Modelism - RHC Forum: HK-450TT PRO V2 FBL Build - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 5 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »

HK-450TT PRO V2 FBL Build Build log

#1 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 23 February 2015 - 11:35 PM

Ultimele doua luni am tot comandat piese si am ajuns pe masa cu urmatoarele:

Am asamblat toate piesele, iar la prima proba pe banc am observat main gear-ul deformat...care genereaza un sunet dubios.
https://www.youtube....h?v=6Mo5vnofG7E

legatura dintre motor si main gear am facut-o cat am putut eu de bine, nu prea fixa nici prea slaba.
Stiam de problema asta cu main gear-urile de la hk450 dar nu stiu daca in cazul meu este zburabil sau trebuie sa il schimb...
0

#2 Useril este offline   takeoff 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1029
  • Inregistrat: 25-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Calarasi
  • Interests:Elicoptere,elicoptere,elicoptere si apoi tot ce zboara...

Postat 23 February 2015 - 11:52 PM

Falfaie putin dar merge fara probleme(multe mg fac asa),s-ar putea sa ai ceva vibratii.
Spor la treaba
0

#3 Useril este offline   costy_me 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 560
  • Inregistrat: 10-December 06
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste

Postat 24 February 2015 - 12:27 AM

Gear mesh-ul este bun daca atunci cand vrei sa rotesti palele sau rotorul principal, simti un pic de joc intre dintii main gear-ului si dintii pinionului motorului.Bineinteles distanta dintre cele doua(main gear si pinion) nu trebuie sa fie nici prea mare. Daca ai facut bine asta, atunci cel mai probabil este o inperfectiune a a main gear-ului si/sau autorotantion gear(a doua roata dintata).
Cei mai multi, printre care si eu, le-au schimbat cu Align(oricum nici astea nu sunt perfecte, dar clar sunt mai bune), dar daca nu esti perfectionist, banuiesc ca le poti folosi si pe aste pt. o buna bucata de vreme.
V977
T-rex 450 se
hitec optic 6 sport
0

#4 Useril este offline   Alin32 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 410
  • Inregistrat: 26-February 14
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 24 February 2015 - 07:08 AM

salut, e ok , vezi la primul zbor unitatea sa fie setata ok, bafta!
0

#5 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 24 February 2015 - 10:03 AM

Ok, m-am mai linistit.
In functie de cum se simte la zbor, o sa-l schimb sau nu cu Align.

Aseara am cam incheiat cu asamblatul, diseara o sa ma ocup sa configurez vbar-ul.
Cam asa arata:

Imagine atasata: Optimized-2015-02-24 08.32.44.jpg Imagine atasata: Optimized-2015-02-24 08.31.21.jpg Imagine atasata: Optimized-2015-02-24 08.30.44 (1).jpg
0

#6 Useril este offline   furios 

  • RAPTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1168
  • Inregistrat: 30-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bragadiru
  • Interests:Heli

Postat 24 February 2015 - 11:00 AM

HORABAL,sa pui ditamai receptoru' cand ai atatea variante de satelit....pe un heli asa mic.
Tie iti place cum stau firele alea?
Tie iti pare protejat receptorul ala pus acolo?
La primul crash care iti indoaie sau rupe boomul iti sar contrafixele si iti smulge antena din receptor sau mai grav iti trage si receptorul dupa ele si iti expune frumusete de recaptor la contactul cu palele(de obicei nu scapa intreg)
T-REX 500 PRO
T-REX 600N/OS55HZ-R
T-REX 700X
T-REX 800 TOURBINE
RAPTOR 90 SE gasser
HENSELEIT 3DNT
Save the flybar !!

---------Alexe Gabriel----------
0

#7 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 February 2015 - 11:13 AM

Ce ai cu receptorul? Asa l-am pus si eu. Asta are, asta a pus. La crash e oricum imprevizibil si de regula nu pateste nimic nici unitatea nici receptorul.

OK, e mai elegant cu sateliti dar trebuie sa ii ai.

Aceasta postare a fost editata de stiganas: 24 February 2015 - 11:14 AM

0

#8 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 24 February 2015 - 11:21 AM

Vezi postareafurios, la 24 February 2015 - 11:00 AM, a spus:

HORABAL,sa pui ditamai receptoru' cand ai atatea variante de satelit....pe un heli asa mic.
Tie iti place cum stau firele alea?
Tie iti pare protejat receptorul ala pus acolo?
La primul crash care iti indoaie sau rupe boomul iti sar contrafixele si iti smulge antena din receptor sau mai grav iti trage si receptorul dupa ele si iti expune frumusete de recaptor la contactul cu palele(de obicei nu scapa intreg)


Nu-mi place nici mie, e pus acolo temporar pentru ca nu ajung cablurile pana jos, sub main gear.
Sunt pe drum cabluri mai lungi, de 15 cm si atunci se rezolva.

La protectie nu m-am gandit, ce sa-i fac la antena? pe unde sa o intind?
0

#9 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 25 February 2015 - 10:18 AM

Aseara am incheiat cu setarile vbar-ului.
A fost mai simplu decat ma asteptam, e doar treaba de migaleala. Sa vedem cand imi fac curaj sa il ridic in aer.


Imagine atasata: Optimized-setup.jpg

Canopia de plastic este oribila, dupa ce am montat si bateria, intra un pic mai fortat si la a 2-a,3-a montare a plesnit o ureche...sa vad cum o repar, pana o sosi una de fibra.
Recomand sa comandati o canopie de fibra din prima, eu am stat pe ganduri, am zis cat de naspa poate sa fie?...eh atat de naspa, incat sa se rupa la montaj.
0

#10 Useril este offline   furios 

  • RAPTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1168
  • Inregistrat: 30-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bragadiru
  • Interests:Heli

Postat 25 February 2015 - 10:54 AM

Pentru antenute eu folosesc betisoare de acadele :rolleyes: care sunt subtiri si sunt goale pe interior,pozez betisorul cu 2 soricei pe contrafixa si frame,bag antena prin betisor fara prinderi tocmai ca in momentul crashului sa iasa antena din tija fara sa rupa sau sa smulga antena.
T-REX 500 PRO
T-REX 600N/OS55HZ-R
T-REX 700X
T-REX 800 TOURBINE
RAPTOR 90 SE gasser
HENSELEIT 3DNT
Save the flybar !!

---------Alexe Gabriel----------
0

#11 Useril este offline   Alin32 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 410
  • Inregistrat: 26-February 14
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 25 February 2015 - 11:32 AM

@daniel, ai mai zburat heli inante nu... ? sau acum vrei sa ridici prima data un heli..
0

#12 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 25 February 2015 - 12:32 PM

Antena mea are o tablita spre capat si nu merge asa. Oricum, am prins ideea, o sa caut o solutie.

Vezi postareafurios, la 25 February 2015 - 10:54 AM, a spus:

Pentru antenute eu folosesc betisoare de acadele :rolleyes: care sunt subtiri si sunt goale pe interior,pozez betisorul cu 2 soricei pe contrafixa si frame,bag antena prin betisor fara prinderi tocmai ca in momentul crashului sa iasa antena din tija fara sa rupa sau sa smulga antena.


N-am mai zburat 450 pana acum dar am in jur de 150 de zbor-uri cu V977, si cateva ore bune de simulator. Am reusit cateva flip-uri si looping-uri weekendu trecut in parc, sper sa fie bine.

Vezi postareaAlin32, la 25 February 2015 - 11:32 AM, a spus:

@daniel, ai mai zburat heli inante nu... ? sau acum vrei sa ridici prima data un heli..

0

#13 Useril este offline   Alin32 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 410
  • Inregistrat: 26-February 14
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 25 February 2015 - 12:54 PM

vezi sa te controlezi psihic sa nu " te sperii" de trecera de la micro la 450 la prima ridicare :) eu m-am curentat neuronul si am crasuit in 5secunde :), bafta si tzine-ne la curent , bafta!
0

#14 Useril este offline   furios 

  • RAPTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1168
  • Inregistrat: 30-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bragadiru
  • Interests:Heli

Postat 25 February 2015 - 01:00 PM

@Alin32
Ce importanta are?
Mie mi se pare ca omul nu e deloc pe dinafara si atata timp cat realizezi riscurile la care te expui restul e cancan.Daca eu as avea 10000E de spart in modele...nu vad care ar fi problema,il trantesc,imi iau altul,iar il trantesc si tot asa pana invat PE BANI MEI.Cu cat esti mai informat si urmezi pasi corecti reduci riscul de a tranti modelele,dar si varianta cu buzunarul plin e perfect valabila(stiu 2 cazuri reale plus una povestita)

Imi aduc aminte de un prieten care desi nu stia sa zboare a dat acum 10 ani 100 mil(o suta) pe un heli termic SH care facea cam 20 mil maxim echipat complet RTF,la dus acasa si bineinteles ca a incercat sa il zboare in curte fara nici cea mai mica urma de cunostinte legata de heli,bineinteles ca la facut muci si i la dus la reparat celui care la vandut...cost...20 mil(pale,axe si gearuri,curea,boom) dupa care si-a mai luat inca 2 heli identice cu 40 mil de pe e-bay ca sa aibe de schimb...
Bineinteles ca ajutat de inca 1000E in piese a invatat sa zboare direct cu termicul si putin ajutat de mine(m-am cunoscut cu omu cand deja facuse investitiile si avea 1 bidon de gaz consumat)

Ps.Faza cu cei 100 mil a fost mai tare,va fac un rezumat scurt ca sa nu incarcam cu prosti topicul.
In timp ce se plimba prietenul asta al meu cu un ATV pe camp da peste niste indivizi care zburau acel heli.Curios se duce la ei si le adreseaza binecunoscuta intrebare..."nene cat costa un elicopter dinasta" la care raspunsul a venit scurt..."Nu ai tu bani sa cumperi asa ceva"
Aici trebue sa fac o precizare obligatorie.Prietenul meu e slabut,maxim 165cm inaltime si nici fata nu la ajutat in momentele alea.
Nervos sa dus prietenul meu acasa,a luat bani,sa intors inapoi si ia intrebat dinou..."ma baeti,cat ati zis ca face elicopteru asta al vostru...ca vreau sa il cumpar" la care raspunsul ironic a fost"daca ne dai 80 mil ti-l dam"
A scos prietenul meu 100 mil din geanta si le-a zis"Luati 100 ca sa fie suma rotunda"

Aceasta postare a fost editata de furios: 25 February 2015 - 01:02 PM

T-REX 500 PRO
T-REX 600N/OS55HZ-R
T-REX 700X
T-REX 800 TOURBINE
RAPTOR 90 SE gasser
HENSELEIT 3DNT
Save the flybar !!

---------Alexe Gabriel----------
0

#15 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 25 February 2015 - 01:57 PM

@Alin32
Daca nu fac vreo greseala de setari/configurare care sa genereze chestii neprevazute in primele secunde, atunci nu-mi fac griji.
Printre altele, de asta am si deschis topicu asta, poate mai scad din riscuri.

@furios
Cred ca depinde de felul omului, nu de cati bani are(well, depinde si de bani, ca daca nu ai bani atunci nu pot sa-ti aprovizionezi nebunia, dar intelegi point-ul meu).
Cand spargi atatia bani in asa fel cu elicopterele rc, mie nu-mi pare ca ai vrea sa te bucuri de ce iti ofera acest hobby, ci vrei mai degraba sa iti aprovizionezi nebunia si eventual snobismul.

0

#16 Useril este offline   Alin32 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 410
  • Inregistrat: 26-February 14
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 25 February 2015 - 02:37 PM

salut, vezi cu bladegripurile de coada sa ai joc foarte mic sau sa nu ai joc deloc, kbarul galben are senzorii mai sensibili si iti genereaza un slow wag si nu ai autoritate in coada daca ai blade gripurile cu joc , in general ansamblul mecanic coada sa fie reglat ok pentru ca daca pierzi coada la inceput sansele de crash cresc, daca ai orice nelamurire cu setarile nu ezita sa scrii .
0

#17 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 25 February 2015 - 03:11 PM

Hehe, mai sensibili decat ce ? si cine a masurat sensibilitatea.

Kbar e foarte rezistent la vibratii, sanse mici sa buseasca un heli indiferent cat de rau vibreaza. Peste asta ai log de vibratii (si live view) asa ca vei sti de la inceput cum stai. Evident ca visul oricui e un heli fara vibratii.

Unele elicoptere (unele modele de Align de altfel) sunt proiectate cu joc in blade gripurile de coada. Au jos insa doar pe masa, la turatie forta centrifuga elimina jocul. Eu zic sa lasi jocul in pace, mai important e sa mearga totul lin (coada, head) sa nu "agate".

Main gear-ul "oval" nu influenteaza cu nimic (si de altfel nu e oval, e deformat in plan vertical si pare ca bate). Am schimbat destule si nu am vazut nici o influenta.

Vezi postareaAlin32, la 25 February 2015 - 02:37 PM, a spus:

salut, vezi cu bladegripurile de coada sa ai joc foarte mic sau sa nu ai joc deloc, kbarul galben are senzorii mai sensibili si iti genereaza un slow wag si nu ai autoritate in coada daca ai blade gripurile cu joc , in general ansamblul mecanic coada sa fie reglat ok pentru ca daca pierzi coada la inceput sansele de crash cresc, daca ai orice nelamurire cu setarile nu ezita sa scrii .

0

#18 Useril este offline   Alin32 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 410
  • Inregistrat: 26-February 14
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 25 February 2015 - 03:20 PM

Stefan, da da stiu forta centrifugala etc, dar:
- din Decembrie pana prin ianuarie m-am chinuit cu coada pe aceiasi unitate, am citit despre PID de m-a luat dreq, am experimentat setari de PID de m-am urat, am facut setarile pe coada mecanic exact cum spune Mikado si nimic esec total, am crezut ca este bulita unitatea si uitandu-ma intr-o zi vad cam am un mic joc in blade gripui coada si ghici ce dupa ce le-am rezolvat coada este tzapana! crede-ma ca aici stiu ce vorbesc kbarul galben nu ii place jocul in blade gripuri, si da kbarul este foarte rezistent la vibratii am avut main shaft stramb de vibra heliul in zbor pe anumite turatii cu toate acestea zbura perfect. aceiasi chestie au batito si altii si la fel dade-au vina pe aceiasi unitate kbar asta pana au rezolvat cu gripurile :). aici vorbesc de kbar galben celelalte senzorii sun un pic diferiti si se pare ca nu le afecteaza.

Aceasta postare a fost editata de Alin32: 25 February 2015 - 03:21 PM

0

#19 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 25 February 2015 - 03:29 PM

Ce indica logul ? Ce vibratii aveai pe live view ?

Vezi postareaAlin32, la 25 February 2015 - 03:20 PM, a spus:

Stefan, da da stiu forta centrifugala etc, dar:
- din Decembrie pana prin ianuarie m-am chinuit cu coada pe aceiasi unitate, am citit despre PID de m-a luat dreq, am experimentat setari de PID de m-am urat, am facut setarile pe coada mecanic exact cum spune Mikado si nimic esec total

0

#20 Useril este offline   Alin32 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 410
  • Inregistrat: 26-February 14
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 25 February 2015 - 03:33 PM

nimic anormal, nimic high vib etc , dupa ce am facut asta cu gripurile am avut un mic incident si am indoit mai shaftul, heliul zbura perfect aveam high vibration pe anumite turatii dar cu toate astea coada era beton, asta evident dupa faza cu gripurile. Sambata a puscat un rulment de la tail shaft - automat joc in shaftul de coada la greu coada ghici tzapana :) ce pot sa spun blade gripurile f.. e urat coada pe kbar galben restul are un prea mic impact.

Aceasta postare a fost editata de Alin32: 25 February 2015 - 03:35 PM

0

#21 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 25 February 2015 - 03:33 PM

Pot sa intreb kbar-ul negru are cei 3 senzori separati sau toti intr-unul singur?Cum e mai bine ?
Eu am vazut ca ajuta mult sa ai "gumele" din cap mai moi,face heli-ul mai stabil dar prea moi(tocite) duce la lipsa de precizie.Capul DFC de la HK vine cu ele din plastic,deci amortizare 0.
0

#22 Useril este offline   Alin32 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 410
  • Inregistrat: 26-February 14
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 25 February 2015 - 04:00 PM

ceau, kabrul galben este singurul cu un chip 3 senzori in chip asta stiu eu, nu are gov support in rest are de toate pe soft 5.4 pro, kbarul albastru are gov support dardin cate imi amintesc 2 chipuri unul cu 2 senzori si un cip de coada cu un senzor dar se pare ca cel albastru si negru pot fi predispusi la anomalii daca zbori in clime calde senzorii sunt sensibili la variatii de temperatura mari, acuma noh asta am vazut ca spun unii, cel negru la fel ca si cel albastru dar nu are gov support mai sunt si alte variatii fe culori etc, eu unul asi mai lua unul galben daca ar avea gov support ar fi ideal dar poti apela la esc in acest caz. Tot odata mai este gv8000 care este full dar tot cu 2 chipuri 3 senzori este. Din ce am vazuta cel galben ar fi cel mai stabil dintre toate.
0

#23 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 26 February 2015 - 10:11 AM

Sunt nelamurit cu privire la coada, pasul palelor de coada adica.

Asa arata coada cu pas 0:
A se observa ca slider-ul e foarte aproape de tail boom
Imagine atasata: Optimized-2015-02-26 07.59.30.jpg


Asa arata coada cand trage spre dreapta:
all good, pasul palelor e decent
Imagine atasata: Optimized-2015-02-26 07.59.41.jpg


Asa arata coada cand trage spre stanga, directie spre care compenseaza si torque-ul de autorotatie.
Mie mi se pare cam prea putin pas
Imagine atasata: Optimized-2015-02-26 07.59.50.jpg


Nu prea stiu cum sa repar pas-ul asta mic spre stanga. Am o idee de fapt, dar presupune sa fac ceva modificari fata de setarile din fabrica si nu sunt sigur daca nu-mi scapa mie ceva.
0

#24 Useril este offline   furios 

  • RAPTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1168
  • Inregistrat: 30-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bragadiru
  • Interests:Heli

Postat 26 February 2015 - 10:25 AM

Butoiasul dintre gripuri are parca 2 imbusuri cu care se prinde pe ax,le desfaci,tragi butoiasul inspre exterior pana ai pas 0 cu furca la jumatea axului si dupaia strangi imbusurile tavalite in prealabil cu autoblocant.

Aceasta postare a fost editata de furios: 26 February 2015 - 10:25 AM

T-REX 500 PRO
T-REX 600N/OS55HZ-R
T-REX 700X
T-REX 800 TOURBINE
RAPTOR 90 SE gasser
HENSELEIT 3DNT
Save the flybar !!

---------Alexe Gabriel----------
0

#25 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 26 February 2015 - 10:32 AM

Vezi postareafurios, la 26 February 2015 - 10:25 AM, a spus:

Butoiasul dintre gripuri are parca 2 imbusuri cu care se prinde pe ax,le desfaci,tragi butoiasul inspre exterior pana ai pas 0 cu furca la jumatea axului si dupaia strangi imbusurile tavalite in prealabil cu autoblocant.


Asa ma gandeam si eu, doar ca butoiasul e fixat pe pozitia pe care axul are o adancitura astfel incat surubul care fixeaza butoiasul sa nu alunece pe ax.
Anyway, daca nu am alta solutie cred ca trebuie sa fac eu o alta adancitura de fixare mai spre exterior...
0

#26 Useril este offline   furios 

  • RAPTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1168
  • Inregistrat: 30-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bragadiru
  • Interests:Heli

Postat 26 February 2015 - 10:48 AM

exact
T-REX 500 PRO
T-REX 600N/OS55HZ-R
T-REX 700X
T-REX 800 TOURBINE
RAPTOR 90 SE gasser
HENSELEIT 3DNT
Save the flybar !!

---------Alexe Gabriel----------
0

#27 Useril este offline   Alin32 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 410
  • Inregistrat: 26-February 14
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 26 February 2015 - 11:38 AM

salut, sau poti inversa pozitia de prindere a bladegripurilor astfel in cat sa ai cea mai mare cursa impotriva tourqului, uita- te pe youtube la tailbladegrip mod, as da un link exact dar sunt pe telefon la scarbici. eu asa am procedat.
0

#28 Useril este offline   Mishu-Ptm 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 652
  • Inregistrat: 07-April 12
  • Gender:Male
  • Location:Dublin
  • Interests:Heli

Postat 26 February 2015 - 12:06 PM

Vezi postareaAlin32, la 26 February 2015 - 11:38 AM, a spus:

salut, sau poti inversa pozitia de prindere a bladegripurilor astfel in cat sa ai cea mai mare cursa impotriva tourqului, uita- te pe youtube la tailbladegrip mod, as da un link exact dar sunt pe telefon la scarbici. eu asa am procedat.

Asa am procedat si eu, dar performanta cozii a scazut si le-am pus inapoi. Practic tija aceea de metal nu este suficient de rigida si cand intorci grip-urile servo impinge si tija flexeaza.
Trex 600 Pro EFL | Trex 500 ESP FBL - Spektrum Dx6
Sprint 2 Sport | Tamco Raider | Speed Passion RS-2 | Turnigy SCT 1/16
My feedback
0

#29 Useril este offline   Alin32 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 410
  • Inregistrat: 26-February 14
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 26 February 2015 - 12:08 PM

la mine cu tija de carbon este perfect :) acuma noh mie imi place ca am o mai mare autoritate impotriva cuplului.
0

#30 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 26 February 2015 - 01:45 PM

Cool mod, am gasit aici: http://www.helifreak...ad.php?t=132747
Nu stiam de topicu asta.

Sa vedem care e treaba cu tija care flexeaza, sper sa nu fie asa rau.
0

Arata acest topic


  • 5 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro