Modelism - RHC Forum: Atenție! Schimbarea procesului vamal la coletele externe primite - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 6 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Atenție! Schimbarea procesului vamal la coletele externe primite

#91 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 09 April 2014 - 02:39 PM

Dupa atata jale, hai sa prezentam si un record pozitiv, cred ca absolut, nu am mai auzit de asemenea livrare rapida pana acum, 12 zile.
Precizez ca nu era curier ! Sa fi contat ca am doua case-uri deschise cu ei la Paypal ? :D

Deci, un Taranis, adica valiza aceea de aluminiu, 2.5kg, platit pe 29 martie, plecat pe 3 Aprilie, sunat azi din Otopeni pentru formalitati vamale, maine il livreaza Fan Courier ! 12 zile !
Codul de pe site-ul HK nu a fost nici un moment un cod valid de urmarire, nu este nici in momentul acesta, si arata asa: 602568818140.

PS: cazul prezentat in postul #75 s-a rezolvat, pachetul meu ajuns in Minsk/Belarus, a fost redirectionat incoace si e ridicat.

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 09 April 2014 - 02:40 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#92 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 12 May 2014 - 02:51 PM

Am facut mai de mult o plangere la posta romana cu privire la un colet minune cu tracking LX.Azi am primit raspunsul:
C.N.Posta Romana
Departamentul Control
Biroul Reclamatii
Nr. 107.2 RE/2699/12.05.2014
Stimate domnule Ciprian,
Urmare reclamatiei dvs. privind neprimirea unei trimiteri prezentate in Fidji, cu numerul: LX100441907FJ, va informam ca aceasta trimitere face parte din categoria trimiterilor de corespondenta, din serviciul standard, acestea circuland neinregistrate in documentele postale de la expediere pana la destinatie, motiv pentru care nu se poate stabili situatia acestora. Orice numar de prezentare inregistrat are indicativul "R" in caz de recomandata, "C" pentru colet sau "VN" pentru scrisoare cu valoare declarata urmat de 9 cifre si de codul tarii de origine.Trimiterile pe care dvs. le reclamati, va informam ca au circulat doar pe teritoriul tarii de origine cu aceste numere, fiind expediate la destinatie neinregistrata in niciun document postal. Pentru aceste trimiteri, conform reglementarilor postale internationale, nu se pot stabili responsabilitati in caz de pierdere, avariere sau spoliere.Desigur, circulatia acestor trimiteri neinregistrate, nu impiedica ajungerea acestora la destinatie, dar din motivele prezentate mai sus, operatorii postali implicati nu au posibilitatea sa demonstreze expedierea acesteia din Fidji si intrarea in Romania. Pe viitor, pentru a se evita situatii de acest gen, este recomandabil ca expeditorii sa prezinte trimiterile inregistrate, care pot fi verificate de la origine pana la destinatie.In aceste conditii, suntem in imposibilitatea de a efectua cercetari si consideram reclamatia dvs. finalizata.
Cu stima,Reclamatii Externe

Pe scurt-la noi in tara coletele astea sunt ale nimanui.Pe postasi ii doare in cot daca le lasa sub pres sau intr-un sant.Nu sunt asigurate si n-au niciun act doveditor asupra lor.As zice ca cei care au astfel de colete sunt cam fripti.http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/excl.gifEu am pierdut pana acum vreo 240$ din cauza asta(paypal a dat dreptate HK pentru ca pe siteurile de track apare ajuns in romania)

Aceasta postare a fost editata de Ciprian97: 12 May 2014 - 02:54 PM

0

#93 Useril este offline   icsss 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2085
  • Inregistrat: 16-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Aeromodelism

Postat 12 May 2014 - 07:47 PM

Pe site probabil apare ca a ajuns in RO dar nu si predat la destnatar.
Interesanta pozitie a PP..
0

#94 Useril este offline   pistolaSHNIKOV 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 221
  • Inregistrat: 09-March 07
  • Gender:Male

Postat 15 May 2014 - 07:59 PM

Bey, SHOC si GROAZA: Posta Romana a inceput sa sune ;)))))
Ieri m-a sunat, pe mobil, un nene care s-a recomandat a fi de la Posta Romana (de la tel 0216344932)
Mi-a zis ca are in fata ochilor coletul meu de x$ expediat de klingonianul "Tzi O Nping" :yahoo:
(adica un nume pe care nu l-am recunoscut, dar care in urma cercetarilor mele ulterioare printre pachetele care nu mi-au ajuns inca, s-a dovedit a fi de fapt HK, cu tracking RQxxxxxxxxxSG)

M-a intrebat daca am factura pentru acest colet si daca nu cumva am platit mai mult de 7$ la achizitie, si cam ce-ar contine pachetul.
I-am zis omului ca e un fleac care chiar atat a costat si n-am nici o factura, iar el mi-a spus ca da drumul la colet catre mine.
Atat.

Eh ? Ceva experiente asemanatoare ?
"Misiunea mea este sa imi omor timpul, a lui - sa ma omoare pe mine. Ne intelegem bine, ca intre asasini."
Emil Cioran

0

#95 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 15 May 2014 - 09:51 PM

Ceva asemanator,ma suna vamesa mereu cand am ceva de ridicat si daca pe colet nu e trecuta o valoare mare nici nu mai deschide coletul,il da asa.
0

#96 Useril este offline   Tzicul 

  • Free your mind
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2107
  • Inregistrat: 31-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 23 May 2014 - 12:35 AM

Vezi postareapistolaSHNIKOV, la 15 May 2014 - 07:59 PM, a spus:


Eh ? Ceva experiente asemanatoare ?


Mie-mi suna cum ca te-ar fi cautat un nene de la BSI Bucuresti, dovada 021 de la inceput, nu de la Posta! Aia au grija TVA-ului si a vamii (sper ca nu-ti imaginai ca moare cineva de grja ta :D ), in cazul in care nu exista nicio factura pe pachet!

Aceasta postare a fost editata de Tzicul: 23 May 2014 - 12:36 AM

Axial Yeti XL

Losi LST XXL

Kyosho Mad Force Xtra long and Xtra wide
Posted Image
0

#97 Useril este offline   Iamzoli 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 815
  • Inregistrat: 08-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 26 May 2014 - 12:39 PM

Vezi postareaCiprian97, la 12 May 2014 - 02:51 PM, a spus:

Am facut mai de mult o plangere la posta romana cu privire la un colet minune cu tracking LX.Azi am primit raspunsul:
C.N.Posta Romana
Departamentul Control
Biroul Reclamatii
Nr. 107.2 RE/2699/12.05.2014
Stimate domnule Ciprian,
Urmare reclamatiei dvs. privind neprimirea unei trimiteri prezentate in Fidji, cu numerul: LX100441907FJ, va informam ca aceasta trimitere face parte din categoria trimiterilor de corespondenta, din serviciul standard, acestea circuland neinregistrate in documentele postale de la expediere pana la destinatie, motiv pentru care nu se poate stabili situatia acestora. Orice numar de prezentare inregistrat are indicativul "R" in caz de recomandata, "C" pentru colet sau "VN" pentru scrisoare cu valoare declarata urmat de 9 cifre si de codul tarii de origine.Trimiterile pe care dvs. le reclamati, va informam ca au circulat doar pe teritoriul tarii de origine cu aceste numere, fiind expediate la destinatie neinregistrata in niciun document postal. Pentru aceste trimiteri, conform reglementarilor postale internationale, nu se pot stabili responsabilitati in caz de pierdere, avariere sau spoliere.Desigur, circulatia acestor trimiteri neinregistrate, nu impiedica ajungerea acestora la destinatie, dar din motivele prezentate mai sus, operatorii postali implicati nu au posibilitatea sa demonstreze expedierea acesteia din Fidji si intrarea in Romania. Pe viitor, pentru a se evita situatii de acest gen, este recomandabil ca expeditorii sa prezinte trimiterile inregistrate, care pot fi verificate de la origine pana la destinatie.In aceste conditii, suntem in imposibilitatea de a efectua cercetari si consideram reclamatia dvs. finalizata.
Cu stima,Reclamatii Externe

Pe scurt-la noi in tara coletele astea sunt ale nimanui.Pe postasi ii doare in cot daca le lasa sub pres sau intr-un sant.Nu sunt asigurate si n-au niciun act doveditor asupra lor.As zice ca cei care au astfel de colete sunt cam fripti.http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/excl.gifEu am pierdut pana acum vreo 240$ din cauza asta(paypal a dat dreptate HK pentru ca pe siteurile de track apare ajuns in romania)



hmm si mie miau piredut colete cu lx dar paypal mia dat mie de fiecare data mie dreptate, ptr ca HK nu putea sa dovedeasca prin semnatura ca le-am primit ... vad ca acuma hk sa invatat minte si au inceput sa retrimita cu RQ.......


in cazul meu un colet(gras) a ajuns din greseala (in londra sau incurcat) la un domn adrian butuc sa ii fie de folos ca eu m-a mrecuperat bani, pe cand posta romana nici acum nu au solutionat cazul .... de aia nici nu am stat dupa ei
....in Thrust we trust....
Flying Vampires Arad
0

#98 Useril este offline   Bogdan B 

  • ex ad525
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 948
  • Inregistrat: 25-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/Botosani

Postat 16 June 2014 - 08:58 PM

Unde pot verifica un tracking number de genul acesta RT222802xxxHK ? Eu cand dau pe posta chinei imi pare doar informatia cu data plecarii insa chinezul mi-a dat un adevarat itinerariu si nu ma prind cum a facut :

2014-06-12 15:01, In prelucrare - BSI Bucuresti
2014-06-12 03:59, Primit de la expeditor - BSI Bucuresti
2014-06-12 00:37, Sosit in Romania - BSI Bucuresti


Multumesc

Aceasta postare a fost editata de Bogdan B: 16 June 2014 - 08:59 PM

0

#99 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 16 June 2014 - 09:03 PM

Pai ce ai pus tu mai sus imi pare ca fiind de pe site-ul postei romane.Poti sa verifici aici un site universal:
http://www.trackitonline.ru/
0

#100 Useril este offline   Bogdan B 

  • ex ad525
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 948
  • Inregistrat: 25-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/Botosani

Postat 16 June 2014 - 09:09 PM

Pe site-ul postei romane nu mi-l recunoaste, RT222802389HK e codul complet. Luminati-ma si pe mine ca deja vad ca incepe sa ma depaseasca tehnologia http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/laugh.gif
0

#101 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 16 June 2014 - 09:46 PM

Pai pe site-ul hong kong post ar trebui sa fie,daca se termina cu HK. insa zice doar ca e plecat din Hong Kong de pe 2 Iunie
http://app3.hongkong.../mt/enquiry.jsp

Aceasta postare a fost editata de Ciprian97: 16 June 2014 - 09:47 PM

0

#102 Useril este offline   Parfenov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 737
  • Inregistrat: 25-July 13
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Aeromodelism

Postat 18 July 2014 - 05:45 PM

Incredibil , duminica dimineatza am facut o comanda pe hk olanda , luni dimineatza mi-au confirmat ca , coletul a fost expediat si astazi ( vineri) l-am primit . 5 zile . Sunt uimit si de posta romana , deoseori dura mai mult drumul prin tara decat din olanda in romania . :D

Aceasta postare a fost editata de Parfenov: 18 July 2014 - 05:46 PM

Parfenov Razvan
0

#103 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 19 July 2014 - 07:17 AM

Nu-i nimic incredibil.Asta e timpul de tranzit obisnuit.Ti-am zis de vreo 5 ori ca asta e.
0

#104 Useril este offline   Parfenov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 737
  • Inregistrat: 25-July 13
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Aeromodelism

Postat 19 July 2014 - 09:23 AM

Ai zis 8 zile :))

am mai facut eu odata comanda pe ebay din uk si a durat mai mult prin romania decat din uk in ro

Aceasta postare a fost editata de Parfenov: 19 July 2014 - 09:24 AM

Parfenov Razvan
0

#105 Useril este offline   AlexC 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 204
  • Inregistrat: 12-June 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 July 2014 - 06:31 PM

Vezi postareaParfenov, la 18 July 2014 - 05:45 PM, a spus:

Incredibil , duminica dimineatza am facut o comanda pe hk olanda , luni dimineatza mi-au confirmat ca , coletul a fost expediat si astazi ( vineri) l-am primit . 5 zile . Sunt uimit si de posta romana , deoseori dura mai mult drumul prin tara decat din olanda in romania . :D

Am facut comanda HK din Olanda pe 21 iulie si pana azi 29 iulie nu mi-a sosit nimic, nici avizul de instiintare.

Aceasta postare a fost editata de AlexC: 29 July 2014 - 06:32 PM

0

#106 Useril este offline   nicolas 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 695
  • Inregistrat: 06-October 06
  • Gender:Male
  • Location:Popesti-Leordeni

Postat 15 October 2014 - 09:01 PM

Stie cineva daca pentru coletele venite din Elvetia se plateste vama?
Its nice to be important, but its more important to be nice ...
0

#107 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 October 2014 - 09:56 PM

Din ce stiu eu de pe vreme cand HK trimitea prin swisspost, da, treceau prin vama.

Vezi postareanicolas, la 15 October 2014 - 09:01 PM, a spus:

Stie cineva daca pentru coletele venite din Elvetia se plateste vama?

0

#108 Useril este offline   DigitAll 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 769
  • Inregistrat: 23-January 09
  • Gender:Male
  • Location:ARAD

Postat 15 October 2014 - 10:46 PM

Vezi postareanicolas, la 15 October 2014 - 09:01 PM, a spus:

Stie cineva daca pentru coletele venite din Elvetia se plateste vama?


Elvetia este o tara extracomunitara. Se plateste vama .
Tel : 0768080180
0

#109 Useril este offline   optyqus 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 336
  • Inregistrat: 01-February 09
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt / Iasi

Postat 27 November 2014 - 11:06 AM

Intrebare: pentru un mic colet de pe ckado.com (Franta) in valoare de 17 euro trebuie sa platesc tva? Stiu ca inainte ce era peste 10 euro se taxa tva, s-a schimbat legea, s-a marit suma asta cumva?
Iar in ce priveste coletul, daca pe site la posta franceza zice Arrive en Roumanie pe site-ul Postei Romane de ce nu imi apare?
SAB Goblin Kraken 700 | Scorpion 4530 540KV Limited Edition | Hobbywing 160 Platinum V4 |
Align DS820M | Scorpion Backup Guard | VBAR Neo Pro Rescue | T-Rex 600N Pro | Spirit GT | TT 53 Redline
||| || | Spektrum iX
12 | || ||| Radiomaster TX16S MAX
0

#110 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 27 November 2014 - 11:51 AM

Alooo... suntem in Uniunea Europeana de... multi ani.
Ar fi cazul sa va informati ce implica asta, din toate punctele de vedere.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#111 Useril este offline   optyqus 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 336
  • Inregistrat: 01-February 09
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt / Iasi

Postat 27 November 2014 - 12:45 PM

Stii, ai irosit din timpul tau ca sa postezi un raspuns sarcastic si inutil, care nu numai ca nu ma ajuta ci ma irita chiar.

Din cate stiu eu regulamentul care reglementa normele de taxare ale coletariei UE-non UE e de prin 2009 si e inca in vigoare. In respectiva reglementare prevederea cu tva pentru colete cu valoarea peste 10 euro nu facea diferentiere intre coletele UE si non-UE, le diferentia doar in ce priveste taxele vamale.
Desi am 6 ani de studii in drept nu am cum sa cunosc toate actele normative iar problema mea e urmatoarea: la Iasi nu ma taxau cu acest tva, insa la Piatra Neamt ofiterul vamal imi baga tva la orice colet UE sau non UE. Si din cate am vazut experientele variaza de la un judet la altul. Eu vroiam sa aflu care naiba are dreptate dupa ce am cautat in prealabil in legislatie si cu greu am dat de legea in vigoare care si aia e ambigua.
Daca cineva poate sa dea strict un raspuns la prima mea intrebare, fara gargara si retorice de prost gust zic mersi. Daca nu asta la vista.
SAB Goblin Kraken 700 | Scorpion 4530 540KV Limited Edition | Hobbywing 160 Platinum V4 |
Align DS820M | Scorpion Backup Guard | VBAR Neo Pro Rescue | T-Rex 600N Pro | Spirit GT | TT 53 Redline
||| || | Spektrum iX
12 | || ||| Radiomaster TX16S MAX
0

#112 Useril este offline   Tzicul 

  • Free your mind
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2107
  • Inregistrat: 31-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 November 2014 - 12:53 PM

Nu platesti niciun TVA, se considera ca a fost platit in tara in care a fost importat prima oara, respectiv Franta, in cazul tau. Daca l-ai plati si tu, ar insemna ca s-ar plati TVA-ul de doua ori. Asta-i conventia comunitara. Explica-i asta si boului de la posta
Axial Yeti XL

Losi LST XXL

Kyosho Mad Force Xtra long and Xtra wide
Posted Image
0

#113 Useril este offline   optyqus 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 336
  • Inregistrat: 01-February 09
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt / Iasi

Postat 27 November 2014 - 01:12 PM

Pai asta i-am explicat si eu ultima data (acum aproape doi ani), pai cum tata daca produsul a iesit din UK iar la vanzare el includea VAT-ul de ce sa mai platesc si eu tva inca o data aici? El nu ca asa e legea.
In fine, sa vedem de data asta ce lege mai aplica el, chiar sunt curios. Oricum e vorba de o suma mica si nu imi bat capul pt tva-ul lui ci pentru principiul nedrept in baza caruia sa te taxeze.
SAB Goblin Kraken 700 | Scorpion 4530 540KV Limited Edition | Hobbywing 160 Platinum V4 |
Align DS820M | Scorpion Backup Guard | VBAR Neo Pro Rescue | T-Rex 600N Pro | Spirit GT | TT 53 Redline
||| || | Spektrum iX
12 | || ||| Radiomaster TX16S MAX
0

#114 Useril este offline   Tzicul 

  • Free your mind
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2107
  • Inregistrat: 31-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 November 2014 - 01:16 PM

Probabil ca IQ-ul lui nu-i permite sa proceseze un volum asa de mare de informatii. Ar fi bine daca ai gasi undeva legea, sa o printezi si sa-i dai cu ea in cap. Sau scrie la Posta Romana, intreaba-i, printeaza raspunsul si da-i cu el tot in cap
Axial Yeti XL

Losi LST XXL

Kyosho Mad Force Xtra long and Xtra wide
Posted Image
0

#115 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 November 2014 - 01:41 PM

Din EU nu este import, din Botosani sau Londra e acelasi lucru. Nu trece prin vama, nu are ca cauta la vama, nici nu are voie vama sa se uite la el.
0

#116 Useril este offline   TMihai 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 52
  • Inregistrat: 14-February 14

Postat 28 November 2014 - 11:35 AM

Se pare ca au revenit la vechiul sistem, astazi am primit un colet din CN si vama nu se mai face centralizat. Au renuntat la acest sistem datorita volumului prea mare de pachete, acum ( cel putin pentru Bucuresti ) coletele se trimit de la BSI la oficiul postal 6 ( Vacaresti ).

Primesti un aviz si te duci acolo sa faci vama.
0

#117 Useril este offline   Parfenov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 737
  • Inregistrat: 25-July 13
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Aeromodelism

Postat 05 January 2015 - 03:06 PM

Sa va zic ce a patit un coleg cu o comanda din uk . Dupa 1 luna de asteptare , a primit aviz la liceu cum ca sa mearga la suceava la oficiul vamal sa ridice coletul deoarece a fost oprit din cauza ca era suspect ...... Ce suspect frate , colet de 30 lei cu 2 bratari amarate .... ??? Repet , UK .
Parfenov Razvan
0

#118 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 January 2015 - 11:31 PM

A aparut un semn nou la tracking: ?

05.01.2015 14:31 Sosit in Romania - BSI Bucuresti
05.01.2015 17:09 Primit de la expeditor - BSI Bucuresti
05.01.2015 20:48 Iesit din gestiune - BSI Bucuresti
05.01.2015 20:48 ? - BSI Bucuresti
0

#119 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 January 2015 - 09:55 AM

Dupa ce aseara a aparut semnul ? la tracking azi la posta romana coletul a disparut cu totul. Nu mai exista.
0

#120 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 January 2015 - 10:59 AM

Si e reaparut.

05.01.2015 14:31 Sosit in Romania - BSI Bucuresti
05.01.2015 17:09 Primit de la expeditor - BSI Bucuresti
05.01.2015 20:48 Iesit din gestiune - BSI Bucuresti
05.01.2015 20:48 ? - BSI Bucuresti
06.01.2015 08:47 In prelucrare - BSI Bucuresti
06.01.2015 08:47 In prelucrare - Tranzit Bucuresti

Sa vedem unde ajunge. E un plic mic cu valoare mica. Sper sa ajunga acasa.
0

Arata acest topic


  • 6 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro