Modelism - RHC Forum: Inovatii tehnice - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Inovatii tehnice Ingeniozitate

#1 Useril este offline   Mihai Stancu 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 161
  • Inregistrat: 19-February 10
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 16 October 2013 - 06:44 PM

Salutari tuturor.
De ceva vreme incoace, urmaresc destul de frecvent forumul RHC, cu precadere cel legat de multicoptere, in conditiile in care sunt membru de destul timp dar, pana in acest moment, prezenta/contributia (mai putin) mea a fost limitata, din varii motive.
Am parcurs nenumarate topicuri, cu diverse subiecte, si am vazut, cum era normal, o gramada de schimburi de idei/sugestii/comentarii/informatii/ajutor/etc, etc.
Cu riscul de a gresi, cred ca pana in acest moment nu am vazut un topic dedicat impartasirii inovatiilor in strict acest domeniu, al multicopterelor (dar chiar si celelalte). Si aici nu ma refer la diferitele ajustari ale diverselor componente ale zburatoarelor (resoftare, ajustare brate/PC/tren, eficientizare paramateri, PID-uri, combinatia mai buna de componente/senzori, samd) ci aspecte de hard/soft/configuratii mecanice s.a. nemaivazute/auzite pana acum, pe care unii dintre noi le-au incercat si, eventual pus in practica, indiferent de rezultatul final al testului/incercarii. Oricat de puerile si/sau stupide, sau nu, ar putea acestea sa para la un moment dat.
Nu ca deja nu ar fi, dar un soi de brain storming si initiative ce pot duce, de multe ori, la lucruri chiar serioase.

Asadar, credeti ca ar fi oportun un asemenea topic?

Corectati-ma daca gresesc sau multumesc anticipat daca agreati ideea!

Salutari,
MS
Bunul simt ar trebui sa fie de "common sense'.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro