Modelism - RHC Forum: ajutor - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

ajutor

#1 Useril este offline   davinci 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 345
  • Inregistrat: 18-December 11
  • Gender:Male
  • Location:craiova

Postat 28 December 2014 - 08:16 AM

de curand am cumparat o statie Turnigy TGY-i6, statia arata extraordinar, dar cred ca are o mica problema. Nu intotdeauna, dar cand cuplez bateria la hely servourile merg cu intreruperi. In momentul cand decuplez si iar refac circuitul, si astept sa se initializeze statia cu receptorul, totul este ok. CARE SA FIE PROBLEMA ???? MENTIONEZ CA NU INTOTDEAUNA MI SE INTAMPLA ACEASTA. AM ASTEPTAT SI MAI MULT DE 1 MINUT, DAR MAI FACE DIN CAND IN CAND ACELEASI PROBLEME. DECI SERVOURILE URCA SI COBOARA CU INTRERUPERI. VA MULTUMESC. VA UREZ LA TOTI MEMBRI FORUMULUI NOSTRU MULTA SANATATE SI IMPLINIREA TUTUROR DORINTELOR, IAR ANUL CARE VINE SA FIE CU MULT MAI BUN DECAT PRECEDENTUL. SARBATORI FERICITE SI UN CALDUROS LA MULTI ANI CU SANATATE P.S. LA MULTI ANI STIGANAS DE ZIUA SFANTULUI STEFAN, DAR SI LA TOTI STEFANI DE PE FORUM

Aceasta postare a fost editata de davinci: 28 December 2014 - 08:18 AM

0

#2 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 28 December 2014 - 10:09 AM

Zici ca se intrerupe miscarea servourilor...as suspecta in primul rand mecanica,vezi cu mana sa se miste lin si usor swash-ul pe toate directiile cat si sus-jos.Eu la al meu am gasit o mica aschie lasata pe main shaft,infim de mica dar imi bloca swash-ul si ma miram de ce nu pot creste pasul.Am eliminat-o cu smirghel iar acum e ok.

Apoi,daca mecanic e ok as suspecta legatura dintre receptor si statie,un fel de lock-out ? Ai alt modul/rx de testat?
Poti vedea output-ul de canale din statie?
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro