Modelism - RHC Forum: Adeziv pentru suruburi - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

Adeziv pentru suruburi

#31 Useril este offline   casper20 

  • Lifetime Beginner
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3598
  • Inregistrat: 09-June 07
  • Gender:Male
  • Location:TG-MURES

Postat 14 February 2015 - 09:56 AM

Imbusuri de 1.5mm bune se gaseau in kit-urile multiplex, eu am vreo 3 bucati pe care le folosesc de ani de zile si nu am probleme cu ele.
Prabusirea este o aterizare necontrolata..................sau nu?

FPV is not a crime!

Hitec Optic 6 Spectra 35MHz sinteza
FrSky 2.4GHz modul
Easy Glider BL
FW 190 A8
P 51D Mustang
IAR 80
ME 163

Tel: 0741-931.767
0

#32 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 15 February 2015 - 11:40 PM

Vezi postareaYO2BTW, la 13 February 2015 - 02:48 PM, a spus:

Cum desfaci un surub cu adeziv ?


Adrian - YO2BTW



Il incerci cu imbusul aferent,daca se desface si merge greu desfiletezi 4-5 filete apoi infiletezi 1 filet si tot asa ca sa rupi pelicula si sa nu avariezi filetul .....daca e intepenit bine de tot si nu merge ii dai cald cam 5- 8 secunde(exista autogen miniatura de 7-8cm lungime care se incarca cu gaz de bricheta-util si in alte aplicatii de modelism/electronica)....nu tii caldura mult ca risti sa-l decalasti si la destrangere poate ceda capul si ai pus-o.....oricum dupa un "episod" de caldura arunci surubul respectiv(nu mai prezinta siguranta si risti ca la o alta destrangere sa i se rupa capul si restul sa ramana in orificiul filetat)!
Pentru unele tipuri de imbinari mai delicate recomand surub+saiba grover+saiba plata in loc de threadlock sau threadlock light-mediu .....ala hard e problematic rau la desfiletare daca este aplicat mult la infiletare....se gasesc suruburi cu saiba grover si cea plata incorporate(nedetasabile) , incercati-le cu incredere !

Aceasta postare a fost editata de soarece: 15 February 2015 - 11:44 PM

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#33 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 24 February 2015 - 09:56 PM

Citeaza

Cele de la ALIGN cum sunt considerate ?


Va salut

Am folosit de cateva ori inbusurile de la Align ( pentru test ) si pot spune ca sunt OK pentru heli medii si mici ( pentru montat un kit si cateva reparatii )



Citeaza

Acum ai inteles la ce sunt buni prietenii: pentru ca sa te bage la cheltuieli...



Ce mare adevar !

Un amic din Bucuresti m-a tentat cu Hudy prin 2008-2009, si de atunci sunt preferatele mele. De la Amain.com
Excelente, calitatea se vede in timp la 1,5 si 2

0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro