Modelism - RHC Forum: Rapa Rosie 2003 - "procesul etapei" - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 5 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5

Rapa Rosie 2003 - "procesul etapei"

#121 Useril este offline   Pletila 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 752
  • Inregistrat: 10-April 03

Postat 16 July 2003 - 09:05 AM

Nu e cam frig in Septembrie pt. cort? http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/smile.gif
Homo Nauticus
0

#122 Useril este offline   zozo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1126
  • Inregistrat: 25-April 03
  • Gender:Male
  • Location:Saarbrucken / Arad

Postat 16 July 2003 - 11:39 AM

Crezi ca se simte frigul dupa ce te imunizezi cu palinca lui BIG? E bun si in loc de nitrometan.... http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif
0

#123 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 17 July 2003 - 06:13 PM

Coane ZOZO vad bine ca nu ai uitat de palinca si de aerul de RR. nici eu! si parca asa ma incearca o melancolie si un dor! dar cum sunt extrem de stresat in ultima vreme, parca ce a fost mi se pare un vis. frumos vis! dar am sperante de mai bine, si data viitoare va fi si mai frumos.

big
FROGS CAN FLY!
0

#124 Useril este offline   Emilare 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 10-March 03

Postat 17 July 2003 - 06:30 PM

Pacat numa' ca tre sa asteptam pan la anu.......
0

#125 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 18 July 2003 - 03:04 PM

da' las ca trece iute! si avem timp sa cioplim cate ceva de durigat pe acolo, pana atunci!

big
FROGS CAN FLY!
0

#126 Useril este offline   Stefan 

  • Director tehnic RHC
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 189
  • Inregistrat: 04-March 02

Postat 10 January 2004 - 02:20 PM

Alo, domnu', doamna' Amigdala, anu' asta cand vedem Rapa aceea? parca Rosie ii zicea.
0

#127 Useril este offline   wabo 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 394
  • Inregistrat: 01-April 02

Postat 10 January 2004 - 06:26 PM

Ne intelnim tot in altceas prima ziua de Mai, propun eu, ca sa devine clar si pentru 2005/6/7....
Salutare
Walter Born
0

#128 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 10 January 2004 - 10:59 PM

Cam asa zic si eu ca ar fi bine. In w-endul ala cu 1 mai. Si sa ramana asa de acum inainte, cat 'om trai noi si urmashii urmashilor noshtriii!

dar mai studiem, nu batem data in cuie chiar de acum


Big
FROGS CAN FLY!
0

#129 Useril este offline   zozo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1126
  • Inregistrat: 25-April 03
  • Gender:Male
  • Location:Saarbrucken / Arad

Postat 11 January 2004 - 09:02 AM

Cred si totodata sunt convins ca cine va vrea cu certitudine sa fie acolo isi va rezolva o zi-doua de liber ca sa fie alaturi de cei mai tari zburatori!

Exemplu poate fi Cupa Bistrita la care chiar cu ploaia atarnand deasupra, multi au plecat pentru doua zile pina acolo. Din pacate din motive tehnice nu am putut fi acolo dar vai de voi ca promit ca voi participa de-acum in colo la toate evenimentele de acest gen..... http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/ic_04.gif
0

#130 Useril este offline   wabo 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 394
  • Inregistrat: 01-April 02

Postat 11 January 2004 - 05:52 PM

La cupa Bistritei aveam peste 30 participanti in 2003, probabil din cauza premiilor.

Sunt curios cati modelisti vor fi anul asta la RR. Vreau sa vad acollo cel putin cei care sunt prezent aici cu mesaje cele mai multe. Cu alte cuvinte de la "membru de onore" si "mega-membru" in sus ar trebui sa fie participarea obligatoriu ;-)

Daca vom avea la Cupa Bistrita anul asta tot atita premii depinde nu in ultimul rind si de sponzori. Va rog sa va aliniati in timp ;-))

Si inca o data mai asteptam sa intre si zona cel mai populata cu modelsiti sa mai organizeze ceva din genul.
Salutare
Walter Born
0

#131 Useril este offline   zozo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1126
  • Inregistrat: 25-April 03
  • Gender:Male
  • Location:Saarbrucken / Arad

Postat 12 January 2004 - 10:48 AM

Bravo Wabo! Asa!

Nu stiu daca ar fi sau nu interesant dar am mai auzit si pe la automodelisti cred, se vorbea despre un calendar al intilnirilor deci nu numai al competitiilor. Credeti ca ar exista posibilitatea aceasta?

Este clar si fara indoieli ca de acum inainte in ziua de 1 Mai ( si zilele dinainte sau dupa ) este rezervat pentru intilnirea anuala RR!

Poate cine stie...se va mai tine si o editie de sfirsit de sezon... Tocmai de aceea ar fi interesant daca ar exista un calendar la care sa poate subscrie un voluntar organizator intr-o perioada cind tocmai nu e nimic la orizont.

Wabo! cind va fi Cupa Bistrita 2004?

Poate mai intra si RHC cu o intilnire, poate mai facem si noi una in zona de vest ( Bihor, Arad, Timisoara si toti cei interesati )!

Nu cred ca neaparat ar fi vorba doar de premii ca daca fiecare ar primi macar o diploma de participare oficiala cred ca ar fi mindru de acesta realizare. Daca sunt premii...atit mai bine!

zozo
0

#132 Useril este offline   wabo 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 394
  • Inregistrat: 01-April 02

Postat 12 January 2004 - 11:23 AM

Pai Zozo, sorry de automobilisti sa nu mai aud ! Adica eu sigur numai fac ceva pentru Auto. La prima etapa 99% de automodbilisti erau auto-IM-mobilisti si ma faceua de gluma in fata presei plus cheltuileile erau mai mari la auto de cat la peste 30 participanti la aero.... Asa ca eu renunt din start la idea. Insist sa raman la mai putine vorbe si mai multe fapte.

Cand putem, vom face cupa Bistritei nu e clar. Probabail stabilim la RR.

Ceva mai in vest era si asta o idea buna ! Sunt pregatit deja ;-)
Salutare
Walter Born
0

#133 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 January 2004 - 11:38 AM

Salutare!

Cum ar fi si ceva mai in sud?
Eu unul inca mai nutresc speranta asta. Si nu numai speranta.... Voi si intreprinde cate ceva. Dar sa nu anticipam....

Stima si consideratia
Men
0

#134 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 January 2004 - 12:24 PM

Men, la 12 Jan 2004, 12:38, a spus:

Cum ar fi si ceva mai in sud?

Eu va propun (in conditiile de afara) o intilnire in Africa, unde e cald si bine (si termici) http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif

Serios vorbind, cred ca am mai discutat, in zona asta, desi avem campuri destule, va fi o mare problema sa asiguri cazarea oamenilor in conditii decente... ori ne mutam cu totii un weekend la Calugareni, unde pasc (si se caca) vacile :D da' peste noapte, ca la noi in regat, riscam sa ne manince verishorii D-rei Amigdala...
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#135 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 January 2004 - 12:44 PM

Bogdane, nu cred ca ai dreptate. Nu e usor dar nici imposibil sa cazam oamenii. Trebuie sa gasim o solutie, am si cateva idei.
In plus, am scris "mai in sud". Asta nu presupune, NEAPARAT, Bucuresti. Mai sunt orase p'aici care au campuri si, totodata, posibilitati de cazare decente calitativ si ca pret.
La faza cu temperatura, asa e. Deocamdata e frig (stim noi doi si alti cativa nebuni cat de frig). dar asta trece...
Ma gandesc pentru vremuri mail calde, oricum.

Stima si consideratia
Men
0

#136 Useril este offline   wabo 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 394
  • Inregistrat: 01-April 02

Postat 12 January 2004 - 01:02 PM

Faceti glume acum ?
Nu este cazare in Bucuresti sau pe langa ?
Gluma buna.
Daca nu aveti cazare in sat, poate este un oras in apropriere .... ?
Salutare
Walter Born
0

#137 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 January 2004 - 01:47 PM

Din pacate nu e o gluma
Nu stiu cati modelisti vor opta pentru Mariott, Intercontinental sau Hilton. Din clasa asta sunt o gramada si apar ca ciupercile. Ceea ce ne trebuie noua sunt fie pensiuni private sau hoteluri de tip Azzurro. Astea nu sunt reprezentate in Bucuresti.

Oricum o solutie vom gasi, de fapt mai multe solutii cu diverse clase de calitate / pret: cort pe camp, eventual cazare la particular in satele adiacente, hotel/motel de * sau ** si, evident pentru cine vrea si *****.
Distantele de la cazare la camp sunt si ele o problema. Eu, de exemplu am nevoie, in medie de 45min pana la Clinceni si ca. 60min pana la Calugareni (evident, cel mai lung timp este alocat iesirii din oras)

Stima si consideratia
Men

PS: Am impresia ca lungim discutia asta inutil. Voi reveni cu detalii foarte concrete
0

#138 Useril este offline   wabo 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 394
  • Inregistrat: 01-April 02

Postat 12 January 2004 - 02:11 PM

Cativa ani in urma mai era hotelul Tourist de la intrare de nord. Avea MINUS 5 stele la calitate dar destul de ieftin in comparatie.
Cu alte cuvinte mai este o afacere in bucuresti neatins !

Nu aveti blocuri pentru studenti in vacante universitare goale acollo ? Ok, ma abtin. Ca la Ripa Rosie nu este neaparat nevoie de cazare daca este campie...si bunvointa de localnici ;-)

Adica contam pe MEN se sa gandeasca unde, cand si sa trimite invitatie... sintem pe drum drum deja ! Venim ! Am numai construit modele in ultimele 2 saptemani si trebuie scos la zbor...

Aceasta postare a fost editata de wabo: 12 January 2004 - 02:13 PM

Salutare
Walter Born
0

#139 Useril este offline   zozo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1126
  • Inregistrat: 25-April 03
  • Gender:Male
  • Location:Saarbrucken / Arad

Postat 12 January 2004 - 02:51 PM

wabo, la 12 Jan 2004, 11:23, a spus:

Pai Zozo, sorry de automobilisti sa nu mai aud !

Imi cer scuze dar m-ai inteles gresit Wabo! Spuneam ca am auzit de acel calendar al intilnirilor pe la ei dar nu am spus ca sunt automodelist!
0

#140 Useril este offline   wabo 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 394
  • Inregistrat: 01-April 02

Postat 12 January 2004 - 08:04 PM

Si eu scriam numai ca nu ma mai complic eu sa organizez ceva pentru "auto" de cat in scara 1:1 offroad,
scriam in mod general...nu tie ZOZO

Aceasta postare a fost editata de wabo: 12 January 2004 - 08:05 PM

Salutare
Walter Born
0

Arata acest topic


  • 5 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro