Modelism - RHC Forum: Vama HobbyKing - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Vama HobbyKing

#1 Useril este offline   MartinAndrei 

  • Grup: Members
  • Postari: 0
  • Inregistrat: 17-January 15

Postat 19 January 2015 - 07:42 PM

Buna seara !



Sunt nou in domeniul modelismului si voiam sa va intreb daca in urma unei comenzi de pe siteul HobbyKing US Warehouse, se percepe vama pe pachet. Va multumesc !
0

#2 Useril este offline   NAVOMARIUS 

  • MARIUS
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4699
  • Inregistrat: 04-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:AEROMODELE

Postat 19 January 2015 - 07:51 PM

Depinde de la caz la caz...Daca nu este din Europa si la Posta unde primesti pachetul Vamesul este mai citit se poate sa platesti...
Tel 0740850863








Grea 6--POZE CET VEST
0

#3 Useril este offline   Klausf18 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 293
  • Inregistrat: 16-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-Drumul Taberei
  • Interests:Aeromodelism

Postat 19 January 2015 - 07:51 PM

De ce sa comanzi din US? Daca te loghezi cu datele complete si selectezi ca tara de origine Romania nici nu iti da ca disponibil depozitul US. Ar trebui sa comanzi din Olanda sau International adica china, singapore etc. Referitor la vama, din olanda nu te costa nimic dar din china cu posta romana teoretic platesti tva la valori mai mari de nu stiu cat, 20 de dolari dar eu nu am platit in ultima perioada nici la 37 de dolari.
SPEKTRUM DX8
CORSAIR
SUKHOI
0

#4 Useril este offline   MartinAndrei 

  • Grup: Members
  • Postari: 0
  • Inregistrat: 17-January 15

Postat 19 January 2015 - 08:47 PM

Vezi postareaKlausf18, la 19 January 2015 - 07:51 PM, a spus:

De ce sa comanzi din US? Daca te loghezi cu datele complete si selectezi ca tara de origine Romania nici nu iti da ca disponibil depozitul US. Ar trebui sa comanzi din Olanda sau International adica china, singapore etc. Referitor la vama, din olanda nu te costa nimic dar din china cu posta romana teoretic platesti tva la valori mai mari de nu stiu cat, 20 de dolari dar eu nu am platit in ultima perioada nici la 37 de dolari.


Faza e ca produsul pe EU Warehouse e pe BACK ORDER. Si nu stiu cat ar trebui sa astept dupa el. Ei ziceau in general intre 7 si 30 de zile dar nici aia nu e sigur. Pe US era valabil produsul dar mi-e frica sa nu-mi puna vama pe el.
0

#5 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 19 January 2015 - 08:50 PM

Nu poti aduce din HK US/UK.Pur si simplu nu-ti trimit ei.Degeaba te gandesti ce faci la vama daca nu ai ce ridica din ea.
0

#6 Useril este offline   MartinAndrei 

  • Grup: Members
  • Postari: 0
  • Inregistrat: 17-January 15

Postat 19 January 2015 - 09:45 PM

Vezi postareaCiprian97, la 19 January 2015 - 08:50 PM, a spus:

Nu poti aduce din HK US/UK.Pur si simplu nu-ti trimit ei.Degeaba te gandesti ce faci la vama daca nu ai ce ridica din ea.


Nu stiti care ar fi perioada de Back Order ? Ca la ei pe site nu gasesc info despre asta. Am inteles ca trimit din Olanda sau ceva de genul.
0

#7 Useril este offline   Parfenov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 737
  • Inregistrat: 25-July 13
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Aeromodelism

Postat 19 January 2015 - 09:50 PM

Nu este un timp exact . Depinde de produs si depinde de cate cereri are . Am vazut produse care reveneau in stock cam in 1 luna dar si produse care durau 3 luni .
Parfenov Razvan
0

#8 Useril este offline   Radubv 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 740
  • Inregistrat: 09-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Brasov
  • Interests:Aero-Auto RC.

Postat 20 January 2015 - 09:52 AM

Vezi postareaMartinAndrei, la 19 January 2015 - 09:45 PM, a spus:

Nu stiti care ar fi perioada de Back Order ? Ca la ei pe site nu gasesc info despre asta. Am inteles ca trimit din Olanda sau ceva de genul.

Eu am comandat pe Back Order in decembrie si acum astept pachetul. Trebuie sa iei in calcul pe langa vama si transportul care este pentru unele produse si de 3 ori mai mare daca le comanzi din International, fata de European. Ca si exemplu, pentru o statie rc auto, in EU aveam 15,65$ transport, iar din Intl aveam 59,90 transport. Inca nu sunt membru Platinum, poate cei care au mai multe comenzi au alte tarife la trasnport, nu stiu sa-ti zic. Informatia data de ei : BACKORDERS usually take no longer than 14 days. European Warehouse este in Olanda. Exista si UK si Russia Warehouse dar sunt doar pentru ei nu-ti vor trimite in Romania. Poti comanda doar din European (Olanda) sau International (Asia) Warehouse. Daca gresesc ceva, rog sa fiu corectat.
AUTO

HPI Trophy Truggy 4.6 2013 2.4GHZ Waterproof- nitro
HPI Blitz2 Flux - electric
FG Baja Buggy Sportsline - benzina

AERO

Align T-Rex 450 Pro V2 - Augusta electric
Align T-Rex 500L Dominator - electric
Align T-Rex 700E DFC - electric
Drake by Dululutu -electric
Easy Star II by Multiplex - electric
Phoenix 2400 - electric
Sbach 342 by FMS 1300mm - electric
DJI Mavic Pro
Realacc Real5 215MM FPV Racing Drone
|||Spektrum DX9|||
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro