Modelism - RHC Forum: Pentru incepatori - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Pentru incepatori Ajutor

#1 Useril este offline   Snap 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 6
  • Inregistrat: 12-December 13

Postat 13 December 2013 - 06:24 AM

Flite Test : RC Planes for Beginners: Transmitters - Beginner Series



Acesti baieti fac reviewuri si va arata ce si cum e treaba cu telecomenzile in engleza diferite canale cum functioneaza ele etc...

Aici este un tutorial.. si PDF-uri etc gasiti la linkul de youtube sau pe pagina lor de facebook

Flite Test : FT Racer (Slinger) - BUILD


aici gasiti PDF la acest avion
http://www.stonekap....RACER-plans.pdf

mai multe pdf-uri reviewuri gasiti la baietii astia decat am vazut ori unde pe net si e din 2013 deci e nou up to date !


sunt si eu nou si imi croiesc drum sa achizitionez motor telecomanda 4 canale etc.. cine poate sa ma ajute sa imi dea una peste fata ca deja am innebunit la ce pret sunt astea din Romania
stiu cum se mananca pdf si ma pricep in a construi .. nu vreau aici in topic sa posteze oamenii doar ca sa se afle in treaba ... vreau cunoscatori si direct la punct daca ma intelegeti am venit aici sa ma informez si sa informez la randul meu tot ce am aflat pana acum

site-ul acesta pare interesant cam aflati preturile adevarate ale avionaselor voastre
http://www.hobbyking.com/

Sper ca am fost de ajutor pentru noii veniti

moto:"ajuta si vei fi ajutat"

Aceasta postare a fost editata de Snap: 13 December 2013 - 06:27 AM

0

#2 Useril este offline   T.L.D 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 02-January 14

Postat 05 January 2014 - 12:17 AM

Salut Snap .
Cer scuze pentru interventie ...
Ma intreb ( daca este permis ) , unde au fost lasate superbele "borduri de atac"
si privind acel video am avut impresia ca acea aripa avea "trase afara" atat slat-ul
cat si Flapurile .
Si ca o amintire ; un tocator di lemn de cires , se trasa un profil , se decupa ,
la cativa mm de linia profilului se dadeau gauri , se aruncau betisoarele gata finisate
in apa clocotita , se fierbeau bine , se suprapuneau profilului , se legau cu fir de fier
fortandu-le in copierea profilului , dupa care se uscau la foc .
Aceasta reprezenta DOAR O SEMINERVURA .

Intentia ta este intradevar LAUDABILA si de ajutor
pentru toti amatorii de materiale revolutionare folosite
in aeromodelismul actual .

Sunt nou in Forum dar vechi in traditie
Si ca pentru sfarsit : Anul 2014 sa-ti aduca cele mai frumoase profile aerodinamice
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro