Modelism - RHC Forum: MAGNUM - TEPAR - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

MAGNUM - TEPAR http://www.rhcforum.ro/user/2346-magnum/

#31 Useril este offline   `dasa 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 349
  • Inregistrat: 14-March 12
  • Gender:Male
  • Location:Rm.Valcea
  • Interests:Auto
    Navo
    Robotica
    Arduino

Postat 28 December 2014 - 03:55 PM

Vezi postareaMAGNUM, la 28 December 2014 - 12:18 AM, a spus:

Ca de obicei te bagi fara sa stii de tine. Citeste postul sau reciteste pe litere.

Lasati fratilor certurile ca nu e capat de lume si pe mine ma injura unu ca i-am vandut un esc de aero si nu are revers,asta e nu e un capat de lume ca nu ai ridicat un colet dar nu te mai loa in gura cu comnean ca a pierdut timp,nervi,si bani cu tine

Aceasta postare a fost editata de `dasa: 28 December 2014 - 03:56 PM

0

#32 Useril este offline   comnean 

  • Jetinson
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 886
  • Inregistrat: 31-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Craiova
  • Interests:WHAT KIND OF MAN WOULD LIVE WHERE THERE IS NO DARING? I DON'T BELIVE IN TAKING FOOLISH CHANCES, BUT NOTHING CAN BE ACCOMPLISHED WITHOUT ANY CHANCE AT ALL.

Postat 28 December 2014 - 05:50 PM

Vezi postareacomnean, la 18 December 2014 - 07:50 PM, a spus:

Asa cum spune si titlul baiatul este deosebit la ... dat tepe! I-am trimis un combo de la Pulsar la tipla, BL plus regulator BL dupa ce a negociat pretul. Totul OK si omul parea grabit sa-l primeasca cat mai repede. Aaash, imi baga la doua saptamani un text incoerent cu o internare in spital. Pe perioada de internare tipul scria mesaje pe RHC de-acasa...
Mai mult , la telefon imi indruga o poveste cu coletul care a fost deja expediat inapoi catre mine. bat drumul la posta, fetele care ma cunosc verifica si imi spun ca pachetul este inca la oficiul postal de destinatie. La telefon individul era incoerent ! Feriti-va!
P.S. Nu m-am uitat pe lista de tepari unde dealtfel aparea pe o pozitie fruntasa si am luat teapa!
Sa-i fie de bine!

MC 24 Graupner ACT 2.4, mpx 3300 PROFI
SERIOUS THINKS THAT CAN FLY + A DREAM UNDERCONSTRUCTION
0

#33 Useril este offline   MAGNUM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 264
  • Inregistrat: 16-January 04
  • Gender:Male
  • Location:ARTAND
  • Interests:aeromodelism / navo

Postat 28 December 2014 - 06:04 PM

Credeam ca iti retragi cuvintele pe care mi le-ai adresat fara sa ma cunosti! ......
'' Dream as if you´ll live forever, live as if you´ll die today''
James Dean
0

#34 Useril este offline   comnean 

  • Jetinson
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 886
  • Inregistrat: 31-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Craiova
  • Interests:WHAT KIND OF MAN WOULD LIVE WHERE THERE IS NO DARING? I DON'T BELIVE IN TAKING FOOLISH CHANCES, BUT NOTHING CAN BE ACCOMPLISHED WITHOUT ANY CHANCE AT ALL.

Postat 28 December 2014 - 06:05 PM

Asa cum spune si titlul baiatul este deosebit la ... dat tepe! I-am trimis un combo de la Pulsar la tipla, BL plus regulator BL dupa ce a negociat pretul. Totul OK si omul parea grabit sa-l primeasca cat mai repede. Aaash, imi baga la doua saptamani un text incoerent cu o internare in spital. Pe perioada de internare tipul scria mesaje pe RHC de-acasa...
Mai mult , la telefon imi indruga o poveste cu coletul care a fost deja expediat inapoi catre mine. bat drumul la posta, fetele care ma cunosc verifica si imi spun ca pachetul este inca la oficiul postal de destinatie. La telefon individul era incoerent ! Feriti-va!
P.S. Nu m-am uitat pe lista de tepari unde dealtfel aparea pe o pozitie fruntasa si am luat teapa!
Sa-i fie de bine!
[/quote]

Dupa cum se poate vedea . pentru a respecta cererea lui MAGNUM am eliminat derapajul de limbaj si asta doar pentru faptul ca nu il cunosc si nici nu am inteles ceva din ceea ce indruga la telefon. E drept ca motivele pot fi multe si daca sunt de sanatate foarte rau.
In schimb asta nu schimba cu nimic faptul ca am luat teapa!
Rugaminte pentru ceilalti colegi de fourum : va rog nu puneti gaz pe foc chiar daca ati avut aceeasi experienta cu MAGNUM. Nu este cazul, nu este un loc de rafuiala si nu doresc ca postarea mea sa devina un loc colectiv de dat cu pietre. Dupa parerea mea colegii de forum vor mai decide in ce conditii mai fac tranzactii cu acest user.
Hai, La multi ani si numa' bine!
P.S. Mia citeste odata si inceteaza sa te victimizezi!

Aceasta postare a fost editata de comnean: 28 December 2014 - 06:06 PM

MC 24 Graupner ACT 2.4, mpx 3300 PROFI
SERIOUS THINKS THAT CAN FLY + A DREAM UNDERCONSTRUCTION
0

#35 Useril este offline   ERASER 

  • Vintage
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2217
  • Inregistrat: 23-March 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Drumul Taberei
  • Interests:F3A , veliere

Postat 11 December 2015 - 10:58 AM

Salutare !

Ma vad nevoit sa scriu si eu aici. Gresala mea a fost ca nu am cautat in subiectul de "feedback" inainte de a fi interactionat cu Magnum = Catalin Dinita.

La insistentele lui am descompletat setul Trainer + Statie pentru a-i vinde statia FC-18 , insistand cu o poveste cum ca in trecut a avut una identica dar din gresala a trecut cu masina peste ea cand a plecat de la camp. Am convenit asupra pretului si am expediat-o pe 6 noiembrie, ramburs.

In jurul datei de 12 noiembrie vorbesc cu el la telefon si imi spune ca a primit pachetul si ca totul este ok.

In jurul datei de 20 noiembrie, intr-o mustrare de constiinta ma suna sa imi spuna ca nu a ridicat statia de la posta si ca pachetul se va intoarce inapoi. Adauga ca momentan este internat la spital dar sa stau linistit ca imi transfera in cont suma care trebuie, in zilele urmatoare, imediat ce va iesi. Statia s-a intors iar plimbatul ei m-a costat 34 RON.

Induiosat de povestea lui Magnum cu spitalul, am convenit sa impartim costurile returului (adica sa suport eu 1/2 desi nu aveam nici o vina). De atunci am vorbit cu el la telefon de 3 ori, de fiecare data spunandu-mi ca acum transfera banii. Luni, cand am vorbit ultima data i-am propus sa renunte la tranzactie si sa suporte o parte din cheltuielile de expeditie, daca nu se poate tine de cuvant si sa finalizam tranzactia. Din nou a spus ca imi transfera banii. Azi este vineri si in total au trecut 3 saptamani de cand m-am pomenit cu pachetul returnat...

Cred ca este cazul sa incheiem orice fel de interactiune cu acest membru FOARTE NESERIOS.

Aceasta postare a fost editata de ERASER: 11 December 2015 - 10:59 AM

Future is electric, but I belong to the past...
TEL. 0726.191.725
0

#36 Useril este offline   MAGNUM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 264
  • Inregistrat: 16-January 04
  • Gender:Male
  • Location:ARTAND
  • Interests:aeromodelism / navo

Postat 11 December 2015 - 12:04 PM

Daca tot eu sint tepar, spune la oameni si povestea despre motorul MVVS de la tine!!! Motor in stare buna, dar ai uitat sa spui ca e " luat la pila" galeria de evacuare! Am fost de acord sa imi dai banii inapoi - 100 de roni " taxa" ....
Spune si ca ieri sau azi ne am inteles ca iti pun banii!!
Cind mai sunat eram la banca! Dar acum anulez depunerea!

Multumesc.:)
Cu stima
'' Dream as if you´ll live forever, live as if you´ll die today''
James Dean
0

#37 Useril este offline   MAGNUM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 264
  • Inregistrat: 16-January 04
  • Gender:Male
  • Location:ARTAND
  • Interests:aeromodelism / navo

Postat 11 December 2015 - 12:18 PM

Daca asta e teapa, ca nu am luatla timp, pachetul! Cum se numeste ce ai facut tu cum se numeste? Luam un motor in perfecta stare, dar"pilit" .....se numeste omisiune sau am uitat sa iti spun! La alti le-ar fi convenit sa aibe asa ceva fara sa ii zici inainte?

Asa ca........
'' Dream as if you´ll live forever, live as if you´ll die today''
James Dean
0

#38 Useril este offline   MAGNUM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 264
  • Inregistrat: 16-January 04
  • Gender:Male
  • Location:ARTAND
  • Interests:aeromodelism / navo

Postat 11 December 2015 - 01:27 PM

Bine ca mi-am adus aminte...
La " combinatia" cu motorul MVVS,tunat by Eraser, am suportat transportul eu! Deci din cei 100 roni lasati ca daune morale pt tine, scazi cheltuiala cu statia 70 ron si imi trimiti 30 roni inapoi! Daca tot scriem din putul gindirii....
Deci tu imi esti dator 30 roni!
'' Dream as if you´ll live forever, live as if you´ll die today''
James Dean
0

#39 Useril este offline   MAGNUM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 264
  • Inregistrat: 16-January 04
  • Gender:Male
  • Location:ARTAND
  • Interests:aeromodelism / navo

Postat 12 December 2015 - 12:35 AM

Domnule Eraser, am cumparat mai demult niste elici din lemn, cica noi ....
Cind le-am verificat aveau urme de la saibe si piulita de stringere.....
Asta cum se numeste ? Noi sau folosite putin.....Asta de ce nu spui?
Deci nu mai vorbi de corectitudine!
Apropo, este careva pe aici care ar
cumpara un motor "tunat" cu pila?

Hai ca mai sint si altii ....
'' Dream as if you´ll live forever, live as if you´ll die today''
James Dean
0

#40 Useril este offline   ERASER 

  • Vintage
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2217
  • Inregistrat: 23-March 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Drumul Taberei
  • Interests:F3A , veliere

Postat 13 December 2015 - 12:39 PM

Trebuie sa aduc niste clarificari aici, deoarece dl. Magnum depaseste pragul bunului simt si induce lumea in eroare:

Nu ai fost la banca vineri dimineata si nu ai facut nici o depunere. Am verificat contul si nu exista activitate in perioada respectiva, deci fabulezi aiurea din oftica!

1. Nu ai cumparat niciodata elici din lemn de la mine. Am istoricul tranzactiilor cu tine in casuta de mesagerie.

2. In decembrie 2014 ai cumparat 13 roti de aero + o bechie SIG cu directie si suspensie pentru Piper la pretul de 175 RON. Din acel set faceau parte 2 roti Kavan gonflabile noi + bechia SIG noua -> luate de la Phoenix din magazin cu un an in urma la pretul de 189 RON, 2 roti Aeronaut gonflabile 80 mm montate dar nezburate -> luate de la Wabo prin 2007 cu aproximativ 45 RON si 9 roti folosite de diverse dimensiuni si marci.

Citeaza

Uite, 175 RON = toate rotile + bechia si platesc eu posta. Mai mult nu pot lasa, rotile Kavan + bechia costa la Phoenix aproape 190 RON. Practic, restul le ai bonus.

Lasa-mi adresa si un numar de telefon si maine ti le pun la posta.

Numai bine,
Matei


3. Chestiunea cu motorul: aveai la dispozitie motorul MVVS 15 cmc identic, nou in cutie, pus la vanzare de membrul CMB90 in aceeasi perioada dar la un pret mult mai mare de 790 RON care oricum reprezenta cam 90% din pretul de magazin fara sa mai punem la socoteala coletaria internationala. Pe de alta parte, tu ai preferat ceva mai ieftin dar sa ai aceeasi calitate MVVS. Eu la 500 RON vindeam un motor MVVS luat de nou si tunat special pentru F3A si cu o gramada de accesorii, cu evacuarea luata la pila in scopul imbunatatirii transferului de gaze si al lucrului cu rezonatorul Graupner, nou (44 Euro la Schweighofer), pe care il dadeam cu motorul. In plus, motorul avea instalat carburator special Perry ( aprox. 40$ pe Tower) si pompa Perry pe backplate ( de la un PDP ) atasata cu mici modificari la pila, mai inestetic dar tehnic ok. Tu doreai motorul pentru o macheta de AN-2 si ti-am spus inainte de a-l cumpara ca iti trebuie un motor in 4 timpi de 20 - 26 cmc sau un benzinar, nicidecum un 2 timpi de 15 cmc cu evacuarea prin spate. Ma rog, decizia ta. Te-ai lamurit tu cum sta treaba si cum vine pe model dupa ce ai primit pachetul si apoi ai cautat motiv sa il returnezi.

Citeaza

Salutare!

Am facut pachetul. Acesta contine:
- motor cu carburator si pompa Perry
- backplate original daca vrei sa renunti vreodata la pompa
- bujie OS #8 instalata pe motor
- bujie MVVS in ambalajul ei
- evacuare flexibila
- evacuare rigida
- rezonatorul Graupner pentru F3A (cu surdina incorporata)
- motorul fara chiulasa, pentru piese (set cilindru-piston impecabil, rulmenti, ax etc)
- bonus elice 13x10 lemn - nezburata
- bonus roata Kavan 50mm , roata Kavan 56mm - folosite

Motorul este rodat, compresia este incredibila.

La rodaj eu am folosit Tornado cu 5% nitro. Motoarele MVVS in general sunt gandite pentru nitro 0 - 5%.

Astept unda verde ca sa expediez coletul.

Numai bine,
Matei

Aceasta postare a fost editata de ERASER: 13 December 2015 - 12:44 PM

Future is electric, but I belong to the past...
TEL. 0726.191.725
0

#41 Useril este offline   ERASER 

  • Vintage
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2217
  • Inregistrat: 23-March 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Drumul Taberei
  • Interests:F3A , veliere

Postat 13 December 2015 - 01:31 PM

Personal, consider incheiat subiectul. Nu am intentia de a mai tranzactiona ceva vreodata cu utilizatorul MAGNUM, probelemele acestuia de sanatate si efectele lor nu ma privesc dar nu ar fi trebuit sa se interpuna in tranzactii. Nu spun ca altii sa nu o faca, dar sa fie foarte precauti si de preferat fara coletarie, banci etc, ci in mod direct pe principiul vazut-placut-platit.
Future is electric, but I belong to the past...
TEL. 0726.191.725
0

#42 Useril este offline   Kitty 

  • RC Addict
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4563
  • Inregistrat: 11-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca
  • Interests:RC,Cars.....

Postat 14 December 2015 - 12:17 AM

http://www.rhcforum....agnum-mincinos/

Ca o parere obiectiva,userul MAGNUM,daca ai primit teapa de la userul ERASER,trebuia scris la momentul respectiv.Nu ai scris,deci se intelege ca erai multumit cu ce ai primit.Daca vrei sa dezgropi mortii,poate il gasesti si pe Decebal.Cel mai important lucru e sa iti recunosti gresala decat sa minti.Ca azi,ca maine,ca poimaine......nu e o rusine sa nu ai bani in Romania,asta e situatia,dar e mare rusinea sa minti un om in fata si mai ales pt o suma mizera de 34 lei.Prin celalat topic,vad ca ceri si altuia socoteala de unde are marfa....ii fii ceva aripa ascunsa a DNA-ului si vrei sa prinzi pe careva cu mata in sac?Oare lumea te intreaba de unde ai tu bani? :blink:
Un singur lucru pt admini,dupa atatea fapte "bune" ale userului respectiv,inca mai are acces pe forum.Stau si ma intreb de ce merge tara prost,cand ne complacem in acest lucru :blink:

Axial SCX10.3
Absima Sherpa
Axial Base Camp
0

#43 Useril este offline   MAGNUM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 264
  • Inregistrat: 16-January 04
  • Gender:Male
  • Location:ARTAND
  • Interests:aeromodelism / navo

Postat 14 December 2015 - 04:45 AM

Si acum imi aduc aminte cum imi scriai pe privat sa nu uit sa iti scriu feedback pozitiv.....:) de parca nu puteai dormi de feedback-ul meu!
.......de fapt....de ce raspund ....
Asta asa ca nu l-am gasit pe Decebal.....
Cauta in istoric!

Aceasta postare a fost editata de MAGNUM: 14 December 2015 - 04:48 AM

'' Dream as if you´ll live forever, live as if you´ll die today''
James Dean
0

#44 Useril este offline   Teo-Costin 

  • T.C.I.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1399
  • Inregistrat: 13-June 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI-Tineretului

Postat 14 December 2015 - 09:46 AM

Draga domnule MAGNUM haide nu cauta aiurea dupa Decebal ca nu o sa-l gasesti ..... tind sa cred ca ceva adevar exista in ce spun ceilalti mai ales dupa ce stiu ce am patit cu KIT-ul de Cessna (cum am pierdut eu un potential client din cauza ta) dar nu detaliez NIMIC, lasa asa cum a cazut si sa-ti dea DUMNEZEU multa multa sanatate si recuperare si SARBATORI FERICITE.
Take the first step in faith. You don't have to see the whole staircase, just take the first step.
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro