Modelism - RHC Forum: comanda produse CLM-Pro - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

comanda produse CLM-Pro .. precomanda pentru saptamina viitoare ..

#1 Useril este offline   ender67 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2287
  • Inregistrat: 15-September 13

Postat 15 January 2016 - 06:38 PM

Saptamina viitoare voi merge in Slovenia in interes de serviciu cu masina si profit de ocazie sa mai fac o vizita la CLM-Pro (sediul e in Croatia dar aproape de granita cu Slovenia).
Pot sa cumpar produse B-grade (cu mici defecte estetice dar perfect functionale) si/sau produse A-grade (posibil cu ceva discount daca iau marfa mai multa ...in orice caz mai ieftin ca nu implica expedierea din Croatia).
Pentru ca ei in general nu au stocuri de produse (lucreza in sistem JIT de serie mica / unicat, fac produsul in urma unei comenzi ferme...) iar "stocul" de produse B-grade este foarte mic (si nu sunt sigur ca poate contine produsele pe care le doriti) va rog sa imi trimiteti o lista cu ce vreti sa va aduc din Croatia.
Voi face plata cash in euro, costul in lei al produsului va fi costul in euro x cursul de schimb decontat de banca pentru tranzactia la ATM si costul transportului in Romania (cu posta sau curier, din Ploiesti catre cumparator). Pentru unii norocosi de pe traseu se poate aranja predarea personala la intoarcere ca sa nu mai platiti transportul.
Ca sa nu existe discutii: nu este nici un fel de bisnita, nu percep comision, asupra pretului nu va fi nici un fel de dubiu pentru ca il voi ruga pe D-l Prprovic sa treaca pe hartie pretul fiecarui produs si eventual discountul de volum oferit, ca sa nu existe surprize pot sa va dau telefon in momentul cand fac tranzactia ca sa va spun pretul obtinut si sa obtin confirmarea, singurul "gescheft" e ca daca ne adunam mai multi pentru o comanda mai mare obtinem preturi mai bune. Dar pentru ca nu imi mai trebuie mare lucru de la ei si nu vreau sa bag banii degeaba in materiale de data asta nu voi cumpara tot stocul de produse B-grade (cum am facut la vizitele din 2014 si 2015) ci doar chestiile care ma intereseaza personal si cele pentru care exista precomanda.
Va invit sa aruncati un ochi pe www.clm-pro.com si sa imi trimiteti pina maine seara ceea ce doriti ... planul meu e sa le fac o vizita marti si eventual una vineri/sambata (mi-am anuntat vizita si astept confirmarea) si am stabilit la vizitele anterioare sa le trimit o precomanda ca sa aiba timp sa bage in lucru ce nu au pe stoc. Daca nu cititi aceasta postare la timp mai exista o a doua sansa cu termenul limita pentru precomanda marti, sa bage in lucru si sa fie gata la a doua vizita de vineri / sambata.

P.S. in afara de produsele disponibile pe site cred ca se poate aranja si accesul la kituri de Trotter, Element 1.5m, Element 1.8 m si Element 2m (chiar daca Element nu este pus oficial in vanzare am luat un kit in 2015); singura problema la kituri e disponibilitatea componentelor, piesele de balsa sunt taiate in Slovenia de alta firma si e posibil sa nu fie pe stoc dar short - kitul de Element 2m se poate taia in Romania (fie varianta originala cu balsa de 2mm, 4 mm si placi de balsa 1.5 mm taiate din balsa de 2 mm mai usoara, cu nervurile taiate pentru sistemul de la CLM-pro cu lonjeron dintr-o bucata si nervura taiata lipita in fata si in spatele lonjeronului ... fie kitul prelucrat de mine cu acelasi set de nervuri din balsa de 2 mm - nervurile de 4 mm din setul original se obtin prin lipirea a doua nervuri de 2 mm de acelasi tip - si modificate pentru sistemul "nervura nesectonata + chesoane").
0

#2 Useril este offline   ender67 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2287
  • Inregistrat: 15-September 13

Postat 23 January 2016 - 12:50 AM

...Element 2m in lucru ....

Fisiere atasate


0

#3 Useril este offline   ender67 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2287
  • Inregistrat: 15-September 13

Postat 23 January 2016 - 12:56 AM

... stabilizatorul orizontal de la Element de 3-4 m ...
... tot Element 2m ...ampenajele si segmentele laterale...

Fisiere atasate


0

#4 Useril este offline   Travel Air 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1225
  • Inregistrat: 26-September 12
  • Gender:Male
  • Location:Vaslui
  • Interests:Zbor

Postat 23 January 2016 - 01:18 AM

Ma ung la inima imaginile astea :clapping:

Fara wash-out?
Bogdan Floria

bogdan.floria@aeromodelism.ro
bogdanfloria@gmail.com
0757110983

"Norocul astepta tacut stiind viitorul"
0

#5 Useril este offline   ender67 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2287
  • Inregistrat: 15-September 13

Postat 23 January 2016 - 01:44 AM

... fuselaje pentru 2.5-3 m si 3-4 m (inclusiv boom si V-mount)....
...D-box-uri pentru Element 2m ....
... 2 kituri complete (inclusiv planuri tiparite) de mini DLG Colibri (anvergura 777 mm, greutate 72 g, incarcare 7.3 g/dmp)...
"Elementele" de Element 2m erau parte a unui lot de 12 bucati ARF pentru export in Australia.
Prin bunavointa d-l Prprovic (care mi-a dat din stocul de prefabricate pregatite pentru lotul australian) pot sa va ofer urmatoarele kituri cu compozite CLM-Pro la preturi preferentiale:
- 2 kituri mini-DLG Colibri ... pret 50 EUR / buc (sau 225 lei)
- 2 kituri Element 2m ... pret 150 EUR / buc (sau 675 lei).
Kitul de Element 2m contine fuselaj (pod+boom), D-box-uri si carbon strips CLM-Pro dar V-mount facut de mine. Daca doriti V-mount de la CLM-pro pretul creste la 800 lei sau 175 EUR.
Rugamintea este sa faceti un build log sau review.
In viitorul apropiat vom avea acces si la kiturile de Element 1.5m, 1.8m, 2.5 m si 3.5 m.

Fisiere atasate


0

#6 Useril este offline   Travel Air 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1225
  • Inregistrat: 26-September 12
  • Gender:Male
  • Location:Vaslui
  • Interests:Zbor

Postat 23 January 2016 - 02:04 AM

Iar imi strici planurile...
un Colibri va ajunge la mine - de facut la servici :rofl:
Bogdan Floria

bogdan.floria@aeromodelism.ro
bogdanfloria@gmail.com
0757110983

"Norocul astepta tacut stiind viitorul"
0

#7 Useril este offline   ender67 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2287
  • Inregistrat: 15-September 13

Postat 23 January 2016 - 02:28 AM

Vezi postareaTravel Air, la 23 January 2016 - 02:04 AM, a spus:

Iar imi strici planurile...
un Colibri va ajunge la mine - de facut la servici :rofl:


OK...cel alb sau cel rosu?
Pentru ca esti client vechi (si pentru kiturile CLM-Pro si pentru kiturile mele) ai bonus folia (sa imi spui ce nuanta preferi din transparentele de la HobbyKing - galben, oranj, rosu, lila si modena) si reducere la 200 de lei.



0

#8 Useril este offline   Travel Air 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1225
  • Inregistrat: 26-September 12
  • Gender:Male
  • Location:Vaslui
  • Interests:Zbor

Postat 23 January 2016 - 02:32 AM

Vezi postareaender67, la 23 January 2016 - 02:28 AM, a spus:

OK...cel alb sau cel rosu?
Pentru ca esti client vechi (si pentru kiturile CLM-Pro si pentru kiturile mele) ai bonus folia (sa imi spui ce nuanta preferi din transparentele de la HobbyKing - galben, oranj, rosu, lila si modena) si reducere la 200 de lei.

Multumesc, cred ca ala rosu o va convinge pe fata mea sa zboare :drinks:
De folie, maine - sa aleaga ea

Aceasta postare a fost editata de Travel Air: 23 January 2016 - 02:33 AM

Bogdan Floria

bogdan.floria@aeromodelism.ro
bogdanfloria@gmail.com
0757110983

"Norocul astepta tacut stiind viitorul"
0

#9 Useril este offline   ender67 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2287
  • Inregistrat: 15-September 13

Postat 05 February 2016 - 12:13 AM

Cam asa ar trebui sa iasa un Colibri:
http://clm-pro.com/arf-colibri
0

#10 Useril este offline   Travel Air 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1225
  • Inregistrat: 26-September 12
  • Gender:Male
  • Location:Vaslui
  • Interests:Zbor

Postat 05 February 2016 - 10:35 AM

Da... vazui de atunci.
Si mi-a mai trecut supararea ca nu pot infolia ca lumea :lol:
Bogdan Floria

bogdan.floria@aeromodelism.ro
bogdanfloria@gmail.com
0757110983

"Norocul astepta tacut stiind viitorul"
0

#11 Useril este offline   ender67 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2287
  • Inregistrat: 15-September 13

Postat 05 February 2016 - 05:32 PM

Daca te uiti pe pagina de facebook de la CLMPro cu fotografiile de la campionat ti se face rau: pe un hectar erau DLG-uri ce valorau cat PIBul unei mici tari africane. Un american avea vreo 5...de la 2 sau 3 producatori diferiti. Sigur erau cu greutati si caracteristici de zbor diferite...sa poata alege usor in functie de vreme.
Toata chestia incepe sa arate ca la formula 1...cand diferenta o face si cauciucul...
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro