Modelism - RHC Forum: Fenomenul Valentino Rossi - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Fenomenul Valentino Rossi Il dottore

#1 Useril este offline   Cypy 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 342
  • Inregistrat: 06-July 05

Postat 29 August 2005 - 01:40 PM

Pe mine unu ma incanta tipul asta 8) . Chiar nu are adversar in MotoGp , e mai ceva ca Schumacher in F1.

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-15-1125315624.jpg

<<<ZA MOLDAVIAN BRAZARS>>>
0

#2 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 30 August 2005 - 01:46 PM

Nu contest fenomenul Valentino Rossi, dar un adversar pe masura exista in persoana spaniolului Daniel Pedrosa. In acest moment Pedrosa are cu trei pole-position mai mult decat Rossi, asadar comparatia facuta il scoate superior pe tanarul spaniol. Ramane de vazut daca la anul va reusi si pe pista, nu numai in statistici, sa-l invinga pe geniul Valentino Rossi si daca vom vedea niste intreceri spectaculoase intre cei doi.

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-15-1125402415.jpg


Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#3 Useril este offline   Cypy 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 342
  • Inregistrat: 06-July 05

Postat 30 August 2005 - 05:42 PM

Nu prea cred din ce am vazut in stilul lui de pilotaj ca ar face fata in momentul de fata la moto GP, la aceasta categorie este nevoie si de un fizic pe masura pentru a stapanii herghelia de cai putere. Pedrosa pe de alta parte a pilotat doar honda, care sa nu uitam este renumita pentru manevrabilitate, nu stiu cum ar face fata pe o yamaha, sau pe un ducatii care sunt niste motociclete mult mai ''nervoase''. :wacko:
<<<ZA MOLDAVIAN BRAZARS>>>
0

#4 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 26 March 2007 - 07:33 AM

Desi subiectul nu a mai captat atentia (au trecut aproape 2 ani) Valentino Rossi (ITA) Yamaha Factory Racing si-a mai inscris o victorie in palmares la GP din Spania pe circuitul Jerez (45'53.340) in defavoarea lui Daniel Pedrosa(SPA) Repsol Honda Team. :D

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#5 Useril este offline   Cypy 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 342
  • Inregistrat: 06-July 05

Postat 26 March 2007 - 05:46 PM

Imi pare bine ca a reinviat subiectul acesta. Ce pot spune e ca sunt placut surprins de evolutiile lui Pedrosa la MotoGp sincer nu ma asteptam sa se descurce atat de bine in ciuda staturii lui.
Sa nu uitam si de prima cursa din sezon castigata de Casey Stoner dupa trecerea lui la Ducati....motociclete ce par mai manevrabile ca in anii precedenti insa la fel de puternice http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/ic_13.gif practic prima cursa s-a jucat pe linia dreapta unde se vedea o diferenta clara de putere intre yamaha si ducati
<<<ZA MOLDAVIAN BRAZARS>>>
0

#6 Useril este offline   baracuda 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19
  • Inregistrat: 19-May 07

Postat 27 May 2007 - 10:27 AM

Anul asta Ducati e mai tare! Si Valentino Rossi stie! A si declarat ca e impresionat de Ducati. Aintrebat: "sigur e 800cc?" razand.
Acum se bazeaza numai pe configurarea circuitelor. Cu cat are mai putine linii drepte cu atat e mai bine. Oricum, anul asta Valentino are probleme cu cauciucurile.
Eu sunt un pasionat de motogp. Cursa urmatoare e acasa la el in Italia pe 3 iunie.Nu a pierdut niciodata. Sper ca o sa mearga bine si de data asta.
Go Vale go!
0

#7 Useril este offline   Cypy 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 342
  • Inregistrat: 06-July 05

Postat 27 May 2007 - 10:38 AM

Eu stiam ca a cazut odata pe ploaie la Mugelo nu mai retin la ce clasa era. Oricum sa ne rugam sa nu ploaie pe 3 iunie ca s-a vazut clar la ultima cursa ca apa nu prea ii place lui Rossi. :(
<<<ZA MOLDAVIAN BRAZARS>>>
0

#8 Useril este offline   baracuda 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19
  • Inregistrat: 19-May 07

Postat 27 May 2007 - 12:09 PM

A castigat multe curse pe ploaie. Nu zic ca nu e dificil de condus o motocicleta cind ploua dar cu experienta pe care o are speram ca supera si proba asta.
Sincer sa fiu anul asta are multi adversari mai tineri care pot sa-i fure locul intai in campionat ( Stoner).
0

#9 Useril este offline   alxcsb 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 412
  • Inregistrat: 02-December 06
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu

Postat 27 May 2007 - 04:54 PM

Desi am vazut doar putin din curse, din lipsa de timp, eu zic ca yamaha aia nu prea il ajuta pe rossi, cel putin mie asa mi se pare. Tin minte cand batea tot pe o Honda de uzina, nu misca nimeni in fata lui, si acum parca prea le ia peste bot de la toti. Sper sa reuseasca ceva setari mai intelepte cursa viitoare, nu imi place sa il vad sub locul 1.
0

#10 Useril este offline   baracuda 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19
  • Inregistrat: 19-May 07

Postat 27 May 2007 - 06:32 PM

Ehe! Nici mie, dar asta e!
Problema sunt cauciucurile. Nu a ajuns inca la un acord cu Michelin. Nu gaseste cauciucurile potrivite.
0

#11 Useril este offline   Cypy 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 342
  • Inregistrat: 06-July 05

Postat 27 May 2007 - 10:14 PM

Pai tocmai de asta a si plecat de la honda deja era monotonie devenise ca Schumacher, el nu s-a multumit cu atat si a dorit o noua provocare , sa incerce sa faca aceleasi lucruri cu o motocicleta mai slaba, primul an i-a si reusit acum se pare ca are ceva probleme.
<<<ZA MOLDAVIAN BRAZARS>>>
0

#12 Useril este offline   Cypy 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 342
  • Inregistrat: 06-July 05

Postat 28 May 2008 - 07:29 PM

Se pare ca il' fenomeno si-a revenit anul asta, motorul de asemenea pare sa-l asculte. Sa vedem cum va rezista valului tanar plin de entuziasm si talent.
<<<ZA MOLDAVIAN BRAZARS>>>
0

#13 Useril este offline   cristi_d6 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 20
  • Inregistrat: 18-February 11
  • Gender:Male

Postat 21 February 2011 - 10:11 AM

Valentino Rossi este de nouă ori campion mondial, dintre care de şapte ori la categoria regină (500cc sau MotoGP).Este o performanta aproape imposibil de egalat, vom trai si vom vedea.
Boilere , Panouri solare
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro