Modelism - RHC Forum: Demitry - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Demitry !! Nu recomand !!

#1 Useril este offline   e.cata 

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3386
  • Inregistrat: 22-October 12
  • Gender:Male

Postat 09 April 2014 - 03:27 PM

am vrut sa cumpar de la user-ul amintit mai sus, un produs pe care cerea 150 lei + posta.
[attachment=208925:Untitled.jpg]
a ajuns produsul, dar cu ramburs total 180 lei... ADIK 30 lei posta..
scuze frate, dar nu am coborat acu din copac, se intoarce la tine.



mai fac o baie!
0

#2 Useril este offline   pc.ciprian 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 265
  • Inregistrat: 12-May 11

Postat 09 April 2014 - 07:14 PM

desi in general nu sunt adeptul care isi spala rufele in public, nu imi place cand lucrurile se repeta si cu altcineva.
Aceeasi poveste am avut-o si eu cu dl Demitry, pe acelasi anunt, pe aceeasi suporti, care s-au negociat la 140ron cu transport asigurat.
in mare parte discutia a avut loc pe facebook, avem si arhiva in cazul in care exista dubii .... DAR nu e problema DOAR de pret in cazul meu, astfel, stabilesc cu omul, el imi spune ca "ai si suporti prindere,singura problema..nu are suruburi" , am zis ok , am suportii vechi pe sasiu , am un kit de suruburi de la firestorm nu imi bat capul
dupa care mi se spune "am trimis suportii..ai sa-mi platesti 125ron ramburs,iar 25 transportul al achiti tu"
iar eu i-am raspuns asa:
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/v/t34.0-12/1922576_710230425677820_505805330_n.jpg?oh=154c455def182f9809b96035d73fc497&oe=53477FDF&__gda__=1397197874_32628643c69c8470c2c35ace63731d76

i-am spus ca sigur rambursul nu va fi 25, iar raspunsul lui a fost ca e acelasi lucru ce nu inteleg :)

vine coletul ....ramburs 160 lei , pe langa asta, in pachet, doar 2 prinderi in loc de 4

Raspunsul: "scuze..ca la ce nebunie este pe aici,pe la mine,cu 1000 de piese si accesorii,posibil sa se fi ratacit prin alta punga,dar ai trimit si pe aia,stai fara grija.."

Asta se intampla in februarie :) , diferenta de pret , cei 20 lei s-au ignorat, suportii de prindere ..... poate sunt la cata :D

Eu de fel nu sunt genul sa ma tiganesc pentru 10-20 lei, dar se pare ca nu sunt singurul si cu riscul de a ma repeta, nu este ok , Da este un tip care se ocupa care aduce piese care iti raspunde (cand are el timp/chef) atat ca in momentul in care veti face tranzactii cu el, ar fi bine sa discutati concret toate aspectele, caci 20 lei de la mine, 30 de la cata, 10 de la altul 20 de la celalat si tot asa, pentru noi nu e nimic, dar la el se aduna, si nu mi se pare corect sa fim luati de prosti.


putem intra si in subiectul ca are aceleasi preturi ca Andrei la hpi , caci si acolo avem raspunsuri de ......
ex:
"eu colaborez cu firmele existente pe piata,care le gasesti ai ala alte magazine,iar cele noi,cam la acelasi pret le gasesti..numai ca eu nu iti pun transportul in calcul....... preturi decente pentru cele 2-nd ci nu noi.. [..] cumpara de la ai atunci..eu ce iti pot oferi si in timp scurt..sunt cele afisate mai sus..daca am ao alta oferta,te voi anunta.. [..]

si dupa o discutie in contradictoriu legata de preturile lui ce sunt aceleasi cu cele de la hpi si ca nu mi se pare normal/logic ca un tip care se ocupa de comercializarea diferitor produse sa imi ofere preturile de magazin concluzia a fost:

"am rugamintea sa-mi trimiti inapoi suportii de lipo si ati returnez banii,daca incepi cu chestii de genul asta...nu te-am obligat sa cumperi de la mine..ba chiar ti-am sugerat cu drag sa cumperi de la prietenii mei ce si cat doresti.." [...] "pretul ce ti l-am oferit eu pe suporti..este infim..asa ceva se gaseste la cel putin 180+transport..fara suparare.."

ochii mari prieteni, desi din punctul meu de vedere raportat la nivel european/mondial suntem o comunitate infima, din pacate din cauza acestor "tipi" ajungem sa ne inraim, sa nu ne mai ajutam, sa calcam pe oameni si sa vedem totul strict ca si profit .

Cu respect
Ciprian
0

#3 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 24 May 2014 - 11:33 AM

"si ati returnez banii," ...ati radeon ? un pistol aveti ? :lol:

Aceasta postare a fost editata de soarece: 24 May 2014 - 11:34 AM

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#4 Useril este offline   aba 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 711
  • Inregistrat: 19-February 08
  • Gender:Male
  • Location:CONSTANTA
  • Interests:De Toate....

Postat 16 July 2014 - 12:46 PM

AM LUAT DE LA EL O STATIE HPI TF 40 SI AM PRIMIT STATIA FARA RECEPTOR.PE URMA AM LUAT LEGATURA CU EL SI MI- A TRIMIS UN RECEPTOR ORANGE CARE NU MERGE BINDUIT CU STATIA.DECI PRIN URMARE AM DAT 140 LEI SA LE TIN IN VITRINA.NU RECOMAND.
TOATE LA TIMPUL LOR.........................
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro