Modelism - RHC Forum: Redcat Dunerunner 1/5 4x4 32cc fuelie - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 25 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ultima »

Redcat Dunerunner 1/5 4x4 32cc fuelie Evaluare topic: -----

#121 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 27 February 2015 - 05:50 PM

In primul rand, nu vad de ce-ar suna mai rau cu toba sport :) In al doilea rand, lasand la o parte sunetul, mai intereseaza mai mult acel aproximativ 1CP pe care-l voi castiga :)
1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#122 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 27 February 2015 - 08:58 PM

nu castigi nici un cal cu o toba sport...poate vreun magar :lol: ,lasand gluma la o parte cu o toba sport bine gandita ai sa ridici cuplul maxim la turatii mai mici,si e mai vioaie...posibil un maxim de 0.3-0.4 cp..... adica "modifici " putin graficul turatie/cuplu sa zic asa....si de urlat o sa urle mai rau acea toba daca e sport....dapai no dati in sf-uri cu caii,deja are el stock 3 cai si nu ii dublezi puterea nici daca ii pui nos !

Aceasta postare a fost editata de soarece: 27 February 2015 - 09:00 PM

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#123 Useril este offline   hassel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2464
  • Inregistrat: 02-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Cars, cars, cars, any type ....

Postat 27 February 2015 - 09:23 PM

Tobele bune, cu un design special creat sa elimine gazele mai rapid, pot aduce si peste un cal putere motorului, imbunatatesc considerabil cuplul si acceleratia.

BAJA
5SC 30cc gas

Hobbytech str8 rally electric conversion

0

#124 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 27 February 2015 - 10:53 PM

^ what he said. N-am scos din burta calul ala, sunt oameni pe forumul dedicat care au facut dyno before/after.
1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#125 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 27 February 2015 - 11:26 PM

Mai oameni buni,nu o sa tina mult motorul ala chiar daca o sa poata,pana la urma e un biet Fuelie adica CY .....ar trebui "umblat" si la rulmentii de la ambielaj cu ocazia asta....daca era Zenoah credeam si eu ca merita,chiar si de ala old school cu 2 prezoane ,de regula DDM umbla cu ZEN-uri de alea pe 4.....eu am vazut cu ochii mei diferentele enorme intre camasa de FUELIE si aia de ZENOAH.....ma insel ?nu cred....voi vorbiti din citite...
Repet,am mai afirmat,un motor in 2t e mai usor de tunarit decat unul in 4t si DA,cu o toba buna chiar mai scoti ceva bun din el dar eu nu cred in prostii de genul SUPERCHARGER(care e o frectie mare in realitate) si nici in faptul ca daca pui o toba buna si un filtru K&N deja ai un cal.....mai e mult pana acolo,parerea mea !poate cu o portuire facuta cu cap si o "usurare" de arbore....poate ca astea 4 la un loc sa-i dea un cal maxim.....fiecare cu parerea lui,eu nu ma iau dupa altii vb. din experienta mea umila !
Un motor in 2t poate sa se "dezechilibreze" rau daca toba e facuta dupa colt sau poate sa ia un avant bun daca toba aia e gandita,un motor in 2t isi "mai ia inapoi" si din toba in mers ,nu are valve ce naiba .....odata cu toba sport amestecul trebuie reglat din nou din acele H si L inspre rich !!!

BTW : asta e ca si cum ai pune pe un umil sasiu de dacie 1300 un motor de vanos.....da-o naibii :lol:

Aceasta postare a fost editata de soarece: 27 February 2015 - 11:30 PM

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#126 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 27 February 2015 - 11:39 PM

Vezi postareasoarece, la 27 February 2015 - 11:26 PM, a spus:

odata cu toba sport amestecul trebuie reglat din nou din acele H si L inspre rich !!!

... inspre lean. In rest, ce sa zic, nu tin neaparat sa conving pe nimeni de nimic. In plus, imi cer scuze daca ma insel, dar din posturile tale pare ca ai niste preconceptii destul de puternice fata de orice nu e firma mare. Eu vorbesc din experienta mai multor oameni fix cu aceste motoare si am pus si banul jos. Daca m-am inselat sau nu, vom vedea. Eu zic ca nu. Dar daca da, n-o fi un capat de tara. Iau un alt motor facut de obr si aia e.

Aceasta postare a fost editata de Ice_2k: 27 February 2015 - 11:40 PM

1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#127 Useril este offline   hassel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2464
  • Inregistrat: 02-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Cars, cars, cars, any type ....

Postat 27 February 2015 - 11:48 PM

Obr sunt mama lor! Cu tobe ddm si carburi walbro w990 scot 8-9 cai din motorase de 30.5cc. Vazut, citit, plans in pumni de nefericire. Nu inseamna ca daca am un motor cy de 30.5cc pot scoate la fel, dar sunt multe forumuri in care activeaza oameni ce au scos cai frumosi din motoare de genul. Nu cred ca vei face motorul varza din doar o toba sport ;) eu nu l-am facut nici dupa ce am scurtat arcul de la supapa de alimentare din carb, nici dupa ce am pus boost bottle nici dupa ce am portuit evacuarea. Fa bine break-in ul si apii baga in ea, ca nu are zece vieti. Nu plange ca iti zic sigur, toate se repara ;)

BAJA
5SC 30cc gas

Hobbytech str8 rally electric conversion

0

#128 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 28 February 2015 - 12:02 AM

Vezi postareaIce_2k, la 27 February 2015 - 11:39 PM, a spus:

In rest, ce sa zic, nu tin neaparat sa conving pe nimeni de nimic. In plus, imi cer scuze daca ma insel, dar din posturile tale pare ca ai niste preconceptii destul de puternice fata de orice nu e firma mare. Eu vorbesc din experienta mai multor oameni fix cu aceste motoare si am pus si banul jos. Daca m-am inselat sau nu, vom vedea. Eu zic ca nu. Dar daca da, n-o fi un capat de tara. Iau un alt motor facut de obr si aia e.


Nu te supara dar mie nu prea imi plac copiile din mai multe motive si vorbesc doar din experientele mele sau cel mult cele vazute de mine si nu din auzite iar cu banii tai poti face ce vrei man,aici nu ma bag eu ! Doar am spus ca era ok sa ai ca baza un Zen ,era mai durabil si mult mai bine lucrat. Iar cu tunareala pan' la urma e mai frumos sa mesteresti tu cu mana ta decat sa-l iei gata facut,alt farmec are !
Eu iti urez spor la treburi si chiar is curios sa vad ce mai mesteresti :good: ,is cu ochii pe topicul tau,imi plac oamenii ambitiosi,keep it up !
Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#129 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 28 February 2015 - 12:11 AM

Vezi postareaIce_2k, la 27 February 2015 - 11:39 PM, a spus:

... inspre lean.


si DA,am gresit eu....acum imi dau seama ca de multe ori puneam toba tuned inapoi cand o scoteam pe camp ca acolo nu deranjam cu zgomotul si DA,saraceam amestecul...uitai si eu,motorul merge mai sarac cu toba aia sport....dupa cum am spus eu vorbesc din cele patite si vazute de mine,restul ramane nesigur pana la proba contrarie ! :lol: unora le place sa exagereze ,exclus persoanele de fata!

Aceasta postare a fost editata de soarece: 28 February 2015 - 12:16 AM

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#130 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 02 March 2015 - 09:40 PM

A venit mosu :)

https://www.dropbox.com/s/wcsox620j4g4cja/photo%2002.03.2015%2C%2021%2033%2036.jpg
1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#131 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 02 March 2015 - 09:59 PM

Mai încercăm o dată...

https://www.dropbox.com/s/wcsox620j4g4cja/photo%2002.03.2015%2C%2021%2033%2036.jpg?dl=1
1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#132 Useril este offline   Superman 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1274
  • Inregistrat: 16-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Giurgiu-Poiana Tapului-Brasov
  • Interests:Berea,femeile si masinile ;)

Postat 03 March 2015 - 12:34 AM

da ti-ai comandat piese nu gluma.cat au fost kitu pentru hexuri?
0

#133 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 03 March 2015 - 12:42 AM

50$
1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#134 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 03 March 2015 - 12:44 AM

Vezi postareaSuperman, la 03 March 2015 - 12:34 AM, a spus:

da ti-ai comandat piese nu gluma.


glumeai ?


@ICE_2k : ti-as da un sfat prietenesc sa nu pui filtru ala de aer,nu prea e ok,pune-i unul de FG(varianta cilindrica) ,e mult mai OK gandit si etansat,are oring-uri peste tot si ce e mai important ca se "aseaza" super-ok pe carburator......si nu uita de ambreiaj,n-o sa-ti para rau daca cauti si un clopot ventilat,o sa aia minus 20 de grade si crede-ma ca vara se merita sa ai ambreiajul cat mai rece....

Aceasta postare a fost editata de soarece: 03 March 2015 - 12:45 AM

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#135 Useril este offline   Superman 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1274
  • Inregistrat: 16-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Giurgiu-Poiana Tapului-Brasov
  • Interests:Berea,femeile si masinile ;)

Postat 03 March 2015 - 12:49 AM

da stiu ca mai sunt multe piese de comandat...

un cod pentru colet sa il gasesc si eu.

le-am gasit

Aceasta postare a fost editata de Superman: 03 March 2015 - 12:51 AM

0

#136 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 03 March 2015 - 02:07 AM

@soarece Mersi, o sa tin cont pt ambreiaj. Cu filtrul zic eu ca va fi ok asta, voi folosi si outerwear.

Gume de asfalt si shocks covers:
https://www.dropbox.com/s/ashwq2cttjfswnq/photo%2002.03.2015%2C%2023%2024%2054.jpg?dl=1
https://www.dropbox.com/s/8jr7tz82exwxc7l/photo%2003.03.2015%2C%2000%2040%2045.jpg?dl=1
https://www.dropbox.com/s/csm4wkfsu5l2mvp/photo%2003.03.2015%2C%2000%2055%2039.jpg?dl=1
https://www.dropbox.com/s/wqrzyy5jcn872ft/photo%2003.03.2015%2C%2001%2019%2001.jpg?dl=1

Aceasta postare a fost editata de Ice_2k: 03 March 2015 - 02:08 AM

1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#137 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 03 March 2015 - 10:24 AM

poti pune outwear,problema lui e ca nu se aseaza perfect pe carburator si de aici : aer nefiltrat,motor uzat prematur....intre el si carburator fa o garnitura din piele moale atunci,renunta la cea de clingherit....
Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#138 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 03 March 2015 - 10:48 AM

ok, thanks :)
1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#139 Useril este offline   Superman 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1274
  • Inregistrat: 16-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Giurgiu-Poiana Tapului-Brasov
  • Interests:Berea,femeile si masinile ;)

Postat 03 March 2015 - 10:58 AM

soarece eplica-mi si mie ceva care e diferenta intre ambreiaju stock de hpi si cel sport?mai e alta diferenta in afara ca il cupleaza la 8000 rpm
0

#140 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 03 March 2015 - 11:03 AM

cica ar fi putin mai strong si materialul, deci se toceste mai greu. Oricum, diferenta principala e turatia la care cupleaza, eu pentru asta l-am luat.

Aceasta postare a fost editata de Ice_2k: 03 March 2015 - 11:04 AM

1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#141 Useril este offline   Superman 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1274
  • Inregistrat: 16-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Giurgiu-Poiana Tapului-Brasov
  • Interests:Berea,femeile si masinile ;)

Postat 03 March 2015 - 11:05 AM

aham nu stiu ce sa zic de material soarece e singurul care a avut si a si mers cu el,vreau sa imi pun pe aia de offroad ca nu mai are deloc ferodou bine nu a avut deloc e ambreiaj din ala metalic,app numele meu e laurentiu
0

#142 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 03 March 2015 - 11:24 AM

Radu :)
1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#143 Useril este offline   Sere4uall 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 580
  • Inregistrat: 11-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti & Constanta

Postat 03 March 2015 - 11:41 AM

Misto ciocanul :) , frumos frumos cum decurg lucrurile :)

Din cate stiu turatia la care cupleaza ambreajul e data de arcuri si stiu ca arcurile rosii sunt pentru 8000. Alte diferente de material si restu nu stiu daca exista , doar arcurile difera.

Vroiam sa va intreb sau poate stie Soarece cel mai bine cum e cu ambreaj inchis, de ex am citit si am inteles ca nu e ok sa folosesti ambreajul standard in conditii de nisip. Ca se baga nisip intre ambreaj si clopot si nu e de bine si tot ma bate gandul sa ma duc cu baja pe plaja.

Radu care e treaba cu cablul ala de la killer rc? e pt pullstarter sau ce e cu el? poate cand mai dai comanda de la DDM ne strangem mai multi daca preferi si tu

app numele meu e Andrei :)

Aceasta postare a fost editata de Sere4uall: 03 March 2015 - 11:42 AM

Off-road: HPI Baja 5sc SS 1:5
Losi 8ight-T 2.0 - 4WD Truggy
Traxxas Summit

On-road: HPI Mirco RS4 -4WD 1:18
Mini-Z
Tamya MR-03 Alfa Romeo Giulieta -2WD 1:10

Spektrum DX-3E
Spektrum DX-3S
0

#144 Useril este offline   revolt 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 590
  • Inregistrat: 25-February 15
  • Gender:Male

Postat 03 March 2015 - 11:41 AM

am niste roti de offroad noi nefolosite, proline USA poate esti interesat.
http://www.rhcforum....672#entry788672

Hpi Savage Flux XL 3 diffs
Hpi Savage Flux XL
Hpi Savage Flux

0

#145 Useril este offline   Superman 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1274
  • Inregistrat: 16-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Giurgiu-Poiana Tapului-Brasov
  • Interests:Berea,femeile si masinile ;)

Postat 03 March 2015 - 11:51 AM

Radu da frumos mai arata cu gumele alea de onroad,daca e de comanda ceva ma bag si eu pentru kill-switch,protectii amortizoare si motor si kit pentru hex de 24
0

#146 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 03 March 2015 - 11:53 AM

da, cablul metalic e pt pull start. Nu sunt hotarat daca sa-l schimb acum sau sa astept pana da sfoara semne de oboseala. Va anunt daca mai apare ocazia de comanda.

@revolt Voi tine rotile stock pt offroad, thanks. Plus ca daca ma hotarasc sa iau altele as vrea desperado cu bowties.

Aceasta postare a fost editata de Ice_2k: 03 March 2015 - 11:55 AM

1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#147 Useril este offline   Sere4uall 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 580
  • Inregistrat: 11-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti & Constanta

Postat 03 March 2015 - 12:01 PM

Radu eu zic sa il schimbi cand da semne de oboseala sfoara

@revolt vezi ca ti-am postat un comentariu pe topicul de vanzari , m-ar cam interesa pe mine rotile :D
Off-road: HPI Baja 5sc SS 1:5
Losi 8ight-T 2.0 - 4WD Truggy
Traxxas Summit

On-road: HPI Mirco RS4 -4WD 1:18
Mini-Z
Tamya MR-03 Alfa Romeo Giulieta -2WD 1:10

Spektrum DX-3E
Spektrum DX-3S
0

#148 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 03 March 2015 - 01:52 PM

Vezi postareaSuperman, la 03 March 2015 - 10:58 AM, a spus:

soarece eplica-mi si mie ceva care e diferenta intre ambreiaju stock de hpi si cel sport?mai e alta diferenta in afara ca il cupleaza la 8000 rpm


materialul de frictiune (placile) e mai dur si arcul e mai "tare" ,spira mai groasa ....


Vezi postareaIce_2k, la 03 March 2015 - 11:03 AM, a spus:

cica ar fi putin mai strong si materialul, deci se toceste mai greu. Oricum, diferenta principala e turatia la care cupleaza, eu pentru asta l-am luat.


corect !


Vezi postareaSere4uall, la 03 March 2015 - 11:41 AM, a spus:

Misto ciocanul


confirm ! :good:
Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#149 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 04 March 2015 - 11:38 AM

Stiti cum se zice, when all else fails, use a bigger hammer :rofl:

In alta ordine de idei, am scos azi dracia la joaca si după aproximativ 90 de minute de alergat (in total, nu doar azi), sunt complet impresionat de modul în care evoluează dunerunner-ul. Transmisia avea frecare foarte mare la început, acum e mult-mult mai bine, masina merge pe liber pentru distanțe foarte lungi, frânele de asemenea s-au îmbunătățit dramatic (desi totusi cred că o să înlocuiesc arcul cu unul mai rigid) iar motorul incepe intr-adevar să isi dea drumul! Încă nu-i dau WOT, vreau să trec prin ~ 2L de combustibil înainte de a-i da tare dar chiar si-asa, utilizând gumele de strada pe asfalt, face drift-uri intr-o veselie, imediat cum prinde cea mai mică urmă de murdărie sub roti face donuts, i love it :yahoo:

Partea negativa de azi, puteti vedea mai jos costul prostiei. Folosesc o bucată de șervețel în teava de evacuare pentru a tine mirosul de benzina cât mai jos posibil atunci când nu folosesc masina si azi, evident, am uitat să-l scot înainte de a o porni. A stat la relanti doar 2-3 secunde cu hartia acolo, dar se pare că a fost suficient pentru a rupe cuplajul de silicon al evacuarii :( Ca bonus, nu am observat problema (totul suna normal) și am mers așa timp de 25-30 de minute timp in care, evident, am umplut de ulei toata partea spate a masinii ...

https://www.dropbox.com/s/g791uhzu66g29pm/exhaust_boom.jpg?dl=1

Aceasta postare a fost editata de Ice_2k: 04 March 2015 - 11:40 AM

1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

#150 Useril este offline   Ice_2k 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 19-January 15

Postat 04 March 2015 - 03:17 PM

super, mersi. Toba noua n-as vrea s-o pun inca, voiam mai intai sa ma obisnuiesc cu masina asa cum e. O sa-ncerc momentan sa-l "carpesc", n-am de gand sa folosesc masina mai mult de 7-8 ore pana voi arunca toata evacuarea stock, deci poate ca solutie temporara o sa fie ok. Daca nu, o sa caut sa comand una din alta parte.
1/5 Redcat Rampage DuneRunner v3 32cc 4x4
:JetPro rear mount exhaust: :8000rpm clutch: :Walbro WT-1107 performance carb: :ADA Billet RC intake manifold: :HPI Baja dual-stage air filter on ShreadIndustries inclined stack: :FlySky FS-IT4 telemetry radio:
:Killer RC Super Bee kill switch: :Flywheel, air filter, pull start outerwears: :Shock covers: :5Ah DDM battery: :Voltwatch: :Custom in-the-box charger: :Tarmac busters on HPI rims: :HPI axle boots:
0

Arata acest topic


  • 25 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ultima »


Raspuns rapid

  

3 useri citesc topicul
0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro