Modelism - RHC Forum: Hot Summer Flight 2014 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 13 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Hot Summer Flight 2014 Sanpetru,continuarea traditiilor

#1 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 28 May 2014 - 09:55 AM

Prieteni, e pe bune! In 1,2,3 august 2014 Areoclubul Teritorial Brasov si FlyPol Aerogrup organizeaza aeromodelism show
la Sanpetru sub patronajul comenduirii ,dl.cdt.Stelian Cojocaru si inimoasa sa echipa.
In program : zbor liber cu aeromodelul ,demonstratii master,zboruri duble incepatori,jeturi master.
Aeroclubul organizeaza zbor cu AN 2 si Zlin,demonstratie acrobatie planor IS28 si ULM -uri

Sunt chemati toti cei care iubesc aviatia si in special aeromodelismul la o intalnire mare,bine organizata.
Cazare,campare,parching,acces bucatarie,gratar,foisoare( inclisiv noua copertina),sala tehnica,vreme buna,demonstratii
culinare traditionale,foc tabara(o caruta lemne),traditii ciobanesti,brasovene,asistenta copii.

Hot Summer Flight 2014
Bine ca zboara si....insectele !
0

#2 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 28 May 2014 - 11:10 AM

Program aprobat:
1. joi 31 iulie primire oaspeti,cazare,campare,amenajare terenuri( vor fi 3-master, incepatori, captive) plus
sectoare cu platforme heli.
2.vineri 1 sugust -primire oaspeti,cazare,campare -seara cina ciobaneasca cu bulz si tochitura de purcel cu mamaliga
zbor liber de la ora 9 la 21 pe etape stabilite intre grupele de zburatori
3.sambata 2 august -mic dejun din partea organizatorilor( 0ra9- oua,sunca,crenvursti,cas)
zbor liber de la 10 la 19.
- Zbor de agrement cu aviatia mare si demonstratii 1 ora acrobatie.
0ra 14 acordare diplome si masa de pranz : tocana taraneasca de ied cu afumatura si salata rosii cu ceapa
- zbor liber pana la intuneric si dupa.
- vanatoare baloane,combat spume,limbo
- foc tabara ora 21 si lansare lampioane
- sambata noaptea: liber la karaoke si alte distractii gen club.
4.duminica 3 august - mic dejun din partea organizatorilor si zbor demonstrativ giganti .
- zbor liber cate max 3 modele in aer( unul master/ doua incepatoare)
- servicii de catering toneta
Pe toata durata intalnirii gratarul este incins pentru autoservire
DOZATOR BERE ! plus doua doze de CIUC.
Acces grup social/dus langa pista

CAMPARE: linia est/vest max 40 corturi
Cazare : contracost 36 locuri cu rezervare din timp( 6 euro/pat noapte)
TAXA de participare: pentru acoperirea cheltuielilor cu masa (mic dejun/cina,pranz) 14 euro/ zburator inscris si 5 euro
insotitor bun de hranit.

Regulamentul este cel de la FlyFlower Power 2014.
TOMBOLA : doua corpuri de mobilier pictat si antichizat pentru hol( cuiere 2000x 1300x 50).Inscrierea la tombola 15 lei.


Zburati liber,invatati,instruiti,sprijiniti a patra mare intalnire a anului !
Hot Summmer Flight 2014 :yahoo:
Bine ca zboara si....insectele !
0

#3 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 28 May 2014 - 11:14 AM

Raspuns la mes: NU, NU E GLUMA ! :rofl: :rolleyes:
Bine ca zboara si....insectele !
0

#4 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 28 May 2014 - 11:27 AM

Vezi postareaflypol, la 28 May 2014 - 11:10 AM, a spus:

... TAXA de participare: pentru acoperirea cheltuielilor cu masa (mic dejun/cina,pranz) 14 euro/ zburator inscris si 5 euro insotitor bun de hranit.
...


Adica daca aduc purcelu... platesc si pentru el ? :(
... cu picioarele pe pamant ...
0

#5 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 28 May 2014 - 02:09 PM

Multi prieteni mi-au spus ca vor sa vina insa vor sa si contribue la finantare.Pana acum scoteam cutia in care fiecare "vota" cat poate.Importanta era prezenta si bucuria sa fim impreuna.La intalnirile facute pana acum se strangeau ca 5-600 roni.cu care
acopeream alimentele de baza(pestele,gratarul,afumatura). Micul dejun se ridica la 300,de exemplu,pentru 60 persoane.
Ideea este sa acoperim cheltuielile si vrem ca ce se colecteaza in plus sa-l donam ca premii la concursurile de duminica dimineata(in general la copii). Profit facem ....pe la slujbele noastre.
Dar atentie! Nu am pus tarif obligatoriu! E un ordin de marime pentru orientarea donatiilor.Cazarea se plateste deoarece intra in veniturile aeroclubului.
Eu am scris dupa fiecare intalnire un bilant al veniturilor.Din FlyFlowerPower am cumparat lemnul pentru copertina foisor si am donat 300 la scoala din secuime care are copii modelisti si-s mai necajiti.

Draga,Renatoa, ada purcelul ca fasolea o pun eu si devenim memorabili cu o ciorba cu tarhon!
Va rog sa nu va sfiiti sa-mi dati sugestii si sa aveti doleante.Scopul este sa va simtiti bine!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#6 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 28 May 2014 - 02:13 PM

A ,era sa uit! Ispravile de la intalnirile de primavara si toamna de la Sanpetru,au fost posibile cu finantarea barosana a
trupei din Bucuresti ( AdyC si ceilalti oameni fenomenali).Fara ei eram : " pielea goala prin urzici ". :blink: :wacko:
Bine ca zboara si....insectele !
0

#7 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 28 May 2014 - 05:41 PM

La intalnire surpiza: zbor captiv telecomandat
Bine ca zboara si....insectele !
0

#8 Useril este offline   Mihai_supy 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5144
  • Inregistrat: 16-December 10
  • Gender:Male

Postat 28 May 2014 - 08:06 PM

Vezi postareaflypol, la 28 May 2014 - 05:41 PM, a spus:

La intalnire surpiza: zbor captiv telecomandat



la care ma inscriu primul, la o dubla,...ca nu am mai pus mana pe o mansa de captiv de cam 25 de ani!!!...

E clar, o sa fiu in tara, si vin si eu...
0

#9 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 29 May 2014 - 07:17 AM

Dragul meu,din pacater o sa stai tot cu telecomanda in mana.Cablurile(de fapt cablul) e legat de in pivot,rolul pilotului e sa dea la mansa telecomenzii: acceleratie si elevatie :rolleyes: dar este superspectaculos ! Am facut sistemul deoarece nu ma mai vad in stare sa ma invart 10 minute fara sa ametesc :pardon: Abia astept sa ne distram!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#10 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 29 May 2014 - 09:22 AM

S-a aprobat programul manifestarii "Hot Summer Flight".Multumim mult conducerii Aeroclubului Teritorial Brasov.
S-a aprobat constructia copertinei de legatura dintre foisoare.
Se zboara intens cu flota de planoare ,insa ,nu este restrictionat zborul cu aeromodele.
Tractarile se fac cu Wilgile si se va folosi pista lunga.
Atentie numai la aterizarile tractoarelor Wilga,de obicei din vest cu filaj pana in estul pistei unde se leaga planorul.
Rugaminte la pilotii incepatori sa nu intre pe pista(exista tendinta de a te apropia de aeromodel) si sa ia altitudine
40-50 m daca sunt surprinsi de Wilga la aterizare( vine scurt cu motorul relanti).
Rugam atentie la trecerea pe alee in zona unde se manipuleaza planoare.
ESTE OBLIGATORIE PURTAREA VESTEI REFLECTORIZANTE !!! Spre binele tuturor.
Duminica este in general liber la aeromodele.
Se poate zbura nelimitat dupa ora 16. Nu e dracul asa de negru.
Bine ca zboara si....insectele !
0

#11 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 29 May 2014 - 10:15 AM

Incep inscrierile pentru rezervare cazare in cadrul aeroclubului.E devreme dar niciodata nu strica !

AMR : 62 zile !
Bine ca zboara si....insectele !
0

#12 Useril este offline   adyc 

  • Fly-Free DreamTeam
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 764
  • Inregistrat: 02-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 May 2014 - 09:50 PM

Salut initiativa prietenilor mei dragi brasoveni pentru organizarea acestei intalniri. Dupa cum suna programul, pe departe va fi o intalnire de care vor pomenii toti nepotii nepotilor nostri. Mi-ar face placere sa fiu prezent la un eveniment de o asemenea anvergura. Voi face tot posibilul sa fiu alaturi de voi.
0

#13 Useril este offline   MLGore 

  • Dream Team Forever
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2332
  • Inregistrat: 08-March 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 May 2014 - 11:33 PM

Vezi postareaflypol, la 29 May 2014 - 07:17 AM, a spus:

Dragul meu,din pacater o sa stai tot cu telecomanda in mana.Cablurile(de fapt cablul) e legat de in pivot,rolul pilotului e sa dea la mansa telecomenzii: acceleratie si elevatie :rolleyes: dar este superspectaculos ! Am facut sistemul deoarece nu ma mai vad in stare sa ma invart 10 minute fara sa ametesc :pardon: Abia astept sa ne distram!



Sa-mi platesti patentul! Metoda asta am brevetat-o eu la Alba, anul trecut. Eu am legat avionul direct de antena de la statie cu un fir. A fost totul ok pana cand am incercat zborul in cutit.
Modelism = 10% zbor + 90% lipici
Cand o zbura A.R.C.A.! © 2010 All rights reserved.
0

#14 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 31 May 2014 - 06:33 AM

Trimite factura! Sau mai bine vino cu ea! Hot,hot summer!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#15 Useril este offline   MLGore 

  • Dream Team Forever
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2332
  • Inregistrat: 08-March 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 31 May 2014 - 09:24 AM

Cine a zis ceva de bani? Merge o bere la 0.33?
Modelism = 10% zbor + 90% lipici
Cand o zbura A.R.C.A.! © 2010 All rights reserved.
0

#16 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 31 May 2014 - 03:11 PM

La gheata un carton de 24 x Ciuc,sa se stie de unde "ne tragem" sau.... ne-o tragem :rolleyes:
Bine ca zboara si....insectele !
0

#17 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 02 June 2014 - 09:49 AM

2.06.2014 inscrisi 24 zburatori/ la cazare 14. Intre timp in iulie intalnire helicoptereasca sponsorizata de Zizin -apa fara nitrati....doar cu metanol.Daca vedeti ceva mare si rosu cum trece printre elicoptere fiti sigur ca ...se antreneaza cineva
pentru intalnirea de vara. Eu!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#18 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 05 June 2014 - 07:26 AM

Passion a rezervat camera cu pat dublu,deci,vine si Marmota ? Trebuie sa cosim iarba pe Lempes.Ma bucur ca unul din sustinatorii evenimentelor de pe Sanpetru va fi,ca de obicei ,cu noi.Fiti Bineveniti! Pozeeeee!!!!!!-artistice.Pinti sigur va veni ca sa ne arate noii lui mushki :rolleyes:
Primii 20 inscrisi beneficiaza de tricou XXL alb cu inscrisul "FLYPOL AEROGRUP " " Hot Summer Flight 2014". Restul sepcute cu "Aeroclubul Teritorial Brasov - aeromodelist incepator" :clapping:
Bine ca zboara si....insectele !
0

#19 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 11 June 2014 - 01:36 PM

Mai sunt 7 inscrisi . La intalnirea Aeropower HighFyFree de la Adunatii Copaceni se va definitiva clar lista cu invitati si vom
puncta problemele organizatorice.
Astept propuneri pentru numele intalnirii
Hot Summmer Flight este ceva provizoriu
Oare Giro nu se razgandeste? Ar fi colosal sa ne faca o surpriza cu Hobby Construct 2014, de altfel asteptat de toata lumea.
Daca zice DA automat schimbam macazul si ne alipim traditiei seculare !!! :rolleyes:
Bine ca zboara si....insectele !
0

#20 Useril este offline   adyc 

  • Fly-Free DreamTeam
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 764
  • Inregistrat: 02-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 June 2014 - 03:45 PM

Domnilor, cu mana pe inima va spun ca regret faptul ca Hobby Construct anul acesta a fost anulat dar stiti cum e, fiecare om are perioade mai bune sau mai rele, zile de foc din punct de vedere al activitatilor cotidiene, probleme personale care fara discutie sunt mai presus decat orice hobby. Poate ca domnului Giro simte nevoia de o pauza. Indiferent de decizia pe care o va lua, noi o vom respecta si promitem sa il sprijinim si sa fim alaturi de dumnealui la editiile urmatoare!
0

#21 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 12 June 2014 - 09:45 AM

Secheiadi si juniorul zburator va fi cu noi! Treaba devine serioasa! Fiti bineveniti! :rolleyes:
Bine ca zboara si....insectele !
0

#22 Useril este offline   ALLEN 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3004
  • Inregistrat: 11-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti sector 1

Postat 12 June 2014 - 10:18 AM

din pacate anul acesta sunt nevoit sa spun pass la restul de evenimente. success si voie buna va doresc, si vreme buna!





_______________________________________________________________________________________
Alaturi de hidrogen, prostia e cea care se gaseste in cea mai mare cantitate in univers. La fel si idiotii.
_______________________________________________________________________________________
0

#23 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 15 June 2014 - 03:33 PM

La Adunatii Copaceni trupa de "asi liberi zburatori" ai ai judetului Brasov s-a intrunit in sedinta serioasa si a decis:

1. Adunarea mare spectacol de aeromodelism se va tine in perioada 1,2,3 august 2014.
2. V.Powder :rolleyes: va fi seful organizatorilor dat fiind respectul de care se bucura intre zburatori.
In achipa va fi obligatoriu Albert Stefan ,Farago Robert si Ferencz Lajos.
3.Numitii: ZoliJet, Stefano Pozzi, AVI, FlyPol, M.Bogdan,theman,N.Radu,Szili si toti ceilalti care folosesc baza de aeromodelism vor asigura
Logistica intalnirii si mobilizarea zburatorilor fiind echipa permanenta de organizare a intalnirilor.
4 . Nea Vasile va face o convocare ,probabil miercuri,cand membrii in aeroclub sunt chemati sa-si plateasca " birul" :rolleyes: si cand vom
stabili toate detaliile.
5.Am propus pentru misiunea de coordonator de zbor pe Dj Andrei care-si merita stima noastra si suntem convinsi ca va face ordine :clapping:
6.La intalnire se va discuta programul de zbor pe Sanpetru si folosirea salilor precum si prelungirea foisorului modelistilor si depozitul de modele.
Luni voi sti daca poate veni si dl.Cojocaru- in principiu vine!
7. In discutie va fi si oportunitatea inscrierii in ARA.
Bine ca zboara si....insectele !
0

#24 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 15 June 2014 - 03:36 PM

Vezi postareaALLEN, la 12 June 2014 - 10:18 AM, a spus:

din pacate anul acesta sunt nevoit sa spun pass la restul de evenimente. success si voie buna va doresc, si vreme buna!

Nu- i bai ! Te prindem noi altadata :rolleyes: Regula e sfanta: respectam dreptul la decizie si nu se supara nimeni !
Bine ca zboara si....insectele !
0

#25 Useril este offline   fly 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3373
  • Inregistrat: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bran Brasov
  • Interests:Jeturi ,f3j ,f5j

Postat 16 June 2014 - 07:17 AM

Eu imi doresc sa ajung anul acesta la voi ,si sunt 95 % ca voi fi prezent . :D
0

#26 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 16 June 2014 - 11:36 AM

Lamureste cu cei 5% ramasi si te asteptam ! Dupa minunea de la Adunatii Copaceni,trupa Hot Flight Brasov vrea sa fie la inaltime. Avem de toate,luptam acum sa atragem cat mai multi participanti.
Ce am invatat de la bucuresteni:

1.O intalnire se face numai cu oameni hotarati sa zboare. Multi si entuziasti.
2.Trebuie sa zboare toate categoriile de modele: de la usoare la "barosani" peste 50cmc.
3.Poporul "insetat" trebuie "omenit serios" adica cinstit cu palincuta dimineata pe racoare si seara pe apus ,racorit cu bere ziua si sa aiba ...vinul la rece nonstop!
4."Mancam ca sa traim,nu traim ca sa mancam". Nu mancam orice ca zburam prost. FlyPol se obliga la doua ture de ceaun" capra traditionala si ciolanul cu fasole si tarhon.
5.Trebuie comandata vreme buna din timp ca dureaza ca voodoo sa-si atinga scopul.Si daca ploua vara e bogatie ! :rolleyes:
6.Nu va lipsi lemn de foc din plin,lemn de foc de tabara( vrem sa batem recordul),sonorizare buna cu comentator inspirat,
set muzici de la mama lor( Nea Vasile e pe val), zbor in tandem( foarte reusit la Copaceni), zbor de record pilotare cu
300 ml. benzina pe motor de 26 cmc, zbor de noapte si noutate zbor printre piloni, balon 2 m diametru cu 20 mai mici
cu vanatoare in grup. Stand scale si zbor scale WW2.Presa si televiziunea. Conexiune net in direct si filmari din aer.
7.Teren pregatit bine. Tuns si roluit hotarat. Cretinul ala de baci care ingrasa terenul cu excremente de oaie va fi asasinat
cu o luna inainte de eveniment.Cainii de curte vor fi legati !Au acces numai cei civilizati,castrati,marcati cu cip.
8.Contam pe numele Diaconescu si pe poporul de sub dealurile Dambovitei si Argesului.
9.Galati? Bacau? Craiova !
10.Intalnirea se va face obligatoriu cu sprijinul ARA in care credem si vrem sa sprijinim miscarea.
11.Incercam sa sponsorizam o parte din cazare,in special la cei ce vin de la peste 160 km. departare.
12.Folosirea din plin a dealului Lempes. Organizam o baza de zbor planor cu racoritoare si prajiturele :drinks:
13.Cine nu zboara trebuie sa manance si sa bea dublu! :rofl:
14.Barul "Forever" va fi deschis: Tarii,cafea,sucuri ! Gratis pentru cine face dovada ca a zburat!
Dozator bere "Ciucas" si doua doze de 60 litri. Este!!!!
15.Animatoare si taraf de muzica "Csarda". Asta de mult n-ati vazut!!!
16. Si tot ce ii mai trece prin cap lui FlyPol.
Seful suprem al intalnirii este hotarat:

V Powder !
Sa nu-mi spuneti ca nu-l cunoasteti!
Bine ca zboara si....insectele !
0

#27 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 16 June 2014 - 05:48 PM

Ceva preferinte .... METEO ??
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#28 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 16 June 2014 - 06:20 PM

Vikingii aveau un foarte sanatos obicei: daca li se parea ca cineva, din corabie, le poarta ghinion, sau cobeste, il aruncau, fara multe discutii, peste bord.....
Multa, multa bafta, zburatorilor.
0

#29 Useril este offline   flypol 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4092
  • Inregistrat: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 16 June 2014 - 08:39 PM

Vezi postareadan_mitea, la 16 June 2014 - 06:20 PM, a spus:

Vikingii aveau un foarte sanatos obicei: daca li se parea ca cineva, din corabie, le poarta ghinion, sau cobeste, il aruncau, fara multe discutii, peste bord.....
Multa, multa bafta, zburatorilor.

Sa-l aruncam pe REAL_DESIGN peste bord? Ar fi pacat,mare pacat ! A cobit niste furtuni la Copaceni de toata frumusetea. 10 kile de voodoo made FlyPol au trebuit ca sa rasara 5 minute de soare! :rolleyes:
Bine ca zboara si....insectele !
0

#30 Useril este offline   dan 73 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1513
  • Inregistrat: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Interests:Aeromodelism

Postat 16 June 2014 - 08:58 PM

Daca la reusita intalnire de la Copaceni cu mare parere de rau nu am putut ajunge,vom face tot ce ne sta in putinta sa fim prezenti la intalnirea de la Brasov.
0

Arata acest topic


  • 13 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro