt model ) in punctul B ( locatie fixa unde se afla receptorul ) pentru ca mai apoi sa folosesc semnalul receptionat si sa il procesez mai departe pentru a-l putea distribui. Multam


Dar care este experienta ta? :pardon:
Nu, mergi pe camere de supraveghere video, te costa mai ieftin si ai solutii gata, daca desigur nu te deranjeaza intarzierea de cateva secunde.
0

#3 Useril este offline   gabibv 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 27-June 10

Postat 02 May 2015 - 10:19 AM

Experienta mea in domeniul FPV este limitata si de asta intreb. Ma gandeam ca poate exista solutii mai accesibile in domeniul aeromodelismului decat in cel de streaming live.Acolo exista solutii profesionale la preturi pe masura.Am sa ma uit si peste zona de camere video de supraveghere sa vad daca exista o solutie care sa imi fie de folos.Multam de indrumare si raspuns.
0

#4 Useril este offline   schumixmd 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 78
  • Inregistrat: 02-October 13
  • Gender:Male
  • Location:Chisinau

Postat 02 May 2015 - 12:40 PM

Vezi postareagabibv, la 02 May 2015 - 10:19 AM, a spus:

Experienta mea in domeniul FPV este limitata si de asta intreb. Ma gandeam ca poate exista solutii mai accesibile in domeniul aeromodelismului decat in cel de streaming live.Acolo exista solutii profesionale la preturi pe masura.Am sa ma uit si peste zona de camere video de supraveghere sa vad daca exista o solutie care sa imi fie de folos.Multam de indrumare si raspuns.


Industria fpv ofera rezolutie maxima 640x480 la pret ieftin.
Sau FHD la pret de peste 1000$
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro