Modelism - RHC Forum: Solutia saracului/incepatorului pentru marirea numarului de canale? - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Solutia saracului/incepatorului pentru marirea numarului de canale?

#1 Useril este offline   seniorJAX 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 11-March 14

Postat 12 March 2014 - 08:20 PM

Am o radiocomanda cu 6 canale (Graupner MX12) de care sunt super multumit si care nu vreau sa o schimb pentru una cu mai multe canale doar pentru ca nu pot sa aprind niste amarate de LED-uri de la distanta.
Ideal ar fi un smartphone cu aplicatie care se conecteaza la un arduino cu modul bluetooth conectat la un modul de transmisie care accepta PPM (OrangeRX DSMX/DSM2 2.4GHz DIY Transmitter Module).
Pana acum am gasit:
- http://www.iphly.org/ care se conecteaza direct la modulul de transmisie dar care costa exagerat de mult 99USD
- O aplicatie de android de la Graupner HOTT RC - Beta care la fel da semnal PPM pe mufa audio a telefonului. Din pacate nu are decat un singur switch si nu poti sa modifici layout-ul sa adaugi mai multe switch-uri
- Niste solutii de channel splitting dar nu am suficiente switch-uri fizice pe radiocomanda
Deci stiti ceva sa rezolve problema asta?
0

#2 Useril este offline   TyranoCar 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 266
  • Inregistrat: 01-March 13
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti-Brasov
  • Interests:modelism , electronica, scuba diving , vinu'rosu , calul sur si ............eu nu stiu'd'astea!

Postat 28 March 2014 - 03:05 PM

Vezi postareaseniorJAX, la 12 March 2014 - 08:20 PM, a spus:

Am o radiocomanda cu 6 canale (Graupner MX12) de care sunt super multumit si care nu vreau sa o schimb pentru una cu mai multe canale doar pentru ca nu pot sa aprind niste amarate de LED-uri de la distanta.
Ideal ar fi un smartphone cu aplicatie care se conecteaza la un arduino cu modul bluetooth conectat la un modul de transmisie care accepta PPM (OrangeRX DSMX/DSM2 2.4GHz DIY Transmitter Module).
Pana acum am gasit:
- http://www.iphly.org/ care se conecteaza direct la modulul de transmisie dar care costa exagerat de mult 99USD
- O aplicatie de android de la Graupner HOTT RC - Beta care la fel da semnal PPM pe mufa audio a telefonului. Din pacate nu are decat un singur switch si nu poti sa modifici layout-ul sa adaugi mai multe switch-uri
- Niste solutii de channel splitting dar nu am suficiente switch-uri fizice pe radiocomanda
Deci stiti ceva sa rezolve problema asta?


De asta ce zici? Transforma 2 canale "adevarate" in 3 /6 "caneluri" (canalute,canalii,etc):drinks:
...O tigaie plina te hraneste si o tigaie goala te educa! ...un "om" insurat...
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro