Modelism - RHC Forum: Aurel 10 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Aurel 10 Nota 10 (dupa cum a spus si Milet . . .)

#1 Useril este offline   ButnariuCristian 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 655
  • Inregistrat: 27-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti Sos.Colentina Nr.24
  • Interests:Modelism in general ...... si multe altele .... !

Postat 21 March 2014 - 10:47 PM

Om civilizat !Serios,rapid,articole testate(conform descrierii),cooperant, ambalaj perfect !Persoana recomandabila !
0

#2 Useril este offline   drdream 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 614
  • Inregistrat: 29-October 13
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Tot ce zboara

Postat 29 March 2014 - 01:52 AM

perfect, recomand
0

#3 Useril este offline   SID 

  • datebest.net - visit website and win smartphone!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1430
  • Inregistrat: 26-December 09
  • Location:https://t.me/pump_upp
  • Interests:https://t.me/pump_upp

Postat 20 June 2014 - 10:28 AM

Vezi postareaButnariuCristian, la 21 March 2014 - 10:47 PM, a spus:

Om civilizat !Serios,rapid,articole testate(conform descrierii),cooperant, ambalaj perfect !Persoana recomandabila !



Corect !
Am luat o statie de la el si desi nu am testat-o inca (doar i-am dat drumul sa vad daca functioneaza, maine urmeaza s-o testez - pana acum nu am avut accesoriile), a sosit la posta foarte bine ambalata, cu grija, nu lipsea nimic din ce discutasem c-o sa fie in colet, m-a ajutat cu sfaturi despre reglaje, etc.

Recomand.
0

#4 Useril este offline   aba 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 711
  • Inregistrat: 19-February 08
  • Gender:Male
  • Location:CONSTANTA
  • Interests:De Toate....

Postat 09 January 2016 - 07:10 PM

super ok,recomand!
TOATE LA TIMPUL LOR.........................
0

#5 Useril este offline   optyqus 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 335
  • Inregistrat: 01-February 09
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt / Iasi

Postat 28 January 2016 - 08:54 PM

Nu il recomand! Am luat de la el o statie care conform topicului costa 300 lei cu transport Fancourier inclus. Nu mi-a dat numar de telefon si nici nu mi-a confirmat expedierea. Cu toate astea pachetul a ajuns ,dar surpriza: aveam de achitat 300 lei + 41 lei transport si ramburs. Am luat numarul lui de pe devizul curierului si l-am sunat. La telefon imi zice ca el a platit 22 de lei transport si ca rambursul il plateste tot el cand ii ajung banii (lol, asta e un sistem de plata inventat de el probabil). I-am zis sa sune la Fancourier sa vada daca a fost o problema ca eu momentan nu ridic coletul. Nu am apucat sa mai vorbesc sau sa negociez altceva cu el, a inchis sec cu replica lasa sa vina coletul inapoi. Curierul mi-a aratat in aparat la scanarea codului ca nu s-a achitat nimic pentru transport.
In ce ma priveste nu am incercat niciodata sa prostesc pe nimeni, nici macar prin metoda asta a ignoratului intentionat al mesajelor cumparatorului (oricat de ocupat sa fi fost, tot ar fi gasit 10 secunde sa ma anunte ca a trimis pachetul; mentionez ca din clipa in care i-am zis sa trimita nu a mai accesat mesageria din forum, cu buna stiinta probabil).
Asadar Aurel din Otelu Rosu… feriti-va de expeditiile lui, pare-se ca odata la cateva tranzactii incearca si o miscare din asta, din greseala…
SAB Goblin Kraken 700 | Scorpion 4530 540KV Limited Edition | Hobbywing 160 Platinum V4 |
Align DS820M | Scorpion Backup Guard | VBAR Neo Pro Rescue | T-Rex 600N Pro | Spirit GT | TT 53 Redline
||| || | Spektrum iX
12 | || ||| Radiomaster TX16S MAX
0

#6 Useril este offline   aurel10 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1268
  • Inregistrat: 13-August 10
  • Gender:Male

Postat 28 January 2016 - 10:54 PM

Greseala e a ta pentru ca vorbesti in necunostiinta de cauza.
Eu nu fac tranzactii, mi-am vandut lucrurile mele sau cateodata ale unor prieteni care m-au rugat za fac asta pentru ei.
In cazul de fata, intamplarea face sa fiu plecat pentru un timp de acasa si nu am acces in permanenta la internet, asta e explicatia pentru "ignorarea" mesajelor.
Tot din cauza asta, cand mi-ai propus sa-ti trimit statia, am rugat pe fratele meu sa faca asta pentru mine.
Totul parea sa fie simplu, cum e si normal dar cand s-a produs incurcatura a preferat returnarea coletului, pentru ca el e in afara hobby-ului nostru si nu se pricepe sa dea explicatii.
Transportul coletului si rambursul au fost platite, poti sta linistit, pentru asta o sa dea explicatii curierul.
Asadar, ce daune ai suferit?, poate timpul pierdut la telefon sau in asteptarea curierului? Ce altceva? Timp pierdem cu totii, in viata de zi cu zi, poate si eu pierd timpul scriind aici in loc sa fac altceva.
Deci, Alex de la Iasi, nu trebuia sa sari repede pe "dansul", in incercarea de a improsca pe altii, pentru ca nu e cazul, aici se scrie cand ai fost pagubit, inselat, tepuit sau altele de genul asta, ceea ce, repet, nu e cazul in situatia de fata.
Pacat, am facut cateva tranzactii, cum le spui tu, cu cativa colegi de la Iasi si aveam o impresie foarte buna...
0

#7 Useril este offline   optyqus 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 335
  • Inregistrat: 01-February 09
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt / Iasi

Postat 29 January 2016 - 03:01 AM

Aurel10, eu am scris FAPTELE cum s-au petrecut. Am cumparat si am vandut si eu pe forum si ma pot recomanda destui useri, mi-au trimis oamenii colete mari fara ramburs cu statie si model ca sa le setez pentru zbor (pe timpul si dispozitia mea oferite prieteneste) fara macar sa ma fi vazut la fata vreodata. Mie nu-mi arde de distractie si de chitibusuri cu colete, nu ar fi fost nici o problema daca primeam o explicatie pertinenta si la timp, sau macar o propunere de a o rezolva. Ce imi spui mie de fratele tau sau ca improsc in el? Nu il cunosc, asa cum nu aveam cum sa stiu ca pe forum am vorbit cu cineva iar in telefon cu altcineva. De ce nu mi-ai dat numarul lui daca stiai ca il pui sa se ocupe? E convenabil sa spui imi acum ca esti plecat, ca n-ai avut timp, semnal, internet samd, interesant cum ai omis sa mentionezi asta, ca doar nu era interesul unei vanzari care sa decurga fara probleme...
Asadar TU singur esti responsabil de situatia creata. Si pe luna daca erai puteai da un numar de telefon, ce naiba, in 2016 ai sute de minute internationale cu cativa euro, hai sa fim seriosi. Nu ai/ati avut timp de un apel si nici timp pentru o minima comunicare dar brusc ai avut timp sa scrii compunerea de mai sus.

Aceasta sectiune a forumului se numeste Feedback Vanzari iar scopul ei reiese clar din titlu. Chiar daca nu am pierdut bani ci doar mi-am facut niste nervi fara sa fie vina mea, sunt indreptatit sa pun feedback negativ in dreptul tau in urma vanzarii esuate. Pe langa aprecierile pozitive ale celorlalti useri trebuie sa se vada aici ca o data nu ai avut grija sa fie totul bine, asa cine mai doreste ceva de la tine sa se gandeasca mai bine.
SAB Goblin Kraken 700 | Scorpion 4530 540KV Limited Edition | Hobbywing 160 Platinum V4 |
Align DS820M | Scorpion Backup Guard | VBAR Neo Pro Rescue | T-Rex 600N Pro | Spirit GT | TT 53 Redline
||| || | Spektrum iX
12 | || ||| Radiomaster TX16S MAX
0

#8 Useril este offline   aurel10 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1268
  • Inregistrat: 13-August 10
  • Gender:Male

Postat 03 February 2016 - 09:10 PM

Daca prezentai doar faptele era ok, dar ai incheiat cu o concluzie cel putin eronata, chiar dusmanoasa, in sprijinul careia nu ai nici o dovada.
I-ti repet inca o data, daca esti capabil sa intelegi, curierul a fost platit si coletul a fost trimis dupa cum ne-am inteles.
Ce s-a intamplat apoi este urmarea unei greseli facute de un salariat al firmei de curierat.
Pana la ora asta asa, dupa multe telefoane, emailuri, reclamatie, etc, problema inca e in solutionare, bineinteles ca nici coletul nu mi-a fost returnat.
O fi aici rubrica de feed-back dar nu ai dreptul sa ma acuzi de lucruri care nu sunt responsabilitatea mea, si eu am pierdut destul timp si nervi cu tranzactia asta.
Chiar daca crezi ca e imposibil, s-ar putea ca odata sa fi si tu in situatia in care sunt eu acum, sunt curios cum ti-ar place sa fi acuzat pe nedrept.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro