Modelism - RHC Forum: caut sine Mehano - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

caut sine Mehano

#1 Useril este offline   yesyesyesyo 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 20-November 14

Postat 02 December 2014 - 04:01 PM

Va salut,

De curand am cumparat pentru fi-miu un set de trenulet si sine Mehano, pentru Mos Craciun, (Alpine Special) si ma gandesc sa mai fac rost de niste sine in plus, pentru a-i mari traseul.
Din ce am cautat eu pe net, componentele Mehano nu sunt prea populare, cum sunt Piko de exemplu.
Ma puteti ajuta cu informatii, unde sau caut, de unde sa cumpar?
Am gasit intr-un singur loc, sine drepte, cu 6 lei bucata, dar sincer mi se pare prea mult. Am mai vazut ca exista un set de sine, Mehano F097, dar nu se gaseste pe nicaieri.

Multumesc!
0

#2 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 04 December 2014 - 09:06 AM

Exista clipsuri de adaptare Mehano la Piko dar si astea costa cca. 13 lei 6 bucati, ce iti ajung la 3 inadiri. Trenuletele sunt scumpe, insa nu trebuia sa te incurci cu un brand mort sau in coma. Daca copilul e mic, eu zic sa-l lasi pe asta asa, sa se bucure de el ca oricum o sa se strice. Trenuletele nu prea sunt pentru copii decat sa fie privite. :) Daca o sa va "aprindeti" mai tare, cu timpul treceti pe branduri ce au viitor. Nu trebuie sa achizitionati totul de odata ci incetul cu incetul, la fiecare salariu mai luati ceva. Atentie si la spatiu: H0 e mai mare si mai aratos ca N dar ocupa o suprafata de 4 ori mai mare.

Pretul ala de 6 lei e prea bun, e drept ca nu stiu lungimea. La alte marci sinele sunt mult mai scumpe.





0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro