Modelism - RHC Forum: cumpar - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

cumpar

#1 Useril este offline   rotax 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 109
  • Inregistrat: 15-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Interests:zbor 1-1,aeromodelism

Postat 27 February 2014 - 11:02 AM

Caut sa cumpar 4m teava dural 6061,diametru 45-60mm,grosime minim 3mm.poate fi in segment de 2m.
0

#2 Useril este offline   rotax 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 109
  • Inregistrat: 15-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Interests:zbor 1-1,aeromodelism

Postat 01 December 2014 - 08:00 AM

Inca mai caut teava dural, grosime minim 2mm .
0

#3 Useril este offline   Mihai_F 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 252
  • Inregistrat: 28-January 08
  • Gender:Male
  • Location:-

Postat 01 December 2014 - 11:03 AM

Salut,

Amari firma din oradea http://www.amari.ro/ 0771682928 este telefonul omului care se ocupa de vanzai (trebuie sa insisti mult ca e ocupat omul), este foarte probabil sa aiba ceea ce ai nevoie, eu am incercat sa cumpar de la ei, dar mie imi trebuia grosime perete de maxim 1 mm, si dansii imi spuneau la veremea respectiva (azi vara) ca de 2mm nu ar fi problema ca au pe stoc, acuma 6061T6 nu au, dar au 6082T651 care este echivalentul european al lui 6061T6, (banuiesc ca ti-l trebuie tratat T6 respectiv T651), ar mai fi o problema cred ca ai nevoie de teava trasa (seamless pipe) nu de teava extrudata cel putin daca o folosesti la construtia unuei aeronave, in standardul de aviatie teava extrudata nu se acepta in elemente structurale de rezistenta gen lonjeroane, atunci va trebui sa specifici acest fapt, mai este varianta aircraftspruce http://www.aircrafts...und-tubing.html , sunt in germania sunt cam scumpi, dar au tot ce iti trebuie , eu de la dansii cumpar teava de aluminiu 6061t6 pentru planurul care il construiesc (planor ultrausor Goat4).

Numai bine, Mihai
0

#4 Useril este offline   rotax 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 109
  • Inregistrat: 15-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Interests:zbor 1-1,aeromodelism

Postat 02 December 2014 - 09:38 AM

Salut. am tot sperat ca o sa gasesc in tara 4 m dural,dar o sa apelez tot la nemti,ei trimit exact cat am eu nevoie ?ori trebuie comanda mai mare .si in cat timp trimit de la lansarea comenzii ? cu stima.
0

#5 Useril este offline   Mihai_F 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 252
  • Inregistrat: 28-January 08
  • Gender:Male
  • Location:-

Postat 02 December 2014 - 10:28 PM

Salut,
aircraftspruce vinde teava de la minim 1 foot (aprox 0.304m) pana la maxim 12 feet (aprox 3,6m).
pana la 8 feet (aprox 2,4m) transportul e in jur de 20-30 euro ca vine cu UPS standard, ce trece peste 8 feet pana la 12 feet transportul e in jur de 150 -170 euro ca vine cu DSV Economy Truck Freight.
din momentul in care sa platit comanda iei iti spun cam in cat timp ajunge si se tin de cuvant de fiecare data.
poti sa cumperi si un singur surub ca til trimite, poti sa cumperi si 100m de teava ca o trimite, din cate stiu nu sunt limitari minime ca valoare.
au chat online pe siteul http://www.aircraftspruce.eu/ si poti vorbi cu iei direct si intrebi tot ce ai nevoie.
comenzile mele au ajuns cam in doua saptamani.
comanda se face online si se plateste cu paypall.

Numai bine, Mihai
0

#6 Useril este offline   rotax 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 109
  • Inregistrat: 15-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Interests:zbor 1-1,aeromodelism

Postat 03 December 2014 - 09:46 AM

Multumesc pt informatii.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro