Modelism - RHC Forum: Jurassic sport jet - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 6 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Jurassic sport jet

#91 Useril este offline   fly 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3364
  • Inregistrat: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bran Brasov
  • Interests:Jeturi ,f3j ,f5j

Postat 18 February 2014 - 09:48 AM

Cred ca au iesit super rigide :D
0

#92 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 18 February 2014 - 12:41 PM

Ei este fibra si de 280gr/m2 in Arad,este si 100 si 80 si 50 dar nu stii unde sa cauti.
Da-mi un e-mail si iti spun.

Ciao Sorin
0

#93 Useril este offline   Iamzoli 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 815
  • Inregistrat: 08-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 18 February 2014 - 01:10 PM

Vezi postareaSORIN CAIUS, la 18 February 2014 - 12:41 PM, a spus:

Ei este fibra si de 280gr/m2 in Arad,este si 100 si 80 si 50 dar nu stii unde sa cauti.
Da-mi un e-mail si iti spun.

Ciao Sorin


ms nu am stiu... drept este ca eu am cautat in magazinele de modelism din ro... si m-am limitat la ce am gasit...

acuma oricum treaba ii consumata ce mi-ar mai trebuie poate in viitor ii fibra de ~25....

si ce nu am gasit si mai caut sunt arcuri de tractiune ptr trenul de aterizare ... stii undeva in arad unde as putea gasi ...m-ai am degand sa caut prin obor
Fisier atasat  zf_1200x670_01_53b59be35e.png (188.92K)
Number of downloads: 2
....in Thrust we trust....
Flying Vampires Arad
0

#94 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 18 February 2014 - 07:14 PM

Vezi postareaIamzoli, la 18 February 2014 - 09:40 AM, a spus:

le-am scos 1042 gr / 1054 gr probabil cand le voi taia pe margina excesu mai dau vreo 30 de grame jos
Atasament 1.jpg
imi plac cu or iesit sunt fine, mai trebe evident un pic de dat cu smirglu dar doar superficial , sau lipit uniform peste tot (nu vad deformari) am incercat sa dezlipesc dintro parte fortat, no chance (per total sunt multumit, + 20 XP :D )
Atasament 2.jpgAtasament 3.jpgAtasament 4.jpg
contiuni cu profundor, vreau sa plachez toate suprafele sa stiu ca am terminat cu ele si ma pot apuca de finisaje
Atasament 5.jpg


Super au iesit ! ..
Deranjez cu o intrebare : cat timp te lasa rasina sa te " joci " cu ea pana incepe sa reactioneze cu intaritorul .
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#95 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 18 February 2014 - 08:45 PM

Sunt rasini care te lasa de la vreo 25 de minute pana la vreo 180 de minute (unele nu polimerizeaza decat la temperatura ridicata ,50- 120 grade, trebuie neaparat un cuptor pentru asa ceva),sau chiar mai mult dar unele sunt pentru uz industrial si sunt mai greu de utilizat de cei care nu au experienta in materiale compozite.
Dar poti sa te uiti pe http://www.lange-ritter.de/produkte/ care e peste R&G ca varietate de produse.Pentru aplicatii ceva mai cu pretentii eu cumpar de la ei dar vand de obicei cantitati mai mari cam de la 25-30 kg in sus.
La R&G oferta e cam saraca la specialitati ei se axeaza mai mult pe cei care lucreaza ocazional.

Ciao Sorin
0

#96 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 19 February 2014 - 07:15 PM

Vezi postareaSORIN CAIUS, la 18 February 2014 - 08:45 PM, a spus:

Sunt rasini care te lasa de la vreo 25 de minute pana la vreo 180 de minute (unele nu polimerizeaza decat la temperatura ridicata ,50- 120 grade, trebuie neaparat un cuptor pentru asa ceva),sau chiar mai mult dar unele sunt pentru uz industrial si sunt mai greu de utilizat de cei care nu au experienta in materiale compozite.
Dar poti sa te uiti pe http://www.lange-ritter.de/produkte/ care e peste R&G ca varietate de produse.Pentru aplicatii ceva mai cu pretentii eu cumpar de la ei dar vand de obicei cantitati mai mari cam de la 25-30 kg in sus.
La R&G oferta e cam saraca la specialitati ei se axeaza mai mult pe cei care lucreaza ocazional.

Ciao Sorin



Multumesc frumos domnul Sorin .. find insa pe dinafara de subiect ma uit dar habar nu am ce trebuie sa aleg .
Imi trebuie sa imbrac cu fibra un fuselaj complet, aripile si ampenajele
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#97 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 19 February 2014 - 08:01 PM

Cu placere Gigi,

Daca vrei incerc sa te ajut cu niste solutii, trimite-mi pe email mai multe detalii despre aripi ampenaje si fuselaj, eventual cu ceva poze si dimensiuni ca sa-mi dau seama despre ce e vorba ca sa nu debitez fantezii si poate reusim sa facem ceva.

Ciao Sorin
0

#98 Useril este offline   Iamzoli 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 815
  • Inregistrat: 08-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 19 February 2014 - 08:43 PM

Vezi postareaREAL DESIGN, la 19 February 2014 - 07:15 PM, a spus:

Multumesc frumos domnul Sorin .. find insa pe dinafara de subiect ma uit dar habar nu am ce trebuie sa aleg .
Imi trebuie sa imbrac cu fibra un fuselaj complet, aripile si ampenajele

de ce vrei sa le imbraci ptr rezistenta sau ptr finisaj ?

daca mai astepti un pic de vreo 2 luni vb cu diferite persoane(inclusiv producatori de jeturi) ptr diferite metode de finisaj mai "experimentale" fata de clasicul fibra + epoxy sau wbpu

o sa incep pe cate o plcaj de balsa sa experimentez cu diferite optiuni pe care le-am primit si le postez aici
....in Thrust we trust....
Flying Vampires Arad
0

#99 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 19 February 2014 - 08:57 PM

Vezi postareaIamzoli, la 19 February 2014 - 08:43 PM, a spus:

de ce vrei sa le imbraci ptr rezistenta sau ptr finisaj ?

daca mai astepti un pic de vreo 2 luni vb cu diferite persoane(inclusiv producatori de jeturi) ptr diferite metode de finisaj mai "experimentale" fata de clasicul fibra + epoxy sau wbpu

o sa incep pe cate o plcaj de balsa sa experimentez cu diferite optiuni pe care le-am primit si le postez aici


Incerc o macheta de warbird .. placarea se face banuiesc mai mult pentru finisaj desi cred ca o sa confere si ceva rezistenta .
Se face cu fibra de 25-30 gr. dupa care se vopseste .
Toata chestia e sa se poate face la nivel de home made fara sa necesite utilaje speciale , cuptoare, vacumuri etc .
Am intrebat de timpul de reactie deoarece modelul e undeva la 2 m si ceva si nemaifacad chestia asta ma gandeam sa nu se intareasca deja cand
inca nu am ajuns nici la jumatate ..

Nu e graba ... abia studiem tehnologia ca nu vrem nici sa iasa prea greu .. pana il " stricam " mai este ceva vreme asa ca asteptam cu interes orice informatie ..

Aceasta postare a fost editata de REAL DESIGN: 19 February 2014 - 08:58 PM

Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#100 Useril este offline   Iamzoli 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 815
  • Inregistrat: 08-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 19 February 2014 - 09:49 PM

penrtu finsaj recomand daca mergi pe epoxy ht2 (special gandit ptr asa ceva) + talc (pudra de bebe, ajuta mult la slefuit pe urma) doar se amesteca nu trebe sa fi geniu sa il aplici fibra recomand 25 gr de calitate. timp pana incepe sa faca reactie 120 minute intarire totala intre 24-48H in functie de ambient... nu necesita vacumare cuptor etc... probabil ce foloseste domnul caius sunt de calitate mai mare eu folosesc precum spunea dansul r&g ca sunt destinate amatorilor se produce in cantitati mici


una dintre metode pe care le vreau sa le testez (am fost inebunit de unul dintre producatori de jeturi din germania , care sustinea ca o sa renunt la epoxy pe veci) se numeste poliuteran G4 nu am gasit prin magazine in ro, un prieten din Arad mia facut rost de o cantitate mica de test sa vedem ce o sa iasa (nu am avut timp) , in general se foloseste la yahturi la finisaj si se impaca de minune cu lemnu, poate stie si domnul caius o sursa de poliuteran G4

dar mai sunt si alte variante o sa vad cand incep testele, (fly mia dat o idee cu dorafol si epoxy) si pun aici

si eu vreau sa iasa cat mai frumos sis usor evident de aia am zis ca ma pun si experimentez pe niste balsa de sacrificiu

Aceasta postare a fost editata de Iamzoli: 19 February 2014 - 09:51 PM

....in Thrust we trust....
Flying Vampires Arad
0

#101 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 19 February 2014 - 09:59 PM

Bune informatii

Si eu am de gand pe un dreptunghi de balsa de o anumita grosime si dimensiuni sa fac mai multe teste dupa care sa le pun pe cantar sa vad
ce rezultat obtin
Am sa la supun dupa cantarire si la niste teste de rezistenta .. sprijinite pe capete si prin apasare controlata pe zona de mijloc verificata
curbura functie de greutate ( forta de apsare ) si vazut la ce valoare cedeaza fiecare proba de test .

Nu e foarte stiintific caci pe model va exista si structura de rezistenta dar va fi o idee ..
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#102 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 21 February 2014 - 10:15 PM

Nu neaparat ce folosesc eu e mai de calitate, folosesc materiale in functie de aplicatia pe care trebuie sa o fac.Sunt intradevar unele rasini cu care fac bafle de racire pentru motoare, care rezista la 300 grade C.

Nu stiu ce credeti voi, dar fibra de 25 gr/m2 e ca si inexistenta ca rezistenta, la fel de bine poti sa pui pannza de impanzit avioane ultrausoare, este un sortiment de la Saint Gobain, termocontractibila care are 28gr/m2 si e foarte rezistenta cred ca vreo 1500 kg/m2 in beteala si 900 kg/m2 in urzeala e si foarte subtire se poate fixa cu nitrolac, intinde cu calcatorul si lacui tot cu nitrolac (emaita). Apoi apilici cu pistolul un strat sau 2 de primer cu slefuiri intermediare si e oglinda.
In plus se lureaza mult mai usor, poti sa o tai cu foarfeca,sa o asezi cum vrei, nu se destrama, ca fibra de 25,pe care si daca sufli mai tare se destrama.
Eu nu as folosi doar pentru finisare acea fibra voi faceti cum vreti.

Ca sa obtii ceva rezistenta din fibra trebuie sa pui macar de 80-100gr/m2.Si in acest caz bui balsa mai subtire la impanzire per total ai o rezistenta mai mare fara sa te penalizeze la greutate.
As mai avea o obiectie, decat sa amesteci epoxi cu pudra de talc si sa-i strici proprietatile mai bine o asezi pe suprafete cat mai bine posibil sa nu ai cute etc. si dai pe urma un strat sau doua de primer care se poate slefui.
In acest caz primerul se aseaza pe o suprafata destul de rigida si uniforma si trebuie foarte putin si se mai si slefuieste usor.

Ciao Sorin
0

#103 Useril este offline   fly 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3364
  • Inregistrat: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bran Brasov
  • Interests:Jeturi ,f3j ,f5j

Postat 21 February 2014 - 10:35 PM

Sorin are perfecta dreptate ,finisajul nu trebuie sa ajuta la rezistenta neaparat pentru asta este structura interioara ,finisajul trebuie sa fie ceva usor ,se mai gaseste la sierra solartex care se pune cu calcatorul si apoi se poate vopsi fara probleme ,dar sunt sigur ca Iamzoli va gasi cea mai buna solutie de finisaj .:-)
0

#104 Useril este offline   fly 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3364
  • Inregistrat: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bran Brasov
  • Interests:Jeturi ,f3j ,f5j

Postat 21 February 2014 - 10:37 PM

Abea astept sa vad cum ii iese tehnica care eu am vorbito cu Iamzoli ( monstra) :drinks:
0

#105 Useril este offline   Iamzoli 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 815
  • Inregistrat: 08-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 08 March 2014 - 05:52 PM

Multumim domnu Caius de info, in general punem fibra de 18 -25 de grame peste aripi nu ptr rezistenta zbor ci mai mult ptr finisaj si aici ma refer si la transport model ... daca ar ramane doar balsa in cateva zboruri apar urme urate peste tot in model

eu nu prea am mai avut timp de el , vine primavara alte atributii am lucrat cat am putu la ampenaju orizontal, nu prea am facut poze ca e similar constructia cu a aripilor / au fost placate cu 160 gr + balsa
zona centrala e epoxy 385 + mesteacan de 1.5mm
Fisier atasat  1.jpg (110.94K)
Number of downloads: 63Fisier atasat  2.jpg (88.08K)
Number of downloads: 57Fisier atasat  3.jpg (88.55K)
Number of downloads: 60Fisier atasat  4.jpg (124.66K)
Number of downloads: 59

dati-mi o ideee cu sa securizez profundoru de partea centrala (magneti neo sunt prea slabi ?) poze ma ajuta cel mai mult
....in Thrust we trust....
Flying Vampires Arad
0

#106 Useril este offline   fly 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3364
  • Inregistrat: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bran Brasov
  • Interests:Jeturi ,f3j ,f5j

Postat 08 March 2014 - 08:08 PM

Aceasta este aripa ? Mi se pare mie sau la aripa din partea dreapta este invers fibra lemnului ceea ce nu e ok dar poate mi se pare :)

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  image.jpg (149.27K)
    Number of downloads: 48

0

#107 Useril este offline   Iamzoli 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 815
  • Inregistrat: 08-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 08 March 2014 - 09:03 PM

Vezi postareafly, la 08 March 2014 - 08:08 PM, a spus:

Aceasta este aripa ? Mi se pare mie sau la aripa din partea dreapta este invers fibra lemnului ceea ce nu e ok dar poate mi se pare :)



e profundoru . da e invers lemnu pe ofata e in lung pe cealalta e in lat din pacate cand le-am lipit lea pus invers se vede la estetica la rezistenta sunt identice

ideee ptr securizarea lor ?
....in Thrust we trust....
Flying Vampires Arad
0

#108 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 08 March 2014 - 09:03 PM

Si eu am vrut sa spun dar am zis ca poate nu vad bine dar se pare ca asa e.

Ciao Sorin
0

#109 Useril este offline   fly 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3364
  • Inregistrat: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bran Brasov
  • Interests:Jeturi ,f3j ,f5j

Postat 09 March 2014 - 07:02 AM

Pe lat nu se pune niciodata doar pe lung ,in primul rand la estetica se va vedea si apoi fara sa iti dai seama rezistenta nu e aceeasi ,eu as face alta ,
( :-) Ai vrut sa economisesti la balsa ,la modelele mari se mananca un copac de balsa asa e ) Se mai intampla :D
0

#110 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 09 March 2014 - 06:52 PM

Daca se va vedea sau nu depinde cu ce il finiseaza, dar de tinut nu tine ca si cum ar fi fibra pralela cu anvergura.Eu nu as fi pus fibra la balsa tranversal.
Tinand cont ca e totusi profundor si are anvergura mica , nu cred ca va fi asa solicitat ca sa se rupa in zbor.
Dar trebuie sa tina cont pe viitor.

Ciao Sorin
0

#111 Useril este offline   Iamzoli 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 815
  • Inregistrat: 08-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 09 March 2014 - 07:08 PM

da finisajul va acoperi toata porcaria... ramane secretul nostru

ca sa clarific, fiecare bucata din profundor e pe o parte placat cu fibra pe lungime si pe cealalta transversal...din graba au iesit invers cum se vde in poza ... am ales aceasta metoda ptr ca altfel nu aveau rigiditate suprafetele de control (flexau pe capete) ... am mai avut problema asta cu un jet cat ajungea pe la 180 deabia ca mai asculta si nu era din cauza servourilor ....
oricum rezistenta profundorului o va da fibra si nu balsa
....in Thrust we trust....
Flying Vampires Arad
0

#112 Useril este offline   Iamzoli 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 815
  • Inregistrat: 08-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 26 March 2014 - 10:21 AM

hmmm timpul e tot mai scurt... raman la varianta sa lucrez din placere si sa nu ma grabesc
am integrat servourile in ampenajul orizontal, pe final cred ca am sa il lipesc fix ca nu prea am gasit o metoda sa il atasez

Fisier atasat  1.jpg (114.55K)
Number of downloads: 62 Fisier atasat  2.jpg (68.65K)
Number of downloads: 63 Fisier atasat  3.jpg (71.19K)
Number of downloads: 63 Fisier atasat  4.jpg (95.19K)
Number of downloads: 66

de kituit le kituiesc la sfarsitcand fac totul

INTREBARE: sunt putin blocat ptr ca am nevoie de balsa rotund 15mm sau sectiune transversala rotunda de 15mm ? vreo idee sau are cineva si vrea sa mi-o vanda ?
....in Thrust we trust....
Flying Vampires Arad
0

#113 Useril este offline   Iamzoli 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 815
  • Inregistrat: 08-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 26 March 2014 - 11:37 AM

a ajuns si teava de evacuare (nu ca as avea nevoie de ea momentan)
Fisier atasat  6.jpg (105.37K)
Number of downloads: 86
dar cand am puso pe cantar surpiza :(
Fisier atasat  5.jpg (94.58K)
Number of downloads: 85
....in Thrust we trust....
Flying Vampires Arad
0

#114 Useril este offline   Iamzoli 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 815
  • Inregistrat: 08-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 27 April 2014 - 06:18 PM

nu am mai postat in ultimu timp ca nu prea mai am timp...constructia merge ca si autostrazile din romania... inafara planului... acum imi zic ca pe toamna maiden...

cu fuselajul am cam terminat ...sunt gata de placat

1) am mai intarit structura in bot, spate si lateral pe unde am crezut ca mai trebe (mi sa parut cam subred)
Fisier atasat  1.jpg (106.85K)
Number of downloads: 67 Fisier atasat  2.jpg (91.28K)
Number of downloads: 64 Fisier atasat  3.jpg (78.07K)
Number of downloads: 58
2) am facu intakurile le-am facut din balsa (mai usor) ... aveam de gand se la fac din durofol si sa le fac rotunde
Fisier atasat  4.jpg (108.99K)
Number of downloads: 57 Fisier atasat  5.jpg (73.86K)
Number of downloads: 59

3) am pregatit botul... nu il voi atasa inca doar dupa ce a placat fuselajul ptr al putea ajusta mai corect
Fisier atasat  6.jpg (97.37K)
Number of downloads: 66
mai ramane conul de iesire sa il fac dar acela il voi putea face doar dupa ce am pus teava de evacuare

sunt delayed cu projectu ca un pachet pierdut cu o gramada de electronica etc din februarie si inca nu e solutionata problema, sper sa ma ajute paypal
....in Thrust we trust....
Flying Vampires Arad
0

#115 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 28 April 2014 - 06:37 AM

Vezi ca Pay Pal tre sa faci reclamatie in max 45 de zile de la Data Platii ,
sa nu fie prea tarziu.

Si la mine s-a pierdut un pachet tot prin februarie,dar am primit banii inapoi, insa reclamatia a fost in termen.

Ciao Sorin
0

#116 Useril este offline   LaserCut 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 289
  • Inregistrat: 08-November 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 June 2014 - 11:04 AM

Iamzoli vrea sa incerce si structura clasica. Asa ca am proiectat pentru inceput ampenajele.

Fisiere atasate


0

#117 Useril este offline   fly 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3364
  • Inregistrat: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bran Brasov
  • Interests:Jeturi ,f3j ,f5j

Postat 26 June 2014 - 11:52 AM

Meserie nene ,abea astept sa le vad montate ,
0

#118 Useril este offline   Iamzoli 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 815
  • Inregistrat: 08-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 26 June 2014 - 04:47 PM

Vezi postareaLaserCut, la 26 June 2014 - 11:04 AM, a spus:

Iamzoli vrea sa incerce si structura clasica. Asa ca am proiectat pentru inceput ampenajele.


super,
am realizat defpat impreuna cu fly ca din mana nu iese nicciodata perfect , iar el a fost foarte multumit de munca care a facut lasercut ptr el ... de acolo am decis si eu sa refac ampenaje + aripi....



la model sa lucrat incetisor spre deloc

aripile sunt gata ...bord de atac + bord fuga +retract decupat + slefuite probabil nu vor pupa aerul niciodata :(
Fisier atasat  aripi.jpg (229.48K)
Number of downloads: 62
modelul in stadiu actual ...transportu devine o problema
Fisier atasat  model.jpg (90.62K)
Number of downloads: 66
....in Thrust we trust....
Flying Vampires Arad
0

#119 Useril este offline   fly 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3364
  • Inregistrat: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bran Brasov
  • Interests:Jeturi ,f3j ,f5j

Postat 26 June 2014 - 04:57 PM

Botul ala alb e de fibra?
0

#120 Useril este offline   Iamzoli 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 815
  • Inregistrat: 08-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 26 June 2014 - 05:05 PM

Vezi postareafly, la 26 June 2014 - 04:57 PM, a spus:

Botul ala alb e de fibra?

aha
....in Thrust we trust....
Flying Vampires Arad
0

Arata acest topic


  • 6 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro