Modelism - RHC Forum: Vladutzzz - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Vladutzzz Tepar

#1 Useril este offline   husseyn1967 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 312
  • Inregistrat: 03-January 14

Postat 14 April 2014 - 06:46 PM

Am luat de la Vlad un servo pt Savage....parolist,de incredere si nota 10.
0

#2 Useril este offline   dumitrescu.petrisor 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 146
  • Inregistrat: 10-January 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 16 April 2014 - 09:09 PM

Am luat de la Vladutzz mai multe piese Integy pentru e-revo.
Foarte prompt.

Recomand cu incredere
0

#3 Useril este offline   -Gabi- 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 324
  • Inregistrat: 01-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca
  • Interests:life...

Postat 17 April 2014 - 07:56 PM

Mutumesc pentru e 10! am primit ce am dorit.
0

#4 Useril este offline   Vladutzzz 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 472
  • Inregistrat: 20-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 17 April 2014 - 07:57 PM

Vezi postarea-Gabi-, la 17 April 2014 - 07:56 PM, a spus:

Mutumesc pentru e 10! am primit ce am dorit.

Distractie placuta :good:

Aceasta postare a fost editata de Vladutzzz: 17 April 2014 - 07:58 PM

Go BIG or go HOME
0

#5 Useril este offline   Stuffy 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 430
  • Inregistrat: 06-April 11
  • Gender:Male
  • Location:Onesti
  • Interests:Automodelism
    Sporturi de Iarna

Postat 21 April 2014 - 05:54 PM

+10 si de la mine
I reject your reality and substitute my own.
0

#6 Useril este offline   Kitty 

  • RC Addict
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4563
  • Inregistrat: 11-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca
  • Interests:RC,Cars.....

Postat 06 October 2014 - 11:09 PM

Receptiv si promt.Afacere incheiata cu succes fara probleme.Om serios

Axial SCX10.3
Absima Sherpa
Axial Base Camp
0

#7 Useril este offline   vvrest 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 907
  • Inregistrat: 29-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 October 2014 - 11:46 AM

Recomandare si din partea mea !
0

#8 Useril este offline   sihastrul 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 398
  • Inregistrat: 19-February 10

Postat 12 November 2014 - 09:05 AM

din pacate trebuie sa scriu despre utilizatorul Vladutzzz, respectiv Vlad Donosa ca este tepar :(

De mai multa vreme i-am tot trimis piese de automodele pentru folosul lui sau ca sa le revanda, in speranta ca ne "ajutam" reciproc.
De fiecare data piesele le-am trimis pe banii mei si fara ca el sa le plateasca in avans, fiindca i-l credeam de incredere.
Se pare insa ca de data aceasta a schimbat foaia :(

I-am trimis piese de care avea el nevoie + 9 spray pentru curatat motoare pe nitrometan. Pentru fiecare tub am cerut 10 ron.
Dupa ce a primit produsele mi-a spus ca unele tuburi sunt aproape goale si ca s-a facut de rusine la cei la care a vrut sa le vanda, desi repet nu a platit nimic in avans !
Am spus ca nu-i problema sa le trimita inapoi si sa nu plateasca decat piesele si raman eu cu paguba expedierii cu curier rapid.

Din acel moment nu a mai raspuns la telefon domnul tepar si mi-a trecut numarul in blacklist.

Paguba mea nu este mare insa am decis sa scriu in acest forum pentru a preveni alti membri sa fie intepati de acest om.

O zi buna tuturor.
0

#9 Useril este offline   Vladutzzz 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 472
  • Inregistrat: 20-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 12 November 2014 - 10:34 AM

Nu am intentionat niciodata sa nu platesc pe cineva. Nu tiam raspuns la telefon prima zi pt ca eram foarte suparat de reactia ta si de ce miai spus in legatura cu ce miai trimis Am vrut sa stau o zi sa ma calmez si in speranta ca tu vei face ceea ce trebuie si sa iti recunosti si repari greseala din proprie initiativa Nu am vrut sa cred ca ma iei de prost pana nu ai bagat replicile alea si nu ai inceput sa te umfli in pene prin mesaje Atunci miam dar seama ca nu esti decat un bisnitar care te crezi mare afacerist si care nu stie sa vb frumos cu oamenii. Crezi ca tu ai "reduceri" ? Sa iti spun ceva daca nu tia mai spuso nimeni - la suma de 1-2 milioane, 10 ron miar fi RUSINE sa numesc reducere.
Nu stiu cum faceti voi treaba la tine acolo sau cum esti tu obisnuit sa faci afaceri dar eu nu sunt omul sa procedez cum faci tu Ma asteptam sa fii corect cu mine si de data asta Crezi ca daca in trecut a fost totul ok acum o sa iti permit sa imi dai teapa ? Ca asta a fost Pe junatate teapa ! De ce sa stau eu si sa ma fac de tot cacatul la niste oameni care iam pus pe drumuri sa imi dea banii pt spray-uri si leam explicat si promis un produs foarte bun (indiferent de valoarea lui) si acum sa le zic ca a "cazut toata afacerea" ? Sa vada oamenii aia ca miam luat teapa (ca nu sunt prosti si isi dau seama) si sa creada despre mine ca nu sunt in stare sa imi aleg oamenii de la care cumpar ceva ? Pt tine poate nu conteaza... dar faptul ca o sa cad de prost in fata prietenilor mei si "o sa rada" de abilitatile mele de a face "afaceri", conteaza mai mult decat o suma de 50-100-200 ron Nu ai fost om cu mine si asta nu imi place deloc si MAI ALES ca ma iei de prost la faza cu "a scapat aer", "au greutati diferite" etc... Cum daca una avea 225g si alta 440g de exemplu A plecat la plimbare junatate de tub ? Si 3 tuburi din 9 au avut presiune, restul nu vroiau sa pulverizeze deloc ! Ca sa nu iti mai spun ca am acasa tuburi de la fratele meu cu solutii aerosol auto care au peste 5-6 ani si culmea, sut la fel de pline si acum Adica din unul a "fugit" continutul si din altul nu ? Ca sa nu mai spun ca sunt din 2005 ! Miar fi rusine sa vand in locul tau produsele astea vechi de 9 ani de zile, pe jumatate consumate, zgariate, indoite tuburile, cu rugina la baza etc... Degeaba leai pus tu la 10 ron ca IN CEL MAI BUN caz asta e valoarea reala Nu sunt eu omul sa iau "resturile" altora Ca sa nu mai spun ca leam probat si nu fac absolut nimic Are spray din asta generatie noua de la hpi luat un prieten din Iasi si e diferenta enorma la cum se comporta substanta cand dai pe praf/noroi la curatare/timp de uscare etc Ale tale nu fac nimic decat ca "sufla" praful. Si de ce nu ai trimis in colet tot ce am stabilit ? Vrei banii dar nu trimiti tot ce promiti ? Poate pt tine ti se pare ceva minor si spui chestii de genu: "vai, am uitat, lasa ca iti trimit eu...". Pt mine nu e asa simplu, cand omul isi face un plan si cand omul isi da cuvantul ca o sa faca ceva, asta sa si faca sau persoana aceea nu e "om".
Ia si spune multumesc ca mai gasit pe mine "prost" si am luat teapa asta sa te scap de "mizeriile" alea de sprayuri care sincer leam aruncat pe toate 9 la gunoi pt ca asta erau, niste "gunoaie". Tias fi trimis banii, desigur minus sprayuri pt. ca nu cred ca iti imaginezi ca sunt cel mai prost om din Romania nu ? O teapa de la tine e deajuns nu crezi? Dar daca incepi cu amenintari, smecherii din astea de 2 lei te las sa te calmezi si iti mai dau o sansa aici public sa fii om si sa iti recunosti greselile si sa iti ceri scuze. Crezi ca daca am 17 ani sunt prost sau cum ? Si sa nu mai zic de warnul care l-am luat de la Andrei: ,,Comertul en gros de produse noi nu este permis prin regulamentul forumului si de asemenea contravine legislatiei fiscale in Romania." - cu ala ce mai faci? Tot ca sa te ajut pe tine sa vinzi am facut si topicul ala cu produsele tale la vanzare sa te ajut sa te scap de ele si tot eu sunt neserios ? Ar trebui sa imi multumesti ca in mare parte din tot ce ai tu de vanzare ai vandut prin mine, deci datorita mie. Daca te uiti mai sus vei observa 6 feedback-uri pozitive la adresa mea. Atat timp cat in tranzactia de fata nu a fost vina mea si tu ai reactinat in felul care ai facut-o, nu ma intereseaza, "feedback-ul" tau negativ - pt ca cine trebuie si cine e om de pe tot forumul ma cunoaste deja de mult timp si stie ce fel de om sunt, asa ca decat sa fii penibil parerea mea, nu ai facut nimic altceva.

Cu asta am spus cred totul O zi buna
Go BIG or go HOME
0

#10 Useril este offline   sihastrul 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 398
  • Inregistrat: 19-February 10

Postat 12 November 2014 - 11:10 AM

Ce teapa am dat eu cand ti-am trimis produse fara sa platesti nimic ! ???

Cand ai inceput sa spui ca-s goale, ti-am zis clar ca nu mi-am dat seama ca "nu este problema si sa le trimiti inapoi ca asta e" !!! Deci unde e teapa ???
Ca tu mi-ai pus numarul sa-mi dea tel tau reject automat asta devine teapa. Ca nu ai platit macar piesele BUNE sau ca nu le-ai trimis inapoi, asta e teapa !

Ce amenintari tot spui ??? Ti-am scris UN SINGUR MESAJ aici in forum in care am spus ca o sa-ti demonstrez de ce nu mi-a fost frica sa trimit marfa in avans fara bani.

Tot scri ca m-ai ajutat pe mine dar din cate stiu nu ai nici un fel de asociatie de binefacere pe numele tau. Deci tot pt bani ai facut si acest asa zis ajutor.
Piesele ti-am spus clar ca-s ramase de demult si nu am zis nicicand ca-s noi !!!

Cat despre warnul de la Andrei, foarte bine daca nu citesti regulamentul acestui forum.

Spui ca eu sunt bisnitar sau ca fac afacerri :) Ma confunzi amarnic. Am muncit destul pentru fiecare ban pe care-l am si nu am intepat pe nimeni pt asta !

Iti recomand sa-ti revizuiesti memoria si sa clarifici despre ce teapa, alta decat cea prin care tu nu mi-ai raspuns la telefon si / sau trimis inapoi produsele pe care nu ai dat nici un ban.



P.S. cat despre reducerile de care spui o sa te rog sa faci socoteala pe viitor mai atent, ca se pare ca stai rau la matematica. Si nu uita ca pana si un trimis cu Fancourier costa ceva bani.

Aceasta postare a fost editata de sihastrul: 12 November 2014 - 11:12 AM

0

#11 Useril este offline   Vladutzzz 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 472
  • Inregistrat: 20-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 12 November 2014 - 11:41 AM

doar simplul gest care l-ai facut si cum a trebuit sa intorc pe ceilalti din drum ca tu nu stii ce trimiti in colet?, si legat de warn ,,foarte bine daca nu citesti regulamentul acestui forum." si ca nu am asociatie de binefacere pe numele meu, asa faci sa inteleg celor care vor sa te ajute? si nu imi mai scoate ochii cu acel fara sa platesti nimic, ti-am platit pana la urma fiecare colet pana in momnetul de fata inafara de cel cu sprayurile la care ai gafat-o iti urez succes in continuare, mi-ai dat motive in plus pentru care sa cred ca am dreptate si sa imi sustin parerea, gandeste-te pentru acea diferenta cu care imi scoti ochii ca si eu am fost pe drumuri si trimis colete si platit transport din banii mei si ,,un trimis cu fancourier costa ceva bani"

nu vreau sa ma mai cert si sa continuam subiectul, e clar ca nu ajung la nici un consens cu tine referitor la ce s-a intamplat, in continuare nu ma intereseaza ce mai scrii, cum ti-am scris si mai sus, legat de feedback-ul tau negativ nu ma intereseaza / deranjeaza :) cei de pe forum au inteles in mare ca vina nu a fost doar a mea, ,,matematica" se mai invata dar omenia si gesturile omenesti doar in cei 7 ani de acasa :) spor la afaceri in continuare

Aceasta postare a fost editata de Vladutzzz: 12 November 2014 - 11:46 AM

Go BIG or go HOME
0

#12 Useril este offline   sihastrul 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 398
  • Inregistrat: 19-February 10

Postat 12 November 2014 - 12:09 PM

eu sunt nevoit sa continui pana cand imi recuperez ce am trimis.

Tu spui ca m-ai ajutat ? Eu din cate tin minte tu m-ai contactat pe mine ca vroiai ceva de la mine si nu invers.
Chiar daca vrei sa-i spui "ajutor", a fost unul reciproc dar se pare neavantajos pentru mine pana la urma :(

Nu stiu de ce tot complici explicatia cu alte subiecte in afara topicului, insa treaba e simpla:
Ti-am trimis ceva ce tu ai spus ca vrei si tu nu ai platit, sau macar sa trimiti inapoi ce ai luat. Asta daca tot nu erau ok pentru tine.
0

#13 Useril este offline   Mr.Catalin 

  • fan HPI!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 25-August 14
  • Gender:Male

Postat 12 November 2014 - 04:52 PM

Nu tin partea nimanui, dar de data asta sihastru are dreptate. Trebuia sa i le trimiti inapoi.
Ii multumesc lui Vlad, m-a ajutat cand altii au refuzat dar nu are dreptate de asta data.
Am lucrat si cu sihastru si totul a fost mai mult decat ok.
E urat ca va spalati rufele in public.
0

#14 Useril este offline   Zeus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2455
  • Inregistrat: 15-January 09
  • Gender:Male
  • Location:iasi

Postat 12 November 2014 - 05:06 PM

Cata, si tu ca musca.
Eu, le-as da warn la amandoi, prosteala pe forum, afaceri neagreate de regulament, bisnita in asociatie, gen vinde-mi tu sa nu cad eu de prost, hai ca-ti vand contra comision.

Pe sihastru nu il cunosc, de la vlad am cumparat, pret calitate, ok.

Aceasta postare a fost editata de Zeus: 12 November 2014 - 05:08 PM

Why Drink and Drive,When you can Smoke and Fly?
0

#15 Useril este offline   Mr.Catalin 

  • fan HPI!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 25-August 14
  • Gender:Male

Postat 12 November 2014 - 06:46 PM

Vezi postareaZeus, la 12 November 2014 - 05:06 PM, a spus:

Cata, si tu ca musca.

Nu chiar. Ma simt oarecum vinovat si chiar daca Vlad se face ca a uitat, eu iam zis de existenta domnului sihastru.
Nu arat cu degetu ci doar imi dau cu parerea, avand de a face cu ambele persoane.
Fata de mine sihastru a fost jos palaria.
Si Vlad la fel, ii multumesc ca m-a ajutat cand am avut nevoie.
0

#16 Useril este offline   hassel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2464
  • Inregistrat: 02-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Cars, cars, cars, any type ....

Postat 12 November 2014 - 08:30 PM

Ambii mai mult decat ok, pacat ca ati ajuns in situatia asta de acum, ar fi frumos sa o reglati amical, cum ati inceput aceasta relatie. Nu va mai spalati mizeriile aici, pentru niste lucruri de 2 lei, care se pot rezolva frumos si amical.

BAJA
5SC 30cc gas

Hobbytech str8 rally electric conversion

0

#17 Useril este offline   Vladutzzz 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 472
  • Inregistrat: 20-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 12 November 2014 - 10:57 PM

nu mai zic nimic, vreau sa intelegi faptul ca, ce ai zis tu pe scurt acolo ar trebui sa fie cam asa : Ti-am trimis ceva ce tu ai spus ca vrei si era stricat, fara presiune, si tu nu ai platit, sau macar sa trimiti inapoi ce ai luat. Cand ai sa intelegi ca pe mine m-a deranjat mai mult moral si omeneste gestul care l-ai facut, nu e vb de bani ca nu i-am avut atunci sau ca nu ii am sa tii dau, la cati bani am bagat in savage, ti-i dau si pe astia, dar gestul in sine cum m-am simtit eu fata de acele persoane + drumurile facute degeaba din ambele parti, ca nu ai verificat ce trimiti (probabil te-ai bazat pe faptul ca ti-am zis dinainte ca e ultimul colet si imi pui aici tot ce as putea lua de la tine), nu eu sunt cel care a decis sa isi spele rufele in public, cum a zis si zeus, ,,prosteala pe forum" si sa vada toata lumea ce afaceri esti si tu in stare sa faci si ce sunt si eu in stare sa fac. si pentru moderatorul care o sa ne dea warn, in caz ca o sa ne dea pana la urma il rog sa stearga si acest topic complet, odata cu warnul va asigur ca va disparea si contul meu sa nu mai am treaba cu ,,afaceristii" din lumea modelismului din Romania, ;) iar pentru cei care ati comentat, fara suparare dar nu aveam nevoie de parerea voastra aici sau chiar sa va certati si voi intre voi:) a, si legat de black-listul ala de care zici, m-ai sunat doar in acea zi de 2 ori si atat, nu mai am nici un apel de la tine, prima data ti-am inchis deoarece nu puteam vbi, eram la ore, si a 2-a oara nu ti-am raspuns am si dovada pentru asta. asa ca nu e prezent nici un black-list in telefonul meu. si cu asta am zis tot, daca vrei sa continui iti urez succes am vrut sa adaug asta doar sa mai clarific unele lucruri si pentru ceilalti ,,prieteni de pe forum" :))
Go BIG or go HOME
0

#18 Useril este offline   Zeus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2455
  • Inregistrat: 15-January 09
  • Gender:Male
  • Location:iasi

Postat 12 November 2014 - 11:02 PM

Vezi postareaMr.Catalin, la 12 November 2014 - 06:47 PM, a spus:

Ca musca poate tu :) necunoscand ambele persoane nu poti fi impartial, deci shhhh.

1- era o gluma ce am spus de tine, am crezut ca ma cunosti (punct)
2- Voi vedeti doar cireasa, "ca moderator" warn le dadeam la amandoi pt ce au facut si ce voiau sa faca cu produsele, poate nu ati citit tot.
Din ce am citit eu sus, reiese ca amandoi sunt niste samsari, si repet, poate nu am avut nici o legatura cu sihastru, de atata timp pe forum, chiar nu mai tin minte, dar cu Vlad, am avut treaba si am fost multumit.
Why Drink and Drive,When you can Smoke and Fly?
0

#19 Useril este offline   Mr.Catalin 

  • fan HPI!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 25-August 14
  • Gender:Male

Postat 12 November 2014 - 11:06 PM

Vezi postareaZeus, la 12 November 2014 - 11:02 PM, a spus:

1- era o gluma

si eu nu pot glumi ?? ne intalnim duminik pe bucium si ne duelam la o bere (fara alcool) cu antenele de la TX-urile in 2.4ghz.
0

#20 Useril este offline   sihastrul 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 398
  • Inregistrat: 19-February 10

Postat 13 November 2014 - 09:48 AM

Nu stiu despre ce warn tot spui tu Vladutzzz dar eu am citit regulamentul si am postat despre tine ce am avut de zis, in sectiunea Feed-back.
Am scris si motivul ca asa se face in mod normal, sa stie lumea despre ce e vorba.

Nu mi-am dat seama cat de goale sau pline erau tuburile, ca doar nu trimiteam coletul de cretin si sa platesc la curier de pomana.
Nun pricep ce a fost atat de greu sa pui coletul inapoi (cum ti-am si zis la telefon, de altfel) daca nu corespundea cu ce aveai tu nevoie.
Tu vorbesti de "moral si omeneste" si de varsta de 17 ani. Lucrez si cu copii si cu oameni batrani (in alt domeniu decat modelism) si nu am avut astfel de probleme indiferent de varsta !
Eu din cate stiu ti-am raspuns la telefon si ti-am vorbit chiar frumos si am spus sa trimiti inapoi ca nu e problema! Atat.

P.S. pentru categorisirea cu samsar sau alte nume, din cate stiu eu nu am mai vandut nimic din ce piese am decat la persoane ce ma suna ei, ca au aflat de la prieteni. Nu am mai pus anunturi. In plus, am acte, impozit si tva achitat pentru fiecare produs ce l-am cumparat si le vand cu mult SUB pretul cu care le-am cumparat pentru ca eu pe moment nu mai "apuc" la sportul asta.

@ Mr.Catalin - multumesc de intelegere si suport.

Aceasta postare a fost editata de sihastrul: 13 November 2014 - 09:49 AM

0

#21 Useril este offline   Vladutzzz 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 472
  • Inregistrat: 20-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 13 November 2014 - 10:28 AM

ok, daca doar ai postat despre mine ce ai avut de zis, sa stie lumea despre ce este vorba.. asa sa iti speli rufele in public, atunci iti urez succes in primirea produselor innapoi, o zi buna (punct)

Aceasta postare a fost editata de Vladutzzz: 13 November 2014 - 10:30 AM

Go BIG or go HOME
0

#22 Useril este offline   sihastrul 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 398
  • Inregistrat: 19-February 10

Postat 15 November 2014 - 06:34 PM

Punct o sa fie cand le primesc inapoi :(

Cu "spalatul rufelor" se pare ca nu ai inteles defel rostul acestei sectiuni din forum.
0

#23 Useril este offline   Kitty 

  • RC Addict
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4563
  • Inregistrat: 11-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca
  • Interests:RC,Cars.....

Postat 19 November 2014 - 05:43 PM

despre userul sihastrul,eu am numai ganduri si cuvinte de lauda.omul are produsele de la un stoc mai vechi,era de asteptata ca sprayurile sa aiba probleme dupa atata timp.totusi restul pieselor nu prea conteaza de cand is,ca fieru si plastic raman la fel daca nu sunt expuse la intemperii
cu vladutz am facuto singura tranzactie a mers totul struna

concluzia mea e vladutz,ca omul a scris ca nu stia de problemele sprayurilo,poate si-a cerut scuze,la fel trebuia sa faci si tu oamenilor care le=ai promis produsele.daca erau goale,trebuie trimise inapoi asa cum sunt ele,goale,restu de piese trebuie platite.teapa nu cred ca ti-a dat finddca nu ti-a luat banii pe ele.deci tu iti ceri scuze oamenilor care le-ai promis sprayurile,el la fel,ii dai diferenta de bani si trimiti sprayurile goale inpoi si s=a rezolvat problema

Axial SCX10.3
Absima Sherpa
Axial Base Camp
0

#24 Useril este offline   Kitty 

  • RC Addict
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4563
  • Inregistrat: 11-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca
  • Interests:RC,Cars.....

Postat 16 January 2015 - 01:39 PM

s-a mai rezolvat ceva?sau a ramas problema in aer?

Axial SCX10.3
Absima Sherpa
Axial Base Camp
0

#25 Useril este offline   Vladutzzz 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 472
  • Inregistrat: 20-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 16 January 2015 - 01:46 PM

Nu vad rostul postării tale atat timp cat nu este problema ta și nu ești inclus cu ceva in aceasta problema, și pentru curioși problema nu s-a rezolvat :) cine vrea sa tranzacționeze cu mine a văzut ca ma țin de cuvânt și trimit sau plătesc pentru ce cumpăr, și Inafara de problema cu domnul sihastrul nu am mai avut niciuna din câte observați :-?? Deci pentru cei care se bazează doar pe feedback le urez succes pe viitor :))
Go BIG or go HOME
0

#26 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 January 2015 - 10:19 AM

Vezi postareaVladutzzz, la 16 January 2015 - 01:46 PM, a spus:

Nu vad rostul postării tale atat timp cat nu este problema ta și nu ești inclus cu ceva in aceasta problema, și pentru curioși problema nu s-a rezolvat :) cine vrea sa tranzacționeze cu mine a văzut ca ma țin de cuvânt și trimit sau plătesc pentru ce cumpăr, și Inafara de problema cu domnul sihastrul nu am mai avut niciuna din câte observați :-?? Deci pentru cei care se bazează doar pe feedback le urez succes pe viitor :))


Daca nu i-ai dat nici macar banii pe piesele bune, ca nu reiese de nicaieri ca ai facut-o, cum de ai indrasneala sa ceri sa se curete topicul asta de mesajele ce nu-ti sunt favorabile? Kitti sau oricare altul intreaba daca s-a rezolvat ceva ca sa stie daca mai face tranzactii cu tine. Asta este scopul acestor postari de pe feedback.

Si decat sa te ocupi de samsareala mai bine pune mana pe gramatica, ca anul asta ar trebui sa dai bacalaureatul si nu te vad sa-l iei. Tu n-ai auzit inca de cratima?

Cei acuzati de diverse incorectitudini pe feedback nu mai cereti moderatorilor prin raportari sa vi se curete mesajele nefavorabile decat daca au fost calomnii. Chiar daca au fost motivate dar s-au rezolvat foarte greu in urma discutiilor de aici, nu mai spun de cele nerezolvate, nu vor fi sterse. Tocmai asta este scopul acestei rubrici, sa informeze lumea si nu in ultimul rand sa fie un motiv de buna purtare al tuturor!









0

#27 Useril este offline   Vladutzzz 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 472
  • Inregistrat: 20-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 17 January 2015 - 10:39 AM

Ma ocup cu samsareala?:)) bun lasa-ma pe mine sa ma ocup cu samsareala și postați voi ce vreți aici la feedback, cine are nevoie sa facă o tranzacție cu mine o face și fără sa se uite la secțiunea voastră și chiar dacă se uita realizează ca nu sunt samsar de profesie:) și face tranzacția, problema cu domnul sihastrul a fost una singură dacă erau mai multe înțelegeam sa spui ca sunt samsar. Eu ma retrag din aceasta discuție, va las pe voi sa va exprimați punctele de vedere și părerile despre mine ;) distracție plăcută în continuare
Go BIG or go HOME
0

#28 Useril este offline   sihastrul 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 398
  • Inregistrat: 19-February 10

Postat 18 January 2015 - 01:36 PM

Degeaba tot scri ca a fost o singura abatere :( Fiecare lucru are un inceput, deci cine stie ca nu vei proceda la fel cu urmatorul ce-ti va trimite ceva ?
Eu zic ca am fost fairplay si am asteptat destul sa-ti platesti produsele cumparate, iar prin simplul fapt ca nici in ziua de azi nu ai binevoit sa trimiti bani sau piesele cumparate inapoi, demonstrezi ce fel de om esti.
0

#29 Useril este offline   Vladutzzz 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 472
  • Inregistrat: 20-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 18 January 2015 - 02:31 PM

Am mai avut destule tranzacții după întâmplarea cu tine și toate au fost ok, nuau fost probleme. Și sunt om cu cel care este om cu mine, atât timp cât tu nu mi-ai zos ca vor fi probleme cu tuburile și mi le-ai trimis asa, greșeala nu e doar la mine, și puteai sa le verifici înainte sa le trimiți, mai ales ca nu erau pentru mine toate și știai asta. Dar vad ca explic la pereți cum a stat treaba de fapt fiecare înțelege ce vrea, banii nu ii mai vezi și punct, tu nu ai fost om cu mine în primul rand pentru ca mi-ai trimis produsul stricat.
Go BIG or go HOME
0

#30 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 January 2015 - 07:09 PM

Omule, procedezi gresit, cum procedeaza pustii necopti sau anumiti conationali care pentru un motiv minor gasesc ca-i "normal" sa-i insele pe parteneri. De asta e bun acest topic ca sa vada lumea nu numai ca s-a intamplat odata din cinci tranzactii dar sa-ti vada si modul de a gandi. Tu singur iti faci rau prin comentariile tale. Pai daca ai primit spray-urile alea fara sa dai bani pe ele si stiai ca fac parte dintr-un lot de vechituri, cine te-a oprit copile sa le probezi? Pai nu esti tu direct vinovat ca i-ai pacalit pe cei carora le-ai vandut?

Sa stii ca pe ocazii cineva poate avea 95% din tranzactii in regula si 5% cu probleme. Cine e interesat sa-i cumpere sau sa-i vanda ceva va citi in primul rand acei 5% si doar daca va trage concluzia ca sunt abateri minore va mai face tranzactia cu respectivul. La tine insa aceasta intamplare va cantari greu pentru unii, nu stiu de ce te ambitionezi sa nu-i dai omului banii. Este suma asa de mare de ai preferat sa-ti patezi numele?





0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro