Modelism - RHC Forum: Formula 1 - Etapa 5 Catalunya - Spania - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Formula 1 - Etapa 5 Catalunya - Spania

#1 Guest_Webmaster_*

  • Grup: Guests

Postat 05 May 2003 - 12:16 PM

Rezultatele etapei a 5-a:

Pos No Driver Team Laps Time/Retired Grid Points

1 1 Michael Schumacher Ferrari 65 Winner 1 10

2 8 Fernando Alonso Renault 65 +5.7 secs 3 8

3 2 Rubens Barrichello Ferrari 65 +18.0 secs 2 6

4 3 Juan Pablo Montoya Williams-BMW 65 +62.0 secs 9 5

5 4 Ralf Schumacher Williams-BMW 64 +1 Lap 7 4

6 21 Cristiano da Matta Toyota 64 +1 Lap 13 3

7 14 Mark Webber Jaguar -Cosworth 64 +1 Lap 12 2

8 12 Ralph Firman Jordan-Ford 63 +2 Lap 15 1

9 17 Jenson Button BAR-Honda 63 +2 Lap 5

10 9 Nick Heidfeld Sauber-Petronas 63 +2 Lap 14

11 18 Justin Wilson Minardi-Cosworth 63 +2 Lap 18

12 19 Jos Verstappen Minardi-Cosworth 62 +3 Lap 19

Ret 11 Giancarlo Fisichella Jordan-Ford 43 +22 Laps 17

Ret 20 Olivier Panis Toyota 41 +24 Laps 6

Ret 10 Heinz-Harald Frentzen Sauber-Petronas 38 +27 Laps 10

Ret 5 David Coulthard McLaren-Mercedes 17 +48 Laps 8

Ret 16 Jacques Villeneuve BAR-Honda 12 +53 Laps 11

Ret 7 Jarno Trulli Renault 0 + secs 4

Ret 15 Antonio Pizzonia Jaguar -Cosworth 0 + secs 16

Ret 6 Kimi Räikkönen McLaren-Mercedes 0 + secs 20
0

#2 Guest_Webmaster_*

  • Grup: Guests

Postat 05 May 2003 - 12:19 PM

http://a324.g.akamai.net/f/324/3126/1d/www.f1-live.com/photos/2003/barcelona/diapo_309.jpg

http://a324.g.akamai.net/f/324/3126/1d/www.f1-live.com/photos/2003/barcelona/diapoa_347.jpg
0

#3 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 05 May 2003 - 03:40 PM

Multzam mult, nenea Florin, si super poza aia din curba de dupa start!!!
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#4 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 05 May 2003 - 03:49 PM

Nu ma pot abtine sa nu bag si eu niste poze... :angry:

http://sport.rtl.de/galerie//f1_spanien03_rennen/dp_030504_sektdusche_msc_alonso.jpg
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#5 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 05 May 2003 - 03:50 PM

http://sport.rtl.de/galerie//f1_spanien03_rennen/pb_030504_alonso_podest_trophaee.jpg
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#6 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 05 May 2003 - 03:51 PM

Cu dedicatie pentru S62:

http://sport.rtl.de/galerie//f1_spanien03_rennen/dp_030504_boxenstopp_msc.jpg
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#7 Useril este offline   S62i 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 280
  • Inregistrat: 24-May 02
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI

Postat 06 May 2003 - 07:51 AM

Vezi Viper ce repede se misca baietii astia in rosu nici in fotografie nu se vad bine .De aia castiga Ferrari asa multe curse ,ca totul se reduce mereu la viteza !
Apropo cum ti s-a parut noua masina 2003 ?
Si mai ales ce zici de Renault-ul lui Alonso care a reusit sa-si strecoare masina printre cele doua Ferrari direct pe podium ?Sa fie o simpla intamplare sau fiabilitatea si motorul la Renault au ajuns la cote de performanta maxima?
De McLaren sa nu amitim ca mi s-a parut cam gafa miscarea lui Räikkönen .

Aceasta postare a fost editata de S62: 06 May 2003 - 07:54 AM

Iulian
0

#8 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 06 May 2003 - 09:22 AM

Ce sa zic, la Ferrari nu ma mai mira nimic... Renault e in crestere ingrozitoare, iar daca berbecul de Trulli nu se pupa cu Coulthard, cine stie ce mai vedeam! De McLaren nu stiu ce sa zic, cu noul motor, ca nu l-am vazut... Raikkonen a avut ghinion (cel din fata lui a plecat imediat stanga, el a accelerat la maxim si s-a trezit cu un "inamic" oprit... Zau ca nu avea ce face...), Coulthard s-a pupat si cu Button (din vina lui Jenson, parerea mea...).
Oricum, sunt happy pentru inca 1 punct la Jordan, chiar daca nu inteleg de ce a iesit Fisico...
In fine, o cursa interesanta, care dovedeste ca batalia nu e castigata din start de Ferrari, si asta e bine!
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#9 Useril este offline   bogdanut 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1663
  • Inregistrat: 05-June 02

Postat 06 May 2003 - 01:09 PM

Eu cred ca Ferarri are o strategie in legatura cu cistigatul curselor. Probabil ca sa nu mai faca Formula 1 asa plicticoasa mai pierd si ei din cind in cind si la sfirsit o sa traga tare. Probabil ca e si chestia aia cu ingreunarea masini daca ai mai multe puncte :D :D ?!?!?!

Oricum Schumi a dovedit ca indiferent daca s-a schimbat regulamentul el tot super pilot a ramas. A cistigat si cu F2002 (si ii mai murise si maica-sa) si acuma a cistigat si cu F2003.

Sa vedem mai departe.

Bog

VIPER: Nene BOG, te rog mai mare grija la scris....

Aceasta postare a fost editata de VIPER: 06 May 2003 - 01:15 PM

0

#10 Useril este offline   rallyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 06 May 2003 - 06:33 PM

Vipere tata ai zis ca nu vrei rosu pe podium si ni sau inrosit ochii de ce am vazut la nene ca se face mare el KIMI de le da nana la toti apropo ai vazut in calificari liniile drepte de la MCLAREN ala motor nenicule dar mai au de lucru cu apasarea in viraje dar se face si asta

Mai vorbim la cursa viitoare
L'ennui dans ce monde, c'est que les idiots sont sûrs d'eux et les gens censés pleins de doutes
Les bons bateaux ne donnent aucune intelligence à leur propriétaire, et seul le talent permet d'être devant.
0

#11 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 May 2003 - 09:56 PM

data viitoare o sa fie mai simplu pentru Ferrari.cit despre renault, eu cred ca a fost o intimplare.despre mclaren, ce sa mai zicem....

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#12 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

  Postat 12 May 2003 - 09:38 AM

Iata si un Ferrarist convins... :D Chestia cu "o intamplare", ca si chestia cu "ce sa mai zicem" cred ca nu-si au locul printre discutiile noastre de aici!!! ici macar S62, care e si el Ferrarist, nu a diminuat meritele celorlalti! Eu inteleg ca fiecare tine cu cineva, dar asta nu inseamna ca daca mai castiga si altii e o "intamplare", ca "tot ai mei sunt mai buni"... Sincer, urmaresc F1 de multi ani (mult peste cei 14 care au trecut din 1989...) si pe vremuri comentariile erau mai cuminti si mai sportive...
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#13 Useril este offline   S62i 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 280
  • Inregistrat: 24-May 02
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI

Postat 12 May 2003 - 02:24 PM

Ei da asa este sa ne aducem aminte de marea perioada de cautari Ferrari cand un loc pe podium pentru ei era mare lucru pentru ca monopoliza totul Renault-ul in una din aceste perioade .Asta nu insemna ca atunci de exemplu Ferrari era un zero.Trebuie sa intelegem ca totusi Formula 1 este si o cursa tehnologica si daca un pilot bun ca Schumi detine o performanta masina rezultatele se vad.Nu ar fi totusi de mirare ca peste 2-3 ani Renault ,BMW sau Mercedes sa devanseze tehnologic Ferrari si un pilot ca Alonso de pilda sa monopolizeze locul unu pe mai multe sezoane .
Iulian
0

#14 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 12 May 2003 - 02:43 PM

Iata cum graieste un "oldie" in ale F1! :D No offense, dar se vede cine stie si cine urmareste de mult! Bravos!
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#15 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 May 2003 - 03:26 PM

achtung!!!! ich "schumacherist"! cind era la benetton, el i-a facut mari.sa nu uitam de unde i-a luat si pe cei de la ferrari.deutschland,deutschland uber alles!salutari si toate bune nenea S62!mai vedem noi cursele viitoare daca mai e loc...conteaza mai ales cit de mult stie pilotul sa spuna mecanicilor cum e masina pe pista, ca sa poata fi lucrata, si la asta `die erste ist Schummy!`.auf wiedersehen und sehr gut!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#16 Useril este offline   S62i 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 280
  • Inregistrat: 24-May 02
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI

Postat 12 May 2003 - 04:08 PM

Nu uita ca regretatul as al F1, brazilianul Senna a capotat mortal in prima cursa cand se scosesera sistemele electronice de pilotare a suspensiilor ( si el a intrat foarte tare in curba aceea la stinga , probabil ca urmare a reflexului ce il indusese in cursele anterioare suspensia care compensa aplecarea spre dreapta) asa ca, atunci cand ma gandesc la Schummi si Ferrari ma gandesc in primul rand la faptul ca masina este mai importanta in acest stadiu decat pilotul.Vezi si cazul Barichelo care tot cu Ferrari are o clasare excelenta fara a fi cotat ca egalul lui Schummi !Daca ne gandim la F1 din anii 60-70 acolo, da, pilotii aveau cel mai greu cuvant de spus in raport cu masina , astazi , cel putin din punctul meu de vedere masinile sunt lejer peste 50 % din valoare acestui duo :om -masina.
Oricum asta este opinia mea dupa cata F1 am vazut .

Aceasta postare a fost editata de S62: 12 May 2003 - 07:22 PM

Iulian
0

#17 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 12 May 2003 - 04:59 PM

Au! Iar se uita, ca deobicei, ca Schumi nu era in F1 daca Eddie Jordan nu avea incredere in el... Si in multi altii, care intre timp au ajuns mari (Ralf Schumacher, Eddie Irvine, Barichello, etc...)! Toata lumea ii da credit lui Briattore, dar daca nu era irlandezul nebun, Schumi mai facea, poate, cativa ani de kart...
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro