Modelism - RHC Forum: 3D Freestyle - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

3D Freestyle de ce nu se organizeaza in Romania?

#1 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 08 June 2015 - 01:26 PM

Salut,
Daca exista si nu stiu eu imi cer scuze dar sincer nu am auzit sau vazut. Intrebarea este de ce in Romania nu se organizeaza ceva gen EXFC? Nu trebuie neaparat doar cu benzinare mari, se poate face pe clase de avioane. Personal sunt un mare fan 3D freestyle si mi-ar placea sa ii vad adunati pe cei talentati la o competitie de genul acesta.
Va rog nu imi ziceti de F3A pentru ca pentru mine acesta este sex de precizie, 3D freestyle inseamna sex salbatic :) deci orgasmul e clar indreptat spre aceasta parte :).
Cheers,
Bogdan

Aceasta postare a fost editata de bogdan.motrici: 08 June 2015 - 01:27 PM

0

#2 Useril este offline   ANDUNG 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 493
  • Inregistrat: 11-June 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 June 2015 - 01:57 PM

Uite aici o initiativa exact pe tema asta: http://www.rhcforum....-f3m-challange/










0

#3 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 08 June 2015 - 02:20 PM

Vezi postareaANDUNG, la 08 June 2015 - 01:57 PM, a spus:

Uite aici o initiativa exact pe tema asta: http://www.rhcforum....-f3m-challange/

Dar si la F3M parca tot duce asa spre clasic un pic plictisitor ( programul este impus ca la F3A?, sorry ca nu stiu), stilul freestyle de la XFC/EXFC parca totusi are alta adrenalina, alt impact emotional avand si muzica la mijloc, plus ca iti da o libertate ceva mai mare si executiile le combini tu dupa muzica sa impresionezi cat mai mult si apoi vine precizia cu care executi maneverele.
0

#4 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 08 June 2015 - 02:28 PM

Vezi postareabogdan.motrici, la 08 June 2015 - 02:20 PM, a spus:

Dar si la F3M parca tot duce asa spre clasic un pic plictisitor ( programul este impus ca la F3A?, sorry ca nu stiu), stilul freestyle de la XFC/EXFC parca totusi are alta adrenalina, alt impact emotional avand si muzica la mijloc, plus ca iti da o libertate ceva mai mare si executiile le combini tu dupa muzica sa impresionezi cat mai mult si apoi vine precizia cu care executi maneverele.

Am citit acum tot topicul si e clar cu programul impus si la liber.
Mersi,
0

#5 Useril este offline   ANDUNG 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 493
  • Inregistrat: 11-June 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 June 2015 - 02:43 PM

Din ce am mai citit in diverse parti: F3M e formatul de competitie de acrobatie/ freestyle/3D care se practica in Europa si care are ca si corespondent in SUA IMAC.

XFC e crème-de la crème, e un eveniment la care participi doar pe baza de invitatie ( dupa ce prezinti un filmulet, etc), dar chiar si acolo sunt mai multe probe; in 2014 au fost 3 parca: Known ( 3-4 manevre impuse), Freestyle si Smack. Castiga cine puncteaza cel mai mult la toate cele 3.




Ce vreau sa zic este ca la competitii de genul asta nu prea se merge integral pe 3D ci pe formule combinate ( precizie + 3D);

3D fara precizie e haos :-)







0

#6 Useril este offline   Flying Buddha 

  • 3D Freestyle
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1429
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aeromodelism

Postat 08 June 2015 - 02:49 PM

Vezi postareaANDUNG, la 08 June 2015 - 02:43 PM, a spus:

Din ce am mai citit in diverse parti: F3M e formatul de competitie de acrobatie/ freestyle/3D care se practica in Europa si care are ca si corespondent in SUA IMAC.

XFC e crème-de la crème, e un eveniment la care participi doar pe baza de invitatie ( dupa ce prezinti un filmulet, etc), dar chiar si acolo sunt mai multe probe; in 2014 au fost 3 parca: Known ( 3-4 manevre impuse), Freestyle si Smack. Castiga cine puncteaza cel mai mult la toate cele 3.




Ce vreau sa zic este ca la competitii de genul asta nu prea se merge integral pe 3D ci pe formule combinate ( precizie + 3D);

3D fara precizie e haos :-)

Mersi Andung de lamuriri, clar acum, stiam de IMAC dar nu imi era clar cu F3M. Intr-adevar 3D fara precizie e haos :). Ramane atunci daca e sa ajung si eu la eveniment sa va vad la treaba ca de participat nu cred ca e cazul la mine inca, poate intr-un an, doi.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro