Modelism - RHC Forum: CUPA SÂNPETRU F5J etapa I-a din C.R. ediţia 2015 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

CUPA SÂNPETRU F5J etapa I-a din C.R. ediţia 2015 Concurs open motoplanoare RC 18-19.04.2015 Sânpetru Braşov

#61 Useril este offline   _vlad 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 79
  • Inregistrat: 04-October 04
  • Gender:Male

Postat 16 April 2015 - 11:49 PM

Vezi postareavasipop, la 16 April 2015 - 06:46 PM, a spus:

Pe care ar fi trebuit să-l cumpărăm de la o persoană anume nuuu ??? :)

POP Vasile-Petre


Domnu Profesor, sper ca nu va referiti la mine , daca da , am sa o iau personal ca pe o insulta.
In februarie cand am discutat am spus ca pot sa aduc laptop cu programul "Glider Score 6" pentru a usura munca cu calculul scorului, am spus ca pot sa fac inregistrari cu numaratoare inversa, in limba Romana daca este nevoie, si cu semnale audio, totul facut dntr-o bucata ca sa poata fi redata simplu de pe un CD-player sau laptop, sa nu stea cineva cu cronometrul in mana si sa strige pe camp, de asemenea Roby a fost de acord sa se foloseasca sistemul lui de sunet la care exista si microfon, NIMENI nu a cerut un leu sau vre-o favoare pentru aceste lucruri, NIMENI nu a vrut sa vanda vre-un produs, nu cred ca cineva s-a gandit la acest concurs ca la o oportunitate de a face bani.
Am considerat ca aceste lucruri trebuie facute pentru noi, pentru a avea un concurs cat mai aproape de conditiile si standardele din alte tari.
In momentul cand am discutat mi-ati spus ca totul este rezolvat si ca nu trebuie sa ne facem noi griji, si am considerat ca nu este cazul sa insist.

Intr-adevar am vandut tot echipamentul pe care l-am cumparat pentru acest concurs pentru ca am considerat ca nu merita o investitie de 1500 de euro pentru un concurs care nu este F5J - FAI, este ALES categorie pentru care nu exista reglementare FAI si nu exista in Europa. Si stau si ma intreb oare de ce fotbalul , tenisul , boxul.... au aceleasi reguli in toata lumea ...... ce fraieri ar putea sa isi faca fiecare regulile cum vor.

Lasand la o parte toate acestea apreciez foarte mult faptul ca cineva are initiativa si promoveaza aceasta categorie... ALES aproape F5 un fel de F3J motorizat, sincer o asteptam de ceva timp ...dar in alt format, si mi-as fi dorit ca in cativa ani acest concurs sa intre in Euro Tour ca F5J, nu stiu daca initiativa unui singur om este de ajuns sau va fi nevoie de muca in echipa ..... ( a nu se lua in considerare ca pupat in c.r)

Consider ca acesta divergenta a ajuns cam departe din cauza unor orgolii copilaresti, daca am incerca sa ne intelegem unii pe altii si sa mai lasam de la noi (ca nu e nimeni buricul pamantului) poate am ajunge la un consens, ca tare imi place sa vad Cessna lui Dorin si figurile YAK-ului lui Andrei de ZolyJet nu mai zic.... altfel ne dezbinam facem grupulete si nu cred ca o sa realizam ceva, pacat de locatie si de investitiile care sa fac, niciodata nu vor avea valoarea adevarata si nu ne vom bucura pe deplin de ele daca nu ramenem uniti si prieteni.

Pe unii va cunosc de 10 ani pe altii de mai putin si stiu ca toti o faceti din pasiune si depuneti suflet, niciodata nu o sa fim toti de acord sau multumiti dar ar trebui gasita calea de mijloc in care toata lumea castiga cate ceva si nimeni nu ia tot.

Cu respect
Vlad
0

#62 Useril este offline   vasipop 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1173
  • Inregistrat: 31-January 12
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Interests:Aeromodelism cu sau fara motor, Fotografia

Postat 17 April 2015 - 07:07 AM

Vezi postarea_vlad, la 16 April 2015 - 11:49 PM, a spus:

Domnu Profesor, sper ca nu va referiti la mine , daca da , am sa o iau personal ca pe o insulta.
In februarie cand am discutat am spus ca pot sa aduc laptop cu programul "Glider Score 6" pentru a usura munca cu calculul scorului, am spus ca pot sa fac inregistrari cu numaratoare inversa, in limba Romana daca este nevoie, si cu semnale audio, totul facut dntr-o bucata ca sa poata fi redata simplu de pe un CD-player sau laptop, sa nu stea cineva cu cronometrul in mana si sa strige pe camp, de asemenea Roby a fost de acord sa se foloseasca sistemul lui de sunet la care exista si microfon, NIMENI nu a cerut un leu sau vre-o favoare pentru aceste lucruri, NIMENI nu a vrut sa vanda vre-un produs, nu cred ca cineva s-a gandit la acest concurs ca la o oportunitate de a face bani.
Am considerat ca aceste lucruri trebuie facute pentru noi, pentru a avea un concurs cat mai aproape de conditiile si standardele din alte tari.
In momentul cand am discutat mi-ati spus ca totul este rezolvat si ca nu trebuie sa ne facem noi griji, si am considerat ca nu este cazul sa insist.

Intr-adevar am vandut tot echipamentul pe care l-am cumparat pentru acest concurs pentru ca am considerat ca nu merita o investitie de 1500 de euro pentru un concurs care nu este F5J - FAI, este ALES categorie pentru care nu exista reglementare FAI si nu exista in Europa. Si stau si ma intreb oare de ce fotbalul , tenisul , boxul.... au aceleasi reguli in toata lumea ...... ce fraieri ar putea sa isi faca fiecare regulile cum vor.

Lasand la o parte toate acestea apreciez foarte mult faptul ca cineva are initiativa si promoveaza aceasta categorie... ALES aproape F5 un fel de F3J motorizat, sincer o asteptam de ceva timp ...dar in alt format, si mi-as fi dorit ca in cativa ani acest concurs sa intre in Euro Tour ca F5J, nu stiu daca initiativa unui singur om este de ajuns sau va fi nevoie de muca in echipa ..... ( a nu se lua in considerare ca pupat in c.r)

Consider ca acesta divergenta a ajuns cam departe din cauza unor orgolii copilaresti, daca am incerca sa ne intelegem unii pe altii si sa mai lasam de la noi (ca nu e nimeni buricul pamantului) poate am ajunge la un consens, ca tare imi place sa vad Cessna lui Dorin si figurile YAK-ului lui Andrei de ZolyJet nu mai zic.... altfel ne dezbinam facem grupulete si nu cred ca o sa realizam ceva, pacat de locatie si de investitiile care sa fac, niciodata nu vor avea valoarea adevarata si nu ne vom bucura pe deplin de ele daca nu ramenem uniti si prieteni.

Pe unii va cunosc de 10 ani pe altii de mai putin si stiu ca toti o faceti din pasiune si depuneti suflet, niciodata nu o sa fim toti de acord sau multumiti dar ar trebui gasita calea de mijloc in care toata lumea castiga cate ceva si nimeni nu ia tot.

Cu respect
Vlad




:) :) :) ..... NO COMMENT
NU POT nu există în vocabularul aeromodelistului.....
0

#63 Useril este offline   vasipop 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1173
  • Inregistrat: 31-January 12
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Interests:Aeromodelism cu sau fara motor, Fotografia

Postat 17 April 2015 - 08:13 PM

Azi la Sânpetru, au conttinuat antrenamentele...
Modestia mă obligă să nu pun poze şi nici să vă spun ce timpi s-au scos... buni de altfel ca şi vremea de afară

Şedinţa tehnică am realizato telefonic, astfel am luat legătura cu băiaţii din ţară (Bogdan de la Iaşi şi Viorel de la Bacău) şi am stabilit ultimile detalii.
Pentru Braşoveni: ne vedem la 08:30, iar pentru restul când ajung mai repede sau mai târziu un pic faţă de 08:30 Eu voi fi la 08:00

În rest sper ca Doamne Doamne să ţină cu noi şi măine.
Vă aşteptăm cu drag pe toţi. :)


Cu bucurie: POP Vasile-Petre

Aceasta postare a fost editata de vasipop: 17 April 2015 - 08:14 PM

NU POT nu există în vocabularul aeromodelistului.....
0

#64 Useril este offline   Mihai_supy 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5144
  • Inregistrat: 16-December 10
  • Gender:Male

Postat 17 April 2015 - 10:29 PM

uf...dacă citeam mai devreme ce aţi scris pe aici, îmi schimbam servicul de duminică...şi veneam la voi....! am făcut-o anul trecut, deşi numai timp de termică nu a fost...o voi mai face de câte ori voi putea.

Sper din tot sufletul să mai faceţi şi alte competiţii, fie FAi fie după reguli de comun stabilite...şi voi mai veni, cu SIGURANŢĂ la Sâmpetru...

Să nu vă prind că vă mai certaţi, că promit să umplu Maratonul cu HME şi mă iau după voi de pe Lempeş la vale...!!!

Să aveţi termică din plin, şi să puneţi poze si filme, să ne ofticăm cei care nu am putut ajunge!
0

#65 Useril este offline   DRAGOS80 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 222
  • Inregistrat: 08-June 14
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV

Postat 18 April 2015 - 06:27 AM

:hi: Ploua de rupe!Pacat de concurs,data viitoare! :hi:
0

#66 Useril este offline   OcsiRC 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 567
  • Inregistrat: 16-April 14
  • Gender:Male
  • Location:Satu Mare

Postat 18 April 2015 - 09:44 AM

Se pare ca ploaia s-a oprit .... si competitia se desfasoara ... tin pumnii participantilor :clapping: Succes !!!
0

#67 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 April 2015 - 01:04 PM

Eu nu am putut participa din pacate. Oricum de acasa o sa fac curatenie in acest topic. Tot ce nu este legat de concurs dispare.

In general postarile aiurea din zonele de care ma ocup vor disparea fara preaviz.

Aceasta postare a fost editata de stiganas: 18 April 2015 - 01:12 PM

0

#68 Useril este offline   fly 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3371
  • Inregistrat: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bran Brasov
  • Interests:Jeturi ,f3j ,f5j

Postat 18 April 2015 - 03:02 PM

Pregatirea de primul start ,vant cam tare pentru planoarele usoare 😊dar foarte fumos !

...

.....

....

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: image.jpg
  • Imagine atasata: image.jpg
  • Imagine atasata: image.jpg
  • Imagine atasata: image.jpg

0

#69 Useril este offline   vasipop 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1173
  • Inregistrat: 31-January 12
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Interests:Aeromodelism cu sau fara motor, Fotografia

Postat 18 April 2015 - 08:16 PM

Dragilor gata; am făcut-o şi pe asta.... zbor extrem cu planoare mici şi mari, ieftine sau groaznic de scumpe, (dar cu adevărat performante)...
pe o vreme de nici câinii aerodromului nu erau de ţinut afară. Ploaie în reprize cu vânt de 5-6M/s până la 8 M/s. La un moment dat aveam
nevoie de ştergătoare la ochelari....
Dar până la urmă asta rămâne după noi, o amintire plăcută a unei zile mohorâte în care noi am făcut imposibilul...
Ei bine, pentru asta trebuie să vă mulţumesc vouă celor ce aţi venit şi aţi participat la această competiţie deschisă.
Fără voi.... nimic din ce am reuşit azi nu ar fi fost posibil. E vorba atât de competitori cât şi de cei trei OAMENI (deşi unul din ei e încă minor),
care ne-au ajutat la buna desfăşurare a evenimentului. Sunt convins că aceştia nu au nevoie să fie nominalizaţi, pentru că au făcut ceea ce trebuie
pentru o cauză cel puţin nobilă.

Cu multă bucurie: POP Vasile-Petre
NU POT nu există în vocabularul aeromodelistului.....
0

#70 Useril este offline   vasipop 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1173
  • Inregistrat: 31-January 12
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Interests:Aeromodelism cu sau fara motor, Fotografia

Postat 18 April 2015 - 08:33 PM

Iată şi un clasament pe scurt al Cupei Sânpetru F5J-ALES 18.04. 2015:

INDIVIDUAL:


1. ŞERBAN Cristinel
2. IORDAN Silviu
3. RĂILEANU Florin
4. IORDAN Gheorghe
5. HODÎRNĂU Marius
6. POP Vasile-Petre
7. PETCA Viorel
8. FARAGO Robert
9. CHICAN David
10. BOGDAN Florin
11. SUTO Szilard
12. MANEA Mugurel
13. NICA Radu
14. CREMENE Cosmin
15. GRIGORAŞ Andrei

ECHIPE SENIORI:

1. C.S. Aripile Atlantis
2. A.T. Braşov Iosif Şilimon
3. MODEL EAST
4. C.S. AEROSTAR Bacău

ECHIPE JUNIORI:

1. A.T. Braşov Iosif Şilimon
2. C.S. AEROSTAR Bacău


Clasamentele pentru C.R. F5J în maxim două zile, după care le vom trimite spre validare la FRMd, iar mai apoi,
după ce apar pe site-ul FRMd-ului, le vom expune şi aici.


Cu stimă: POP Vasile-Petre

Aceasta postare a fost editata de stiganas: 19 April 2015 - 03:46 PM
Motiv editare: corectura

NU POT nu există în vocabularul aeromodelistului.....
0

#71 Useril este offline   vasipop 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1173
  • Inregistrat: 31-January 12
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Interests:Aeromodelism cu sau fara motor, Fotografia

Postat 18 April 2015 - 08:50 PM

De acum ne putem permite să ne şi vedem puţin... :) ..

Poza de grup am făcut-o la sfârşit.

.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSCF3511.JPG

NU POT nu există în vocabularul aeromodelistului.....
0

#72 Useril este offline   vasipop 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1173
  • Inregistrat: 31-January 12
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Interests:Aeromodelism cu sau fara motor, Fotografia

Postat 18 April 2015 - 09:01 PM

Iată şi câteva instantanee din timpul zilei de concurs...

....

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSCF3502.JPG
  • Imagine atasata: DSCF3501.JPG
  • Imagine atasata: DSCF3500.JPG
  • Imagine atasata: DSCF3497.JPG
  • Imagine atasata: DSCF3496.JPG
  • Imagine atasata: DSCF3495.JPG
  • Imagine atasata: DSCF3503.JPG
  • Imagine atasata: DSCF3504.JPG
  • Imagine atasata: DSCF3505.JPG
  • Imagine atasata: DSCF3507.JPG

NU POT nu există în vocabularul aeromodelistului.....
0

#73 Useril este offline   vasipop 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1173
  • Inregistrat: 31-January 12
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Interests:Aeromodelism cu sau fara motor, Fotografia

Postat 18 April 2015 - 09:03 PM

Şi evident că premierea am făcut-o la cald... la propriu. :)

Cu drag : POP Vasile-Petre

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSCF3517.JPG

Aceasta postare a fost editata de vasipop: 18 April 2015 - 09:04 PM

NU POT nu există în vocabularul aeromodelistului.....
0

#74 Useril este offline   vasipop 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1173
  • Inregistrat: 31-January 12
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Interests:Aeromodelism cu sau fara motor, Fotografia

Postat 18 April 2015 - 09:08 PM

Î-mi pare foarte rău dar nu am instantanee din timpul zborului propriuzis... dar asta este...
dacă aveţi poze.... ştiţi ce aveţi de făcut.
Dacă aveţi de spus ceva Ştiţi ce aveţi de făcut...
Dacă ceva nu va plăcut... puteţi să ne criticaţi după cum v-aţi dat seama suntem deschişi
la a învăţa din greşelile noastre.

Cu drag: POP Vasile-Petre
NU POT nu există în vocabularul aeromodelistului.....
0

#75 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 April 2015 - 09:09 PM

Felicitari pentru concurs, imi pare rau ca nu am fost. Ar fi excelent daca ati trece in dreptul concurentului si doua vorbe despre planorul cu care a concurat (o pot face chiar participantii).

Si poza de grup e buna, steagurile cu Zizin sunt pe dos :)

Imagine atasata: DSCF3511.JPG

La urmatoarea etapa sper sa fiu prezent, oricum la cat de numeroasa e participarea risc sa nu ajung in primii 10.
0

#76 Useril este offline   vasipop 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1173
  • Inregistrat: 31-January 12
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Interests:Aeromodelism cu sau fara motor, Fotografia

Postat 19 April 2015 - 11:34 AM

Iată acum şi un scurt comentariu asupra modelelor vis-a-vis de clasament;

Locurile 1, 2, 3, 4, Explorer II 3,8 M, de fabrică, variantă motorizată
Locul 5 Explorer I variantă motorizată Vali
Locul 6 ARCUS arcel propulsie upgrade, motor din fabrică regulator de 30A Li-Po 4 cel 1300 mah elice carbon 11X8
Locul 7 X-Treme de la RCM Pelikan cu ranforsări, şi Radian standard
Locul 8 eHAWK 1520 mm standard. şi Radian standard
Locul 9 GAMA 2100 standard de la RCM Pelikan
Locul 10 ASW-17 standard cu multe, foarte multe ore de zbor şi un ax strămb la motor.

Locul 11 Un model de prin anii 2000 cred de la Graupner (sar putea să mă înşel...) cu motorizare normală.
Locul 12 Model H.M. by Mugurel M evident în perfecţionare, oricum felicitări pentru devotament
Locul 13 FOX 2300 standard de la RCM Pelikan
Locul 14 Un model tot de prin anii 2000 producător... n-aş vrea să mă înşel aşa cş ... poate ne spune câteva cuvinte Viorel,
în orice caz sistemul de conectare deconectare al bateriei... genial !!!
Locul 15 Easy Glider de la Multiplex motorizare upgrade cu o emisie modestă (ca pentru copii începători)

Cam aşa am văzut eu lucrurile, în orice caz se poate vedea că poţi să faci treabă cu orice model în orice condiţii,... doar dragoste de modelism
şi un pic de bunăvoinţă sunt necesare.

Cu drag: POP Vasile-Petre
NU POT nu există în vocabularul aeromodelistului.....
0

#77 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 19 April 2015 - 11:51 AM

Mulțumiri și felicitări atât organizatorilor cât și participanților. Atmosferă super în ciuda condițiilor atmosferice vitrege. Felicitări mai ales juniorilor care au rezistat eroic la vânt, frig și ploaie. S-a dovedit ca vremea nu era de scos câinii afară, dar noi am fost dulăi înverșunați. :D
Pfff, neuronul din doare (unicul) e și acum parțial congelat. Ce-i drept nu am luat în considerare avertizările meteo și am venit cam subțirel îmbrăcați.:)
URA şi la zbor fofezelor !
0

#78 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 19 April 2015 - 12:06 PM

Felicitări și mulțumiri și lui Bogdan (Vaslui) care ne-a adus și mi-a pus la dispoziție Radian-ul după ce am dat cu Xtreme de pământ.
Modelul lui Cosmin nu știm ce este. I-am spus "Noname".:) Când a apărut în club nu era într-o stare chiar bună și nu avea scris nimic pe el.
Ideea "genială" cum îi spuneți dumneavoastră e doar o copie a heblului din club.:D
Punem și noi ceva poze și filmulețe, puțin mai târziu.

P.S. Ați avut dreptate cu Pizzeria. Mulțumim. :)

Cu stimă,

ViP
URA şi la zbor fofezelor !
0

#79 Useril este offline   Travel Air 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1225
  • Inregistrat: 26-September 12
  • Gender:Male
  • Location:Vaslui
  • Interests:Zbor

Postat 19 April 2015 - 02:57 PM

A fost un fel de maraton de zburat in conditii imposibile :)
7 runde cu 3 grupe de concurenti=21 de lansari.
A batut vantul tare tot timpul si a plouat in reprize, de cateva ori cu planoarele in aer :angry2:
Eu unul n-am zburat in asa conditii, darmite sa mai prind si termica :yahoo:
Mi-a fost intr-o zi frig cat nu mi-a fost toata iarna.

Concluziile pentru prima mea intalnire cu modelistii:
Oameni de aur, domnule. M-am simtit ca si cum i-as fi cunoscut de o viata, desi ii vedeam prima data.

Am iesit pe locul 10(apropo, domnu Pop, ma cheama Bogdan Floria) cu Graupner Club Star - 2m, primul kit construit de mine.
Am ramas dependent pe viata de planoare, dupa maxim 5 min. eu eram jos iar cele mari(Explorer) stateau ca niste fantome pe cer pana in minutul 9:30 :yahoo:

N-am fost niciodata atent la aterizarile pe care le fac si rau am facut. Baietii de pe primele locuri le puneau jos
exact pe punct :blink:
Tre sa ma ocup serios de aterizari - n-am facut nici un punct.

Urmeaza poze, aici filmulet.
Bogdan Floria

bogdan.floria@aeromodelism.ro
bogdanfloria@gmail.com
0757110983

"Norocul astepta tacut stiind viitorul"
0

#80 Useril este offline   Travel Air 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1225
  • Inregistrat: 26-September 12
  • Gender:Male
  • Location:Vaslui
  • Interests:Zbor

Postat 19 April 2015 - 04:34 PM

Imagine atasata: 20150418_095005.jpg
Imagine atasata: 20150418_095012.jpg
Imagine atasata: 20150418_095952.jpg
Imagine atasata: 20150418_101351.jpg
Imagine atasata: 20150418_101409.jpg
Bogdan Floria

bogdan.floria@aeromodelism.ro
bogdanfloria@gmail.com
0757110983

"Norocul astepta tacut stiind viitorul"
0

#81 Useril este offline   Travel Air 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1225
  • Inregistrat: 26-September 12
  • Gender:Male
  • Location:Vaslui
  • Interests:Zbor

Postat 19 April 2015 - 04:36 PM

Imagine atasata: 20150418_101657.jpg
Imagine atasata: 20150418_102537.jpg
Imagine atasata: 20150418_102547.jpg
Imagine atasata: 20150418_103058.jpg
Imagine atasata: 20150418_103712.jpg
Bogdan Floria

bogdan.floria@aeromodelism.ro
bogdanfloria@gmail.com
0757110983

"Norocul astepta tacut stiind viitorul"
0

#82 Useril este offline   Travel Air 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1225
  • Inregistrat: 26-September 12
  • Gender:Male
  • Location:Vaslui
  • Interests:Zbor

Postat 19 April 2015 - 04:37 PM

Imagine atasata: 20150418_103712.jpg
Imagine atasata: 20150418_103718.jpg
Imagine atasata: 20150418_103721.jpg
Imagine atasata: 20150418_103721.jpg
Imagine atasata: 20150418_103812.jpg

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 20150418_103750.jpg

Bogdan Floria

bogdan.floria@aeromodelism.ro
bogdanfloria@gmail.com
0757110983

"Norocul astepta tacut stiind viitorul"
0

#83 Useril este offline   Travel Air 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1225
  • Inregistrat: 26-September 12
  • Gender:Male
  • Location:Vaslui
  • Interests:Zbor

Postat 19 April 2015 - 04:40 PM

Imagine atasata: 20150418_104040.jpg
Imagine atasata: 20150418_104049.jpg
Imagine atasata: 20150418_104057.jpg
Imagine atasata: 20150418_104110.jpg

Imagine atasata: 20150418_104121.jpg
Imagine atasata: 20150418_104135.jpg
Bogdan Floria

bogdan.floria@aeromodelism.ro
bogdanfloria@gmail.com
0757110983

"Norocul astepta tacut stiind viitorul"
0

#84 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 19 April 2015 - 11:46 PM

Cum am promis, desi e tarziu, am facut un colaj cu pozele si filmarile de la concurs.
Pentru ca telefonul meu nu are calitate la filmarile care implica obiecte mai indepartate, m-am rezumat la ce era mai la indemana.

http://youtu.be/2I2PTAlzv4I

Poate stie cineva si ce planor este acesta. Noi i-am spus Noname. Initial nu era motorizat si nu avea nici eleroane. Era foliat cu albastru si violet transparent.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Noname.jpg

URA şi la zbor fofezelor !
0

#85 Useril este offline   vasipop 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1173
  • Inregistrat: 31-January 12
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Interests:Aeromodelism cu sau fara motor, Fotografia

Postat 23 April 2015 - 05:46 PM

Azi am trimis rezultatele la FRMd, aşa că în câteva zile, după ce vor fi validate şi postate pe site le vom publica şi aici.

Cu drag: POP Vasile-Petre

P.S. Abia aştept etapa II-a de la Prejmer... :)
NU POT nu există în vocabularul aeromodelistului.....
0

#86 Useril este offline   vasipop 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1173
  • Inregistrat: 31-January 12
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Interests:Aeromodelism cu sau fara motor, Fotografia

Postat 24 April 2015 - 09:46 AM

Şi după cum v-am promis, iată şi rezultatele oficiale de la C.R. F5J-ALES et. I-a Sânpetru .
AICI se pot vizualiza.


Cu stimă: POP Vasile-Petre
NU POT nu există în vocabularul aeromodelistului.....
0

#87 Useril este offline   vasipop 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1173
  • Inregistrat: 31-January 12
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Interests:Aeromodelism cu sau fara motor, Fotografia

Postat 24 April 2015 - 09:50 PM

Bună seara,
Azi m-am învrednicit să descarc şi nişte grafice;
mai jos e primul zbor al juniorului Chican D.
Frumos...

Cu drag: POP Vasile-Petre

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: chican d.jpg

NU POT nu există în vocabularul aeromodelistului.....
0

#88 Useril este offline   fly 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3371
  • Inregistrat: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bran Brasov
  • Interests:Jeturi ,f3j ,f5j

Postat 12 March 2016 - 01:08 PM

Buna !
Anul asta in ce data se tine F5j la Sanpetru ?
Multumesc!
0

#89 Useril este offline   vasipop 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1173
  • Inregistrat: 31-January 12
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Interests:Aeromodelism cu sau fara motor, Fotografia

Postat 13 March 2016 - 05:57 PM

Vezi postareafly, la 12 March 2016 - 01:08 PM, a spus:

Buna !
Anul asta in ce data se tine F5j la Sanpetru ?
Multumesc!


Nu scăpați nici anul acesta :)
Mâine voi deschide topicul...

Cu stimă POP Vasile-Petre
NU POT nu există în vocabularul aeromodelistului.....
0

#90 Useril este offline   fly 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3371
  • Inregistrat: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bran Brasov
  • Interests:Jeturi ,f3j ,f5j

Postat 13 March 2016 - 06:54 PM

Yupppi !!!😊Abia astept!!!
0

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro