Modelism - RHC Forum: modificare tanc - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

modificare tanc

#1 Useril este offline   -Gabi- 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 324
  • Inregistrat: 01-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca
  • Interests:life...

Postat 07 August 2014 - 08:22 AM

Salut am si eu un tanc scara 1/16 dar e mai mult o jucarie, problema e ca nu am telecomanda originala si as vrea sa il fac sa mearga la o telecomanda de avion de ex pentru ca imi trebuie mai multe canale, dar nu stiu cum sa fac legaturile, are 2 motoare, cum sa fac sa mearga individual? pentru ca la avioane de ex sunt legate direct servo care au softul lor dar aici sunt motoare simple si nu pot sa le leg pur si simplu la tx ca nu merg. M-am gandit la un esc cu doua iesiri dar nu permite mersul individual si in acelasi timp si asa nu as putea sa mai virez. Daca ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi sau cu o alta idee.
0

#2 Useril este offline   neataticu 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1428
  • Inregistrat: 25-October 07
  • Gender:Male
  • Location:Berceni City - Ilfov
  • Interests:Aero - auto - moto - velo - sport
    Multi roto !

Postat 07 August 2014 - 08:29 AM

2 esc-uri... fiecare pe un motor. Puse separat pe 2 canale ale statiei sau mixate pe un singur canal (depinde de ce statie ai)
12CM Records

Freestyle - Armattan Rooster /T-motor f40 pro II - 2400kv motors / Kiss 32A ESC / Kiss V2 FC / Foxeer Pedator / FrSky Taranis x9d+ on TBS Crossfire / TBS Unify Pro V3
DJI Mavic Pro
0

#3 Useril este offline   RedDevil 

  • Pfiu Drace, zboara!!!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 2111
  • Inregistrat: 16-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Aero, 3D

Postat 07 August 2014 - 02:06 PM

Vezi postarea-Gabi-, la 07 August 2014 - 08:22 AM, a spus:

Salut am si eu un tanc scara 1/16 dar e mai mult o jucarie, problema e ca nu am telecomanda originala si as vrea sa il fac sa mearga la o telecomanda de avion de ex pentru ca imi trebuie mai multe canale, dar nu stiu cum sa fac legaturile, are 2 motoare, cum sa fac sa mearga individual? pentru ca la avioane de ex sunt legate direct servo care au softul lor dar aici sunt motoare simple si nu pot sa le leg pur si simplu la tx ca nu merg. M-am gandit la un esc cu doua iesiri dar nu permite mersul individual si in acelasi timp si asa nu as putea sa mai virez. Daca ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi sau cu o alta idee.


esc-uri de auto, sa ai punctul de mijloc oprit si mixate pe elevoane, sau daca ai statie cu opentx, turnigy 9x,9xr sau taranis e mai simplu se facut din statie totul.
Fly it, like you stole it!
0

#4 Useril este offline   -Gabi- 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 324
  • Inregistrat: 01-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca
  • Interests:life...

Postat 08 August 2014 - 12:36 PM

Multumesc de raspunsuri, si ambele esc uri legate la o singura baterie sau fiecare individual?
0

#5 Useril este offline   RedDevil 

  • Pfiu Drace, zboara!!!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 2111
  • Inregistrat: 16-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Aero, 3D

Postat 08 August 2014 - 01:16 PM

Vezi postarea-Gabi-, la 08 August 2014 - 12:36 PM, a spus:

Multumesc de raspunsuri, si ambele esc uri legate la o singura baterie sau fiecare individual?


merge si fiecare cu bateria lui, dar cel mai bine e ambele esc-uri la o singura baterie mare 3-4 amperi
Fly it, like you stole it!
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro