Modelism - RHC Forum: Discutii Libere_Old - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 107 Pagini +
  • « Prima
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Discutii Libere_Old Sa nu uitam sa ne respectam reciproc !!!

#3121 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 08 April 2016 - 08:00 AM

Te ajuta cu ceva faptul ca strict legal nu zburai liber nici inainte de Ord.8 ?
Diferenta era ca nu aparusera banii la orizont, si eram lasati in pace, ca fiind inofensivi ;)
... cu picioarele pe pamant ...
0

#3122 Useril este offline   GigiGL 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2106
  • Inregistrat: 10-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:Aero

Postat 08 April 2016 - 08:17 AM

Ei, acum vreau sa fim lasati in pace LEGAL, tocmai pentru faptul ca nu suntem periculosi si nu facem bani. De cati neuroni ar fi nevoie ca sa se inteleaga acest lucru unde trebuie?
Gigi Sterian
Rascal 1940mm fs.61 nitro
Rascal 120 DLE 30
U Can Do .46 nitro .52, 2T
Beaver 1520
Maule 1500
Helios 2545
... Taranis X9D plus / ACCST / AFHDS
0

#3123 Useril este offline   EBA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 956
  • Inregistrat: 09-April 09
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI,Balta Alba,
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 08 April 2016 - 09:38 AM

Vezi postareaGigiGL, la 08 April 2016 - 08:17 AM, a spus:

Ei, acum vreau sa fim lasati in pace LEGAL, tocmai pentru faptul ca nu suntem periculosi si nu facem bani. De cati neuroni ar fi nevoie ca sa se inteleaga acest lucru unde trebuie?


Sustin ceea ce zice gigi si vreau ca acest hobby sa-l practic liber ca si ceilalti colegi din navo,auto,ciclism etc.Daca nu ne unim pentru a face acel ceva ca toti ceilalti,mai bine ne luam jucariile si plecam acasa.Pentru ca?NU are rost.
SUNTEM FUDULI
0

#3124 Useril este offline   Andrix_y 

  • Presedinte ARA
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 900
  • Inregistrat: 09-October 07
  • Gender:Male

Postat 08 April 2016 - 11:39 AM

Vezi postarearenatoa, la 08 April 2016 - 08:00 AM, a spus:

Te ajuta cu ceva faptul ca strict legal nu zburai liber nici inainte de Ord.8 ?
Diferenta era ca nu aparusera banii la orizont, si eram lasati in pace, ca fiind inofensivi ;)


Pentru acest lucru ARA a cerut clarificari dar pana acuma nici un raspuns

Fisiere atasate


Babos Andras Sandor

Președinte al Asociației Române de Aeromodelism
info@aeromodelism.ro
andras.babos@aeromodelism.ro
0

#3125 Useril este offline   aeromax 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 523
  • Inregistrat: 12-May 11
  • Gender:Male
  • Location:ITALIA
  • Interests:Aeromodelism, Aeronautica, Aviatie, Desen, Muzica (chitara)

Postat 08 April 2016 - 12:01 PM

Stimati colegi de "suferinta", impartasim aceeasi pasiune si nu cred ca cineva s-ar gindi vreodata sa-si ingradeasca libertatea de a practica acest Hobby. De unde ideea ca noi, ceilalti, am avea intentii ostile fata de ARA, am sapa-o? Si, de unde, doamne iarta-ma, ideea ca ne certam sau ne-am certa ? Suntem la "Discutii libere", ne exprimam parerile, opiniile,etc.

NU sunt membru ARA (apropo de o intrebare) dar acest aspect nu are importanta atunci cind incerci sa ajuti.

Am sustinut mereu necesitatea infiintarii, cel putin, a unei asociatii care sa reprezinte cu adevarat interesele aeromodelismului de masa si am salutat, la vremea respectiva, constituirea ARA.

In conditiile in care legi internationale si nationale incearca sa "taie aripile" aeromodelistilor, am sustinut:
-necesitatea unirii tuturor organizatiilor si a practicantilor de aeromodelism;
-aberatiile, absurditatile, etc. trebuiesc combatute nu acceptate;
-pentru a salva aeromodelismul este nevoie de lupta, de strategii dar, fara balbaieli, compromisuri si cu determinare... fremi pe pozitie.

Unde ar fi (s-ar ascunde) intentiile mele ostile si...? Pe cine irita mesajele mele ?

Cer senin si culoar liber la zbor!
"Odata ce ai cunoscut zborul...vei pasi pe pamint privind spre cer...pentru ca acolo ai fost si acolo...ai vrea sa te intorci" -Leonardo Da Vinci
0

#3126 Useril este offline   Săndel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1210
  • Inregistrat: 10-January 15
  • Gender:Male
  • Location:Brașov
  • Interests:Robotica, electronica.

Postat 08 April 2016 - 12:04 PM

Vezi postareaEBA, la 08 April 2016 - 09:38 AM, a spus:

(...)vreau ca acest hobby sa-l practic liber ca si ceilalti colegi din navo,auto,ciclism etc.

Până se prind băieţii deştepţi că le lipsesc, colegilor, rovinieta sau parafa căpităniei...
- Captain Sum Ting Wong
- Wi Tu Lo
- Ho Lee Fuk
- Bang Ding Ow.
0

#3127 Useril este offline   EBA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 956
  • Inregistrat: 09-April 09
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI,Balta Alba,
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 08 April 2016 - 12:09 PM

Vezi postareaSăndel, la 08 April 2016 - 12:04 PM, a spus:

Până se prind băieţii deştepţi că le lipsesc, colegilor, rovinieta sau parafa căpităniei...


:rofl:
SUNTEM FUDULI
0

#3128 Useril este offline   wabo1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1548
  • Inregistrat: 04-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Bistrita

Postat 08 April 2016 - 01:12 PM

Vezi postareaAndrix_y, la 08 April 2016 - 11:39 AM, a spus:

Pentru acest lucru ARA a cerut clarificari dar pana acuma nici un raspuns


Eu sincer cred ca toate apelari si scrisori, corespondenta cu MT si alte administratii publice ar trebui formulate si trimise de citre un avocat care pe urma le dea si in judecata sau face reclamari in caz de non-raspuns. Daca tot stam ca ghiocei in asteptarea primaverii ei nu se vor misca deloc.

Aceast ai trimis cu posta sau mail? Ai primit o confirmare de primer/citire de mail in caz de mail?

Aceasta postare a fost editata de wabo1: 08 April 2016 - 01:14 PM

Walter Born
rhc@born.ro
0

#3129 Useril este offline   Garett 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 560
  • Inregistrat: 01-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:Flying and floating things

Postat 08 April 2016 - 01:36 PM

Vezi postareaSăndel, la 08 April 2016 - 12:04 PM, a spus:

Până se prind băieţii deştepţi că le lipsesc, colegilor, rovinieta sau parafa căpităniei...

Ofer gratuit consultanta pentru certificare ANR! :p
0

#3130 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 08 April 2016 - 02:01 PM

Vezi postareawabo1, la 08 April 2016 - 01:12 PM, a spus:

Eu sincer cred ca toate apelari si scrisori, corespondenta cu MT si alte administratii publice ar trebui formulate si trimise de citre un avocat care pe urma le dea si in judecata sau face reclamari in caz de non-raspuns. Daca tot stam ca ghiocei in asteptarea primaverii ei nu se vor misca deloc.

Aceast ai trimis cu posta sau mail? Ai primit o confirmare de primer/citire de mail in caz de mail?


Dupa termenii folositi de un avocat a fost formulat documentul. Dar data de pe hartie este 10.03.2016. A mai facut putin timp pana a ajuns fizic la destinatar. In 10 zile trebuia anuntat ca termenul de raspuns va fi de 30 si inteleg ca n-au trimis nimic. Nu stiu daca neinstiintarea are prevazuta pedeapsa pe undeva. Mai sunt cateva zile pana la implinirea celor 30 pentru raspuns. Sper sa fie bine in final... Termenul nu este depasit.
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#3131 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 08 April 2016 - 02:06 PM

Vezi postareaGarett, la 08 April 2016 - 01:36 PM, a spus:

Ofer gratuit consultanta pentru certificare ANR! :p

Daca stiam ca stii, apelam la tine pentru consultanta... Tocmai am montat o macara in Constanta.

Fisiere atasate


Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#3132 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 08 April 2016 - 02:09 PM

Un adevarat pericol pentru aeronave care zboara jos ! :o
Sa o interzicem ! :rofl:

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 08 April 2016 - 02:10 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#3133 Useril este offline   Andrix_y 

  • Presedinte ARA
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 900
  • Inregistrat: 09-October 07
  • Gender:Male

Postat 08 April 2016 - 02:12 PM

Vezi postareawabo1, la 08 April 2016 - 01:12 PM, a spus:

Eu sincer cred ca toate apelari si scrisori, corespondenta cu MT si alte administratii publice ar trebui formulate si trimise de citre un avocat care pe urma le dea si in judecata sau face reclamari in caz de non-raspuns. Daca tot stam ca ghiocei in asteptarea primaverii ei nu se vor misca deloc.

Aceast ai trimis cu posta sau mail? Ai primit o confirmare de primer/citire de mail in caz de mail?


A fost trimis pe mail..am mai trimis si alte documente pe mail si au raspuns...inclusiv pe pagina lor poti trimte petitie pe adresa de e-mail...
Daca nu raspund asta va urma ....plangere cu un avocat....
Babos Andras Sandor

Președinte al Asociației Române de Aeromodelism
info@aeromodelism.ro
andras.babos@aeromodelism.ro
0

#3134 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 08 April 2016 - 02:16 PM

Da. Extinsa depaseste 20 m inaltime de la postamentul ei. Pot face poze de la inaltimea aia cu aparatul, doar cu acordul primariei? Sau trebuie inmatriculat "modelul" pe undeva?
PS. Nacela masinii de pompieri din sect. 6 ajunge pe la 60 m (sunt cateva de toate in Bucuresti) ...

Aceasta postare a fost editata de bitex: 08 April 2016 - 02:36 PM

Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#3135 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 08 April 2016 - 02:38 PM

In intravilan pe la 40m este o limita ceva legat de realizarea imaginilor aeriene numai cu acordul primariei, indiferent de mijlocul tehnic folosit, macara, balon sau zburatoare.
E de pe vremea lui ceasca in vigoare si azi.

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 08 April 2016 - 02:39 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#3136 Useril este offline   Săndel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1210
  • Inregistrat: 10-January 15
  • Gender:Male
  • Location:Brașov
  • Interests:Robotica, electronica.

Postat 08 April 2016 - 04:54 PM

Și de jos în sus?

Edit: asta înseamnă că avem, acum, pe net cel puțin, câteva miliarde de fotografii și filmări demne de ani grei de bulău: tot ce au pozat românii la munte, în excursii, în vacanțe, la grătare, la ski...
:rofl:

Aceasta postare a fost editata de Săndel: 08 April 2016 - 04:56 PM

- Captain Sum Ting Wong
- Wi Tu Lo
- Ho Lee Fuk
- Bang Ding Ow.
0

#3137 Useril este offline   Alexandra D. 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 62
  • Inregistrat: 17-March 14
  • Gender:Female
  • Interests:Aeromodelism

Postat 08 April 2016 - 04:56 PM

Vezi postareaRower, la 08 April 2016 - 06:27 AM, a spus:

Stimata domnisoara, ma asteptam ca purtatorul de cuvant al ARA sa inteleaga ce am vrut sa spun. Cand am facut referire la Caragiale am vrut sa subliniez ca despartirea unor colegi de ARA si formarea unei alte "structuri" e regretabila, se pierd oameni care ar avea idei, se disipa efortul. Intentia nu a fost absolut deloc de a lovi in ARA, nu stiu cum ati ajuns la o astfel de concluzie. Asta ma duce cu gandul la ideea ca ARA se simte in defensiva!?
In ceea ce priveste indemnul de a ne "razboi" fata in fata, ma face sa zambesc ingaduitor... M-as fi asteptat ca un purtator de cuvant sa stie sa aplaneze eventualele stari conflictuale, nu sa le amplifice prin astfel de "declaratii" belicoase (desi - repet- nici nu mi-a trecut prin minte ca va fi interpretata astfel intentia mea de a arata ca unii pot fi derutati de "schisma" ARA - AACR.ro)
Fiind purtator de cuvant, sunt convins ca acum ati inteles corect intentia mea.
Stima si prietenia!

Cu tot respectul și toată înțelegerea vreau să punctez că am fost extrem de clară când am spus că este o părere personală. Cât despre faptul că ARA se simte în defensivă, vă rog să faceți diferența între personal și oficial. Cred că și eu, ca și dumneavoastră, am dreptul la o părere personală. Drept urmare, mi-am exprimat-o și eu anterior. Eu sunt mândră că fac parte din asociație și că am avut și am posibilitatea de a contribui cu ceva și nu cred că ARA are pentru ce să își ceară scuze, ca instituție vorbind. Cât despre ce s-a scris pe aici, cred că din nou s-a făcut confuzie între libertatea de exprimare și chestiuni oficiale.
De asemenea, tocmai de dragul nearătării cu degetul, am vorbit la general și am dat exemple, fără citate care să facă trimitere clară la x sau y. Știm cu toții că uneori s-a întrecut limita, asta apropo de motto-ul paginii de discuții libere: „Să nu uităm să ne respectăm reciproc!!!!” Și nu știu de unde s-a tras concluzia că am spus vreodată să se facă război față în față. Chestiunea era retorică, cu sensul că mă îndoiesc că unele lucruri care s-au spus aici pe forum, s-ar spune și față în față. Sau poate s-ar spune, dar pe un alt limbaj. Mai mult, am criticat tendința asta de a hiperboliza orice se scrie. Drept dovadă, lucrurile pe care le-am spus au fost interpretate greșit.
Cât despre aplanat lucrurile, ele nu se vor aplana de mine sau de oricine altcineva dacă acest lucru nu se dorește. Eu am scris în postarea anterioară că indiferent de părerea personală pe care o are fiecare, țelul e comun și asta mi se pare că ar trebui să fie mai important, precum și faptul că trebuie să ne canalizăm mai puțin energia în a ne sublinia diferențele de opinie și mai mult să vedem care sunt punctele comune. E o decizie pe care o ia fiecare în casa lui și o pune în aplicare aici, cel puțin eu asta cred.

Aceasta postare a fost editata de Alexandra D.: 08 April 2016 - 04:59 PM

Alexandra Diaconescu
Purtător de cuvânt al Asociației Române de Aeromodelism
alexandra.diaconescu@aeromodelism.ro
0

#3138 Useril este offline   Andrix_y 

  • Presedinte ARA
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 900
  • Inregistrat: 09-October 07
  • Gender:Male

Postat 08 April 2016 - 05:01 PM

Va rugăm să semnati petitia pentru a susține o activitate sportivă şi recreativă care are o istorie de peste 90 de ani în Romania. Sprijinul dvs. va contribuii la sensibilizarea autoritaților in ceea ce privește această activitate să nu o interzică.

https://aeromodelism...-aeromodelismul
Babos Andras Sandor

Președinte al Asociației Române de Aeromodelism
info@aeromodelism.ro
andras.babos@aeromodelism.ro
0

#3139 Useril este offline   MUGUREL. 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 744
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 08 April 2016 - 05:05 PM

Vezi postareawabo1, la 08 April 2016 - 07:05 AM, a spus:

@Mugurel
Pune votarea public ca se poate vota si cine nu vrea se fie parte de grup si formuleaza in intrebare si raspuns. Cum se votez intrebari?


Walter,

e simplu vrei sa votezi intri in grup. E mai greu sa iti explic cum e cu intrebarea, suna diferit de germana. E doar constatarea mea, fara nici un atac la persoana. De altfel te cunosc de foarte mult timp, am dormit si la tine acasa la prima intalnire de la Bistrita din 2003 parca, si nu imi permit sa te atac sau sa te jignesc.

Multumesc pentru intelegere!

Aceasta postare a fost editata de MUGUREL.: 08 April 2016 - 05:06 PM

0

#3140 Useril este offline   MUGUREL. 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 744
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 08 April 2016 - 05:15 PM

Vezi postareaAndrix_y, la 08 April 2016 - 05:01 PM, a spus:

Va rugăm să semnati petitia pentru a susține o activitate sportivă şi recreativă care are o istorie de peste 90 de ani în Romania. Sprijinul dvs. va contribuii la sensibilizarea autoritaților in ceea ce privește această activitate să nu o interzică.

https://aeromodelism...-aeromodelismul


Exista si site-ul: https://petitieonlin...tii-online.html unde poate semna toata lumea. O promovam pe FB si vor fi mai multe semnaturi.
Se poate face foarte repede si e la liber se pare!

Aceasta postare a fost editata de MUGUREL.: 08 April 2016 - 05:17 PM

0

#3141 Useril este offline   Alexandra D. 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 62
  • Inregistrat: 17-March 14
  • Gender:Female
  • Interests:Aeromodelism

Postat 08 April 2016 - 05:20 PM

Vezi postareaViP_Eol, la 07 April 2016 - 09:29 PM, a spus:

Nu te contrazice nimeni, dar nu crezi că e cam târziu să se afirme că ceea ce scrie Xorg și a iritat foarte multă lume este de fapt o părere personală ? Asta în contextul în care intervențiile lui Andras nu contrazic ceea ce scrie Xorg și sunt cam în același registru. Am întrebat cu 20 de pagini în urmă dacă Xorg reprezintă opinia ARA și mi s-a răspuns doar că nu face parte din Consiliul de Administrație, dar e lăsat să ”stuche” în stânga și dreapta, nu contează pe cine și cum. Păi nu prea mi s-a răspuns, așa cum nu mi s-a răspuns la o groază de alte întrebări formulate în calitate de Membru ARA. Acum nu mai sunt și te asigur că trimiterea plicului cu retragerea și legitimația nu m-a bucurat deloc.
Ceea ce nu înțelegeți voi este faptul că Walter s-a retras pentru că e profund dezamăgit (din nou). În aceeași poziție mă aflu și eu. Dezamăgit total de direcția în care se îndreaptă ARA și atunci, am considerat că nu pot sta degeaba să văd cum munca mea din țară (atât cât a fost) și ceea ce am de gând să mai fac (pentru că am de gând să susțin în continuare clubul) se pot duce naibii din cauza unor alte interese, orgolii și încăpățânare. A nu sta degeaba a însemnat că m-am apucat de unul singur de un proiect care ar putea rezolva problema noastră așa cum o vrem noi modeliștii și nu droniștii, iar acest proiect nu doresc să-l discut cu conducerea ARA, eventual să se mai apuce iar Xorg de cine știe ce comentarii.
Nu sapă nimeni ARA. Asta e clar. E doar un motiv afișat în defensivă. Trebuie să fim conștienți că ARA nu reprezintă încă nimic (niciun pericol pentru nimeni) indiferent de câte ”s-au realizat” până acum.

În privința virtualului versus statul în față, chiar am spus acest lucru înainte de AG, asta vis-a-vis de atitudinea lui Xorg. Îți garantez că dacă și la o discuție reală ar fi procedat așa, pățea exact ce a pățit Conu, la Pitești în 1988, sau poate mai rău.

Voi reveni cu niște alte considerente. Am citit tot ce s-a scris, dar prefer să termin ce am început să pot discuta cu cei câțiva aacr-iști. :rolleyes:

Vă înțeleg și nu contest în niciun fel ce ați simțit. Aveți dreptul la propria opinie. Corect. Nu am spus niciodată că cineva nu are dreptul să nu fie de acord. Cu toate astea, eu m-am referit strict la modul în care s-au spus niște lucruri. Forma, nu neapărat conținutul. De asemenea, cred că diferențele de opinie sunt bune, atâta timp cât se critică ideea și nu persoana. Mai mult, este lăudabil că nu vreți să vă dați bătut și că țineți atât de mult la pasiunea asta. Ce vreau să punctez este că mergând pe sistemul „răspund cu aceeași monedă” nu se ajunge nicăieri sau se ajunge la conflicte care în cele din urmă devin personale și prea puțin legate de subiectul important. Nu o să arăt cu degetul și nici nu voi da nume. Cert e că toată lumea ar putea fi un pic mai zen. Repet, țelul e comun, chiar dacă viziunile asupra modului în care se ajunge la el diferă. Ca să facem o schimbare trebuie să facem o chestie destul de grea: să fim dispuși să ne ascultăm între noi și să găsim o modalitate de a ne uni. Separați, nu vom face nimic. Și aici mă refer să fim uniți, în sensul în care indiferent de membri/non-membri ai x chestii, să fim dispuși să colaborăm și să înțelegem că chiar dacă poate cineva nu e de acord sau nu face ca noi, asta nu înseamnă un afront la adresa noastră.
Sper că m-am exprimat destul de elocvent și imparțial.
Alexandra Diaconescu
Purtător de cuvânt al Asociației Române de Aeromodelism
alexandra.diaconescu@aeromodelism.ro
0

#3142 Useril este offline   Garett 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 560
  • Inregistrat: 01-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:Flying and floating things

Postat 08 April 2016 - 05:34 PM

Vezi postareabitex, la 08 April 2016 - 02:06 PM, a spus:

Daca stiam ca stii, apelam la tine pentru consultanta... Tocmai am montat o macara in Constanta.

Palfinger?
Gratuit era pentru navomode!e, pentru 1:1 negociem! :p
0

#3143 Useril este offline   Andrix_y 

  • Presedinte ARA
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 900
  • Inregistrat: 09-October 07
  • Gender:Male

Postat 08 April 2016 - 05:34 PM

Vezi postareaMUGUREL., la 08 April 2016 - 05:15 PM, a spus:

Exista si site-ul: https://petitieonlin...tii-online.html unde poate semna toata lumea. O promovam pe FB si vor fi mai multe semnaturi.
Se poate face foarte repede si e la liber se pare!


Aia a fost prima directie...problema este ca lumea nu stie ce este aeromodelismul (am facut trei editii de expo modelism si 80% din oameni nu stia despre aceasta activitate)iar pe un site ca petitiionline.com sau altele lumea nu poate sa vada ce este aeromodeimul si faptul ca acolo sunt mai multe petiii poate cea a nostra se pierede printre multe altele de acea am preferat sa se faca pe pagina ARA as vom deveni mai publici si vor auzi de aeromodelism. Sa vedem ce va iesi daca directie nu e buna vom incerca si site-uri de petitii poate mai multe.

Multumesc de propunere

Aceasta postare a fost editata de Andrix_y: 08 April 2016 - 05:38 PM

Babos Andras Sandor

Președinte al Asociației Române de Aeromodelism
info@aeromodelism.ro
andras.babos@aeromodelism.ro
0

#3144 Useril este offline   MUGUREL. 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 744
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 08 April 2016 - 05:45 PM

Vezi postareaAndrix_y, la 08 April 2016 - 05:34 PM, a spus:

Aia a fost prima directie...problema este ca lumea nu stie ce este aeromodelismul (am facut trei editii de expo modelism si 80% din oameni nu stia despre aceasta activitate)iar pe un site ca petitiionline.com sau altele lumea nu poate sa vada ce este aeromodeimul si faptul ca acolo sunt mai multe petiii poate cea a nostra se pierede printre multe altele de acea am preferat sa se faca pe pagina ARA as vom deveni mai publici si vor auzi de aeromodelism. Sa vedem ce va iesi daca directie nu e buna vom incerca si site-uri de petitii poate mai multe.

Multumesc de propunere


Nu conteaza ca lumea nu stie, va afla! Uite aici, e pagina mea. Acum 505 membri care deja au vazut sau vor vedea, dar nu vor putea semna!Nu sunt toti din Ro, dar nu conteaza! Si mai sunt si alte pagini FB cu sute de membri! Si incet incet adunam semnaturile! Mai avem familii si prieteni.
https://www.facebook...16488111875625/

Aceasta postare a fost editata de MUGUREL.: 08 April 2016 - 05:45 PM

0

#3145 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 08 April 2016 - 06:33 PM

Vezi postareaAndrix_y, la 08 April 2016 - 05:01 PM, a spus:

Va rugăm să semnati petitia pentru a susține o activitate sportivă şi recreativă care are o istorie de peste 90 de ani în Romania. Sprijinul dvs. va contribuii la sensibilizarea autoritaților in ceea ce privește această activitate să nu o interzică.

https://aeromodelism...-aeromodelismul

Eu am fost nr. 100.
0

#3146 Useril este offline   Andrix_y 

  • Presedinte ARA
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 900
  • Inregistrat: 09-October 07
  • Gender:Male

Postat 08 April 2016 - 06:47 PM

Vezi postareadan_mitea, la 08 April 2016 - 06:33 PM, a spus:

Eu am fost nr. 100.

Doamne ajuta
Babos Andras Sandor

Președinte al Asociației Române de Aeromodelism
info@aeromodelism.ro
andras.babos@aeromodelism.ro
0

#3147 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 08 April 2016 - 06:57 PM

Vezi postareaGarett, la 08 April 2016 - 05:34 PM, a spus:

Palfinger?
Gratuit era pentru navomode!e, pentru 1:1 negociem! :p


Data asta te iert! Vezi foto.

As fi tentat sa promit ca data viitoare vin cu navomodel, dar n-as risca sa mint...
Spor la treaba!

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de bitex: 08 April 2016 - 07:00 PM

Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#3148 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 08 April 2016 - 07:17 PM

Vezi postareaAlexandra D., la 08 April 2016 - 04:56 PM, a spus:

...
Cât despre aplanat lucrurile, ele nu se vor aplana de mine sau de oricine altcineva dacă acest lucru nu se dorește. Eu am scris în postarea anterioară că indiferent de părerea personală pe care o are fiecare, țelul e comun și asta mi se pare că ar trebui să fie mai important, precum și faptul că trebuie să ne canalizăm mai puțin energia în a ne sublinia diferențele de opinie și mai mult să vedem care sunt punctele comune. E o decizie pe care o ia fiecare în casa lui și o pune în aplicare aici, cel puțin eu asta cred.


Domnisoara, cu tot respectul trebuie sa va anunt ceva important. Pe langa faptul ca sunteti foarte sensibila, ca sunteti modelist(a), cum se trece in formularele seci de completat pe ici pe colo, pe langa faptul ca ati avea multe de spus si nu doriti sa amestecati calitatea de cineva oficial in ARA si ceva facut ca pasiune de multi ani (cum facem cu totii), aveti calitatea de MODERATOR. Prin urmare, aveti dreptul si chiar interesul sa aplanati "lucrurile". Ca moderator ar trebui sa stergeti sau sa faceti invizibile postarile offtopic, sa interveniti ca arbitru in discutiile nepotrivite si sa contribuiti la rezolvarea lor. Nu-i simplu, dar puteti lua si masuri coercitive. Presupun ca nu sunteti genul acesta de persoana, dar multe mesaje trebuiau sa dispara de multa vreme de aici. Inclusiv joaca mea cu macaralele. Mesajele sunt offtopic, as merita orice sanctiune (dar luata cu binisorul, treptat, sa ma obisnuiesc cu ea...). Pricepeti ce spun. Cred ca ati fi cel mai obiectiv moderator de pe forum (cel mai placut ca prezenta deja sunteti) si nimeni nu s-ar supara de consecinte. Prin urmare, nu strica un picior pus cu raspundere in prag, sa vedem si noi ce inseamna, sau cum arata. Restul gandurilor, sunt sublime si aderam cu totii la ele...
Spor la treaba!

Aceasta postare a fost editata de bitex: 08 April 2016 - 07:21 PM

Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#3149 Useril este offline   Robin671 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 145
  • Inregistrat: 24-March 15
  • Gender:Male
  • Location:IASI
  • Interests:Aeromodele,Electronica,Mecanica,Fotografie...

Postat 08 April 2016 - 07:22 PM

Vezi postareaAndrix_y, la 08 April 2016 - 06:47 PM, a spus:

Doamne ajuta

Eu sunt nr.134 :clapping:

Aceasta postare a fost editata de Robin671: 08 April 2016 - 07:24 PM

0

#3150 Useril este offline   nicajohn 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 534
  • Inregistrat: 20-August 06
  • Gender:Male
  • Location:Brasov-Codlea / Vâlcele-Covasna
  • Interests:aeromodele

Postat 08 April 2016 - 07:36 PM

Videoclipul de mai jos a fost realizat pentru aceasta campanie. Astepta momentul potrivit pentru a fi utilizat.
ARA poate il folosi in actiunile sale cu toate drepturile.
https://youtu.be/HYEwKbHwfAo

Aceasta postare a fost editata de nicajohn: 08 April 2016 - 07:37 PM

pasarile fac oua si din ele ies pui iar avioanele fac oua de aluminiu si ies aeromodele....din intelepciunile lui fiu-meu<span style='font-size:8pt;line-height:100%'> </span><!--coloro:red--><span style="color:red"><!--/coloro--> <!--colorc--></span><!--/colorc-->
0

Arata acest topic


  • 107 Pagini +
  • « Prima
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

3 useri citesc topicul
0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro