Modelism - RHC Forum: Sfat Cumparare Bicicleta - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Sfat Cumparare Bicicleta Sfat Cumparare Bicicleta

#1 Useril este offline   ibmircea 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 30-August 05

  Postat 30 August 2005 - 03:12 PM

Salut! Doresc sa-mi cumpar o bicicleta. As dori sa stiu ce recomandari imi puteti face.
As dori sa o folosesc atat pe drumuri forestiere cat si pe drumuri asfaltate.
0

#2 Useril este offline   bogdanut 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1663
  • Inregistrat: 05-June 02

Postat 30 August 2005 - 08:26 PM

Mai exista un subect pe tema asta....

Totul depinde de suma de bani pe care vrei sa o dai pe o bicla.

Eu fac bicle si le dau la pret f bun.Sfaturile ti le pot da LIVE.
0

#3 Useril este offline   IKE 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 25
  • Inregistrat: 08-August 05

Postat 31 August 2005 - 07:41 AM

poti sa faci orice bicla?
cat ai vrea pe una El-Diablo.
am sa incerc sa trimit s-o poza.
Ridica-te deasupra tuturor.
0

#4 Useril este offline   IKE 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 25
  • Inregistrat: 08-August 05

Postat 31 August 2005 - 07:47 AM

El Diablo

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-15-1125467265.jpg

Ridica-te deasupra tuturor.
0

#5 Useril este offline   bogdanut 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1663
  • Inregistrat: 05-June 02

Postat 31 August 2005 - 08:41 AM

Ho ho ho asta da provocare!Cam complicat.Nu m-am bagat niciodata la facut cadru la o bicla pt ca nu sunt ca motociclisti din orange country dotat cu atelier si tot ce ii trebuie dar poate in viitor o sa ma extind.


Misto poza si exista ceva de genu asta in buc.L-am vazut in herastrau.
0

#6 Useril este offline   Buggy-man 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 1804
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 05 September 2005 - 04:36 PM

.....eeee asa da bicicleta, seamna putin cu motorul meu http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/smile.gif
Vreau si eu una!
RHCForum - Webmaster
0

#7 Useril este offline   alexei14 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 123
  • Inregistrat: 03-August 05

  Postat 05 September 2005 - 09:00 PM

Hi!! Un sfat mai lung.

As putea sa-ti spun sa nu-ti cumperi de la R#I#C#H byke (ffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff proaste ),nici D#H#S (proaste) -pana aici au fost chinezesti-ei sunt buni cu tehnologia nu cu biclele iar de F#I#R#S#T byke nu prea stiu ce sa mai spun ( sunt Romanesti -brasov made-) stiu pe unul care lucreaza la ei si cica se primesc multe reclamatii in legatura cu ele (suspensia se strica f usor -nu se rupe dar daca ia un pic de noroi nu mai merge cum trebuie iar cica discurile de frana ruginesc ceea ce este ffff anormal) DACA GRESESC VA ROG SA MA CORECTATI


Acuma depinde pt ce ai nevoie si la cat o folosesti daca mergi putin cu ea ar merge si un F.Byke (sunt puse de la cele mai proaste la mai putin proaste) R#I#C#H sunt de tot kkt am avut una noroc ca mi-a furat-o din curte (am zis ca fac o afacere echipata shi#ma#no cu suspensii frane pe disc to 6mil) iar dupa 2 sapt am constatat ca schimbatoarele erau cele mai ieftine de la ei si am observat inca un lucru de necrezut cablul de frana spate a inceput sa se rupa pe undeva pe la mijloc (nu unde are biluta de plumb sau unde este strans pe frana) +++ frana era pe disc deci cablul nu era asa de solicitat ca la un V-Brake.


Daca vrei sa o folosesti intens iti recomand cu mare caldura un m#ountain byke (se gasesc mai rar)
-eu am una de 6 ani cu care ma pot lauda ca am mers pe unde nici una nu a calcat candva ( coborat dealuri ,am mers pe pamant arat cu ea prin porumb,pe sosea timp de 5 ani fara nici o reparatie majora -s-a mai rupt cate un cablu dar niciodata nu am patit ca la cea furata sa se rupa de la mijloc.Dupa 5 ani mi s-a stricat grupul de pinioane care era shimano dar shim#ano adevarat nu o imitatie.

Asa ca daca vrei ceva adevarat ai grija sa fie echipata shi#mano si vezi ce shimano ca sunt si la 250mii lei macarale cum am descoperit eu.



Cu stima,
Alexei14



Ps D#H#S este un pic mai bun ca Ric#h byke asa ca nu prea merita
Alexei.14
0

#8 Useril este offline   IKE 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 25
  • Inregistrat: 08-August 05

Postat 25 September 2005 - 10:35 AM

ba yo am o bikla DHS de 4 ani si inca merge dar am avut grija de ea cu exceptia ca am mers pe toate drumurile desfundate si prin paduri. abia anul asta a trebuit sa-i fac o reparatie: foi, lant, sufe, aripi. Am cumparat-o cu 2 mil de la motovello acu o vand la unu cu 1,5 mil si vreau sa-mi iau una de trial. Stiti ceva de ele?
Ridica-te deasupra tuturor.
0

#9 Useril este offline   bogdanut 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1663
  • Inregistrat: 05-June 02

Postat 27 September 2005 - 04:42 PM

Ce bicla de trial vrei?

Tucana e buna,Tucana pt magura(HS33).Ce piese vrei pe bicla?SAu iti fac eu o lista?
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro