Modelism - RHC Forum: conecticus - Costandis Eugen - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

conecticus - Costandis Eugen TEPAR

#1 Useril este offline   Pinochio 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 236
  • Inregistrat: 30-October 05
  • Gender:Male
  • Location:New York
  • Interests:club, discussion

Postat 22 May 2014 - 02:09 PM

Dupa ce am vazut anuntul lui de la publicitate personala l-am sunat si mi-a trimis pe mail adresa la care pot trimite coletul cu electronicele pe care vreau sa mi le repare. Adresa de mail de pe care mi-a trimis este navomodele@hotmail.com si continutul este urmatorul: "eugen costandis-allea florin ciungan nr 9,bl64,sc1,etj4,ap26,sector3,localitatea bucuresti cod postal 03182o seara buna va doresc". Asta se intampla in 25 martie 2014. In 28 martie coletul a plecat din Brasov. L-am anuntat pe mail si mi-a zis ca ma anunta cand primeste coletul (prin posta). Pana pe 7 aprilie nu a dat nici un semn, asa ca l-am sunat eu. Mi-a raspuns si mi-a spus ca electronicele mele sunt in lucru. Cand spun electronice ma refer la: 1 regulator de 36A, unul de 75A, unul de 100A, 2 servo-uri de forta, Data recorder Eagle Tree si un receptor pt Turnigy 9x.
Dupa ce am vorbit cu el in 7 aprilie l-am mai sunat urmatoarea saptamana, dar nu mi-a raspuns. A urmat o perioada in care il sunam si de cateva ori pe zi si nu raspundea, i-am trimis si mail-uri, iar apoi intra casuta vocala din prima. Am incercat sa il sun si de pe alte numere, dar cu aceleasi rezultate, pana azi 22 mai 2014.
Numarul de telefon pe care am vorbit cu el atunci este: 0737245680.
Pe topicul lui de la publicitate personala puteti vedea ca au fost si altii care au avut probleme cu el, asa ca rog moderatorul sa il incadreze la lista de tepari.
0

#2 Useril este offline   icet 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 54
  • Inregistrat: 27-September 10
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 26 May 2014 - 09:34 AM

Și eu am pățit la fel. M-am întâlnit cu el pe 24.03 când am lăsat un ESC, un motor și un acumulator în ideea ca în maxim o săptămână ar fi gata.Am sunat după vreo 10 zile și mi s-a spus ca 'sunt în lucru'. Am revenit cu telefon după sărbători dar aceeași poveste ... intră căsuța vocală. Vad ca și topicul lui a dispărut.O sa încerc să văd dacă locuiește la acea adresă.
HPI Savage xs SS

Team Durango DESC210

Spektrum DX3S with Telemetry
0

#3 Useril este offline   Pinochio 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 236
  • Inregistrat: 30-October 05
  • Gender:Male
  • Location:New York
  • Interests:club, discussion

Postat 26 May 2014 - 09:55 AM

Topicul a disparut pentru ca l-a sters moderatorul in urma avertizarii pe care am facut-o. Anunta-ma si pe mine daca rezolvi ceva, te rog.
0

#4 Useril este offline   icet 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 54
  • Inregistrat: 27-September 10
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 26 May 2014 - 12:59 PM

Am fost,adresa e buna dar nu era nimeni acasa.O sa mai trec zilele urmatoare si daca nu gasesc pe careva acasa o sa-i las un bilet in usa.Sper totusi sa o rezolvam pe cale amiabila.
HPI Savage xs SS

Team Durango DESC210

Spektrum DX3S with Telemetry
0

#5 Useril este offline   Pinochio 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 236
  • Inregistrat: 30-October 05
  • Gender:Male
  • Location:New York
  • Interests:club, discussion

Postat 26 May 2014 - 03:18 PM

Ai mesageria plina. Daca reusesti sa vorbesti cu el poti sa ii spui ca si din partea mea o sa primeasca o plangere la politie daca nu imi trimite electronicele inapoi. Singura varianta ar fi sa fie plecat din tara, desi oricum nu se face asa. Am vazut ca in topicul lui la un moment dat a zis ca e plecat din tara si apoi a anuntat cand s-a intors. Eu sper sa fie asa si de data asta, ca i-am trimis multe chestii - prostia mea. Si la telefon mi-a zis ca trebuia sa ii trimit si statia ca sa verifice receptorul stricat :)). In fine, sper sa il gasesti, eu nu sunt din Buc si o sa imi fie mai greu, deja nu imi mai fac sperante. Pe undeva prin topicul lui scria de program, de la 9 la 18, asa ca ar fi indicat sa incerci dupa 7 seara...Numai bine!
0

#6 Useril este offline   icet 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 54
  • Inregistrat: 27-September 10
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 29 May 2014 - 08:21 AM

Șansele de a mai recupera electronicele sunt minime.Mi s-a spus că nu mai este în țară și când a plecat ar fi "luat" si niște bani din casa.
HPI Savage xs SS

Team Durango DESC210

Spektrum DX3S with Telemetry
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro