Modelism - RHC Forum: XoreX EkraM - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

XoreX EkraM mare micinos

#1 Useril este offline   tuntila 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 24-September 12
  • Gender:Male
  • Location:cluj

Postat 05 March 2015 - 12:50 AM

un calificativ negativ pt colegul XoreX EkraM.

din anuntul meu de vanzare, m-a convins sa ii trimit statia spektrum dx3c, si setul de surubelnite vampire racing, sa imi plateasca ramburs doar pretul statiei (ca atat avea) si contravaloarea surubelnitelor in cateva zile. asta a fost in septembrie anul trecut. zilele au trecut, am ajuns in mai bine de 5 luni sa ma rog de el...ba a uitat, ba crede ca i-a trimis, ca nu mai tine minte, ba ca indata ce se deschid bancile trimite banii (asta a fost de sarbatori), ultima a fost de 2 saptamani ca a trimis ceva cu posta ramburs si cum ajung banii ii trimite (banii aia au ajuns demult, insa nu si mai departe, spre mine). pur si simplu m-am plictisit de atata ignoranta si nesimtire, de la unu care isi permite "jucarie" de 100 milioane...vechi.

individul se numeste:
GEORGE PARVOIU
serie/nr. ci: NT 650503
IASI, str. Pictorului, Nr. 4B, Bl. N5, Ap. 1
tel: 0748416572

in caz ca citesti pe aici, georgica, am pastrat toate mesajele schimbate, dovada trimiterii coletului si continutul, cu care voi merge zilele urmatoare la politie.
in rest, succes in "afaceri"!
0

#2 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 05 March 2015 - 08:10 AM

Of of.... daca nu era ce era scris mai sus nici nu ma mai oboseam sa scriu....

Am luat un termometru de la el care era pus la vanzare cu 50. La Ramburs era trecut 60...
Usor revoltator insa desi nu mi-a placut gestul ...fiind vb de 10 ron.....am zis ca poate fi vb de o gresala.Am vbt cu el si mi-a spus ca a gresit si ca imi poate trimite suma printr-un cont.
Nu contest ca poate omul chiar a gresit.Vazand insa topicul de mai sus ....am scris si eu evenimentul asta.Evident ca nu am solicitat nici o suma si am ridicat termometrul la suma aia de bani.
M-as bucura sa motiveze cumva si sa nu raman si eu cu un gust amar.
E neplacut sa nu ai incredere in oameni.

Aceasta postare a fost editata de aiurica: 05 March 2015 - 08:11 AM

0

#3 Useril este offline   Dinutu 

  • Baiatu', e pe benzina?
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 660
  • Inregistrat: 16-June 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Nu stiu mosule, nu sunt din cartierul asta.

Postat 05 March 2015 - 10:25 AM

Rusine userului XoreX EkraM! Acum cateva luni m-a rugat sa-i trimit niste roti ca avea mare nevoie, dar nu avea bani. Mi-a promis o sa-mi trimita 150 lei imediat cum face rost, eu urmand sa-i trimit niste roti moca :angry: Asta e, am acceptat ca omul parea super serios, trec saptamanile si eu tot ma rog de el sa-mi puna in cont banii, peste 1 luna si ceva imi pune 100 lei, nu 150... Ce sa mai zici, se pare ca e un obicei. Aceeasi atitudine, cum ca a uitat bla bla si mi-a trimis o interfata de programare care saraca avea carcasa sparta. Adica asta primesc daca fac fapte bune si-i mai dau si bonusuri... Dupa ma intreaba de o carcasa de SC ca e pentru un prieten si alte prostii si cand sa i-o pun la curier spune ca nu mai are nevoie ca s-a certat cu amicul. Niste abureli, evident. De retinut sa evitati acest user! :excl::excl::excl:

P.S Evident ca dupa ce i-am facut o mega-reducere el a vandut rotile cu profit :lol: Felicitari!
P.P.S Din aia 10 lei luati lui Aiurica sa-ti platesti datoria la tuntila... :good:

Aceasta postare a fost editata de Dinutu: 05 March 2015 - 10:27 AM


Invata-ti copilul sa iubeasca masinile si nu va avea bani de droguri.

0

#4 Guest_XoreX EkraM_*

  • Grup: Guests

Postat 05 March 2015 - 11:13 AM

Dinutu - nu incep sa comentez ca oricum lumea te crede pe tine...
Tuntila - azi ai banii - o sa primesti sms cand sunt pe cont pusi - imi pare rau ca nu mai crezut ca pur si simplu am uitat de ei
Aiurica - imi pare rau ca nu ma crezi ca au gresit cei de al fan curier - da e vina mea ca nu am fost atent ce suma au scris dar asta pt ca niciodata nu au gresit valoarea - daca scriam eu cu mana mea mai spuneam

Pentru a va multumi pe cei doi Tuntila si Aiurica - o sa imi inchid contul de RHC astazai dupa ce remediez problema cu Tuntila
Astept un PM cu un nr de con t sa pun si cei 10 ron lui Aiurica ca sa fie treaba ok ca la carte

Multumesc si scuze de neplaceri
0

#5 Useril este offline   SID 

  • datebest.net - visit website and win smartphone!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1430
  • Inregistrat: 26-December 09
  • Location:https://t.me/pump_upp
  • Interests:https://t.me/pump_upp

Postat 05 March 2015 - 11:37 AM

Crezi ca rezolvi ceva daca inchizi contul...( oricum stie toata lumea ca poti reveni cu un alt cont si evident alt nume...)
Mai bine incearca ca pe viitor sa fii cat mai serios si nu vei mai primi feedback negativ

Bafta
0

#6 Guest_XoreX EkraM_*

  • Grup: Guests

Postat 05 March 2015 - 11:48 AM

Banii au ajusn la domnul Tuntila (tocmai am vb cu el la telefon)
Dupa ce o sa confirme efectuarea platii va scrie aici despre rezolvarea problemei.

Astept un sms dela Aiurica cu un nr de cont sa ii pun cei 10 ron sa fie multumit sa nu traiasca cu impresia ca am vrut sa "tepuiesc" pe cineva pt 10 RON.
0

#7 Guest_XoreX EkraM_*

  • Grup: Guests

Postat 05 March 2015 - 11:52 AM

Inchid contul deoarece nu mai vreau sa am treaba cu lumea de aici pt ca imi pare rau ca oamenii sunt atat de naivi sa creada tot ce spun multi prin aceste topicuri de feedback - eu am vazut la 2 prieteni ai mei astfel de "certuri" pe topicuri de feedback si am observat ca dreptate are cel care posteaza primul o nemultumire. Asa creeaza din start o imagine negativa persoanei respective si de acolo gata. Niemni nu sta sa se gandeasca daca totul e asa cum a spus "reclamantul" care deseori omite multe detalii etc.
0

#8 Guest_XoreX EkraM_*

  • Grup: Guests

Postat 05 March 2015 - 11:57 AM

Si oricum cele 3 obiecte din ultimele 3 anunturi (eleron/pilite/stickere) sunt singurele lucruri pe care le mai detin ce au legatura cu automodelismul.
Chiar daca nu astazi....intr-un timp foarte scurt imi voi inchide contul oricum.
0

#9 Useril este offline   Dinutu 

  • Baiatu', e pe benzina?
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 660
  • Inregistrat: 16-June 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Nu stiu mosule, nu sunt din cartierul asta.

Postat 05 March 2015 - 04:46 PM

Vezi postareaXoreX EkraM, la 05 March 2015 - 11:57 AM, a spus:

Si oricum cele 3 obiecte din ultimele 3 anunturi (eleron/pilite/stickere) sunt singurele lucruri pe care le mai detin ce au legatura cu automodelismul.
Chiar daca nu astazi....intr-un timp foarte scurt imi voi inchide contul oricum.


Felicitari pentru decizia facuta. Eu nu alegeam sa postez daca nu vedeam ca mai sunt si altii care au avut probleme cu tine. Si-mi spuneai ca cica sa intreb pe cine vreau ( Ovidiu, Eugen etc ) ca toata lumea stie ca esti serios :rofl: Bafta.

Invata-ti copilul sa iubeasca masinile si nu va avea bani de droguri.

0

#10 Useril este offline   casper20 

  • Lifetime Beginner
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3598
  • Inregistrat: 09-June 07
  • Gender:Male
  • Location:TG-MURES

Postat 05 March 2015 - 07:34 PM

Va dau eu o solutie, nu mai dati pe "datorie" persoanelor noi pe forum si nu vor mai fi probleme.
Prabusirea este o aterizare necontrolata..................sau nu?

FPV is not a crime!

Hitec Optic 6 Spectra 35MHz sinteza
FrSky 2.4GHz modul
Easy Glider BL
FW 190 A8
P 51D Mustang
IAR 80
ME 163

Tel: 0741-931.767
0

#11 Useril este offline   Andrei_JOY 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 62
  • Inregistrat: 13-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 March 2015 - 10:22 AM

Eu am luat de la el 4 bucati roti 1/5 si chiar au fost si bine impachetate si trimise repede.Adica a fost totul in regula.
Spor
0

#12 Useril este offline   tuntila 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 24-September 12
  • Gender:Male
  • Location:cluj

Postat 06 March 2015 - 09:48 PM

postarea mea si-a atins scopul, fata de mine colegul si-a achitat datoria. pacat ca s-a ajuns la situatia asta si a fost nevoie de acest "impuls", o lectie din care speram ca s-au tras niste innvataminte...promisiunile trebuie respectate... :)
din partea mea, subiectul este inchis.
0

#13 Useril este offline   passion 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 658
  • Inregistrat: 10-September 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 March 2015 - 06:42 PM

Si la mine mai este dator...poate citeste pe aici si se rezolva, ca la telefon nu raspunde.E o chestie mica dar pe care a promis ca o trimite...Au trecut doua saptamani de atunci si nimic...
Nu ma cãuta!
0

#14 Useril este offline   Kitty 

  • RC Addict
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4563
  • Inregistrat: 11-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca
  • Interests:RC,Cars.....

Postat 24 March 2015 - 02:33 PM

Fratilor e Romania,cum de aveti incredere in persoane pe care nu le cunoasteti,nu stiu.E drept ca nu e corect ce a facut omu,dar daca voi nu dadeati "pe caiet" nu se ajungea aici.intr-o tara civilizata,o afacere se bazeaza pe incredere,nu in Romania.eu am vb cu acest user si imi zicea ca vrea una si alta,dar am zis ca pina nu trimite bani,nu pot sa ii iau ce vrea el.Nu m-am fript pt ca pe om nu il cunosc si nu am cum baga mana in foc pt el

Axial SCX10.3
Absima Sherpa
Axial Base Camp
0

#15 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 26 March 2015 - 08:17 AM

Vezi postareaKitty, la 24 March 2015 - 02:33 PM, a spus:

Fratilor e Romania,cum de aveti incredere in persoane pe care nu le cunoasteti,nu stiu.


Stai calm,nu toti oamenii sunt la fel....
Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro