Modelism - RHC Forum: Cafenea multicoptere - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 103 Pagini +
  • « Prima
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Cafenea multicoptere

#2431 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 15 March 2017 - 11:36 PM

Asta pentru ca ai luat B2 la pret aproape de nou... peste 400$.
Daca luai B1 la 200$ gandeai diferit, zic eu...
... cu picioarele pe pamant ...
0

#2432 Useril este offline   freefly 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 288
  • Inregistrat: 04-December 16
  • Gender:Male
  • Location:Tg-Mures
  • Interests:electronica si tot ce zboara :)

Postat 16 March 2017 - 12:55 PM

Salut !
Scuzati-m intrebarea dar aici cred ca sunt mai multi care stiu raspuns la intrebarea mea :)
Am un esc Roxxy BL Control 720 care functioneaza fara probleme cu un motor 2212 1000KV dar cu un motor X2204s 2300KV la turati mari (stick peste 60-75%) scoate un sunet de parca ar agata ceva in motor din cand in cand. Prima data am crezut ca motorul are problema dar cu un alt ESC (BLHeli) functioneaza fara probleme si turat la max.

Ar ajuta un upgrade la firmware SimonK ? (pt esc-ul roxxy)

Multumesc !
T-REX 450PRO FBL
OMP M1
T-REX 250 FBL
V911, V977
Piper Cub J-3 By Dululutu
F22 Raptor (depron Restie)
Cessna 400 1,4m (FMS)
EXTRA 330 36" (depron)
F4U-Baby
P40-balsa (RIP)
X4M380L, E010s
0

#2433 Useril este offline   EBA 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 956
  • Inregistrat: 09-April 09
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI,Balta Alba,
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 16 March 2017 - 01:00 PM

Hop si eu.Cu carcoteala.Nu stiu unde naiba tot vedeti voi imaginea neclara pe margini,eu o vad peste tot la fel..neclara''. :rofl:
Cand o scoate dji un mavic mai mic cu ghimbal digital poate o sa ma mai gandesc a schimba b2.Pana atunci nu am de gand sa fac downgrade la ce am momentan,adica B2.

Iar in ce priveste imaginea,m-am obisnuit cu ia: https://www.youtube....eature=youtu.be

In schimb cu ghimbalul mecanic NU. :pardon:
SUNTEM FUDULI
0

#2434 Useril este offline   Tealk 

  • Fly Low, Go Fast, Turn Left
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 759
  • Inregistrat: 13-May 09
  • Gender:Male
  • Location:Turda
  • Interests:Aero, Navo

Postat 16 March 2017 - 07:42 PM

o sa incerc sa fac toate testele posibile si dupa aia am sa postez ce plusuri si minusuri are ...
Cessna 182 2.2m
-------------------------
DJI Mini 4 PRO
-------------------------
Hornet Tunel Hull Sprint F1
-------------------------
Fly Low. Go Fast. Turn Left.
Do. Or do not. There is no try.
0

#2435 Useril este offline   AlbertoBebop 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 135
  • Inregistrat: 12-October 16

Postat 18 March 2017 - 11:52 PM

Salutare!!
Doua zile n-am mai baleiat rhc-ul si iata ce surpriza am!!
In primul rand, salut cu respect prezenta Maestrilor Victoras si EBA ale caror postari aproape le-am invatat pe din-afara!
Ce ma surprinde este opinia lui Victoras, altfel un fan al marcii Bebop!
Chiar ma gandeam de ce nu mai postezi, dar nu banuiam ca a intervenit competitia...
Pentru cei care nu ma cunosc, am 3 buc B1 si o bucata B2.
Cand am inceput sa cunosc cate ceva despre B1, am vrut si eu sa ma upgradez, cum e moda. Dupa ce am studiat piata cateva zile, am ajuns la concluzia ca cea mai echilibrata, desteapta si adecvata ca pret drona este tot Bebop 1.
B2-ul l-am luat de moft si daca maine ar aparea B3, l-as lua si pe asta.

Ca nu scoate imagini, poze, filme ca un DSLR, asta stim si noi. Aici e alt segment: Inspire, customizate sa care Canonuri...
Dar nu toata lumea stie cu drona. Si ce faci daca iti cade o scula de 5000 de Euro, sa zicem?

Apoi, asta e hobby, nu facem cinematografie si trebuie sa recunoastem ca tocmai asta e punctul forte al Bebop ului: stabilizarea exemplara, calitatea foto/video dar numai in conditii de lumina, sunt lucruri stiute.
Si portabilitatea, care e incredibila mai ales la B1.

Despre Mavic, ce? Un ghimbal care se rupe primul, un pret prohibitiv, un service doar contra-cost, zeci de reviewuri pe Youtube cu clienti nemultumiti, cu Mavicuri cu picioarele foldable care acum zac rupte...
Pai Bebop ul mi-l repar singur, chiar Parrotul sustine aceasta mentenanta de catre client postand videouri despre "How do it"...

Nici eu nu am niciun motiv sa renunt macar la unul din Bebopurile mele!
Cu respect!!
0

#2436 Useril este offline   victoras_h 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1102
  • Inregistrat: 11-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Irving, Texas

Postat 19 March 2017 - 04:42 AM

Nu te lua prea mult dupa mine. Am momente cand mi-e cea mai draga jucarie dar si momente in care ii vad prea bine limitarile ma gandesc la alternative.


Treaba este ca vroiam o zburatoare mica, sa o iau dupa mine in excursii sa filmez si sa fac poze din locuri unde n-as avea cum sa ajung cu cele 2 picioare din dotare.

Daca dupa o excursie de genul, pun impreuna poze si filmari de pe bebop cu cele facute cu un gopro, aparat foto si chiar si telefon, din pacate nu-mi mai vine sa-l iau cu mine.


Da, eu tot votez cu gimbal-ul mecanic. La modul in care sunt gandite sa fie folosite aparatele de genul, nu trebuie sa fie mega rezistent, nu-l zbori ca pe un racer, nu dai cu el de pomi, zbori cu el in locul unde vrei sa filmezi/faci poze, planuit, incet, in conditii potrivite, nu are ce sa se intample.

Mavic era doar un exemplu, cu toate ca-mi place ideea, nu as da atatia bani, mai ales acuma. Daca ma plictisesc de provocari, poate ar merge un gimbal mic, sa tina un gopro sau ceva similar in bot la tricopter, ca tot aduna praf de ceva vreme.
0

#2437 Useril este offline   AlbertoBebop 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 135
  • Inregistrat: 12-October 16

Postat 19 March 2017 - 10:31 AM

Salve!!
Pai daca EBA vede in filmareade mai sus porumbei, pescarusi, randunici in zbor, nu stïu ce te-ar mai convinge: sa vezi pestii din lac?
Conditia e lumina!

Si cum tot EBA a zis Parrotul iti da la aceeasi bani ca Gopro Hero 4 sau chiar 5 o zburatoare la aceeasi bani, adica mobilitate.

Nu stiu cum e in locurile pe unde tu stai sau zbori, dar aici e megaisterie, si nu numai aici, in toata Europa. S-au dus vremurile in care ieseai cu trollerul, masuta si umbreluta sa prinzi rasaritul de soare, sau apusul...Acum fie dai si fugi, fie zbori pe campuri unde esti ferit de priviri indiscrete.
Daca o dai pe partea pur legala si ceri autorizatie sa filmezi Monumentul eroului mort de foame, o poti astepta mult si bine ca nu o vei primi...
Si uite asa, cu o scula profi tu o sa zbori de 4 ori pe an si eu de 40 de ori...

Cu respect!!
0

#2438 Useril este offline   dROmania 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 257
  • Inregistrat: 19-March 17
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 20 March 2017 - 11:13 AM

Salutare tuturor... sunt mai nou in acest hobby dar incerc sa acumulez cat mai multe intr-o perioada cat mai scurta de timp.

Pentru concedii va recomand yuneec breeze... face poze foaarte ok iar filmarile sunt la fel de ok.
Drona este portabila (aproape ultra portabila) fiind livrata intr-o cutie mica de plastic... incape in orice ruccsac de mici dimensiuni!

Am si Bebop 2 dar nu este pentru concedii ci pentru mers cu ea pe munte sau in alte locatii din judet
Este o drona foarte ok...confirm stabilitatea iar ca zbor este super la cele peste 17-18 minute de zbor (chiar si mai mult, daca nu sunt fortate motoarele)

O zi faina!
ABRA > 25$ in CPRX! - La 15$ depozit in cripto mentinut o luna. Link functional doar pe mobil sau introduceti cod: RCGWEGFDL la inscriere https://abra.onelink..._sub1=RCGWEGFDL
CRYPTO.COM > 25$ in CRO! - La depozit 350€ in CRO blocat 6 luni si comandare card rosu (metal, gratuit, fara costuri lunare) https://platinum.cry...om/r/zyvkrxnbtc
CELSIUS > 50$ in BTC! - La 400$ depozit in cripto mentinut o luna. Instalare web app plus cod: 168389be57 https://celsiusnetwo...link/168389be57
LUNO > 15€ in BTC! - La depozit de 250€ via SEPA sau card VISA (fara taxe) si primul schimb in aplicatie https://www.luno.com/invite/AG35TN
BITSTAMP > 20$ CASH! - La depozit 100$ plus un trade cu toata suma intr-o singura tranzactie https://bitstamp.net...Qw84XbZPVJV2m20
NEXO > 25$ in BTC! - La 100$ depozit sau 100$ echivalent in cripto mentinut minim o luna in Nexo https://nexo.io/ref/blbfzylwps
Toate invitatiile mele sunt aici: https://invitation.codes/@BankingFree
0

#2439 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 20 March 2017 - 11:29 AM

De ce n-ar fi Bebop de concedii? :confused: l-am trecut prin vreo 5-6 aeroporturi, si purtat in rucsacel o zi intreaga fara sa il simt... cu siguranta mai comod decat pet-ul de 1.5l de apa pe care il ducea sotia :)
E adevarat ca breeze poate fi mai ok legal in unele tari unde limita este de 250g... dar limitarile la distanta impuse in soft o fac mai mult drona de selfie-uri decat de explorare.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#2440 Useril este offline   dROmania 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 257
  • Inregistrat: 19-March 17
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 20 March 2017 - 11:37 AM

In tara sa zicem ca e ok Bebop... eu am vrut ceva ultra portabil si am ales Breeze in defavoarea lui Dobby, care nu filmeaza la fel de bine.
Exact, la concediile in afara m-am gandit... cum sa treci cu ea prin aeroport fara sa ai probleme.

Chiar am vrut sa intreb cum este in Spania cu dronele... urmeaza sa plec acolo vreo 2 saptamani si ma gandesc sa o pun in bagajul de mana
ABRA > 25$ in CPRX! - La 15$ depozit in cripto mentinut o luna. Link functional doar pe mobil sau introduceti cod: RCGWEGFDL la inscriere https://abra.onelink..._sub1=RCGWEGFDL
CRYPTO.COM > 25$ in CRO! - La depozit 350€ in CRO blocat 6 luni si comandare card rosu (metal, gratuit, fara costuri lunare) https://platinum.cry...om/r/zyvkrxnbtc
CELSIUS > 50$ in BTC! - La 400$ depozit in cripto mentinut o luna. Instalare web app plus cod: 168389be57 https://celsiusnetwo...link/168389be57
LUNO > 15€ in BTC! - La depozit de 250€ via SEPA sau card VISA (fara taxe) si primul schimb in aplicatie https://www.luno.com/invite/AG35TN
BITSTAMP > 20$ CASH! - La depozit 100$ plus un trade cu toata suma intr-o singura tranzactie https://bitstamp.net...Qw84XbZPVJV2m20
NEXO > 25$ in BTC! - La 100$ depozit sau 100$ echivalent in cripto mentinut minim o luna in Nexo https://nexo.io/ref/blbfzylwps
Toate invitatiile mele sunt aici: https://invitation.codes/@BankingFree
0

#2441 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 20 March 2017 - 12:59 PM

Reamintesc ca avem un topic de Bebop... daca un moderator nu muta aceste ultime posturi acolo, hai sa o facem noi... la urmatoarele ;)

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 20 March 2017 - 12:59 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#2442 Useril este offline   Săndel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1210
  • Inregistrat: 10-January 15
  • Gender:Male
  • Location:Brașov
  • Interests:Robotica, electronica.

Postat 22 March 2017 - 07:46 PM

Ce drone, ce quaduri, ce qwaduri sau muște...
Iaca UFO: https://youtu.be/6FU_HeXyI-Y
- Captain Sum Ting Wong
- Wi Tu Lo
- Ho Lee Fuk
- Bang Ding Ow.
0

#2443 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 22 March 2017 - 08:19 PM

Sandel,

Astazi, ca e numai miercuri n-am prea avut asa timp de joaca, doar o data l-am infipt (ZMR 210) intr-un copac. L-am vazut prea tirziu ca n-avea frunze, a trebuit zgiltiit sa pice zburatoarea. Radulp, care trage mai tare de model (tot ZMR 210 dar alta versiune) l-a infipt de doua ori in copaci, de doua ori l-a pleostit cu burta de pamint de a zburat praful la impact (el schimba scutul metalic de sub baterie aproape lunar), si de doua ori l-a recuperat din decor dupa beep-er asa l-a pierdut. Toate astea fara nici un fel de piesa rupta (nici macar elici, doar ciupite si razuite bine), nimic desprins, sau orice de interventie mecanica (doar o elice a trebuit strinsa si camerele curatate).

Incearca astea nu o data, de fiecare data, cu un heli sau cu zburatoarea din link-ul UFO. Apoi poate te gindesti la struto-camila (concept despre care ti-am mai scris). Nu le mai lauda ca citesc si copii pe aici si invata prostii.
0

#2444 Useril este offline   andrewbt 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1014
  • Inregistrat: 09-September 15
  • Gender:Male
  • Location:Oradea
  • Interests:Drone mici si mari, FPV, filmari, tunning, electronica.

Postat 22 March 2017 - 09:22 PM

Vezi postareaSăndel, la 22 March 2017 - 07:46 PM, a spus:

Ce drone, ce quaduri, ce qwaduri sau muște...
Iaca UFO: https://youtu.be/6FU_HeXyI-Y


Interesant, asta mi se pare mai inovativ si complicat https://www.youtube....h?v=aEPf0QHVuMM
Andrei
0

#2445 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 22 March 2017 - 09:29 PM

E mai simplu, au mutat platoul, adica actiunea lui, chiar in hubul elicii.
Intrebarea este cat de fiabil...

Astea cu o singura elice tintesc domeniul eficientelor crescute, nu sunt masini de nebunii cum zice vlad ca le da de toti copacii si nu au nimic.
Un heli cu aceasi marime si greutate ca un quad sta in aer dublu din aceasi baterie ;)
... cu picioarele pe pamant ...
0

#2446 Useril este offline   Tealk 

  • Fly Low, Go Fast, Turn Left
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 759
  • Inregistrat: 13-May 09
  • Gender:Male
  • Location:Turda
  • Interests:Aero, Navo

Postat 22 March 2017 - 09:31 PM

azi mi-a sosit Mavic-ul ...maine am sa fac un zbor sa vedem de ce ii capabil .... Poze
Cessna 182 2.2m
-------------------------
DJI Mini 4 PRO
-------------------------
Hornet Tunel Hull Sprint F1
-------------------------
Fly Low. Go Fast. Turn Left.
Do. Or do not. There is no try.
0

#2447 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 22 March 2017 - 09:49 PM

Apropo renatoa:

Fara sa fim indiscreti, parca ati avut mesaje la 'fly flower power'. V-au facut 'persona no grata' sau de ce v-au cenzurat ?
0

#2448 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 22 March 2017 - 10:14 PM

Off-topic, nu a fost despre multicoptere :)

Nu m-au facut, eu am declarat-o adunare non-grata, din motive de... religii :)
N-au fost numai mesajele mele moderate.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#2449 Useril este offline   Săndel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1210
  • Inregistrat: 10-January 15
  • Gender:Male
  • Location:Brașov
  • Interests:Robotica, electronica.

Postat 22 March 2017 - 10:30 PM

Vezi postareavlad1, la 22 March 2017 - 08:19 PM, a spus:

Nu le mai lauda ca citesc si copii pe aici si invata prostii.


Copiii să învețe, pân' la bătrânețe, din succese și eșecuri, proprii sau ale altora.

Fără struțo-cămile, astăzi povesteam despre cea mai nouă tehnică de aranjat blana de urs în jurul șoldurilor.

Apoi, masa contează. Am dat și eu (dă și tu :D) cu un quad de 1-2kg de-o crenguță... să vezi cum zboară pale în toate părțile.
Când cu 150gr mi se fâlfâie. Tai gazul în aer și pică ca fluturașu', de la orice înălțime, parchez în plop și dac balet după, whatever. Masa. Rezistența materialelor nu este proporțională cu scara.

Coaxul ăla e mic, compact, gimbal-ul pe care-s motoarele e mai mult robust decât cuplajele la heli... Are potențial.

Și mai e o chestie: e cu patru?(6 și 8 intră. X8 inclusiv) Lumea arată cu degetu' și țipă, ca din gură de șarpe, Dronă!!!

E cu trei, două... una? Se scarpină în cap și "era așa... ca o dronă dar nu era... nu știu, nu știu d-astea." :D
- Captain Sum Ting Wong
- Wi Tu Lo
- Ho Lee Fuk
- Bang Ding Ow.
0

#2450 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 23 March 2017 - 08:48 AM

Vezi postareaSăndel, la 22 March 2017 - 10:30 PM, a spus:

...
Apoi, masa contează. Am dat și eu (dă și tu :D) cu un quad de 1-2kg de-o crenguță... să vezi cum zboară pale în toate părțile.
Când cu 150gr mi se fâlfâie. ...
..
Și mai e o chestie: e cu patru?(6 și 8 intră. X8 inclusiv) Lumea arată cu degetu' și țipă, ca din gură de șarpe, Dronă!!!

E cu trei, două... una? Se scarpină în cap și "era așa... ca o dronă dar nu era... nu știu, nu știu d-astea." :D


He, he... incep sa am adepti :p
... cu picioarele pe pamant ...
0

#2451 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 23 March 2017 - 10:56 AM

Ok Sandel, daca-l pusasi sa-l comentez si eu. Cit ma pricep:
https://www.youtube....eature=youtu.be

- nu prea arata a zburatoare, cu trenul ala seamana cu o insecta (horor)
- coaxial cu elicile apropiate inseamna slab randament mecanic al elicilor
- pas fix - poti sa uiti autorotatia
- monomotor - pierderi mecanice in inversorul de sens (probabil de tip diferential cu sateliti)
- coaxial fara platou ciclic - citesc ca autostabilizare dinamica continua (practic se opune mecanic acceleratiilor laterale)
- un singur giroscop, doar pe rotatie - insemna ca pe X,Y,Z trebuie sa-l tii din mina (mansa)
- controlul mecanic (prin mutarea maselor) - fortele aerodinamice sunt pe o parte a servo-urilor, fortele de reactie (masele) de cealalta parte (sta in servo-uri). Poate ca in zbor se tine bine, dar la un mic soc, servo-urile alea se duc.
- Capacitatea de guvernare (din mase) e mica. Nu poti sa faci nimic cu el, doar sa zbori orizontal, si aia destul de linistit.

Asa ca un studiu de zburatoare noua, merge dar ca model cotidian, eu l-as uita.

Aceasta postare a fost editata de vlad1: 23 March 2017 - 10:58 AM

0

#2452 Useril este offline   Săndel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1210
  • Inregistrat: 10-January 15
  • Gender:Male
  • Location:Brașov
  • Interests:Robotica, electronica.

Postat 23 March 2017 - 11:38 AM

Horor zic că-s insectele, ai? Da' de la cine or învăţat şi păsările să zboare? :)

Şi na-m zis că e bună de curse. Doar că are potenţial.

p.s. ce zici de antenuţele de efemeridă ? Fisier atasat  mayfly.jpg (24.42K)
Number of downloads: 12
- Captain Sum Ting Wong
- Wi Tu Lo
- Ho Lee Fuk
- Bang Ding Ow.
0

#2453 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 23 March 2017 - 11:58 AM

Am facut citeva demonstratii unor clase de copii veniti in vizita la aeroclub. Cind zbori un trex-450 fug cu totii dupa el, si cei mici si cei marisori chiar daca nu e scale. Trebuie sa-ti salvezi modelul. Daca ai zbura o tarantula sau o efemerida peste copii, cred ca ar inspira diferit.

Ps. Off topic.
Un vultur rc electric, cred ca nu l-ar reclama nimeni ca zboara sau filmeaza. De la 100m esti safe peste orice incruntat.

Aceasta postare a fost editata de vlad1: 23 March 2017 - 11:59 AM

0

#2454 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 23 March 2017 - 12:15 PM

http://graysonhobby....agle-white.html :)
... cu picioarele pe pamant ...
0

#2455 Useril este offline   Săndel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1210
  • Inregistrat: 10-January 15
  • Gender:Male
  • Location:Brașov
  • Interests:Robotica, electronica.

Postat 23 March 2017 - 03:36 PM

Vezi postareavlad1, la 23 March 2017 - 11:58 AM, a spus:

Am facut citeva demonstratii unor clase de copii veniti in vizita la aeroclub. Cind zbori un trex-450 fug cu totii dupa el, si cei mici si cei marisori chiar daca nu e scale. Trebuie sa-ti salvezi modelul. Daca ai zbura o tarantula sau o efemerida peste copii, cred ca ar inspira diferit.

Ps. Off topic.
Un vultur rc electric, cred ca nu l-ar reclama nimeni ca zboara sau filmeaza. De la 100m esti safe peste orice incruntat.



Lasă că frica-i rușinoasă dar e sănătoasă. Mai ales frica de elice.

OffTopic, și eu am în plan o cioară. Pe moment doar pe hârtie. :p

Edit:totuși am văzut o reacție pozitivă din partea unor copii, 5-7 ani, la efemeridă.
Desigur, au văzut-o în zbor de la distanță iar, de aproape, fără baterie. :)

Aceasta postare a fost editata de Săndel: 23 March 2017 - 03:39 PM

- Captain Sum Ting Wong
- Wi Tu Lo
- Ho Lee Fuk
- Bang Ding Ow.
0

#2456 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 29 March 2017 - 09:39 AM

Ce inseamna aeromodelism: sa iti FACI un "mavic" de 250 grame !


Aceasta postare a fost editata de renatoa: 29 March 2017 - 09:41 AM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#2457 Useril este offline   Săndel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1210
  • Inregistrat: 10-January 15
  • Gender:Male
  • Location:Brașov
  • Interests:Robotica, electronica.

Postat 29 March 2017 - 07:01 PM

Mini? Micro? Nano? Pico?
https://youtu.be/VIi_vuzmOSY
- Captain Sum Ting Wong
- Wi Tu Lo
- Ho Lee Fuk
- Bang Ding Ow.
0

#2458 Useril este offline   victoras_h 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1102
  • Inregistrat: 11-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Irving, Texas

Postat 29 March 2017 - 07:48 PM

Mini mavicul pare misto, se vede ca a lucrat la el. In schimb, astia de la flitetest cred ca au luat-o razna. Ce au facut acolo nu are nici un rost, nu e nici o inovatie, nu aduce nimic nou, nu e practic, nu arata bine, e exagerat de scump, etc. Practic e risipa de bani doar pentru ceva 'rating' si clickuri pe youtube. Acuma cativa ani mi-a placut mult mai mult de ei...
0

#2459 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19163
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 30 March 2017 - 09:20 AM

DJI scot si ei o drona selfie, pe o piata deja cam saturata de ZT Dobbie si Yuneec Breeze



S-ar putea sa fie mavicu saracului, daca o scot tot la 400-500 ca ceilalti.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#2460 Useril este offline   dROmania 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 257
  • Inregistrat: 19-March 17
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 30 March 2017 - 09:46 AM

Concurenta este benefica... sa fie si DJI Spark (mai sunt parca si alte 2-3 firme care au scos ceva similar breeze/dobby).
Si Wingsland este un exemplu... chiar bun!
ABRA > 25$ in CPRX! - La 15$ depozit in cripto mentinut o luna. Link functional doar pe mobil sau introduceti cod: RCGWEGFDL la inscriere https://abra.onelink..._sub1=RCGWEGFDL
CRYPTO.COM > 25$ in CRO! - La depozit 350€ in CRO blocat 6 luni si comandare card rosu (metal, gratuit, fara costuri lunare) https://platinum.cry...om/r/zyvkrxnbtc
CELSIUS > 50$ in BTC! - La 400$ depozit in cripto mentinut o luna. Instalare web app plus cod: 168389be57 https://celsiusnetwo...link/168389be57
LUNO > 15€ in BTC! - La depozit de 250€ via SEPA sau card VISA (fara taxe) si primul schimb in aplicatie https://www.luno.com/invite/AG35TN
BITSTAMP > 20$ CASH! - La depozit 100$ plus un trade cu toata suma intr-o singura tranzactie https://bitstamp.net...Qw84XbZPVJV2m20
NEXO > 25$ in BTC! - La 100$ depozit sau 100$ echivalent in cripto mentinut minim o luna in Nexo https://nexo.io/ref/blbfzylwps
Toate invitatiile mele sunt aici: https://invitation.codes/@BankingFree
0

Arata acest topic


  • 103 Pagini +
  • « Prima
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro