Modelism - RHC Forum: Cumparator neserios snowmann (Cosmin Diaconescu) - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Cumparator neserios snowmann (Cosmin Diaconescu)

#1 Useril este offline   ganciurobert 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 304
  • Inregistrat: 23-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 25 July 2014 - 10:28 AM

Care il cunoasteti pe Cosmin Diaconescu din Pitesti str. Petre Ispirescu nr.66?
Ma pus sa-i trimit un set de 4 roti prin FanCourier si nu a fost sa ridice coletul, mai mult acum nici nu mai raspunde la tel.
Feriti-va de el cumparator neserios.
Acum cand imi ajunge coletul inapoi trebuie sa platesc 50 ron transportul.

Aceasta postare a fost editata de Diesel: 23 December 2014 - 12:18 PM

0

#2 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3946
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 25 July 2014 - 11:41 AM

Eu am zis de mai de mult de unul Diaconescu,n-a vrut nimeni sa asculte..http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif
0

#3 Useril este offline   ganciurobert 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 304
  • Inregistrat: 23-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 25 July 2014 - 05:02 PM

La telefon a parut ok, dar in final sa dovedit a fi gainar.
0

#4 Useril este offline   sandrei 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1510
  • Inregistrat: 16-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj

Postat 28 July 2014 - 11:06 AM

Am patit-o si eu de cateva ori cu el. De atunci, nu mai colaboram cu el
TEAM DURANGO DESC210 2WD
TEAM DURANGO DNX408
TEAM DURANGO DEST210
TEAM C TR02 / Absima JEKYLL
Hpi Sprint 2 DRIFT
HPI E10 DRIFT
Hot Bodies TC-FD DRIFT PRO KIT
HPI BAJA 5T

Proud member of HPI RACING ROMANIA TEAM

0

#5 Useril este offline   fly 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3364
  • Inregistrat: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bran Brasov
  • Interests:Jeturi ,f3j ,f5j

Postat 29 July 2014 - 11:10 AM

Din Pitesti sau Pucioasa ? :D
0

#6 Useril este offline   Mr.Catalin 

  • fan HPI!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 25-August 14
  • Gender:Male

Postat 04 November 2014 - 09:26 PM

In data de 14 octombrie am fost contactat de http://www.rhcforum....11328-snowmann/ alias Cosmin Diaconescu din Pitești cu adresa str petre ispirescu nr 66 si nr de tel: 0743239732 in legatura cu un set de 2 accumulatori, mi-a dat adresa,am convenit sa ii trimit luni 20 octombrie, i-am pus la fancurier cum am stabilit si .. trec 4/5 zile nici o veste, verific AWB [attachment=222962:Untitled.jpg] si vad ca nu a ridicat, dau telefon si ma minte ca ii v-a ridicat, mai trec 3 zile verific iar, sun din nou si aceeasi poveste, vineri 31 sun din nou, imi promite la telefon ca ridica coletu .. si bineinteles ca nu a ridicat.
Din puctul meu de vedere nu esti un om de nimik, un mincinos si un pervers.
Bafta in viata., te v-a rasplati cu aceeasi moneda.
0

#7 Useril este offline   Mr.Catalin 

  • fan HPI!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 25-August 14
  • Gender:Male

Postat 04 November 2014 - 11:08 PM

mincinosu loveste din nou!
http://www.rhcforum....61262-snowmann/
0

#8 Useril este offline   marian.dumitru74 

  • ENID
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3965
  • Inregistrat: 13-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC-ul

Postat 07 November 2014 - 07:28 AM

Vezi postareaMr.Catalin, la 04 November 2014 - 11:08 PM, a spus:

mincinosu loveste din nou!
http://www.rhcforum....61262-snowmann/


Are o gramada de prieteni http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/good.gif
0

#9 Useril este offline   sergiu 4wd 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1553
  • Inregistrat: 20-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC

Postat 22 December 2014 - 02:13 AM

Salutare,

Subscriu celor spuse de Catalin. Snowmann este un marte Tepar si mincinos !

In vara acestui an am cumparat de la el un sasiu de Hpi Blitz echipat cu un regulator Lrp si motor de la aceeasi firma , doi acumulatori Turnigy si un servo.

In urma unei convorbiri telefonice mi-a comunicat starea produselor , asigurandu-ma ca nu sunt probleme, totul devenind contrar dupa sosirea coletului.

Cand a venit curierul cu pachetul, m-am mirat putin. Era o cutie pe jumatate rupta prinsa cu vreo doua tipuri de scotch care atarnau de “ bine “ ce erau lipite. La prima vedere ca sa o descriu: neingrijita.
Am trecut peste acest aspect si am deschis cutia. Inauntru erau toate produsele aruncate unul peste celalalt fara niciun fel de protectie sau umplutura, impreuna, probabil, cu bucatile de pamant care au ramas in masina de la ultima iesire prin parc sau unde o fi folosit-o.
Am inceput sa inspectez masina si restul lucrurilor.
Rollerul era intr-o stare jalnica, plin de rugina, murdar de pamant .. A fost nevoie sa investesc vreo 80 de lei doar in piese ca sa il aduc intr-o stare decenta de functionare. Cand l-am sunat sa-l intreb de ce e plin de pamant s-a mirat ca este murdar spunand ca inainte sa il trimita l-a spalat cu dusul si nu are cum sa fie murdar. Lucru absolute normal, toata lumea spala masina cu dusul, nu ? Electronica fiind rezistenta la apa, cu atat mai bine. Nu muncesti nici sa o dai jos …
Apoi am trecut la electronica sperand la ceva mai bun. Da de unde ..
Esc-ul avea o carcasa pe jumatate facuta din banda izolatoare (racier mai bun ace stim noi ), firele catre motor si catre acumualtor erau “ lipite : prin metoda : dezizolare si incolacite unul cu altul cu patentul , apoi trase in banda izolatoare sa nu vada nimeni ce s-a facut acolo.
Servoul l-am dat jos de pe masina sa il curat. Era pus intr-un fel de silicon sau ceva de genul, vezi doamne sa fie whaterproof . L-am alimentat separat dintr-un receptor de pe alta masina si avea un tremurici stanga-dreapta pe langa faptul ca era aproape blocat spre final de cursa . Explicatia lui la aceasta problema a fost urmatoarea: Servoul este unul de buna calitate, are forta foarte mare , l-am folosit pe Baja si de asta face asa, dar este perfect normal, m-a asigurat el .
Am trecut mai departe la acumulatori, care erau putini umflati, lucru de care stiam inainte sa ii cumpar. I-am pus pe charger si mi-a aratat mesajul : “ battery voltage error” . Am luat aparatul de masura si ce sa vezi? Nicio celula din cei doi acumulatori nu avea peste 1.5 volti. Pana la urma s-au dovedit irecuperabili.

Pe tot coletul am platit 550 de lei (fara transport) , singurele lucuri care am reusit sa le recuperez fiind rollerul si motorul care surprinzator mergea relativ ok. A necesitat doar curatare, pe langa cea facuta de el cu dusul  .

Am vorbit cu el despre toate lucrurile astea si am conventi sa imi trimita inapoi 200 de lei din cei 550 pentru a recupara din paguba. Ei bine, astept din vara 200 de lei, acum neavand mari sperante ca o sa ii mai vad vreodata. Am tot vorbit cu el , i-am trimis mesaje, l-am sunat, mereu spunadu-mi ca nu are timp, sau ca nu are bani, ca munceste ca etc … Am avut chiar de vreo 3 ori drum la Pitesti rugandu-l sa ne intalnim undeva in oras sa imi dea banii, dar surpriza: muncea sau nu avea banii de fiecare data.

Parerea mea: Om de doi banii. Pe langa faptul ca a dat o teapa, a si promis inpoierea unei sume de banii in schimbul acoperirii unei oarecare parti din paguba de care nici pana astazi nu s-a tinut.

In concluze, nu conteaza prea mult povestea de mai sus, am scris-o doar pentru a-mi justifica acuzatia, parerea mea este sa nu faceti niciun fel de tranzactie cu acest individ. Nu este de incredere, si este mincions.

Bafta !

Aceasta postare a fost editata de sergiu 4wd: 22 December 2014 - 02:15 AM

Scurtu Sergiu - 0766301990
0

#10 Useril este offline   RMX 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 4
  • Inregistrat: 28-January 15

Postat 24 March 2015 - 03:25 PM

se pare ca ..isi continua "activitatea" si in 2015, acest "distins membru". Nici nu mai conteaza detaliile tepei luate.. Sunt destule alte exemple mai sus... Totusi acest forum nu are si admini!?? Cred ca si-a batut joc de, destui cetateni, cat sa nu mai merite calitatea de membru. Ca sa nu mai apara "novici" ca mine, care sa-si ia teapa de la acest nesimtit "membru" cu 4 buline, crezand ca aici poposesc doar oameni seriosi, entuziasti ai modelismului...in timp ce google il da ca prim rezultat cand cauti "diaconescu cosmin rhc". N-ar mai avea cui sa dea tzepe, daca n-ar fi membru aici.. Asa ca degeaba adunam "victime" la aceasta postare... Solutia e simpla.
0

#11 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 26 March 2015 - 12:57 AM

Pacat mare,acesti "distinsi membri" fac de rusine un forum intreg dar ca si vorba bine stiuta " orice padure are si uscaturi" asa e pe orice forum.....nici moderatorii nu au timp sa stea la "panda" ,au si alte raspunderi....totusi ar trebui banati acesti membri cu "reclamatii" ,parerea mea !
Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro