Modelism - RHC Forum: CX coaxial heli cu gyro cu camera de filmat cu infra - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

CX coaxial heli cu gyro cu camera de filmat cu infra vreau sa il tunez un pic :D

#1 Useril este offline   Snap 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 6
  • Inregistrat: 12-December 13

Postat 20 December 2013 - 11:52 AM

as vrea sa ii fac un body din ceva material ma gandesc ca ar fi preferabil sa il fac din hartie sau ceva are cineva ceva idei?
deja am mutat bateria mai in fata asa ca trebuie sa tin mana intotdeauna pe maneta sa nu mearga in fata :)) l-am facut pentru viteza =)
l-am primit cadou, sincer nu am fost atat de fericit de mult timp =) de cand am avut prima masinuta cu telecomanda :p
acum se pare ca revin in lumea rc :D are 3 canale si ma distrez de minune =)) e prima oara cand zbor un heli, de cate ori am cazut cu el numa saracutul stie nu as sfatui pe nimeni sa ia unu mare din prima ..e doar un heli dar 100%100 cazi cu el ori cat ar fi el de mare sau mic :p
http://img.focalprice.com/860x666/YE/YE0716/YE0716X-1.jpg

Aceasta postare a fost editata de Snap: 20 December 2013 - 11:55 AM

0

#2 Useril este offline   Snap 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 6
  • Inregistrat: 12-December 13

Postat 21 December 2013 - 01:04 AM

Vezi postareaSnap, la 20 December 2013 - 11:52 AM, a spus:

as vrea sa ii fac un body din ceva material ma gandesc ca ar fi preferabil sa il fac din hartie sau ceva are cineva ceva idei?
deja am mutat bateria mai in fata asa ca trebuie sa tin mana intotdeauna pe maneta sa nu mearga in fata :)) l-am facut pentru viteza =)
l-am primit cadou, sincer nu am fost atat de fericit de mult timp =) de cand am avut prima masinuta cu telecomanda :p
acum se pare ca revin in lumea rc :D are 3 canale si ma distrez de minune =)) e prima oara cand zbor un heli, de cate ori am cazut cu el numa saracutul stie nu as sfatui pe nimeni sa ia unu mare din prima ..e doar un heli dar 100%100 cazi cu el ori cat ar fi el de mare sau mic :p
http://img.focalprice.com/860x666/YE/YE0716/YE0716X-1.jpg

seara m-i s-a stricat RC-ul :(( a sarit un dinte de pe motor si a inceput sa faca sunete nasoale in schimb am gasit elicopter cu 2 canale in DARINA WTF !!! 66 de lei l-am cumparat imediat, l-am zburat :D ! pe urma a venit Doomsday dupa vre-o 2 ore ce am ajuns acasa l-am desfacut :( urasc sa desfac ceva ce functioneaza si am scos din rcu ala cu 2 canale "gear-ul" si l-am bagat in rc-ul meu cu 3.5 canale, era incredibil ca erau compatibile piesele

m-am apucat de tuning ca doara asa suntem noi cand desfacem ceva ce nu functioneaza si am scos toate ledurile, am bagat un led rosu in spate langa motorul mic a trebuit sa fac gaura in plasticu acela ce tine motorul mic :D pot sa spun ca tine cu 1 minut poate 1 minut jumate mai mult decat cum a iesit din fabrica eu zic ca a meritat m-am chinuit sa bag 2 cabluri subtiri prin elicopter pana la coada ,m-am chinuit cu apartu de lipit sa lipesc alea 2 fire :)) deci acuma sunt iara happy si o sa ma apuc sa ii fac un body finaly :)) o sa lansez videoul pe youtube xD
0

#3 Useril este offline   Mishu-Ptm 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 652
  • Inregistrat: 07-April 12
  • Gender:Male
  • Location:Dublin
  • Interests:Heli

Postat 24 December 2013 - 11:38 PM

Iti recomand un fp in 4 canale, eu am avut Fp100 de la hobbyking si am fost foarte multumit de el. Este mult mai apropiat de controalele unui heli cu pas colectiv in caz ca vrei sa ramai in hobby, plus ca ai mult mai mult control decat cu un heli de jucarie in 3.5 canale (care sunt defapt 3).
In plus, este si mai rezistent decat unul d-asta de care ai tu.
Trex 600 Pro EFL | Trex 500 ESP FBL - Spektrum Dx6
Sprint 2 Sport | Tamco Raider | Speed Passion RS-2 | Turnigy SCT 1/16
My feedback
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro