Modelism - RHC Forum: Planuri si proiecte - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Planuri si proiecte

#1 Useril este offline   vfira62 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 6
  • Inregistrat: 12-December 13

Postat 22 December 2013 - 03:16 PM

Locuiesc de mult timp in Spania si cu ocazia sarbatorilor de iarna ,as dori sa ofer in DAR DE MOS CRACIUN (tuturor celor ce iubesc zborul si nu numai), planurile si schitele de aparate de zbor pe care le-am strins in decursul anilor (avizez ca ,personal, nu am construit nici unul dintre acestea).Eu am doua deltaplane care le utilizez aici,in Spania,si sunt foarte multumit de ele! Nu vreau sa fiu plictisitor,dar cred ca un astfel de topic o sa-i faca pe multi sa viseze la zbor,asa cum faceam eu cind eream elev si citeam revistele TEHNIUM .Visam sa zbor. In acele timpuri erea destul de greu sa faci asta.(Lipsa de materiale, de suport tehnic si multe altele te impiedicau sa-ti indeplinesti visurile).Deci ,cu respect ,cer permisiunea dumneavoastra sa distribui ceea ce detin , fara a avea pretentia de un anumit cistig(cel mult stima dumneavoastra) Multumesc!Sarbatori fericite!Astept permisiunea dumneavoastra!
0

#2 Useril este offline   tantar 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2740
  • Inregistrat: 01-November 08
  • Gender:Male
  • Location:GALATI - CONSTANTA

Postat 22 December 2013 - 06:32 PM

Vezi postareavfira62, la 22 December 2013 - 03:16 PM, a spus:

Locuiesc de mult timp in Spania si cu ocazia sarbatorilor de iarna ,as dori sa ofer in DAR DE MOS CRACIUN (tuturor celor ce iubesc zborul si nu numai), planurile si schitele de aparate de zbor pe care le-am strins in decursul anilor (avizez ca ,personal, nu am construit nici unul dintre acestea).Eu am doua deltaplane care le utilizez aici,in Spania,si sunt foarte multumit de ele! Nu vreau sa fiu plictisitor,dar cred ca un astfel de topic o sa-i faca pe multi sa viseze la zbor,asa cum faceam eu cind eream elev si citeam revistele TEHNIUM .Visam sa zbor. In acele timpuri erea destul de greu sa faci asta.(Lipsa de materiale, de suport tehnic si multe altele te impiedicau sa-ti indeplinesti visurile).Deci ,cu respect ,cer permisiunea dumneavoastra sa distribui ceea ce detin , fara a avea pretentia de un anumit cistig(cel mult stima dumneavoastra) Multumesc!Sarbatori fericite!Astept permisiunea dumneavoastra!

Nu cred ca se supara cineva si daca s'ar intampla ... problema lui , asa ca "baga " mare .
Trex 700 V BAR
FMS P-51 D MUSTANG 1700 mm
ESM F4U CORSAIR 1900 mm SAITO FA 200 R 33
JU- 87 STUKA 1920 mm
A-10 Freewing 1700 mm EDF
FMS F 4U CORSAIR 1700 mm
FW 190 HYPE
Futaba T-8FG x 2
0

#3 Useril este offline   abu 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 196
  • Inregistrat: 23-September 04

Postat 22 December 2013 - 10:09 PM

este un forum de discutii liber, si nu este pastorit de cineva anume, regulile sunt cele de bun simt si daca subiectul postarii tale are legatura cu zborul 1/1 ...cu atat mai mult va fi bine primit...
Albert Malaxa
www.aerial.ro
0723196944
0

#4 Useril este offline   vfira62 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 6
  • Inregistrat: 12-December 13

Postat 24 December 2013 - 02:59 PM

Gata! Vine MOS CRACIUN ,!A durat ceva pina sa pot posta cele promise si cu multumirile de rigoare pentru TANTAR(.....bun sfat!) ,acum puteti vedea si alege ce va intereseaza accesind acest host.(este gratis) https://www.wetransf...24122805/9d2248 Sper sa functioneze bine! SARBATORI FERICITE ! (Peste putin timp voi incerca sa "povestesc " ceva despre legile de zbor cu deltaplanul in Spania!) VA MULTUMESC!
0

#5 Useril este offline   vfira62 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 6
  • Inregistrat: 12-December 13

Postat 24 December 2013 - 03:04 PM

Pentru ABU, special , un calduros " SARBATORI FERICITE !" Sper sa nu ti se spuna ABU de la Abuelo (bunic in spaniola) Erea o gluma!
0

#6 Useril este offline   vfira62 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 6
  • Inregistrat: 12-December 13

Postat 24 December 2013 - 03:06 PM

Pentru toti ceilalti "zburatori nebunatici" SARBATORI FERICITE SI ZBOR FARA PERIPETII!
0

#7 Useril este offline   vfira62 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 6
  • Inregistrat: 12-December 13

Postat 24 December 2013 - 03:10 PM

Multumesc TANTAR! (Sarbatori fericite "biziitorule"!)
0

#8 Useril este offline   vfira62 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 6
  • Inregistrat: 12-December 13

Postat 29 December 2013 - 12:19 PM

Pentru cei ce au putina experienta in electronica ,prezint un vario foarte simplu facut cu Arduino (FUNCTIONEAZA PERFECT!).Asa puteti scutiti ceva bani si sa-i "utilizati" in alte scopuri! Cu un buget de vreo' 15€ (in Ebay)puteti face toate cumparaturile.Eu am folosit un Arduino mini si o interfata FTDI (DUPA PROGRAMARE ACEASTA SE POATE RECUPERA SI FOLOSI IN ALTE MONTAJE) SALUTARI ! LA MULTI ANI 2014!!

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: vario schema de facut.jpg

0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro