Modelism - RHC Forum: Problema APM - Bad Gyro Healt + eroare terminal - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Problema APM - Bad Gyro Healt + eroare terminal

#1 Useril este offline   alexpavel 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 36
  • Inregistrat: 23-April 14

Postat 05 February 2015 - 10:50 AM

Buna ziua,

AM o problema cu APM 2.5, nu l-am mai folosit de mult si i-am uploadat un nou firmware acum prin mission planner.

La inceput imi aparea eroarea Bad Gyro Health, i-am dat reset de la butonul lui, nu imi mai apare, dar cand intru pe terminal imi apar niste caractere ciudate ca in imaginea de mai jos.

Ce ar trebui sa fac? Caut alt firmware? As dori sa resetez si complet APM, din aceasta cauza vreau sa intru in temrinal.


Multumesc anticipat.

Aceasta postare a fost editata de alexpavel: 05 February 2015 - 10:54 AM

0

#2 Useril este offline   mysku82 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 39
  • Inregistrat: 15-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Bismark , PC , Network , Elecronica , and other

Postat 05 February 2015 - 12:08 PM

Salut,
In mare parte "Bad Gyro Health" am intalnit daca sa busit stab. 3.3v, verifica la mufa de i2c ce tensiune daca ai 3.3v.
Daca ai facut upgrade acum , l-ai actualizat la ultimul software AC 3.2, care la apm a fost eliminat terminalul din lipsa de spatiu in Atmega2560. Daca vrei sa ai acces la terminat dute la instal Firmware si "pick previous firmware" si incarca 3.1.5, dar nu vad necesar, lasal pe 3.2 si refa toate calibrarile.

Stima

0

#3 Useril este offline   alexpavel 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 36
  • Inregistrat: 23-April 14

Postat 05 February 2015 - 12:20 PM

Vezi postareamysku82, la 05 February 2015 - 12:08 PM, a spus:

Salut,
In mare parte "Bad Gyro Health" am intalnit daca sa busit stab. 3.3v, verifica la mufa de i2c ce tensiune daca ai 3.3v.
Daca ai facut upgrade acum , l-ai actualizat la ultimul software AC 3.2, care la apm a fost eliminat terminalul din lipsa de spatiu in Atmega2560. Daca vrei sa ai acces la terminat dute la instal Firmware si "pick previous firmware" si incarca 3.1.5, dar nu vad necesar, lasal pe 3.2 si refa toate calibrarile.

Stima




ms mult. am sa incerc.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro