Modelism - RHC Forum: AJUTOR reglare motor benzina 28cc - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

AJUTOR reglare motor benzina 28cc

#1 Useril este offline   ivan alexandru 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 651
  • Inregistrat: 09-March 10
  • Gender:Male

Postat 09 January 2014 - 06:15 PM

am barca din imagine, cu motor pe benzina de 28cc in 2 timpi ..barca e luata noua de pe forum si este de la robbe...i s-a montat pompa vacumatica si de atunci fara soc tras nu merge in sarcina..sta la relanti dar cand accelerezi se ineaca...si am si cardanul stricat..am nevoie de ajutor sa reglez motorul si sa ii pun un cardan....contra cost desigur..va rog ajutor..in bucuresti si pe langa
1:10 MST XS-Drift, Ford mustang cabrio Reely 1:10, Rc plane Piper J Cub 2.6m, Traxxas E-MAXX brushless, Axial SCX 10
0

#2 Useril este offline   Superman 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1274
  • Inregistrat: 16-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Giurgiu-Poiana Tapului-Brasov
  • Interests:Berea,femeile si masinile ;)

Postat 09 January 2014 - 06:45 PM

hmm suna interesant pune niste poze ca nu se vad si alex sa o stapanesti sanatos
0

#3 Useril este offline   ivan alexandru 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 651
  • Inregistrat: 09-March 10
  • Gender:Male

Postat 09 January 2014 - 07:05 PM

poze

multumesc laur..dar nu este a mea in acte..este a fratelui meu..dar o folosesc si eu destul de mult

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 20130610_110451.jpg
  • Imagine atasata: 20130610_110541.jpg

1:10 MST XS-Drift, Ford mustang cabrio Reely 1:10, Rc plane Piper J Cub 2.6m, Traxxas E-MAXX brushless, Axial SCX 10
0

#4 Useril este offline   marian.dumitru74 

  • ENID
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3965
  • Inregistrat: 13-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC-ul

Postat 09 January 2014 - 08:54 PM

Vezi postareaivan alexandru, la 09 January 2014 - 06:15 PM, a spus:

am barca din imagine, cu motor pe benzina de 28cc in 2 timpi ..barca e luata noua de pe forum si este de la robbe...i s-a montat pompa vacumatica si de atunci fara soc tras nu merge in sarcina..sta la relanti dar cand accelerezi se ineaca...si am si cardanul stricat..am nevoie de ajutor sa reglez motorul si sa ii pun un cardan....contra cost desigur..va rog ajutor..in bucuresti si pe langa


Salut , in sfarsit o pui pe apa !!! , fa rost de cartea motorului s-au macar a carburatorului si fa reglajele ca la carte, banuiesc cu unul dintre jiglere nu este reglat cum trebuie , si sunt convins ca o sa mearga
Spor la treaba http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/drinks.gif
0

#5 Useril este offline   ivan alexandru 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 651
  • Inregistrat: 09-March 10
  • Gender:Male

Postat 10 January 2014 - 11:06 PM

marian ea a fost pe apa..si merge...dar intre timp a reusit fratele meu sa ii strice cardanul...iar motorul sta la relanti dar cand il pui in sarcina moare imediat..asta dc nu e socul tras...iar cu socul tras imi pare ca nu se tureaza la maxim....tin sa mentionez ca are pusa o pompa vacumatica si a trebuit sa dea o gaura pe la carburator ca sa functioneze..dar a fost facuta comform setarilor din cartea pompei...mai mult nu stiu sa zic..
1:10 MST XS-Drift, Ford mustang cabrio Reely 1:10, Rc plane Piper J Cub 2.6m, Traxxas E-MAXX brushless, Axial SCX 10
0

#6 Useril este offline   cmb 90 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 418
  • Inregistrat: 20-January 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 November 2014 - 12:22 PM

Ai reusit sa-i dai de cap la reglaje? Ati rezolvat cu cuplajul?
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro