Modelism - RHC Forum: Zboruri 0 G - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Zboruri 0 G in Romania?

#1 Useril este offline   MIG-29 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1772
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 23 January 2006 - 04:54 AM

Salutari!

Sunt interesat daca exista aeronave in Romania capabile de zboruri 0 G-parabolice. Ma gandeam in special la cele de transport militar...
Are idee cineva cam care sunt normele care ar trebui indeplinite in Romania pentru organizarea unor asemenea zboruri? Bineinteles asemenea zboruri probabil sunt realizate de formatiile de acrobatie romanesti (exista? cred ca da...) dar nu cred sa fie realizate cu avion mare, de transport. Se poate face asa ceva in Romania?

Peste hotare sigur se pot face.

MIG-29
0

#2 Useril este offline   Silfax 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1450
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Gender:Male

Postat 23 January 2006 - 09:37 AM

Rusii fac bani frumosi cu asta.... au niste aeronave modificate, dar cred ca mai multe ne pot spune zburatorii nostri de 1:1.
...audaces fortuna iuvat...
0

#3 Useril este offline   MIG-29 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1772
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 23 January 2006 - 10:23 AM

Silfax, la 23 Jan 2006, 09:37, a spus:

Rusii fac bani frumosi cu asta.... au niste aeronave modificate, dar cred ca mai multe ne pot spune zburatorii nostri de 1:1.

stiu despre rusi...
stiu ca si agentia spatiala europeana zboara cu un airbus modificat...

americanii aveau vomit comet-ul (un KC-135...). Acum exista firma Zero-G care a preluat zborurile parabolice atat comercial cat si pentru NASA... etc etc...

problema-i... daca se doreste un zbor in Romania, exista aeronave pe care sa se poata efectua (includem personal tehnic) si piloti care sa-l poata face?
Eu as tinde sa zic ca da dar ma interesa exact opinia celor care zboara 1:1 si cunosc mult mai bine decat mine situatia de acasa/domeniu.

MIG-29
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro