Modelism - RHC Forum: Diorama HO - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

Diorama HO Dimensiuni 120/104 CM

#31 Useril este offline   Lucian Sima 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 25
  • Inregistrat: 24-February 14

Postat 09 March 2014 - 09:19 PM

Prieteni, daca vreau sa vand diverse, care ar fi locul / siteul cel mai potrivit pentru asta?

Mi-am comandat vagoane si locomotive sh din afara si ce nu imi place vreau sa vand. Eventual voi vrea sa vand si aceasta diorama ca sa fac loc pentru alta.

Ma roade rau de tot sa ma apuc de alta. Vreau sa incerc alte lucruri.

Multumesc
0

#32 Useril este offline   Lucian Sima 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 25
  • Inregistrat: 24-February 14

Postat 10 March 2014 - 10:39 PM

Mi-a venit o noua comanda de pe ebay

Imagine atasata: IMG_69738799438047.jpeg


Imagine atasata: IMG_69741991729131.jpeg


Imagine atasata: IMG_69744950330883.jpeg


Imagine atasata: IMG_69747598035343.jpeg

Imagine atasata: IMG_69767597726270.jpeg

Imagine atasata: IMG_69770176082771.jpeg

0

#33 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 March 2014 - 07:30 AM

Vezi postareaLucian Sima, la 09 March 2014 - 09:19 PM, a spus:

Prieteni, daca vreau sa vand diverse, care ar fi locul / siteul cel mai potrivit pentru asta?

Mi-am comandat vagoane si locomotive sh din afara si ce nu imi place vreau sa vand. Eventual voi vrea sa vand si aceasta diorama ca sa fac loc pentru alta.

Ma roade rau de tot sa ma apuc de alta. Vreau sa incerc alte lucruri.

Multumesc


Neexistand o rubrica speciala, deschide si tu un nou topic la Vanzari http://www.rhcforum....rum/10-vanzari/ apasand pe butonul "Start new topic" de sub cele 4 subcategorii de vanari.

Cand cumperi, axeaza-te pe o anumita epoca si cumpara doar legat de aceasta, sa nu amesteci epoci prea diferite, de ex. epoca III cu V.

Aceasta postare a fost editata de navigator: 12 July 2014 - 08:52 AM



0

#34 Useril este offline   albasete 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 16
  • Inregistrat: 05-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 11 July 2014 - 09:37 AM

Va salut. Felicitari pentru realizare ! Am si eu un start set Piko destul de vechi, de prin 1987, in forma de cerc,locomotiva "cu abur" are 2 osii, este cam "rablagita" si ma gandeam sa fac o diorama dar cu trenulet static. Are tender, 2 vagoane de marfa si un vagon de calatori model vechi cumparat din targul de vechituri din Ploiesti.( Nu cunosc clasificarea epocilor, intre ce ani este o epoca ).
Citind acest topic - imi cer scuze ca am intervenit cu problema mea - puteti sa-mi spuneti si mie de la ce magazin a venit Mosul de Craciun si de unde ati cumparat " clasicul oval... un macaz si cateva sine R1 si drepte, pentru a face o linie secundara." Va multumesc , felicitari inca odata si spor !
0

#35 Useril este offline   Lucian Sima 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 25
  • Inregistrat: 24-February 14

Postat 11 July 2014 - 10:27 AM

Buna ziua.

Trennet.ro. este pe calea grivitei, bucuresti. Deasemenea daca bagati in google "trenulete" o sa va dea cele mai cunoscute magazine de la noi (hgd.ro din cluj, jucarii.com.ro, hobbymag.ro etc)

Deasemenea daca aveti cont ebay va recomand sa va uitati si pe ebay.de (germania). Eu mai nou mai mult de acolo cumpar. Ar mai fi si ebay.co.uk dar sa cautati vanzatori chinezi pentru stalpi, omuleti, masinute (evident la o calitate mai scazuta).

Deasemenea o comunitate mai activa decat aici este pe caiferate.fr.yuku.com. Aici puteti sa gasiti sfaturi si sa puneti intrebari si deasemenea puteti sa gasiti unele sh-uri la preturi decente.

Nu va recomand site-urile foarte cunoscute gen okazii, olx, mercador. Se cer preturi foarte mari, rar apare ceva convenabil.

Succes.
0

#36 Useril este offline   albasete 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 16
  • Inregistrat: 05-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 11 July 2014 - 11:06 AM

Va multumesc. Cont pe ebay nu am,o sa mai caut pe net la magazinele de specialitate.
0

#37 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 July 2014 - 08:56 AM

Recomand hgd.ro din Cluj. Om foarte serios, amabil, onest.


0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro