Modelism - RHC Forum: Aeromodel zbor liber ARA download - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Aeromodel zbor liber ARA download

#1 Useril este offline   wabo1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1548
  • Inregistrat: 04-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Bistrita

Postat 29 October 2014 - 03:00 PM

Revista germana FMT are pe site un plan de aeromodel gratuit pentru download numit "ARA".
Se potriveste perfect pentru promovarea hobbyuluil de aeromodelism, construit din materiale moderne, depron si tije de fibra de sticla sau carbon..
Link:

https://www.vth.de/f...ara-aus-depron/
Walter Born
rhc@born.ro
0

#2 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 29 October 2014 - 04:42 PM

Are silueta si culorile per-fect-te pentru sigla !
Puneti-l ca fundal pentru textul ARA pe albastru si suntem rezolvati, multumesc Wabo !

https://www.vth.de/typo3temp/GB/effaf0763c.png

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 29 October 2014 - 04:43 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#3 Useril este offline   xorg 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1349
  • Inregistrat: 16-February 03

Postat 29 October 2014 - 08:38 PM

Sper ca are mai mult de 1Kg.
0

#4 Useril este offline   popad 

  • Aeromodelist
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1810
  • Inregistrat: 05-February 09
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Interests:Planoare RC

Postat 30 October 2014 - 07:36 AM

Personal, as fi preferat ... o parasuta "DLG" :)

Fisier atasat  parasutaDLG.jpg (104.05K)
Number of downloads: 20



Constructie proprie, si are 68 de grame.
Aterizari fericite !

PopaD
0

#5 Useril este offline   wabo1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1548
  • Inregistrat: 04-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Bistrita

Postat 30 October 2014 - 08:57 AM

Se pare ca nu este pozibil nici se pui un link catre ceva util pentru mobilizarea tineretului catre aeromodelism fara se apara cineva care se crede in pericol la imagina lui de aeromodelist "serios". Ati uitat si de unde incepe modelismul sau de unde ati inceput voi cu zborul?
Walter Born
rhc@born.ro
0

#6 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 30 October 2014 - 09:27 AM

Intrebarea este daca tinerii de azi mai sunt capabili sa invete gradual genul calugar chinez care pune pe tanarul ucenic sa mature un an de zile inainte de a ii preda primele lectii... si sa inceapa cu Kleine UHU zbor liber, care ar fi dupa mine obligatoriu in loc de EZ*...
... cu picioarele pe pamant ...
0

#7 Useril este offline   xorg 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1349
  • Inregistrat: 16-February 03

Postat 30 October 2014 - 10:06 AM

Vezi postareawabo1, la 30 October 2014 - 08:57 AM, a spus:

Se pare ca nu este pozibil nici se pui un link catre ceva util pentru mobilizarea tineretului catre aeromodelism fara se apara cineva care se crede in pericol la imagina lui de aeromodelist "serios". Ati uitat si de unde incepe modelismul sau de unde ati inceput voi cu zborul?


Ar fi cam daunatoare asociatiei legatura de imagine cu modele conforme odiosului ordin. Haideti sa nu uitam pt. ce si cum a fost infiintata asociatia asta.
0

#8 Useril este offline   wabo1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1548
  • Inregistrat: 04-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Bistrita

Postat 30 October 2014 - 12:19 PM

Adica ARA nu trebuie se promoveze aeromodelismul in larg ci doar se apere status quo a celor care o practica de ani de zile? Sau aeromodele de zbor liber nu sint aeromodele sau tot ce zboara sub 1kg nu este aeromodel din cauza unul OG tampit 8/2014 care este si valabil astazi?

Mi se pare lafel de gresit ca si idea de a nu spune nimic contra Islam, doar ca nu se enerveze "astea".

Atunci probabil credeti si actiunea la Cora la Cluj dauneaza modelismul pentru ca largeste grupul de omeni care stiu despre aeromodelism.

I principiu idea mea era se va arat coincidenta de denumire ARA cu un aeromodel. Nimic mai mult. Din asta deja se interpreteaza idea de subminarea "aeromodelismului adevarat".
Walter Born
rhc@born.ro
0

#9 Useril este offline   xorg 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1349
  • Inregistrat: 16-February 03

Postat 04 November 2014 - 12:11 PM

Trecand peste nefericita coincidenta de nume, ma tem ca odata cu promovarea catre publicul larg a aeromodelismului prin modele sub 1Kg si conforme ordinului 8, ajungem inevitabil sa promovam inclusiv decidentilor din M.T. aceasta idee deformata despre hobbyul nostru. Sa nu uitam ca cei din MT au confundat deja aeromodelele cu avionasele raionului de jucarii din supermarket, atunci cand au apreciat ca fiind suficienta greutatea de 1Kg? Sunt absolut convins ca in fapt nici dvs. nu doriti ca aeromodelismul sa fie perceput de publicul larg si mai ales de catre decidentii din M.T. prin intermediul acestor modele. In opinia personala aeromodelismul trebuie promovat in larg asa cum este el, incluzand in majoritate modelele RC de peste 1Kg aflate acum in ilegalitate. Prin promovarea acestui hobby ca fiind practicabil cu modele conforme ordinului, nu facem altceva decat sa indepartam ARA de la scopurile propuse.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro