Modelism - RHC Forum: Vand HK 450 PRO V2 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Vand HK 450 PRO V2 450 lei

#1 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 03 February 2015 - 03:18 PM

Vreau sa trec la clasa 500 asa ca asta trebuie sa plece.Echipare : kit motor esc servo platou 3 buc servo coada gyro.
Cam asa am zburat eu cu el :
https://www.youtube....eature=youtu.be
In film e alt heli.Practic ce e in film s-a facut flybarless si cu capul din film s-a construit alt heli,cel care e acum la vanzare.Deci primit heli nou nout(toata electronica e noua si e cea din linkuri,ce zbor acum e 100% identic).Nu a avut niciun crash si are doar un zbor de reglaj.
Daca este nevoie il mai zbor odata pe cel care este la vanzare.

De noua configuratia asta costa vreo 130$=530lei(fara transport).Eu il dau cu 450 lei,gata de zbor(pentru cei care au frsky dau si un receptor in 6ch pentru el cu telemetrie pentru inca 80lei,daca aveti taranis va trimit modelul pe statie cu totul).De mentionat ca actualmente cupola este crapata intr-o parte pentru ca am incercat sa o latesc sa nu mai atinga in maingear.Se trimite asa cum e dar va voi trimite o cupola noua cand mai dau comanda de piese.Se poate folosi si asa cum este.

Pot sa mai dau si 3 baterii zippy compact 3s 2200mah 30c pentru 40lei/bucata.Se incarca perfect si au vreo 15-20 incarcari.

Contact pe PM/mess la ciprian_aero.

Aceasta postare a fost editata de Ciprian97: 03 February 2015 - 03:19 PM

0

#2 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 04 February 2015 - 01:21 AM

Si mai adaug inca un heli,asa ca sa iasa de`un 500 zdravan.Este vorba de (inca) un HK 450 pro v2 flybarless cu cap DFC si controler KDS ebar.Echiparea(servo motor esc lipo rx) este identica cu cel cu flybar.Cam asa zboara dihania:
https://www.youtube....h?v=k1z3QXarCVQ

Capul are vreo 10-15 zboruri iar ce e mai jos de cap are vreo 30-35 zboruri.Cumparatorul va primi ca piese de schimb,in plus si in aceiasi bani,tren de aterizare,main gear complet si cupola.Toate noi !

Pret...pai numai controlerul este 120$ si chiar isi merita banii.De noi ajungi la vreo 250$(fara piesele de schimb suplimentare si fara transport) adica 1000lei.Eu il dau cu 950 lei gata de zbor de orice fel.In banii astia pot oferi si receptor in 6 ch frsky si modelul pe statie(opentx).De mentinat iarasi cupola este crapata(cel mai junk plastic everhttp://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif) dar nu cupola il tine in aer.
Le scot pe ambele la o sedinta foto maine.
Contact (si) la 0751538090.

Aceasta postare a fost editata de Ciprian97: 04 February 2015 - 01:22 AM

0

#3 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 04 February 2015 - 10:22 PM

Pe cel flybar in actiune,atata cat mai stiu si eu sa zbor cu flybar ca m-a stricat de tot flb`ul:
https://www.youtube....eature=youtu.be
0

#4 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 10 February 2015 - 03:50 PM

Sa mai scadem putin preturile pentru ca nu le mai zbor deloc.
La cel cu flybar am reusit sa-i rup trenul si stabilizatorul vertical(ala din coada) la o autorotatie.Se poate lipi la loc pana vin piesele de schimb(un tren nou si stabilizator colorat inclus in pret).In rest nicio problema.350 lei cu electronica mentionata mai sus.Ofer bonus un cap aproape intreg(fara ax,linkuri de la swash la upper mixing arms si fara central hub care le-am dat separat).

La cel FBL,esc-ul se schimba cu unul de 40a(tot yep) se da fara controller,asa ca pretul coboara la 400 lei.Si astuia am reusit sa-i rup trenul dar ofer unul nou de indata ce ajunge in tara.

Suplimentar mai am urmatoarele piese de schimb:
-main gear complet(autorotation+main+one-way bearing) 2 bucati 10 lei bucata
-grommeti canopie 12 bucati 5 lei
-tren de aterizare 1 bucata 3 lei
-pale coada 3 lei
-esc yep de 40a 75 lei
-diverse piese care-mi mai raman de la clasa 450(vreo 2-3 axuri de DFC curele axuri coada linkuri plastic etc...)
Cine le ia pe ambele le las in 700 lei cu toate piesele de mai sus.De notat ca la cel cu flybar am pus 2 greutati care ori le lasati asa cum le-am pus eu si nu fac mare lucru ori le mutati langa paddle-uri si atunci aveti un heli mai lenes dar mai stabil.
Ambele elicoptere se vor livra in starea actuala si voi trimite piesele de schimb promise(tren/cupola) de indata ce au ajuns,undeva pe la 20 februarie anticipez sosirea.In rest nu au niciun defect.

Pentru cine are FRSKY se ofera si receptoarele de pe ele(D8R-II pe cel fbl si D6R-II pe cel cu flybar) pentru inca 70 lei.
Poze

Aceasta postare a fost editata de Ciprian97: 10 February 2015 - 03:50 PM

0

#5 Useril este offline   Alin32 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 410
  • Inregistrat: 26-February 14
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 10 February 2015 - 04:26 PM

ceau, dai escul yep 40a la 75 ron transport prin posta platit de tine ? daca da rog info .
0

#6 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 10 February 2015 - 06:05 PM

Nu,ala e pretul de achizitie fara transport direct din China.Din europa poti sa astepti si 2-3 luni sa ajunga.Deocamdata nici al meu nu este in tara asa ca....
0

#7 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 15 February 2015 - 09:34 PM

Au ajuns piesele de schimb deci modelele vor fi aduse la stare perfecta de zbor si se vor inlocui:
-la cel cu flybar trenul,canopy,stabilizator orizontal/vertical bonus o baterie turnigy 3s 20c 2200 in stare perfecta
-la cel FBL trenul,canopy,main-gear complet(cel vechi era putin cam oval dar am zburat fara probleme cu el).Are deja stabilizator vert/orizontl. verde-galbui,se vad foarte bine pe cer(nu ca alea negre de fabrica). bonus o baterie turnigy 60c 3s 2200 in stare perfecta
Optional cel FBL se poate da cu kbar negru pe el.In principiu este reglat de zbor cu kbar dar mai am putin de setat la ea.
Preturile raman la fel 350 pentru cel cu flybar(+capul aproape complet+lipo) si 400 pentru cel FBL(fara unitate+lipo).
Sunt dispus la negocieri pentru ca odata ce ajunge 550`le astea nu le voi mai zbura.
0

#8 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 22 February 2015 - 04:47 PM

UP.Cel cu flybar - 300 lei(heli+4servo+motor+esc+gyro cu toate piesele noi,2 zboruri de reglaj)+piese de schimb
Cel FBL- decat sa-l dau pe degeaba,mai bine-l zbor pana-i crapa palele in aer.
Nu mai negociez la pretul asta.

Aceasta postare a fost editata de Ciprian97: 22 February 2015 - 04:48 PM

0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro