Modelism - RHC Forum: S10 Twister Buggy - Batai in roti - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

S10 Twister Buggy - Batai in roti Info pentru reglarea bataii in roti

#1 Useril este offline   mihalyn90 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 617
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Oradea
  • Interests:RC Car, Robotics, Reading, Music

Postat 20 December 2013 - 04:31 PM

Ciao all!

In legatura cu buggy-ul pe care l-am achizitionat curand. La driveshaft, am observat, ca are niste batai uriase. Aveti vreo idee cum se poate centra acel drive shaft?
E vorba de acest ax, si nu prea pot sa ma joc asa cu el deaorece sare. Acum nici 50 de roni nu vreau sa dau pe un driveshaft nou...

http://www.lrp.cc/fileadmin/lrp_newsbilder/HP-Produktshow/S10-Twister/120310_9.jpg

Aceasta postare a fost editata de mihalyn90: 20 December 2013 - 04:31 PM

Imagine postata
0

#2 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 20 December 2013 - 04:36 PM

fara sa te simti jignit, insa daca nu poti da 50 ron pe o planetara, parerea mea e sa te lasi de modelism.
Repet, nu te simti jignit, insa modelismul este un hobby ce consuma.....si nu putin.....

Planetara aia e din plastic si daca te-ai dat pe suprafete aderente, cu putere mare, evident ca s-au torsionat....Poti incerca sa le scoti si sa incerci sa le faci cu aer cald sau in apa fiarta si sa incerci sa le indrepti....
evident ca e apa de ploaie.
0

#3 Useril este offline   mihalyn90 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 617
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Oradea
  • Interests:RC Car, Robotics, Reading, Music

Postat 21 December 2013 - 03:43 AM

Ciao,

Stiu cat costa, acum am cumparat roti dintate din otel la 6000,- am mai adaugat si niste suspensii spate la 4000,- plus niste eleroane pentru el la 15 euro.

Am ajuns undeva la 250 de roni acum + masina a fost 700 Roni. Cam mult asa in 2 saptamani. Problema ca am risipit ca mi-e mi-a trebuit televizor si acum 2 luni stau pe pauza, deoarece trebuie sa rezolv alte probleme mai importante... Problema e cu transportul din Ungaria, caci costa 50 de roni + 40 shaft-urile. Ma cam doare sa dau mai mult pe transport decat pe componente.

Vor veni si ele, incet, dar nu stiu cat de bine merita sa bag banuti intr-un Twister, la care oricum gasesc foarte greu componente. Mi-am pus ochii pe Kyosho Rage VE acum, dar pana adun acei banuti, va dura.

Problema e, ca am luat surubul acela cu cap de bila, si am scos distantierul sa am caster-ul mai mic, dar nu am fost atent, si surubul a dat in shaft, si a muscat serios din el din pacate... cat de LRP... Rezista bine ele, dar au probleme de constructie cu toate ca sunt nemti...

Aceasta postare a fost editata de mihalyn90: 21 December 2013 - 03:44 AM

Imagine postata
0

#4 Useril este offline   mihalyn90 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 617
  • Inregistrat: 19-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Oradea
  • Interests:RC Car, Robotics, Reading, Music

Postat 26 December 2013 - 09:14 PM

merge perfect, solutionarea a fost sa pun o saiba bombata, si s-a deformat el la strangere cat sa fie ok si drept :D

go on :D la ridicat praf :D
Imagine postata
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro