Modelism - RHC Forum: "Zboară puiule, zboară !" La Bacău - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 11 Pagini +
  • « Prima
  • 9
  • 10
  • 11
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

"Zboară puiule, zboară !" La Bacău

#301 Useril este offline   bogdan_bacau 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 778
  • Inregistrat: 23-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacau

Postat 25 April 2015 - 03:04 PM

Astazi ...un zbor frumos...toata gasca...am iesit cu totii la zbor😂😂😂😂 Adica eu !!! Ca restu (unii) nu au masina ...E grav nene..😂😂😂😂 ce sa mai...https://youtu.be/7CNXEVvIRkw

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: rps20150425_155422.jpg

0

#302 Useril este offline   cosmin xair 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 251
  • Inregistrat: 22-November 14
  • Gender:Male
  • Location:BACAU
  • Interests:Distractie

Postat 25 April 2015 - 11:10 PM

Vezi postareabogdan_bacau, la 25 April 2015 - 03:04 PM, a spus:

Astazi ...un zbor frumos...toata gasca...am iesit cu totii la zbor😂😂😂😂 Adica eu !!! Ca restu (unii) nu au masina ...E grav nene..😂😂😂😂 ce sa mai...https://youtu.be/7CNXEVvIRkw


Daca n-ai citit ziaru' ,au mai zburat si "alti" cu YAK 54 ,PITTS,EXPLOSION 3D,EXTREME, Noname AL MEUU la Gheraiesti, nene :D .aproape jumatate de flotila.
EEE, se rezolva si cu masina , no problem si mai specifica si tu care este TOATA GASCA... <_<
0

#303 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 26 April 2015 - 01:11 AM

Aşadar, ieri (că s-a făcut azi) nu am apucat să postez. :pardon: Nimeni nu-i perfect.
Cosmine, ţine caii în curte. Lasă "personalităţile" cu maşină, avion şi alte alea să se laude că zboară singur pentru că nu e în stare să se integreze într-un colectiv.

Astea fiind spuse, mulţumim domnului Rusu pentru că ne-a pus la dispoziţie mijlocul de transport.
S-a ieşit la zbor cu aproape juma' de flotilă. :rolleyes:
Zburăcioşi: Dănuţ cu Yak 54 3D şi Quad-ul NOVA; Io cu Pitts şi cu restul ... :pardon: :D ; Cosmin cu Noname şi cu ... restul; Iulian cu Explosion. În "culise" doamna Carmen (soţia lui Dănuţ) şi Alex prietenul lui Iulian.
Am început ziua cu Zborul unui Pitts pe care l-am scos de la vânzare şi bine am făcut. De atâta stat degeaba are nişte torsiuni. S-a comportat bine, dar mai are nevoie de nişte cosmetizări. Din această cauză l-am zburat numai eu. Dănuţ ne-a distrat cu Yak-ul, pe noi şi pe nişte câmpeni care stăteau la umbra unei umbrele ceva mai încolo pe câmp, după care a luat Quad-ul de la NOVA şi ne-a pus să facem cu mâna. Oare avea camera instalată, sau am făcut degeaba semne. Între timp juniorul Cosmin a zburat cu motoplanorul Noname care se comportă excelent după ultimele modificări. Acum răspunde mai bine şi mai repede la comenzi. A mai zburat şi Xtreme pe final şi bineînţeles Explosion. Iulian a zburat doar Explosion (doi acumulatori) şi începe să-şi reintre în mână.
Cam asta a fost şi veţi vedea şi în videoclip. Sper să vă placă muzica.

http://youtu.be/2eHoSu5vVAI

P.S. Sperăm să ieşim şi azi la zbor. :rolleyes:
URA şi la zbor fofezelor !
0

#304 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 26 April 2015 - 01:22 AM

Să nu uit. Avem o problemă. Sper ca cei în cauză să citească şi să păstreze disciplina. Ieri, când am anunţat, ca de obicei, Turnul de Control, despre activitatea noastră, am fost informat că mai este cineva care îi anunţă că zboară folosind numele clubului.
Îi avertizez pe cei care fac asta că nu e frumos, mai ales că nici nu ştiu să comunice ce anume urmează să se desfăşoare. Noi zburăm cu aeromodele, nu cu avioane, sau planoare. Nu oprim pe nimeni să zboare şi să se bucure de aeromodelism, indiferent că sunt legitimaţi, sau nu, dar îi rugăm insistent să păstreze disciplina obligatorie.
Cine nu cunoaşte la ce se referă această disciplină, poate să ne contacteze.
Nu avem nevoie de evenimente în zonă pentru că cineva îşi închipuie că este infailibil. Nu există aşa ceva.
URA şi la zbor fofezelor !
0

#305 Useril este offline   bogdan_bacau 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 778
  • Inregistrat: 23-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacau

Postat 26 April 2015 - 09:02 AM

Vezi postareacosmin xair, la 25 April 2015 - 11:10 PM, a spus:

Daca n-ai citit ziaru' ,au mai zburat si "alti" cu YAK 54 ,PITTS,EXPLOSION 3D,EXTREME, Noname AL MEUU la Gheraiesti, nene :D .aproape jumatate de flotila.
EEE, se rezolva si cu masina , no problem si mai specifica si tu care este TOATA GASCA... <_<

Mai prietene...Sau cum sa iti zic...In primul rand ..vorbeste politicos..ca nu suntem de aceiasi varsta.2 "Gasaca" mai sunt si alti aeromodelisti..inafara pe care ii cunosti tu.Eu mu am facut referire la voi.
0

#306 Useril este offline   bogdan_bacau 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 778
  • Inregistrat: 23-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacau

Postat 26 April 2015 - 09:07 AM

Vezi postareaViP_Eol, la 26 April 2015 - 01:11 AM, a spus:

Aşadar, ieri (că s-a făcut azi) nu am apucat să postez. :pardon: Nimeni nu-i perfect.
Cosmine, ţine caii în curte. Lasă "personalităţile" cu maşină, avion şi alte alea să se laude că zboară singur pentru că nu e în stare să se integreze într-un colectiv.

Astea fiind spuse, mulţumim domnului Rusu pentru că ne-a pus la dispoziţie mijlocul de transport.
S-a ieşit la zbor cu aproape juma' de flotilă. :rolleyes:
Zburăcioşi: Dănuţ cu Yak 54 3D şi Quad-ul NOVA; Io cu Pitts şi cu restul ... :pardon: :D ; Cosmin cu Noname şi cu ... restul; Iulian cu Explosion. În "culise" doamna Carmen (soţia lui Dănuţ) şi Alex prietenul lui Iulian.
Am început ziua cu Zborul unui Pitts pe care l-am scos de la vânzare şi bine am făcut. De atâta stat degeaba are nişte torsiuni. S-a comportat bine, dar mai are nevoie de nişte cosmetizări. Din această cauză l-am zburat numai eu. Dănuţ ne-a distrat cu Yak-ul, pe noi şi pe nişte câmpeni care stăteau la umbra unei umbrele ceva mai încolo pe câmp, după care a luat Quad-ul de la NOVA şi ne-a pus să facem cu mâna. Oare avea camera instalată, sau am făcut degeaba semne. Între timp juniorul Cosmin a zburat cu motoplanorul Noname care se comportă excelent după ultimele modificări. Acum răspunde mai bine şi mai repede la comenzi. A mai zburat şi Xtreme pe final şi bineînţeles Explosion. Iulian a zburat doar Explosion (doi acumulatori) şi începe să-şi reintre în mână.
Cam asta a fost şi veţi vedea şi în videoclip. Sper să vă placă muzica.

http://youtu.be/2eHoSu5vVAI

P.S. Sperăm să ieşim şi azi la zbor. :rolleyes:

Apropo...daca faci referire la mine...eu nu ma laud..si nici nu zbor singur..asta e parerea ta.Cat despre "integritate" m-am integrat unde trebuie.Si tot referire la mine...nu vorbeste nimeni cu turnul...si nici nu cunosc pe cineva pe care sa o faca,asta cel putin asa stiu.
0

#307 Useril este offline   dan 73 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1513
  • Inregistrat: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Interests:Aeromodelism

Postat 26 April 2015 - 09:45 AM

Ieri a fost o zi buna de zbor.Sper sa iesim si astazi.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_00691.JPG
  • Imagine atasata: IMG_00681.JPG
  • Imagine atasata: IMG_00671.JPG
  • Imagine atasata: IMG_00661.JPG
  • Imagine atasata: IMG_00621.JPG

0

#308 Useril este offline   dan 73 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1513
  • Inregistrat: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Interests:Aeromodelism

Postat 26 April 2015 - 09:50 AM

Si un mic filmulet.
https://www.youtube....h?v=aHANJppvGV4

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_00651.JPG
  • Imagine atasata: IMG_00631.JPG
  • Imagine atasata: IMG_00592.JPG

0

#309 Useril este offline   rotax 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 109
  • Inregistrat: 15-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Interests:zbor 1-1,aeromodelism

Postat 26 April 2015 - 10:06 AM

Salut.pe la ce ora si unde ?
0

#310 Useril este offline   ViP_Eol 

  • ROU 004
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2414
  • Inregistrat: 12-April 13
  • Gender:Male
  • Location:Bacău
  • Interests:Zbor.

Postat 26 April 2015 - 07:44 PM

De comun acord cu ceilalţi băieţi s-a luat hotărârea să închidem subiectul de faţă.
E drept că l-am aglomerat şi cu construcţii şi cu altele care nu sunt legate strict de activitatea de zbor. Mea Culpa. :rolleyes:
Al doilea motiv este că s-au strâns prea multe greşeli gramaticale. E grea limba română. Afurisita.

Rugăm un moderator să închidă acest subiect.

Mulţumim frumos. :rolleyes:
URA şi la zbor fofezelor !
0

Arata acest topic


  • 11 Pagini +
  • « Prima
  • 9
  • 10
  • 11
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro