Modelism - RHC Forum: Easy Glider Electric - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 15 Pagini +
  • « Prima
  • 13
  • 14
  • 15
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Easy Glider Electric

#421 Useril este offline   aantikk 

  • ex aantik
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 995
  • Inregistrat: 11-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Buzau\Kalamata

Postat 14 April 2013 - 12:40 PM

Merci pt raspuns.

Totusi, motoarele cu diametru de 36 parca, se potrivesc perfect pe batiul venit cu EG pro, nu stiu care e stasul asta dar am intrebat pt ca multi au modelul asta
si trebuie sa fie cineva care a incercat un motor cu diametru mai mic (28-28,5 mm).
Nu am idee la ce distanta sunt dispuse gaurile pe batiul planorului si nici nu imi trece prin cap cum se potriveste un rahat de motor de 55-57 grame, 28-28,5 mm pe batiul acestuia.
Se poate pune cu usurinta chiar si un motor original multiplex
dar nu sunt interesat de putere in exces si nici de greutatea acestuia ( 85-87 grame- 100-120 grame si 300-500w).
Consider ca pt acest model un maximum de 150-200 w este suficient.
Am un motoras prin casa ramas de cand inca mai cochetam cu modelismul, are ax de 4 mm(se potriveste perfect pe conul original multiplex)
si scoate maxim in jur de 200w, suficient pt ce miar trebui mie
( elice 9x6 desi am si una de 11x6 ma indoiesc ca o duce fara sa se prajeasca, motorul fiind de 1270 kv iar elicea recomandata ar fi de 9x5 maxim).
Diametrul astuia e de 28,5 mm, 55 grame.
Esc de 40 amperi ca asta mia ramas ( stiu, e foarte mare dar nu am altul si nici nu iau altul), totul legat la lipo 3s 2200 mah.

Toate astea...sunt in faza de proiect pt ca nu sunt convins ca voi face pasul spre modelism, inca nu imi permit sa sustin financiar acest hobby, nu am terminat ca rahaturile de probleme nici in ziua de aazi.
0

Arata acest topic


  • 15 Pagini +
  • « Prima
  • 13
  • 14
  • 15
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro